Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Parlament 2015  (Przeczytany 29516 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #15 : 26 Październik, 2015, 02:46:58 am »

Komisja Wyborcza nr 2 (MOPS) - Sejm
Kart wydanych –787, ważnych – 773

PiS – 256 (W. Zembik – 87)
PO – 193 (P. Gniewczyński – 6)
KW Razem – 24
KORWiN – 40 (B. Strzelecki – 11)
PSL – 16 (T. Trefler – 3)
ZLew - 142
Kukiz’15 – 59 (E. Gutek – 26)
Nowoczesna –43

Komisja Wyborcza nr 2 (MOPS) - Senat

1 ADAMCZUK Andrzej Lucjan - 195
2 DULNIK Jerzy Stanisław - 33
3 MICHALSKI Jan - 261
4 STEMLER Anetta Elżbieta - 35
5 ŚLUSARZ Rafał Józef - 244
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #16 : 26 Październik, 2015, 03:04:17 am »

Koniec dyżuru  Z politowaniem Dostaję oczopląsu. Poniżej podaję zbiorcze wyniki wyborów do Parlamentu w Lubaniu. NIE SĄ TO WYNIKI OFICJALNE. Zapewne będą trochę różnić się od podanych na stronie PKW. Być może przy zliczaniu pojawiły się błędy. A zatem tak zdecydował Lubań:

Wynik wyborów do Sejmu w Lubaniu

PiS – 2457 głosy  tj. 31,23%;
PO – 2206 głosy tj. 28,04%;
KW Razem – 315 głosy  tj. 4%;
KORWiN – 357 głosy tj. 4,53%;
PSL – 174 głosy tj. 2,21%;
ZLew – 1119 głosy tj. 14,22%;
Kukiz’15 – 715 głosy tj. 9,08%;
Nowoczesna – 524 głosy tj. 6,66%.

Wynik wyborów do Senatu w Lubaniu
1 ADAMCZUK Andrzej Lucjan - 1714
2 DULNIK Jerzy Stanisław - 426
3 MICHALSKI Jan - 2997
4 STEMLER Anetta Elżbieta - 415
5 ŚLUSARZ Rafał Józef - 2632
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +139/-42
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 432
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #17 : 26 Październik, 2015, 11:59:07 am »

W korespondencyjnym pojedynku Wojciech Zembik vs Ewa "Stoper dzikiej prywatyzacji szpitala" Gutek DWA do ZERA dla Zembika!
W Lubaniu zwyciężył stosunkiem głosów 739 do 302 nad Ewą w bieli i to pierwszy punkt w pojedynku. W mieście znacząco zwiększył ilość głosów w stosunku do y wyborów samorządowych (prawie o 100%), podczas gdy Ewa "Stoper dzikiej prywatyzacji szpitala" Gutek stanęła.
Tak kończą polityczni skoczkowie. Podzwonne dla Pani Ewy? Wyborcy powiedzieli STOP!!! Gorzej z Ewą, niestety.
Wiadomość z ostatniej chwili. Jan MICHALSKI przestał być senatorem. Przepadł głównie w powiecie zgorzeleckim, czyli swoim mateczniku. Adios pomidores!
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +9/-1
Offline Offline

Wpisy: 85
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #18 : 26 Październik, 2015, 12:42:13 pm »

W Zgorzelcu poznali się na nim tj. na p.Michalskim. Myślę, że też w Bolesławcu.
Lubań miał szansę włączyć się w powiew świeżości, w nurt zmian i reform i po części mu się udało w wyborach do sejmu, dając zwycięstwo tym którzy właśnie to niosą ze sobą.
Gorzej wypadło z tym p.Michalskim do senatu.
Być może każde miasto musi do zmian dojrzeć i każde ma swój odpowiedni czas.
Ale ostatecznie dobrze się skończyło, bo p.Michalski dostał to na co zasłużył  i będzie to też nauczka dla nowego senatora aby nie lekceważyć wyborców
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +347/-227
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 473
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #19 : 26 Październik, 2015, 15:22:29 pm »

takie wyniki podaje zinfo.pl za pkw.legnica:
http://www.zinfo.pl/artykuly/19186
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +21/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 87
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #20 : 26 Październik, 2015, 15:51:50 pm »

