Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: System monitoringu w Lubaniu  (Przeczytany 14908 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
GModerator

*****
*

Punkty: +11/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 381
Znajomi: 4
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 05 Marzec, 2008, 17:50:28 pm »

W tym roku władze Lubania planują uruchomić system monitorigu, który objmowałby swoim zasięgiem skrzyżowania, rynek i śródmieście.
 Centrum monitoringu będzie budynek Straży Miejskiej. Umieszczone tam zostaną ekrany kontrolne oraz magnetowidy nagrywające.
W planach było umieszczenie kilku kamer, ale w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej nasi sąsiedzi z Czech, którzy  przygotowują  na ten cel wnioski o dotacje unijne zaprosili nas do współpracy.
 Dzięki temu pojawiła się szansa na doposażenie Straży Miejskiej w większą ilość kamer.
Czekając na rozwój wydarzeń liczymy na wasze opinie dotyczące w jakich miejscach powinny być umieszczone kamery.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +1/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 11
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 05 Marzec, 2008, 22:21:44 pm »

Doświadczenie innych miejscowości wskazuje, że tam gdzie jest zamontowany monitoring przestępczość spada nawet o 80 procent. Ewentualnie zaistniałe zdarzenia można odtworzyć z nagrania.
Kolejny pozytyw z monitoringu jest taki, że patrole Straży Miejskiej i Policji można kierować wtedy w inne rejony, gdzie monitoringu nie ma.
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec, 2008, 22:25:54 pm wysłane przez Ryszard Podbucki » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Ryszard Podbucki
Przyjaciel forum
*

Punkty: +7/-10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 92
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 06 Marzec, 2008, 18:50:20 pm »

Szkoda tylko że centrum monitoringu zainstalowane ma być w siedzibie Straży Miejskiej. No chyba, że Straż zacznie pracować jak Policja 24 godziny na dobę, wtedy będzie to miało sens, bo co z monitoringu jak nikt nie będzie śledził kamer na bieżąco, a jedynie do 18.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Spokojny umysł spacyfikował niespokojne myśli
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #3 : 06 Marzec, 2008, 19:04:39 pm »

Ja sobie tego inaczej nie wyobrażam jak system zmian i dyżurów nocnych, do tego muszą się liczyć z jakimś dodatkowym obciążeniem podczas weekendów.

Przyznaje też że system odpowiedniego oświetlania centrów miast + monitoring, skutecznie czyści te okolice z przestępstw.

Tyle że przenosza się one za tak zwany róg ... i tam trzeba tego pilnować.
Zgłoś do moderatora   Zapisane




Punkty: +7/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 70
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #4 : 17 Marzec, 2008, 11:48:02 am »

Jakiś czas temu przeczytałam,że monitoring nie wzbudza poczucia zagrożenia, lecz raczej daje ludziom świadomość zwiększenia bezpieczeństwa... więc może ten pomysł z monitoringiem nie jest wcale taki zły  Z politowaniem ja bynajmniej jestem za
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Ten Pan pluje mi w oko i widzę świat na mokro i w niskiej rozdzielczości



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 16
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Mam ochotę na romantyczny spacer.


« Odpowiedź #5 : 03 Maj, 2008, 20:31:23 pm »

Mnie osobiście ten pomysł się podoba. Jestem jak najbardziej za monitoringiem jezeli jest taka możliwość Kwestia dobrego umiejscowienia kamer Chichot
Zgłoś do moderatora   Zapisane

...Łużyce Lubań::Semper Fidelis...
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #6 : 03 Maj, 2008, 23:14:38 pm »

Monitoring? - czemu nie.

Kamery  CCTV (Closed Circuit TeleVision) pracujące w technice RGB(kolor), spełniają swoje  zastosowanie jedynie w warunkach pełnego oświetlenia. Mają lepsze parametry przy wychwytywaniu szczegółów(twarzy osób i zachowań w tłumie, na ulicy w autobusie, lub markecie).
-Kamery WB(czarno-białe), znakomicie sprawdzają się przy pracy w warunkach nocnych (słabego oświetlenia) a zastosowanie w pełni wykorzystujące ich parametry uzyskać można przy sztucznym doświetlaniu reflektorami na podczerwień.

Co by system monitoringu był skuteczny - muszą być zastosowane oba rodzaje kamer. Koszty?

Kamery sterowane.
Nici z ustawionych statycznie kamer, kiedy nie posiadają możliwości zdalnego ustawiania -przysłony, ogniskowej, ostrości, zmiany w położeniu pion-poziom.
Dodatkowo, żeby były skuteczniejsze powinny być kamuflowane a w miejscach widocznych montowane atrapy. Koszty? 

Rejestracja (na pewno cyfrowa), czyli system zapisu DVR.
Do tej pory królowały taśmy VHS, bądź cyfrowe DV. O skuteczności tych metod rejestracji mogli przekonać się niezadowoleni zdawający na egzamin na Prawo Jazdy Chichot

Czyli koszty wdrożenia i jeszcze raz kasa.
Pytanie.
 Czy nie lepiej by było utworzyć patrol dwójkowy- funkcjonariusz+pies, co załatwiło by problem skuteczniej niż kamera?

