Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Dzień Kobiet- najserdeczniejsze życzenia dla Pań  (Przeczytany 7079 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Konto usunięte
*

Punkty: +0/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 752
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« : 08 Marzec, 2009, 10:39:54 am »

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień kobiet .Święto ustanowiono przed wieloma laty w obozie państw socjalistycznych.Socjalizm się jednak skończył a święto na trwałe i tak ugruntowało sobie pozycję w nowej rzeczywistości.
Przed dwudziestoma laty, po odzyskaniu przez Polskę niepodległości niektórzy próbowali kobiece święto zdyskredytować, jako relikt komunizmu.Niestety bez powodzenia.

Tym bardziej Drogie Panie wszystkiego, wszystkiego  najlepszego życzy Wam męska część redakcji dziennika Luban24.
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwiec, 2009, 08:56:44 am wysłane przez Piotr Cichanowicz » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2578
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Krystyna Sławińska


« Odpowiedź #1 : 08 Marzec, 2009, 12:48:56 pm »

Drogi LEO. No i po co dorabiać do tego święta ideologię, na dodatek nie prawdziwą. Już jeśli sięgać do hstorii to Dzień Kobiet to coroczne święto obchodzone 8 marca, jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Ustanowione zostało w 1910 roku. Walka o prawa wyborcze kobiet trwała wiele lat, nie każdy wie, że niektóre sufrażystki przypłaciły tę walkę życiem. Na pewno mało kto wie, że prawa wyborcze jako jedne z pierwszych(może dlatego, że w nowym kraju)uzyskały w 1918 roku Polki. Sufrażystki w Wielkiej Brytanii, które zapoczątkowały walkę pełne prawa wyborcze uzyskały dopiero w 1928 roku. Owszem z walką o prawa kobiet identyfikowały się partie socjalistyczne, stąd może mit, iż święto jest spuścizną socjalizmu.

Odchodząc od ideologii i polityki, Święto Kobiet to bardzo miłe święto. Dziękuję LEO za życzenia, ale te najmilsze i najcieplejsze już odebrałam.

Jestem
dopóki są oczy
w których zachwytem się mienię

dopóki są dłonie
które jak hostię mnie unoszą

dopóki jest serce
w którym mam własny kąt

dopóty jestem kobietą
« Ostatnia zmiana: 08 Marzec, 2009, 12:50:54 pm wysłane przez ZUZA » Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)
Konto usunięte
*

Punkty: +0/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 752
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #2 : 08 Marzec, 2009, 20:23:55 pm »

Widziałem tylko w polskich, czeskich, NRD - owskich i radzieckich kalendarzach zaznaczony Dzień Kobiet jako święto(zapewne w innych demoludach też było wyeksponowane), ja widziałem tylko wyżej wymienionych.Kiedy przed kilkoma laty wpadł mi w ręce kalendarz  z 1986 roku z Niemiec Zachodnich takiego wpisu pod datą 8 marca nie było.I nigdzie na zachodzie święto to, nie było obchodzone jak w krajach RWPG, więc nie dorabiam ideologii tylko stwierdziłem fakt wykorzystywania przez władze poprzedniego systemu społeczno - politycznego tego święta w celach propagandowych (goździki, poczęstunki, wódeczka itd.) i nic więcej .Więc nie wiem Zuza do czego ,,pijesz". 
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2578
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Krystyna Sławińska


« Odpowiedź #3 : 08 Marzec, 2009, 21:57:59 pm »

A no do tego, że zamiast po prostu złożyć życzenia niepotrzebnie wyciągasz jakieś historyczne rodowody tego święta(wątpliwe zresztą).
Komuny na tym portalu poza tobą i mną mało kto pamięta,
a Dzień Kobiet jest miły sam w sobie, prawda dziewczyny?
 
« Ostatnia zmiana: 08 Marzec, 2009, 21:59:46 pm wysłane przez ZUZA » Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #4 : 08 Marzec, 2009, 22:44:42 pm »

Jak to nie pamięta? Osobiście zanosiłem 3 goździki do szkoły z czego 1 w całości docierał na miejsce Chichot fajne czasy i nie ma co się boczyć. Co złe się zapomina, a dobre należy pamiętać i pielęgnować - 8 marca to magiczna data, właśnie dzisiaj zobaczyłem pierwsze bazie(leżały ścięte, równo poukładane),- to też zapamiętam
Wszystkiego co naj !!!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Życzenia z okazji Dnia Kobiet od posłanki Lidii Geringer de Oedenberg Świat Kobiet Leo 0 3415 Ostatnia wiadomość 06 Marzec, 2009, 15:03:32 pm
wysłane przez Leo
Najserdeczniejsze życzenia świąteczne Bieżące wiadomości L.Geringer de Oedenberg 0 2827 Ostatnia wiadomość 03 Kwiecień, 2010, 20:34:22 pm
wysłane przez L.Geringer de Oedenberg
Dzień dla Kobiet 10 marca Lubański Tret Polecane - Strona główna « 1 2 3 4 » borisem 51 42282 Ostatnia wiadomość 30 Marzec, 2012, 14:29:37 pm
wysłane przez Ewa Gutek
Dzień Kobiet - komu potrzebny? Hydepark Hubert 13 13761 Ostatnia wiadomość 11 Marzec, 2012, 16:14:42 pm
wysłane przez notoco
Życzenia z okazji Dnia Kobiet Miasto Lubań Urząd Miasta 8 11503 Ostatnia wiadomość 08 Marzec, 2012, 23:42:59 pm
wysłane przez Jola
Dzień Kobiet w Nawojowie Świat Kobiet x 5 9215 Ostatnia wiadomość 17 Marzec, 2012, 21:10:50 pm
wysłane przez ziomal
Kabaretowy Dzień Kobiet w Słonecznej Polecane - Strona główna Smok 13 13037 Ostatnia wiadomość 10 Marzec, 2013, 10:03:14 am
wysłane przez widelec
Estrada Lubańska- dla Pań. Hydepark ZUZA 1 5433 Ostatnia wiadomość 08 Marzec, 2013, 23:04:53 pm
wysłane przez x
Turów na Dzień Kobiet Ogłoszenia drobne Marek Kardela 0 2035 Ostatnia wiadomość 03 Marzec, 2014, 20:45:27 pm
wysłane przez Marek Kardela
Życzenia z okazji Dnia Kobiet Miasto Lubań Urząd Miasta 0 2396 Ostatnia wiadomość 07 Marzec, 2014, 14:58:22 pm
wysłane przez Urząd Miasta