Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Jak nic, jak coś na prąd  (Przeczytany 7283 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.



Punkty: +7/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 70
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 10 Marzec, 2008, 19:31:08 pm »

"Ja w ogóle od dawna mam wrażenie, że żyję w wielkim picu - masa
statystów, fikcyjne autobusy, fikcyjne budynki, fikcyjni urzędnicy.
Numery statystyczne, NIP, PIT, jakaś sztuczna formacja roślinna, drzewa
wyrastające z chodnika i kluczące między nimi bezpańskie koty. Gra
komputerowa, w której musisz kupić jedzenie i zapakować je do siatki.
Gra komputerowa, film i teleturniej. Ci ludzie nie istnieją, oni tylko
przechodzą. Scenografia jest coraz bardziej skomplikowana,
systematycznie udoskonalana: lepsze oświetlenie i lepsze przystanki
autobusowe, coraz lepsze szwy, mające chronić nas przed dostrzeżeniem
bebechów. a bebechy i tak wyłażą, pod spodem jest surowe mięso. Mięso,
którego podstawowym zadaniem jest się rozmnożyć”

                                                                                               Dorota Masłowska


Czy doprawdy jest tak, że żyjemy w jednym wielkim picu i wszystko to jest doskonale wyreżyserowanym spektaklem? Czy już nic nie zależy od nas, gdyż przydzielono nam jedynie role we własnym przedsięwzięciu kinematograficznym? Czym tak naprawdę jest dla nas przypadek a czym przeznaczenie?


Momentami czuję się jak płatny morderca, jak nic, jak coś na prąd. Jedna wielka bujda na baterie, film o moim życiu puszczany, co piątek po 23:00 „tylko dla dorosłych”.. Recenzje mizerne, zero akcji, sensacji, super – hiper rewelacji, dno czeluści, w jakiej się znajduję. Ktoś przy porodzie mi tylko wmówił, że to jest życie, a tak naprawdę to tylko plastikowe, kiepskie filmidło. Mnie okłamują, ja kłamię...Ty na pewno też! Sypią się perły oszustw i bluźnierstw. Życie bywa jak czarno-białe zdjęcie, na którym zatrzymał się czas. Albo jak niemy film gdzie wszystko jest takie przepełnione dramaturgią, gdzie aktorzy hiperbolistycznie przeżywają rozpacz swej egzystencji, a Ty jako widz patrzysz tylko niewzruszenie na ten cały dziwny świat Czasami czujemy jak gdybyśmy żyli w jakimś odrealnionym świecie. Przecież to nie tak miało być, nie tak sobie to wyobrażaliśmy, a jednak.. Ten świat jest prawdziwy, a my w nim żyjemy. Dlaczego jest nam tak trudno w to uwierzyć? Ze względu na zło, które nas spotyka, a może ze względu na coś zupełnie innego?


Jedni wierzą w przeznaczenie inni zaś w potęgę własnego „ja”, w siłę swej przenikliwości. W każdym ułamku sekundy los płata nam figle i pokazuje, że nic nie dzieje się przypadkiem. To taka gra między nami a życiem, życie jednak zawsze wygrywa. Jako buddystka powinnam pogodzić się ze świadomością tego, iż sama decyduję o swoim życiu i każde wydarzenie zależ tylko i wyłącznie ode mnie, moich działań, myśli i uczuć. Jednak za każdym razem, gdy uświadamiam sobie, że moja linia życia to nic innego jak dziwna gra, mam ochotę wybuchnąć śmiechem. To nic, że nie zawsze
musi nam się podobać to, co przynosi nam los, w końcu nie znamy jeszcze
konsekwencji tej chwili, która obecnie trwa. Życie to suma konsekwencji
podejmowanych przez nas decyzji przeszyta ziarnkami piasku, które rzuca nam
los. Przypadek to nic innego jak Bóg śmiejący się nam prosto w twarz i mówiący
„Ja jeszcze jestem w Twoim życiu”. Dla mnie to nic innego jak przypomnienie o tym, że zawsze muszę pamiętać o tym jak poprowadzę swoje życie. Gdy następnym razem znów
zobaczysz mnie na ulicy i powiesz „Cóż to za przypadek” pamiętaj, że nic, ale to nic nie dzieje się przypadkiem.... Może to bajka, a my jesteśmy tylko kolorowym motylem, który nie wyległ się jeszcze z kokonu?


