Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: "Bądź Ciszą" i "Krajobrazy znad Kwisy"  (Przeczytany 5192 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Moderator
*****

Punkty: +119/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2578
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Krystyna Sławińska


« : 21 Wrzesień, 2015, 22:48:33 pm »

24 września w Kościele Ewangelickim w Lubaniu odbędzie się podsumowanie projektu "Literacki Plener nad Kwisą" i rozstrzygnięcie konkursu "Krajobrazy znad Kwisy". Spotkanie będzie okazją do wysłuchania zespołu "Bądź ciszą" promującego debiutancką płytę "Jestem i płynę"


nurt koncert - Kopia (Copy).jpg


nurt koncert - Kopia (Copy).jpg

* nurt koncert - Kopia (Copy).jpg (183.97 KB, 1000x1414 - powiększony/pobrany 680 razy.)
« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesień, 2015, 22:54:26 pm wysłane przez ZUZA » Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)



Punkty: +61/-3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 936
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Hubert Horbowski


« Odpowiedź #1 : 25 Wrzesień, 2015, 21:43:46 pm »

Obszerne omówienie i fotorelacja z koncertu zapewne zostaną tu wkrótce zamieszczone. Ja chcę się pochwalić wyróżnieniem, które otrzymało moje opowiadanie, z dwóch powodów:
1 - Jest to mój pierwszy (i najprawdopodobniej ostatni) nierymowany tekst zgłoszony do konkursu literackiego,
2 - Jako uczestnik warsztatów literackich byłem zobligowany do wzięcia udziału w poplenerowym konkursie, a nie udało mi się napisać wiersza...

Dziękuję za inspirację młodej, utalentowanej lubańskiej artystce - Gabrieli Goli.


Gabrysia
 
   Gabrysia wylogowała się i wyłączyła komputer, przed którym zasiadała codziennie, ale nie dłużej, niż na godzinę. Wielkimi krokami (choć wydawałoby się, że rok to dużo, dużo czasu) zbliżały się egzaminy maturalne, do których rzetelnie się przygotowywała, mimo że wciąż jeszcze nie podjęła decyzji, co dalej: informatyka, zarządzanie - raczej nie, chociaż te kierunki studiów są ostatnio modne, a perspektywy znalezienia atrakcyjnej pracy kuszące; psychologia, socjologia - też nie, bo nie warto zostać za kilka lat dyplomowanym bezrobotnym. Może więc...
   Natura obdarzyła Gabrysię doskonałym słuchem muzycznym oraz charakterystycznym, miękkim - i z ledwo zauważalną "chrypką" - głosem. Dość wcześnie nauczyła się (sądząc, że w tajemnicy przed rodzicami) wydobywać dźwięki z kilku instrumentów dzięki koleżankom uczęszczającym do szkoły muzycznej na Kamiennej Górze, z opanowaniem zapisu nutowego nie miała problemu; dokonała też wyboru: będzie grać na gitarze. Ale... "Skąd wezmę gitarę? - rozważała w swoim dziecięcym jeszcze, a nad wiek dojrzałym umyśle - Starzy ciągle jęczą, że ledwo wiążą koniec z końcem, że wydatki na dzieci (niby na mnie i siostrę), że jakieś raty, że... O własnej gitarze mogę zapomnieć".
   Nie pozwolili zapomnieć rodzice. Znali, naturalnie, "tajemnicę" córki, lecz początkowo sądzili, że poczynania Gabrysi to przysłowiowy "słomiany zapał", który wkrótce zgaśnie, a późniejsze, głośno już wyrażane marzenia ("Gdybym miała gitarę...") uważali za kaprys dziecka, które przecież wie, że w domu się nie przelewa. Widząc jednak determinację córki - w końcu ulegli; po zdmuchnięciu trzynastu świeczek na urodzinowym torcie Gabrysia otrzymała jeden, jedyny, wyśniony prezent: nową, piękną, tę samą (a raczej: taką samą), w jaką wielokrotnie wpatrywała się w monitorze, gitarę.
   Od tego dnia wszędzie było pełno Gabrysi i jej gitary: przy świątecznym stole - z kolędami; przy harcerskim ognisku; podczas akademii i innych uroczystości szkolnych; od pewnego czasu - na scenie, gdzie początkowo występowała wraz z innymi wykonawcami, a w ostatnich tygodniach dała już kilka kameralnych recitali, prezentując obok znanych przebojów - pierwsze własne piosenki.
   Nie zaniedbując w najmniejszym nawet stopniu obowiązków szkolnych, Gabrysia pracowała nad doskonaleniem warsztatu muzycznego. Sukces Mateusza*, również - jak ona - samouka, sprawił, że coraz poważniej zaczęła myśleć o pójściu na studia muzyczne. "On jest the best, robi karierę, nic już nie musi, a ja... Mnie przydałaby się fachowa wiedza i solidna praktyka".
   Tego popołudnia, spacerując samotnie brzegiem rzeki, podjęła ostateczną decyzję: "Będę zdawać do akademii. Jeśli naprawdę jestem dobra, brak świadectwa ze szkoły muzycznej nie powinien być przeszkodą i przyjmą mnie... Tak - idę na akademię!".
   Wyłączyła radio, zgasiła światło i uśmiechnęła się do własnej myśli: "Kurczę, może kiedyś zaśpiewam w duecie z Mateuszem...".
   Nagle zerwała się: "Mam!" i nad wydrukowanym wieczorem tekstem nowej piosenki wielkimi literami wpisała tytuł: "Krajobrazy znad Kwisy".
 
