Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Krok do unijnych funduszy  (Przeczytany 6503 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Konto usunięte
*

Punkty: +0/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 752
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« : 12 Kwiecień, 2009, 22:29:00 pm »

Pierwsze kroki do unijnych funduszy dla stowarzyszeń i  fundacji.

Fundusze przeznaczone na rozwój polskich regionów zostały  zagwarantowane w tzw. perspektywie finansowej 2007-2013; teraz konieczna jest ich efektywna absorpcja. Celem pomocy unijnej jest jednak nie tylko stymulowanie wzrostu gospodarczego biednych regionów, niezwykle ważnym jest także wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. W jednej  edycji wydawanego przez  poseł Lidię Geringer de Oedenberg  od ponad 4 lat Informatora „Nasz Głos w Europie”  został zamieszczony przewodnik po funduszach dla organizacji pozarządowych. Bezpłatne egzemplarze dostępne są  w biurach poselskich, a także w formie elektronicznej na www.lgeringer.pl
 
Od ponad roku eurodeputowana  Geringer de Oedenberg, we współpracy z Stowarzyszeniem Europejski Instytut Edukacji i Komunikacji Społecznej w różnych miastach Dolnego Śląska i Opolszczyzny organizuje cykl bezpłatnych kursów dla organizacji pozarządowych z zakresu pozyskiwania środków unijnych, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Do tej pory ponad 250 organizacji skorzystało już z tej formy szkolenia, a informacje na temat kolejnych szkoleń dostępne są na stronach internetowych posłanki.

Ponadto, obecnie wraz z Instytutem Stosunków Międzynarodowych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, dzięki przychylności prof. Piotra Mickiewicza rozpoczęły się  nieodpłatne 30-godz. warsztaty dla stowarzyszeń i fundacji z Dolnego Śląska, obejmujące np. pracę z generatorem wniosków, aż do przygotowania pod okiem profesjonalistów przez każdą organizację kompletnego wniosku do zaplanowanego projektu.

Inne praktyczne informacje dotyczące możliwości jakie stwarza  Unia Europejska jak np.:
-   Nasze nowe prawa w Unii
-   Jak założyć firmę za unijne pieniądze?
-   Unijne programy edukacyjne
-   Staże i praca w instytucjach unijnych
 
  Od początku sprawowania mandatu eurodeputowanego Lidia Geringer de Oedenberg  zaprasza mieszkańców Dolnego Śląska i Opolszczyzny na edukacyjne wyjazdy studyjne do Parlamentu Europejskiego. Każdy  spośród 1500 uczestników ufundowanego  przez posłankę wyjazdu wrócił do Polski bogatszy w doświadczenia i pełen  energii do działania.
więcej informacji na www.lgeringer.pl
       


« Ostatnia zmiana: 15 Kwiecień, 2009, 21:10:00 pm wysłane przez Paweł Sokołowski » Zgłoś do moderatora   Zapisane
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #1 : 13 Kwiecień, 2009, 09:08:25 am »

Powtórzę się...głosowałem gdzieś na nią...?:/ jakiś fanklub tejże Pańci jest tutaj...bo co chwilkę tu jakieś newsy...:/ za dużo tej polityki...
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Konto usunięte
*

Punkty: +0/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 752
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #2 : 13 Kwiecień, 2009, 09:39:42 am »

Czy porady związane z pozyskaniem funduszy unijnych to polityka?
Eurodeputowana jest dziennikarką, więc jak każdy dziennikarz zajmuje się pisaniem felietonów, a ponieważ pracuje w PE więc pisze o tej instytucji i jej członkach.To chyba normalne. Jeżeli nie podobają ci się jej teksty, to nie musisz ich czytać, prosiłbym jednak aby twoje komentarze miały charakter merytoryczny.To nie jest jakieś forum dla zbuntowanych przeciw systemowi i władzy , tylko gazeta internetowa a spektrum czytelników jest szerokie, więc zastanów się nad swoimi komentarzami.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #3 : 14 Kwiecień, 2009, 08:47:40 am »

nie mogę już wypowiadać się w ten sposób...Co? to ja nie kumam... obraziłem tą Panią...Co? wypowiedziałem się wulgarnie...Co?
"To nie jest jakieś forum dla zbuntowanych przeciw systemowi i władzy , tylko gazeta internetowa..."....od kiedy...Co? bo ja cały czas uświadczony jestem że to portal społecznościowy-lokalny...Co?
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +4/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 65
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Mam ochotę na chwilę spokoju.


« Odpowiedź #4 : 21 Kwiecień, 2009, 09:28:35 am »

No proszę i doszliśmy do rozważań na temat przeznaczenia portalu...
Kochani żyjemy w kraju demokratycznym (przynajmniej podobno) więc wolność słowa jest dopuszczalna... z uwzględnieniem kultury słowa... myślę że MooseDlb wyraził swoją opinię do czego ma zupełne prawo więc nie rozumiem sporu...

Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Lokalne Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich Informacje i Komunikaty Instytucji Paweł Sokołowski 0 3582 Ostatnia wiadomość 14 Grudzień, 2009, 13:10:35 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski
Przesłuchania kandydatów na unijnych komisarzy online warto śledzić w necie Bieżące wiadomości L.Geringer de Oedenberg 0 3025 Ostatnia wiadomość 13 Styczeń, 2010, 20:02:32 pm
wysłane przez L.Geringer de Oedenberg
ZGODA na finiszu [Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!] Bieżące wiadomości x 1 4876 Ostatnia wiadomość 18 Listopad, 2010, 00:53:05 am
wysłane przez curious
Bezpłatne konsultacje na temat funduszy europejskich w Karłowicach Polecane - Strona główna red. 0 3669 Ostatnia wiadomość 24 Luty, 2012, 16:04:01 pm
wysłane przez red.
Konsultacje na temat funduszy europejskich w Nawojowie Śląskim Polecane - Strona główna red. 0 3644 Ostatnia wiadomość 20 Marzec, 2012, 17:48:06 pm
wysłane przez red.
Gospodarka odpadami – kolejny duży krok do przodu. Polecane - Strona główna Urząd Miasta 5 8849 Ostatnia wiadomość 17 Kwiecień, 2012, 21:34:47 pm
wysłane przez x
Kolejny inwestycyjny krok do przodu Miasto Lubań Urząd Miasta 6 10042 Ostatnia wiadomość 19 Wrzesień, 2012, 21:45:50 pm
wysłane przez kondzio
Konsultacje na temat Funduszy Europejskich w Lubaniu Powiat lubański powiat 0 3902 Ostatnia wiadomość 24 Wrzesień, 2013, 09:01:07 am
wysłane przez powiat
Pierwszy krok do złota! Hydepark Bero 0 2406 Ostatnia wiadomość 02 Maj, 2014, 00:04:48 am
wysłane przez Bero
Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Lubaniu Informacje i Komunikaty Instytucji ŁCR 0 3609 Ostatnia wiadomość 09 Listopad, 2015, 10:49:12 am
wysłane przez ŁCR