„Ludzie krążą po świecie, szukają swojego miejsca.
 Nie znają się i nic o sobie nie wiedzą.
Aż nagle się spotykają.
Ich losy zaczynają się splatać...”



Odpływam przy dźwiękach Bacha i Mozarta szukając rekuzy na ogarniającą falę pytań.....
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Ten Pan pluje mi w oko i widzę świat na mokro i w niskiej rozdzielczości
GModerator

*****
*

Punkty: +11/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 381
Znajomi: 4
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 11 Marzec, 2008, 20:28:45 pm »

Podobno nasza rzeczywistość jest konsekwencją naszych myśli. Myśli o nas samych, o życiu, o wszystkim.  To tak jak byśmy kreowali swoje życie, ale ponieważ nie do końca potrafimy kontrolować nasze myśli, nie zawsze to życie układa się tak jak byśmy tego chcieli, mimio najszczerszych chęci.  Nie doceniamy siły naszych myśli.Nie wierzę w przypadki i ślepy los.Uważam,że wszystko co nas w życiu spotyka czemuś służy, a czemu? każdy powinień odpowiedzieć sobie sam na to pytanie
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #2 : 25 Kwiecień, 2008, 21:52:22 pm »

Iluzja,  fikcja, Matrix, Truman Show, statyści i pozoranci- nie mam pojęcia na pojęcia, jakie należało by uruchomić w mózgu, żeby to wszystko ogarnąć i nie sfiksować.

Udział w wyścigu(wiadomym) daje nam gwarancje, że przeżyjemy nasze ziemskie życie bez: zadumy, refleksji, pokłonu Stwórcy, pomocnej dłoni, uduchowienia, głębszej miłości, zrozumienia drugiego człowieka, moralnej moralności,- w 100% te zachowania i przejawy człowieczeństwa są dziś nie w modzie, wręcz obciachowe i nie trendy.

Nasty, Peter Weira reżyserując Trumana zapewne nie musiał często zaglądać do scenariusza, ażeby właściwie odzwierciedlić rolę aktorów wokół bohatera filmu.
-zwyczajnie wyglądał przez okno na ulicę. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Nic się nie dzieje Hydepark « 1 2 ... 77 78 » Związek Zaw. Solidarność 1160 786738 Ostatnia wiadomość 26 Luty, 2015, 23:32:52 pm
wysłane przez El-ka
Coś na poprawienie humoru. Męskie Sprawy Jola 2 6485 Ostatnia wiadomość 11 Lipiec, 2013, 12:23:57 pm
wysłane przez Prowincjusz
Jak zregenerować zniszczone włosy? Świat Kobiet Tutsi 3 6528 Ostatnia wiadomość 19 Wrzesień, 2013, 00:24:45 am
wysłane przez Prowincjusz
Sprzedam XBOX 360 SLIM 250 GB KINECT RGH - jak nowy! Ogłoszenia drobne Mateusz 0 3082 Ostatnia wiadomość 26 Wrzesień, 2013, 12:24:25 pm
wysłane przez Mateusz
Drogi jak nowe Powiat lubański powiat 0 3788 Ostatnia wiadomość 04 Listopad, 2013, 09:55:24 am
wysłane przez powiat
ŚŚ jak Świeradów Ściek Hydepark Tony 11 9975 Ostatnia wiadomość 29 Listopad, 2013, 20:58:56 pm
wysłane przez tatajulki
Historia jak z bajki Przyroda i Turystyka www.tierpark-goerlitz.de 0 2853 Ostatnia wiadomość 16 Październik, 2014, 10:32:15 am
wysłane przez www.tierpark-goerlitz.de
Jak głosować? Miasto Lubań Urząd Miasta 0 2722 Ostatnia wiadomość 14 Listopad, 2014, 15:15:06 pm
wysłane przez Urząd Miasta
Coś do ukrycia? Polecam - Niepolecam « 1 2 ... 6 7 » knor 93 60833 Ostatnia wiadomość 27 Luty, 2015, 16:10:12 pm
wysłane przez janus58144
Jarmark jak malowany Polecane - Strona główna ŁCR 1 3479 Ostatnia wiadomość 04 Kwiecień, 2015, 08:39:01 am
wysłane przez edward osman