No i kto to będzie obsługiwał bo to nie zabawa w podglądanie. Jak zapewniają nie którzy dystrybutorzy tych urządzeń - "W systemach związanych z zabezpieczeniami każdy instalator i użytkownik systemu monitoringu, musi mieć świadomość, iż urządzenia CCTV o zbyt słabych parametrach, w stosunku do powierzonych im zadań, mogą w przyszłości nieść zagrożenie mienia a nawet życia. Skutkuje to także problemami z awaryjnością systemu monitorującego."

 







« Ostatnia zmiana: 04 Czerwiec, 2008, 11:00:26 am wysłane przez Piotr Cichanowicz » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 06 Maj, 2008, 16:21:21 pm »

 
Mnie osobiście ten pomysł się podoba. Jestem jak najbardziej za monitoringiem jezeli jest taka możliwość Kwestia dobrego umiejscowienia kamer Chichot
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #8 : 02 Czerwiec, 2008, 21:44:43 pm »

Jak poinformował Burmistrz Lubania Konrad Rowiński- sprawa monitoringu jest finalizowana.

Projekt realizowany wspólnie z Czechami pozwolił sięgnąć po większe środki z UE
 co za tym idzie,- kamer monitorujących będziemy mieć w Lubaniu  dziesięć a nie cztery, jak była mowa na początku.

Usytuowanie kamer,- docelowo w newralgicznych punktach miasta.

P.S
Proponuje zgłaszanie takich czarnych punktów, być może zostanie wzięte to pod uwagę?
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwiec, 2008, 10:59:28 am wysłane przez Piotr Cichanowicz » Zgłoś do moderatora   Zapisane
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #9 : 02 Czerwiec, 2008, 22:26:45 pm »

"P.S Proponuje zgłaszanie takich czarnych punktów, być może zostanie wzięte to pod uwagę?"...
ja mam jeden na podwórku... Niezdecydowany
 poza tym jak by policja czesciej jeździła w okolicach komendy i wysiadala  z aut nie tylko do Chromexu po wode to moze było by nawet jak chodnikiem przejść późnym wieczorem... taka aluzja zeby nie to...
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #10 : 02 Czerwiec, 2008, 23:08:55 pm »

Mosse,- chyba nie strzeliłeś ortografa w przedostatnim zadaniu? he he?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #11 : 03 Czerwiec, 2008, 16:11:36 pm »

eee..czlowiek jest "dys"...nie wypominaj...;P
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #12 : 03 Czerwiec, 2008, 20:12:13 pm »

chodziło mi o wodę a dokładniej,- wode. Miałem jeszcze coś innego na myśli, ale to dla orłów jest.

Co by się wątku trzymać  podaje lokalizację kamer.

Park przy Łużyckiej, Rynek, Wrocławska- Pl. Lompy i co nie ucieszy młodych, park przy Kościele Ewangelickim. Na razie tyle
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwiec, 2008, 10:58:23 am wysłane przez Piotr Cichanowicz » Zgłoś do moderatora   Zapisane
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #13 : 04 Czerwiec, 2008, 08:49:22 am »

oj piotrze woda czy wóda...skad ja tam mam wiedziec po co oni ida... 
a te punkty...normlanie strategiczne i beda chyba musieli gim nazjalisci szukac nowych miejsc...
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
System selektywnej zbiórki odpadów i 11 sesja Młodych Ekologów Bieżące wiadomości Leo 0 3542 Ostatnia wiadomość 03 Marzec, 2009, 20:34:37 pm
wysłane przez Leo
MeeGo: nowy system operacyjny Serwis komputerowy Black 0 2746 Ostatnia wiadomość 04 Czerwiec, 2010, 07:31:07 am
wysłane przez Black
System operacyjny od Google (Chromium OS 4.0.253.0 (32516)) Serwis komputerowy Black 1 4552 Ostatnia wiadomość 13 Czerwiec, 2010, 06:22:39 am
wysłane przez Black
uwaga, zmiany w urzędzie - SYSTEM KOLEJKOWY PUP Lubań Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu 0 4762 Ostatnia wiadomość 03 Grudzień, 2010, 14:19:05 pm
wysłane przez Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu
Masala Sound System czyli całonocne tańce w azjatyckim sosie. Kalendarz wydarzeń Smok 3 5229 Ostatnia wiadomość 24 Styczeń, 2011, 20:45:46 pm
wysłane przez Smok
Sound System Flayva Fiyah Selekta Kalendarz wydarzeń Smok 0 2700 Ostatnia wiadomość 01 Marzec, 2011, 10:38:05 am
wysłane przez Smok
Beata Kempa w Lubaniu Polecane - Strona główna x 5 7552 Ostatnia wiadomość 18 Marzec, 2012, 20:25:58 pm
wysłane przez Firefoks
Hans Kloss w Lubaniu Ogłoszenia drobne Marek Kardela 3 5136 Ostatnia wiadomość 12 Kwiecień, 2012, 23:25:57 pm
wysłane przez INDUKCJA
SYSTEM MONITOROWANIA Powiat lubański powiat 0 3529 Ostatnia wiadomość 31 Lipiec, 2012, 13:21:01 pm
wysłane przez powiat
RADOŚĆ CZŁOWIEKA ŁAMIE TEN KUR...KI CHORY SYSTEM Hydepark Jola 1 5579 Ostatnia wiadomość 21 Październik, 2012, 11:41:59 am
wysłane przez x