Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Psie odchody - utrapienie mieszkańców Lubania  (Przeczytany 2778 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Konto usunięte
*

Punkty: +0/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 752
Znajomi: 2
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« : 01 Luty, 2009, 20:08:50 »

Co prawda problem bezpańskich psów w Lubaniu nie istnieje . Natomiast istnieje inny .Otóż psy które de facto mają swoich właścicieli ,każdego ranka można spotkać w centrum miasta i zauważyć jak załatwiają swoje potrzeby w sąsiedztwie ratusza . Zetknięcie z psimi odchodami, zwłaszcza dzieci , może prowadzić do chorób takich grzybice  czy nawet wirusowe zapalenie wątroby . Jak widać , niektórzy właściciele czworonogów albo nie zdają sobie z tego sprawy, albo po prostu zagadnienie zwyczajnie bagatelizują.

                                                               Dziwny szalet
Zapewne nie tylko rynek miejski ale też inne części Lubania zapełniają się czworonogami miedzy 6
a 8 rano. Jednak ścisłe centrum , skwer przy ul.Podwale ,ulica Torowa w części prowadzącej bezpośrednio do obwodnicy oraz park przy Szarych Szeregów ,wyglądają jak szalet dla psów.
Służby miejskie ,usuwają odchody a kolejny dzień przynosi to samo. I tak od lat.
Niektórzy właściciele psów , wykazujący się jednak pewną odpowiedzialnością i prowadzący zwierzę na smyczy oraz w kagańcu rzadko kiedy sprzątają odchody .Co w zasadzie może budzić pewne zdziwienie ,ponieważ usuwanie odchodów po swoim psie jest ,podobnie jak upięcie go w smycz i kaganiec,ściśle określone uchwałą. Czyli dochodzi do kuriozalnej sytuacji respektowania tylko części z obowiązującego przepisu , traktując odchody własnego psa tak, jak by ich w ogóle nie było.
                                                   Sprzątaj po swoim psie
W lubańskim ZGiUK  każdy właściciel psa, może za niewielką opłatą zaopatrzyć się w komplet specjalnych pojemników służących do zbierania odchodów .Sprawdziliśmy ,zestaw nie cieszy się zbyt wielkim zainteresowaniem .A szkoda. Pewnie lepszym rozwiązaniem jest wyprowadzanie psa na dopiero co wysprzątane i przystrzyżone trawniki.
- Zapewniam że Straż Miejska  będzie konsekwentnie nakładała mandaty na właścicieli psów którzy nie przestrzegają przepisów zarówno w kwestii sprzątania jak i bezpieczeństwa , zwierzę powinno mieć kaganiec i podpiętą smycz. W związku z uchwałą , mamy prawo ukarać właściciela który nie przestrzega przepisów mandatem w wysokości 200 zł – mowi Stanisław Kusio , z-ca Komendanta Straży Miejskiej w Lubaniu.
Postępowaniem niektórych właścicieli psów zbulwersowani są sami mieszkańcy miasta.
–   Niedawno widziałem jak pewien pan  przyglądał się swojemu psu ,gdy ten właśnie walił ogromną kupę na środku chodnika ,oczywiście nie sprzątnął, a kiedy zwróciłem mu uwagę stwierdził że co to mnie obchodzi i dodał przy tym jeszcze kilka łacińskich sformułowań- mówi jeden z mieszkańców ul. Kopernika.

                                                    Uczciwi sprzątają
Na ulicy Słowackiego można spotkać jednak mieszkańców , którzy zawsze usuwają odchchody swoich psów. Wystarczy tylko chcieć, i mieć poczucie przyzwoitości w stosunku do sąsiadów.
 Niemcy już dawno wprowadzili kontrolę rozmnażania psów  i  zwierzę musi być obowiązkowo rejestrowany w urzędzie ,gdzie nadaje mu się numer , książeczkę zdrowia i poddaje szczepieniom.W naszym kraju również istnieje taki obowiązek jednak przestrzegany jest tylko w przypadku psów z rodowodem i bardzo rzadko przez właścicieli kundli.
Pies, to bardzo duża odpowiedzialność która spoczywa na jego właścicielu , widać nie wszyscy z nich  , taką odpowiedzialnością chcą się wykazać .
Ile odchodów psich pozostaje na ulicach miasta doskonale pokazały opady śniegu a w następstwie roztopy .Teraz będziemy mieli kolejną dawkę kup w które nie jeden z mieszkańców wdepnie przeklinając psy ich właścicieli .
 
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Wspólna fotografia mieszkańców Lubania Kultura i sztuka « 1 2 » Paweł Sokołowski 16 16708 Ostatnia wiadomość 16 Maj, 2008, 10:45:31
wysłane przez chii88
Pomoc mieszkańców leśnej dla chorej krajanki Marioli Kuta Bieżące wiadomości Leo 1 5390 Ostatnia wiadomość 23 Luty, 2010, 22:02:04
wysłane przez x
SZCZENIAK PO BERNEŃSKIM PSIE PASTERSKIM Zwierzęta Feride 1 2649 Ostatnia wiadomość 04 Listopad, 2010, 09:11:43
wysłane przez Feride
Były kupy śniegu, zostały kupy..... psie Bieżące wiadomości « 1 2 ... 6 7 » Leo 98 59978 Ostatnia wiadomość 27 Marzec, 2011, 17:03:18
wysłane przez Andzia
Sprzątaj po swoim psie ! Miasto Lubań Urząd Miasta 7 7018 Ostatnia wiadomość 20 Wrzesień, 2011, 17:43:56
wysłane przez cezar
Spotkanie mieszkańców z dyrektorem Kopalni Bazaltu EUROVIA Polecane - Strona główna red. 6 5554 Ostatnia wiadomość 09 Grudzień, 2011, 22:57:00
wysłane przez cezar
Posprzątaj po swoim psie Miasto Lubań Urząd Miasta 2 3248 Ostatnia wiadomość 31 Marzec, 2012, 19:03:46
wysłane przez Łaciata
Spotkanie ws. budowy wiatraków dla mieszkańców Uniegoszczy i Lubania Polecane - Strona główna « 1 2 » x 17 16073 Ostatnia wiadomość 13 Sierpień, 2012, 19:17:12
wysłane przez xena1988
Apel Burmistrza do Mieszkańców Lubania Miasto Lubań Urząd Miasta 0 2660 Ostatnia wiadomość 05 Grudzień, 2012, 15:14:03
wysłane przez Urząd Miasta
Prezydent Bronisław Komorowski docenił inicjatywę mieszkańców Lubania Polecane - Strona główna Urząd Miasta 8 10131 Ostatnia wiadomość 17 Maj, 2013, 22:43:03
wysłane przez Związek Zaw. Solidarność