Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Joga dobra na wszystko  (Przeczytany 23301 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
GModerator

*****
*

Punkty: +11/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 381
Znajomi: 4
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 08 Marzec, 2008, 23:44:16 pm »

Modę na jogę zapoczątkowały gwiazdy takie jak Madonna, Sting, czy Gwyneth Paltrow.

Większość ludzi ma przynajmniej jako takie pojęcie o tym, czym jest joga. Najczęściej kojarzy się ją z panowaniem nad własnym ciałem, spokojem,odprężęniem i zrównoważeniem. Czym jednak jest joga i jak działa?

Po pierwszych zajęciach jogi uczestnicy zauważają, że lepiej śpią i są odprężeni. Wielu ludziom joga pomaga na co dzień w schudnięciu, pozbyciu się lęków, odzwyczajenia się od palenia i poprawie koncentracji. Innym lepiej pomaga wniknąć w siebie, poprawia samopoczucie, wzmacnia poczucie wewnętrznego spokoju.
To nie tylko zbiór ćwiczeń, to stan umysłu,wyciszenie, zanurzenie się w chwilę teraźniejszą.  Uczy nas bycia w terażniejszości, wtedy umysł odpoczywa, znikają wszystkie kłopoty.

 Ćwiczenia jogi (asany) koncentrują się na zdrowiu organicznym, a nie na rozwoju mięśni. Jej tajemnica polega na ich rozciąganiu  nie na  napinaniu, jak w przypadku ćwiczeń gimnastycznych.
 Asany  wykonywane są bardzo powoli i z rozmysłem, dlatego przy najmniejszych oznakach bólu możemy, a nawet trzeba je  przerwać. Ćwiczenia nie mogą prowadzić do przeciążeń, głównym przekazem jogi jest unikanie szkód. W jodze jak w życiu liczy się powolne przesuwanie granic. Warto więc zbadać potencjał naszych ciał.

 Dzięki temu, niezależnie od wieku, stanu zdrowia, czy elastyczności stawów zawsze pojawi się uczucie odniesionego sukcesu i chęć kontynuowania ćwiczeń.

Joga to równowaga wewnętrzna połączona z harmonią duszy, ciała i umysłu.
« Ostatnia zmiana: 09 Marzec, 2008, 20:53:26 pm wysłane przez Izis » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +7/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 70
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 10 Marzec, 2008, 19:35:44 pm »

Joga nie dość, że bardzo odprężą i rozluźnia to dodatkowo bardzo rozciąga wszystkie mięśnie....jeżeli chodzi o skupienie i odpoczynek to ja preferuję medytację...ale to już raczej inna bajka
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Ten Pan pluje mi w oko i widzę świat na mokro i w niskiej rozdzielczości
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #2 : 10 Marzec, 2008, 20:04:56 pm »

Joga, z tego co wiem to Sting uprawia ją, co by móc przez 6 godz. non stop,
a nawiasem mówiąc, od czego zacząć ćwiczenia Joga
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +7/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 70
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 10 Marzec, 2008, 20:21:19 pm »

Od najprostrzych asanów, tak aby nazbyt nie nadwyrężyć mięśni i ścięgien. Dobrze jest kupić sobie książkę Joga dla początkujących lub coś w tym stylu. Z tego co się orientuję to w Lubaniu nie ma żadnych zajęć w tym zakresie ( a szkoda) więc niestety trzeba organizować sie samemu w domowych pieleszach.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Ten Pan pluje mi w oko i widzę świat na mokro i w niskiej rozdzielczości
GModerator

*****
*

Punkty: +11/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 381
Znajomi: 4
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #4 : 11 Marzec, 2008, 20:35:53 pm »

A moży by tak zorganizować wspólne ćwiczenie jogi? Tylko nie ma sali.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +7/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 70
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #5 : 11 Marzec, 2008, 20:58:59 pm »

Fakt sali nie ma i nie wiem czy dużo chętnych by było o wolnym czasie,który zgrałby wszystkich razem już nie wspomnę....a szkoda....
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Ten Pan pluje mi w oko i widzę świat na mokro i w niskiej rozdzielczości
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #6 : 12 Marzec, 2008, 01:09:25 am »

Sala w sumie to nie problem, mogę pomóc.
Osób na jogę w Lubaniu było by jak sądze wiele, grupa powinna mieć dużo miejsca więc tutaj sala zalezna bedzie od ilości uczestników, a tych szacuje na 10-15 w poczatkowej fazie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane




Punkty: +7/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 70
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 12 Marzec, 2008, 09:03:02 am »

Wiesz jeżeli tak stawiasz sytuację to trzeba by było zająć się tym na poważnie,rozreklamowanie tego,sala,zajęcia dwa razy w tygodniu,znalezienie osoby odpowiedzialnej za prowadzenie zajęć,sprzęt etc etc nie wiem czy jest osoba,która znalazłaby tyle czasu by się zająć tym wszystkim.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Ten Pan pluje mi w oko i widzę świat na mokro i w niskiej rozdzielczości
GModerator

*****
*

Punkty: +11/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 381
Znajomi: 4
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #8 : 12 Marzec, 2008, 12:23:37 pm »