Gratulacje wielkie dla naszego Roberta Winnickiego! Mamy swojego posła w Sejmie, wielu lubanian oddało na niego swój glos. Pewnie w Lubaniu powstanie jego biuro poselskie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +38/-12
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 10
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #21 : 26 Październik, 2015, 18:23:49 pm »

Dziękuję za każdy głos! Dziękuję za pracę i wsparcie w kampanii! W tym momencie czekam z niecierpliwością na wynik , który zadecyduje o samodzielnych rządach Prawa i Sprawiedliwości. Wiem, że wiele osób liczyło na to, że będę posłem tego terenu i z tą myślą oddało swój głos.  Żaden głos oddany na PiS nie będzie zmarnowany. Jestem pewien, że otwieramy nowy rozdział w dziejach Polski. Także w powiecie lubańskim wyniki tych wyborów muszą przynieść pozytywne zmiany.


                                                                 Wojciech Zembik
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +139/-42
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 432
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #22 : 26 Październik, 2015, 21:28:22 pm »

A w powiecie głosowano tak:
Piotr Gniewczyński- PO – 231 głosów,
Teresa Trefler - PSL – 292 głosów,
Bogusław Strzelecki - KORWiN - 798 głosów,
Wojciech Zembik - PiS – 2201 - głosów,
Gutek Ewa Kukiz`15 – 3194 - głosów.

Wniosek. Ewa "Stoper dzikiej prywatyzacji szpitala" Gutek (w Lubaniu około 300 głosów, bo większość wie co "potrafi" i kto zaś) powinna lokować swoje nieposkromione ambicje w sąsiednich gminach 
Drżyjcie Hercunie, Leśki i Niekrasze  Co?
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +9/-1
Offline Offline

Wpisy: 85
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #23 : 27 Październik, 2015, 08:15:03 am »

Gratulacje dla Roberta Winnickiego
Wydaje mi się, że to absolwent lubańskiego liceum ogólnokształcącego
ps.
gratulacje również dla pozostałych lokalnych kandydatów
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +9/-1
Offline Offline

Wpisy: 85
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #24 : 31 Październik, 2015, 11:26:05 am »

skąd ten pośpiech po przegranych wyborach?
czy to jeszcze nie dowód, że platforma ma coś za uszami?

"Specjalne rozporządzenie MSW. Jutro zniszczą smoleńskie akta"

http://niezalezna.pl/72463-specjalne-rozporzadzenie-msw-jutro-zniszcza-smolenskie-akta

jak zbite obrzydłe szczury
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +347/-227
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 473
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #25 : 31 Październik, 2015, 12:52:48 pm »

Kurz wyborczy opadł. czas do pracy. Po raz kolejny okazało się, że w Lubaniu nie jesteśmy w stanie wykreować parlamentarzysty. Pewną szansę miał Wojciech Zembik. Niestety o ile kojarzony jest jako tako w Lubaniu to już poza nim jego nazwisko niewiele mówi. Stąd dość słaby wynik jak na ostatnie miejsce na liście, które jest lepsze niż każde inne w okolicach 10 czy 14. Na forum ktoś już to napisał. Ewa Gutek, niezmordowany kandydat na kandydata nie ma szans na jakąkolwiek elekcję. Z prostej przyczyny. Nie jest lubiana w rodzimym mieście w Lubaniu. Świadczy o tym praktycznie ta sama liczba głosów, którą zebrała obecnie przy wyborach parlamentarnych w stosunku do wyborów samorządowych. A KUKIZ,15 powinien ją nieść do góry. Poza miastem, w terenie, otrzymała sporą ilość głosów gdyż tam nie znano jej z tej "właściwej strony". Ot tyle.
Jedyne pocieszenie w tych wyborach jest takie, że z okolicy będziemy mieli swojego senatora Rafała Ślusarza. mam nadzieję, że dużo bardziej operatywnego niż Jan "nic nie mogę" Michalski.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +9/-1
Offline Offline

Wpisy: 85
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #26 : 02 Listopad, 2015, 10:21:14 am »

Według mnie naszym parlamentarzystą z Lubania i okolic jest Robert Winnicki.
Choć już od jakiegoś czasu działa on na forum ogólnopolskim to jednak pochodzi z naszego regionu, a wykształcenie zdobywał w lubańskim "ogólniaku"
Również jego życie prywatne przeplata się z lokalną społecznością, a jako poseł tej ziemi zapewne zwiąże się na powrót mocniej z lokalną społecznością
« Ostatnia zmiana: 02 Listopad, 2015, 10:24:57 am wysłane przez Spartan » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +9/-1
Offline Offline

