Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: I zostaliśmy śmietnikiem Europy?  (Przeczytany 4150 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« : 05 Marzec, 2008, 19:45:34 pm »

Nieco mnie dziwią doniesienia o tym jak praworządni Niemcy kipruja tony śmieci w nadgranicznych lasach, korzystając z układu w Schengen.

Granice otwarte i oprócz strajków celników, nadgorliwości służb granicznych rozdających mandaty na prawo i lewo, wiele się nie zmieniło.

No może po raz pierwszy od wielu lat zjechali do Polski, wszyscy co maja z prawem "na bakier" i do tej pory nie mogli, ale jak wiadomo wpadli tylko na świeta czy krótki urlop, bo interesy prowadzą gdzie indziej.

Mnie natomiast gwałtownie nie wzieła ochota, większa niż zazwyczaj żeby sobie pojeżdzić po dobrych drogach, skoczyć do Goerlitz na zakupy czy na targi do Drezna (bo taniej, lepiej, qlturalniej i wypada), nie wpadł mi również do głowy pomysł, żeby tam wyrzucić śmieci.

A podobno jesteśmy takim pomysłowym narodem ...
A tutaj nas sąsiedzi wyprzedzili ... i przywożą ...

Widocznie już nie wystarczy, że mamy wyspecjalizowane firmy handlowo transportowe, które zabierają to co potem mozna spotkać na targu w Lubaniu

(zresztą nie tylko tam, gdzie jarmark tam .... choć co tu ukrywać jest to specjalność terenów zachodnich, na wschodzie podczas targu królują stolicznaja i maść z tygryskiem) .

Ciekawi mnie też czy takie śmieci można "oddać"?
Gdyby TAK ...

Nastąpiła by wymiana śmieci pomiędzy narodami, jakieś dotacje z Unii na przewóz śmieci z zagranicy za granicę pewnie by się znalazły, utworzono by nowe miejsca pracy, krzywa bezrobocia spadając z hukiem wbiła by się w ziemię. Jednym słowem BIZNES!

Tylko jest jeden problem, w naszych lasach nie mieszczą się już nasze śmieci!
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #1 : 06 Marzec, 2008, 15:03:33 pm »

Nieco mnie dziwią doniesienia o tym jak praworządni Niemcy kiprują tony śmieci w nadgranicznych lasach, korzystając z układu w Schengen.

Granice otwarte i oprócz strajków celników, nadgorliwości służb granicznych rozdających mandaty na prawo i lewo, wiele się nie zmieniło.

No może po raz pierwszy od wielu lat zjechali do Polski, wszyscy co maja z prawem "na bakier" i do tej pory nie mogli, ale jak wiadomo wpadli tylko na święta czy krótki urlop, bo interesy prowadzą gdzie indziej.

Mnie natomiast gwałtownie nie wzięła ochota, większa niż zazwyczaj żeby sobie pojeździć po dobrych drogach, skoczyć do Goerlitz na zakupy czy na targi do Drezna (bo taniej, lepiej, kulturalniej i wypada), nie wpadł mi również do głowy pomysł, żeby tam wyrzucić śmieci.

A podobno jesteśmy takim pomysłowym narodem ...
A tutaj nas sąsiedzi wyprzedzili ... i przywożą ...

Widocznie już nie wystarczy, że mamy wyspecjalizowane firmy handlowo transportowe, które zabierają to co potem można spotkać na targu w Lubaniu

(zresztą nie tylko tam, gdzie jarmark tam .... choć co tu ukrywać jest to specjalność terenów zachodnich, na wschodzie podczas targu królują stolicznaja i maść z tygryskiem) Uśmiech.

Ciekawi mnie też czy takie śmieci można "oddać"?
Gdyby TAK ...

Nastąpiła by wymiana śmieci pomiędzy narodami, jakieś dotacje z Unii na przewóz śmieci z zagranicy za granicę pewnie by się znalazły, utworzono by nowe miejsca pracy, krzywa bezrobocia spadając z hukiem wbiła by się w ziemię. Jednym słowem BIZNES!

Tylko jest jeden problem, w naszych lasach nie mieszczą się już nasze śmieci!


*  (88.11 KB, 768x576 - powiększony/pobrany 497 razy.)
« Ostatnia zmiana: 06 Marzec, 2008, 17:41:22 pm wysłane przez Piotr Cichanowicz » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Rozstrzygnięcie przyszłości Europy za 2 tygodnie? Bieżące wiadomości L.Geringer de Oedenberg 0 2640 Ostatnia wiadomość 13 Wrzesień, 2009, 11:31:57 am
wysłane przez L.Geringer de Oedenberg
Bild - Jesteśmy głupkami Europy'' Bieżące wiadomości Leo 0 2346 Ostatnia wiadomość 15 Maj, 2010, 17:19:52 pm
wysłane przez Leo
Nowy numer polsko - niemieckiego magazynu ''Region Europy" już w sprzedaży Bieżące wiadomości Leo 0 3066 Ostatnia wiadomość 26 Sierpień, 2010, 20:22:31 pm
wysłane przez Leo
Międzynarodowe Spotkania Literackie DNI EUROPY 2011 w Jagniątkowie Polecane - Strona główna ZUZA 4 7882 Ostatnia wiadomość 04 Czerwiec, 2011, 22:00:47 pm
wysłane przez globus
Walery Czarnecki w izbie władz lokalnych Rady Europy Polecane - Strona główna red. 2 5684 Ostatnia wiadomość 25 Kwiecień, 2012, 16:25:11 pm
wysłane przez Jola