 
* Mateusz Guzowski z Pisarzowic, finalista programu "Mam talent"
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Zastąpmy godzinę "W" godziną "M". Tylko czy wystarczy nam odwagi? Bieżące wiadomości « 1 2 3 » x 33 47608 Ostatnia wiadomość 18 Sierpień, 2011, 23:26:25 pm
wysłane przez x
Promujemy TEATR! w listopadzie: "Blondynki wola mężczyzn" oraz "Goło i Wesoło" Bieżące wiadomości « 1 2 ... 6 7 » Paweł Sokołowski 90 90717 Ostatnia wiadomość 23 Listopad, 2011, 10:06:22 am
wysłane przez borisem
"Kraina marzeń" i "Haiku porannych stokrotek" w "Tęczowej" Kultura i sztuka ZUZA 1 8809 Ostatnia wiadomość 06 Listopad, 2011, 17:26:34 pm
wysłane przez Ewa Gutek
Prapremiera książki "PERŁY ZNAD KWISY" Janusza Skowrońskiego. 19.11.2011 r. Polecane - Strona główna Paweł Sokołowski 12 14276 Ostatnia wiadomość 20 Listopad, 2011, 18:00:16 pm
wysłane przez ZUZA
ARCH. - Programy "START", "RÓWNE SZANSE", "AKTYWNI 50 PLUS" - komunikat PUP Lubań Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu 0 5958 Ostatnia wiadomość 20 Wrzesień, 2012, 12:23:41 pm
wysłane przez Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu
"Intrygujące plany Ebhardta"-w "Siódmym niebie" Hydepark ZUZA 1 9860 Ostatnia wiadomość 26 Luty, 2013, 19:24:30 pm
wysłane przez ZUZA
"Jedyne Takie Duo" w "Club Tęcza" Hydepark ZUZA 7 10360 Ostatnia wiadomość 29 Listopad, 2013, 20:07:51 pm
wysłane przez ZUZA
Na "Kazuzelę" zaprasza Teatr "Okular". Hydepark ZUZA 0 3402 Ostatnia wiadomość 03 Lipiec, 2014, 20:26:01 pm
wysłane przez ZUZA
"Krajobrazy znad Kwisy"- konkurs litaracki. Hydepark ZUZA 1 8300 Ostatnia wiadomość 12 Wrzesień, 2015, 13:17:25 pm
wysłane przez ZUZA
Henryk Gil- "Słowem otwarte wtorki" Poeci ZUZA 1 5122 Ostatnia wiadomość 26 Styczeń, 2016, 21:42:12 pm
wysłane przez Hubert