Wpisy: 85
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #27 : 02 Listopad, 2015, 14:25:03 pm »

Nie wszystkim podobają się wybory Polaków
Niemcy, Francuzi i UE choć oficjalnie szanują nasz wybór, nieoficjalnie pod przykrywką walki z ociepleniem, błędów proceduralnych we wnioskach składanych przez nasz rząd o środki unijne itp. chce dać nauczkę Polakom, że moga sobie wybierać kogo chcą pod warunkiem, że będzie to ktoś naznaczony przez Berlin, Paryż i Brukselę.
Najhaniebniej, że wspierani są oni przez niektórych rodzimych polityków którym tak ciężko ustąpić miejsca zwycięzcom, że gotowi są na mariaż z każdym by choć o jeden dzień przedłużyć swoje urzędowanie.

"Polska straci ok. 5 mld złotych. To efekt niegospodarności koalicji PO-PSL, ale "wina" spadnie już na nowy rząd"

http://wpolityce.pl/gospodarka/270441-polska-straci-ok-5-mld-zlotych-to-efekt-niegospodarnosci-koalicji-po-psl-ale-wina-spadnie-juz-na-nowy-rzad

"Francja chce zniszczyć Polskę: Planuje podnieść opłaty za emisję CO2 dziesięciokrotnie"

http://wgospodarce.pl/informacje/21632-francja-chce-zniszczyc-polske-planuje-podniesc-oplaty-za-emisje-co2-dziesieciokrotnie
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #28 : 02 Listopad, 2015, 20:43:11 pm »

Ciekawe rzeczy tu można przeczytać.
Na przykład, że Wojciech Zembik wygrał z Ewą Gutek 2:0.
Jakaś nowa matematyka?
Co prawda, w powiecie lubańskim Ewa Gutek uzyskała mniej głosów ale przecież powiat lubański to nie okręg wyborczy
1:0 dla Ewy Gutek a nawet 1,5:0 jako, że Wojciech Zembik startował z ostatniego miejsca na liście i jak ktoś słusznie zauważył "jedynka" i "ostatnie miejsce" to bardzo dobra pozycja startowa.
Wojciech Zembik zebrał trochę głosów w powiecie lubańskim ale już poza powiatem... szkoda słów.
Według mnie, nawet gdyby ustalając kkolejność na liście, omuyłkowo umieszczono Wojciecha Zembika na pierwszym miejscu to i tak by przegrał
Potwierdza to tylko moją opinię o "powiatowym" zasięgu tego "polityka".
Kolejny gol a może nawet gole, puszczone przez Wojciecha Zembika to jego rozgrywki i peregrynacje sądowo-prokuratorskie, w których nic nie wskórał a jedynie się ośmieszył...
Jako, że jest wicestarostą, swoim postępowaniem ośmiesza urząd, to jest Starostwo Powiatowe, ośmiesza miasto Lubań i powiat lubański (np. "Loża szyderców" - Radio Wrocław), ośmiesza również struktury PiS w powiecie lubańskim, co przełożyło się na przykład na bardzo dobry wynik kandydata na senatora Jana Michalskiego, bardzo słabą przewagę PiS nad PO w powiecie lubańkim w wyborach do Sejmu, a wcześniej na przegraną PiS w powiecie lubańskim w wyborach prezydenckich.
Mamy więc 2,5:0 a nawet 3,5:0 dla Ewy Gutek.
A z resztą... oddam głos Ewie.
Sama pisać tu nie może, została zablokowana.
Być może i ja zostanę zablokowany...  