Pomyślałam sobie,że skoro są osoby, które ćwiczą w domu to równie dobrze można ćwiczyć razem, a do tego na luzie, niezobowiązująco mogłyby dołączać się osoby, które chciałyby poćwiczyć jogę i zobaczyć na czym ona polega. Tak to właśnie jest zorganizowane w Wolimierzu. Jest jedna dziewczyna w Pobiednej, która ćwiczy jogę, wszyscy wiedzą,że jest to np. w czwartek o 16 stej. i ten kto chce jedzie na ćwiczenia. Czasami są trzy osoby,a czasami 10 osób. Ogólnie jest bardzo miło.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +7/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 70
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #9 : 17 Marzec, 2008, 11:08:41 am »

Jesteś chętna żeby się tym wszystkim zająć,poprowadzić te zajęcia i przede wszystkim pociągnąć to jakoś dalej? Ja ewentualnie mogę udostępnić klucze do Harcówki,aczkolwiek miejsca w niej niewiele jest....
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Ten Pan pluje mi w oko i widzę świat na mokro i w niskiej rozdzielczości



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 5
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #10 : 17 Marzec, 2008, 21:42:34 pm »

Wiesz jeżeli tak stawiasz sytuację to trzeba by było zająć się tym na poważnie,rozreklamowanie tego,sala,zajęcia dwa razy w tygodniu,znalezienie osoby odpowiedzialnej za prowadzenie zajęć,sprzęt etc etc nie wiem czy jest osoba,która znalazłaby tyle czasu by się zająć tym wszystkim.
Jestem zainteresowana jogą,jesli chodzi o salę to mogę pomóc.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +1/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 4
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


ot tak.


« Odpowiedź #11 : 06 Styczeń, 2009, 19:48:54 pm »

Tak szukam i szukam jakiś ciekawych zajęć po necie, które można uprawiać w Lubaniu i... joga! Zajęcia się zaczęły czy skończyło się tylko na planach? Bo ja bardzo chętnie uczęszczałabym na ćwiczenia i jestem pewna, że wiele innych osób robiłoby to również
Zgłoś do moderatora   Zapisane

łohoho i butelka rumu.



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 5
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #12 : 31 Marzec, 2010, 09:31:29 am »

Informuję wszystkich zainteresowanych, że klubie fitness koło Biedronki w centrum odbywają się zajęcia jogi kundalini. ZAPRASZAM CHĘTNYCH W KAŻDĄ ŚRODĘ O GODZINIE 19.00 KOSZT 12 ZŁ
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #13 : 08 Styczeń, 2011, 14:14:51 pm »

a czy zajęcia jogi dla ciężarnych też są organizowane Co?
« Ostatnia zmiana: 11 Styczeń, 2011, 12:56:20 pm wysłane przez Paweł Sokołowski » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 5
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #14 : 10 Styczeń, 2011, 10:41:20 am »

Niestety dla ciężarnych nie ma zajęć jogi, ewentualnie można chodzić na normalne a nauczyciel zawsze dostosuje ćwiczenia do Naszego stanu, ja aktualnie też spodziewam się dziecka
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Dobra forma Łużyc w sparingach Męskie Sprawy Bero 0 3268 Ostatnia wiadomość 06 Sierpień, 2008, 21:55:59 pm
wysłane przez Bero
Zaproszenia, zawieszki, winietki, podziękowania wszystko na ŚLUB!!!! Ogłoszenia drobne Marzena Parciana 0 5405 Ostatnia wiadomość 25 Lipiec, 2009, 17:43:52 pm
wysłane przez Marzena Parciana
Wszystko co musisz wiedzieć o Windows 7 Serwis komputerowy Black 1 7114 Ostatnia wiadomość 09 Lipiec, 2010, 10:34:25 am
wysłane przez Black
dobra kosmetyczka w Lubaniu Świat Kobiet etnolozka 14 23244 Ostatnia wiadomość 30 Grudzień, 2010, 23:19:49 pm
wysłane przez celina
Wszystko PO 5 złotych ! [3RP rządzi] Hydepark « 1 2 ... 25 26 » x 387 314286 Ostatnia wiadomość 02 Czerwiec, 2013, 21:56:25 pm
wysłane przez edward osman
Joga w Lubaniu - darmowe zajęcia dziś! Ogłoszenia drobne variograf 0 4138 Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2012, 13:41:45 pm
wysłane przez variograf
Wszystko dobre, co się dobrze kończy! Przyroda i Turystyka www.tierpark-goerlitz.de 0 3801 Ostatnia wiadomość 10 Maj, 2013, 13:44:46 pm
wysłane przez www.tierpark-goerlitz.de
15 lat czynienia dobra Miasto Lubań Urząd Miasta 0 3301 Ostatnia wiadomość 17 Październik, 2013, 15:24:03 pm
wysłane przez Urząd Miasta
Upartyjnić wszystko! Polecam - Niepolecam MERLIN 3 6138 Ostatnia wiadomość 17 Lipiec, 2014, 14:09:54 pm
wysłane przez Agata
Budżet wszystko zabezpiecza Miasto Lubań Urząd Miasta 2 5821 Ostatnia wiadomość 04 Luty, 2015, 17:39:36 pm
wysłane przez melioracja