Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Wątpliwa ozdoba  (Przeczytany 5416 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*
*****

Punkty: +3/-0
Offline Offline

Wpisy: 72
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« : 25 Luty, 2016, 21:02:47 »


Ta przyczepa kolejny rok stoi na skwerze przy skrzyżowaniu ulic Zgorzeleckiej i Fabrycznej. Do jej wątpliwej urody wyglądu przyzwyczaiło się niewielu. Właściciel przyczepy i kilku mieszkańców pobliskiej kamienicy.  Ciekawostką jest, że właściciel tej ozdoby na kółkach postawił ją bez żadnej zgody. Przede wszystkim zgody miasta, który jest właścicielem terenu. Oczywiście za zajęty grunt nie płaci. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że trwa procedura usunięcia tej wątpliwej ozdoby z zajmowanego miejsca.

Niestety, prawo w Polsce jest tak skonstruowane, że aby usunąć tego typu samowolkę potrzebna jest zgoda sądu! Bez tej zgody samorząd mógłby być narażony na odszkodowania i procesy.  A ponieważ sądy mielą powoli…
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +9/-0
Offline Offline

Wpisy: 83
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #1 : 26 Luty, 2016, 17:04:42 »

Na tym samym skrzyżowaniu, nie wiedząc czemu, nie obowiązuje zakaz zatrzymywania i postoju. Parkujące przed tą kamienicą samochody stwarzają straszne zagrożenie drogowe. Samochody jadące od strony ul. Fabrycznej nie widzą nadjeżdżających samochodów na ul. Zgorzeleckiej. I odwrotnie. Dziwne jest to, że na całej ulicy Zgorzeleckiej obowiązuje zakaz zatrzymywani i postoju i tylko przed tą jedną kamienicą jest dozwolone. Skąd takie przywileje dla dla tej kamienicy grożące wypadkami samochodowymi? Szczególnie chodzi o dzieci których zdążając do pobliskiej szkoły kompletnie nie są widoczne zza zaparkowanych samochodów. APELUJĘ DO STAROSTY O ZAINTERESOWANIE SIĘ TĄ SPRAWĄ
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +6/-0
Offline Offline

Wpisy: 32
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #2 : 28 Luty, 2016, 01:00:39 »

Niech miasto sprzeda działkę prywatnej osobie (np. pod zabudowę kamienicy) a prywatna osoba wywali tą przyczepę w dwie minuty.
Jeśli chodzi o parkujące samochody które ewidentnie stanowią zagrożenie bezpeczeństwa od lat. Dlaczego starostwo do tej pory nie postawiło tam zakazu zatrzymywania ignorując bezpieczeństwo? Nie wiem. Zastanawiam się kto tam taki ważny mieszka że wszelkie apele odbijały się jak groch o ścianę?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +70/-500
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 302
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #3 : 28 Luty, 2016, 20:05:25 »

Miasto ma o wiele wieksze problemy niz mała przyczepka.

Jadąc do centrum miasta od strony restauracji Słoneczna mijamy na samym skrzyżowaniu budynek gdzie mieszczą sie między innymi gabinety lekarskie. Właściciele kroją dobrą kasę w tym budynku a jego elewacja zwyczajnie STRASZY!!! 
To jest wizytówka miasta??? tuż obok Urzędu Miasta???

to samo widzimy gdy jedziemy od strony Nowogrodzca. Obok cmentarza konie i zabudowania, które chyba miały pierwotnie wyglądac inaczej niż to wygląda teraz bo teraz zwyczajnie STRASZĄ!!!

za te budynki trzeba się zabrac, tutaj ścigać właścicieli, aby zadbali o wizerunek a nie nic nie znaczący metr na metr bzdet!!!!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

REKLAMA
eurolpolska.pl olej silnikowy
270 Gości, 1 Użytkownik
melioracja