"To przykre, że człowiek bliski władzy samorządowej, tej w naszym mieście, co widać po wpisach i wiedzy, robi sobie takie personalne wycieczki do mojej osoby. Można mnie nie lubić, można mnie popierać, ale nie wypada pisać takich rzeczy. Czytelnikom należy się prawda i rzetelna analiza. Sama na L24 pisać nie mogę, ale skorzystam z uprzejmości kolegi, prosząc Go o umieszczenie mojego wpisu.
Porównywanie mojego wyniku do wyniku kandydata PiS z naszego powiatu jest zagraniem podprogowym i jest grą liczbową, której bliżej do lotto, niż do prawdy.
Partia PiS w powiecie lubańskim uzyskała poparcie  31,39%, a Komitet Kukiz’15  10,39%. Już z tego względu mój wynik nie może być porównywany do pana Wojciecha.
Ewa Gutek- miasto Lubań 293
Wojciech Zembik- 793
Ewa Gutek- powiat lubański- 646
Wojciech h Zembik- 1309
Zatem można przyjąć, że gdyby komitet z którego startowałam miał takie poparcie jak PiS to w mieście mogłabym otrzymać 879 głosów, a w powiecie 1938. Przykro mi Edwardzie Osman, że wypisujesz takie rzeczy tylko dlatego, że startowałam na burmistrza. Taka atmosfera nie służy ani Tobie, ani mi, a na pewno źle świadczy o mieście.
Wyniki innych mieszkańców naszego powiatu:
PO lista 26,32 % poparcia- Piotr Gniewczyński: miasto 48 głosów, a powiat 79
KORWIN poparcie 4,48% poparcia Bogusław Strzelecki : miasto 114 głosów, powiat 214 głosów (bardzo dobry wynik- gratuluję)
PSL poparcie 4,06% Teresa Trefler: miasto 49 głosów, powiat 211 głosów
Partia Razem poparcie 3,64 %- Szymon Surmacz: miasto 111 głosów, powiat 332
Jasno z przytoczonego poparcia wynika, że pomijając kandydata PO otrzymywaliśmy poparcie na siebie, ale z uwzględnieniem poparcia na ugrupowanie.
Serdecznie pozdrawiam i proszę o chłodne podejście do analiz, wtedy będą rzetelne i sprawiedliwe. W polityce zaś, Szanowny Panie Edwardzie, nie ma lubię, nie lubię, bo to za pracę nas oceniają, a nie za słodycz. To nie czekolada.

Ewa Gutek"




Pozdrawiam

tsetse
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #29 : 04 Listopad, 2015, 21:16:59 pm »

a Szczepcio to niby kto Panie Andrzeju. Inteligentny  z Pana człowiek a tak sie Pan dał wkręcić w konflikt, który Pana nie dotyczy. Szkoda.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Parlament Europejski ogłosił trzecią edycję Nagrody Dziennikarskiej  Bieżące wiadomości Leo 0 2897 Ostatnia wiadomość 26 Luty, 2010, 08:52:17 am
wysłane przez Leo
Wideoinformator 09.01.2015 Miasto Lubań Urząd Miasta 0 3639 Ostatnia wiadomość 09 Styczeń, 2015, 19:47:17 pm
wysłane przez Urząd Miasta
Wideoinformator 14.01.2015 Miasto Lubań Urząd Miasta 0 3541 Ostatnia wiadomość 15 Styczeń, 2015, 15:09:02 pm
wysłane przez Urząd Miasta
Wideoinformator 28.01.2015 Miasto Lubań Urząd Miasta 0 3580 Ostatnia wiadomość 30 Styczeń, 2015, 20:35:21 pm
wysłane przez Urząd Miasta
Wideoinformator 4.02.2015 Miasto Lubań Urząd Miasta 0 3363 Ostatnia wiadomość 05 Luty, 2015, 10:32:07 am
wysłane przez Urząd Miasta
Wideoinformator 12.02.2015 Miasto Lubań Urząd Miasta 0 3474 Ostatnia wiadomość 12 Luty, 2015, 20:16:18 pm
wysłane przez Urząd Miasta
Wideoinformator 20.02.2015 Miasto Lubań Urząd Miasta 0 3631 Ostatnia wiadomość 21 Luty, 2015, 09:24:53 am
wysłane przez Urząd Miasta
Wideoinformator 13.03.2015 Miasto Lubań Urząd Miasta 0 3505 Ostatnia wiadomość 13 Marzec, 2015, 18:26:47 pm
wysłane przez Urząd Miasta
Wybory do walnych zgromadzeń izb rolniczych w niu 31 maja 2015 r. Polityka Prowincjusz 4 37022 Ostatnia wiadomość 31 Maj, 2015, 20:40:07 pm
wysłane przez zoska60