Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: DAR lubańskich pasjonatów  (Przeczytany 5103 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Moderator
*****

Punkty: +121/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 638
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« : 02 Lipiec, 2015, 14:03:36 »

Ruchliwi, kreatywni, dynamiczni, pełni werwy i zapału – to nasi lubańscy pasjonaci. Dzięki nim ostatni dzień obchodów święta naszego miasta, czyli Dzień Aktywnej Rodziny, w skrócie DAR, był wyjątkowy pod każdym względem, ponieważ stał się ich darem dla wszystkim mieszkańcom Lubania.

Dzień Aktywnej Rodziny wypełniony był po brzegi pozytywną energią i wspólną zabawą. W jednym czasie i w jednym miejscu zebrali się najwięksi zapaleńcy, którzy swoją kreatywnością i pogodą ducha zarażali każdego lubanianina – od najmłodszego do najstarszego.

1(39).jpg


"Z różnych środowisk się wywodzimy, ale rodzinę jedną tworzymy" - to hasło przyświecało całej imprezie. Wszystkich mieszkańców Lubania do udziału w Dniu Aktywnej Rodziny zaprosiły organizacje pozarządowe, bo to właśnie one były gospodarzami tej imprezy. Po kilku miesiącach przygotowań lubańscy społecznicy po raz drugi podarowali mieszkańcom świetną, aktywną i twórczą zabawę.

Plenerowy festyn rozpoczęła barwna parada rodziny lubańskich organizacji pozarządowych w towarzystwie klaunów, Piotrusia Pana, leśnych skrzatów przy głośnym brzmieniu werbla, trąbek, przeszkadzajek i okrzyków. Uczestnicy przeszli ulicami miasta prezentując swoje hasła przewodnie i własnoręcznie wykonane postacie pozarządowe uosabiające ducha każdej z 18 organizacji biorącej udział w imprezie. Finałem parady była widowiskowa prezentacja pod sceną, podczas której wszystkie członkowie organizacji jeszcze raz pokazali charakter swojej działalności, opisany krótkim dwuwersowym wierszem i mimicznymi scenkami.
Po tym ulicznym przedstawieniu zastępca Burmistrza Miasta Lubań, Mariusz Tomiczek wraz z koordynatorkami imprezy, Magdaleną Gułą, sekretarz Stowarzyszenia P-ZFST Pogranicze i Małgorzatą Wąs, dyrektorką Łużyckiego  Centrum  Rozwoju w Lubaniu, oficjalnie otworzył imprezę, zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy. A wspólnej zabawy było bardzo dużo. Do korzystania ze wszystkich atrakcji gorąco ze scen zachęcał Piotruś Pan, który na ten dzień, wraz z brygadą leśnych elfów, ściągnął z Nibylandii (w tej roli Anna Łagowska, prowadząca tę imprezę już po raz czwarty).
[ Załącznik nie ma prawidłowego formatu lub nie istnieje ]
Przez następne sześć godzin imprezy organizacje rozproszone po całym placu rynkowym, stworzyły "STREFĘ  AKTYWNOŚCI"  - zachęcały wszystkich do wzięcia udziału w grze z zadaniami na przygotowanych i prowadzonych stoiskach. Każdy, kto wykonał odpowiednią ilość zadań na stoiskach otrzymywał gadżet a ambitniejsi, którzy wykonali ich trzy czwarte, wzięli udział w losowaniu nagród głównych. Zadania były tak różne jak różne są profile działalności lubańskich organizacji pozarządowych zaangażowanych w DAR. Sprawdzano wiedzę i uczono praktycznych umiejętności, wciągano do zabawy, żartowano i wspólnie uprawiano wszelaką twórczość. Chętnych nie brakowało zarówno wśród młodszych jak i starszych uczestników festynu. Do zabawy włączyli się także sami członkowie organizacji pozarządowych, poznając się wzajemnie poprzez wzajemne odwiedziny i wspólną zabawę. Dodatkową motywacją do udziału w grze były cenne nagrody.  Bony o wartości 200, 300, i 500 zł na zakupy w MediaExpercie oraz zestaw do grilla wylosowanym przez Burmistrza Miasta Lubań, Arkadiusza Słowińskiego szczęśliwcom wręczyła Jolanta Michalska, prokurent firmy Chromex Sp. z o. o., która ufundowała główne nagrody. Jako nagrodę pocieszenia rozlosowano także zestaw grillowy ufundowany przez firmę Cristalgraw.
Na scenie trwała zaś pokoleniowa wymiana artystyczna. Bardzo bogaty i zróżnicowany program przeplatał występy starszych i najmłodszych z rozrywkową i edukacją dla rodzin. Mnóstwo ciepłych emocji wzbudziły występy w ramach "SCENA  MALUCHA", gdzie śpiewały, tańczyły i recytowały między innymi pszczółki, misie, słoneczka, elfiki. Jako pierwszych gromkimi brawami powitano starszych żłobkowiczów ze Żłobka Miejskiego, następnie nieco starszych przedszkolaków z Przedszkola Bąbelkowo, Akademii Malucha i Słonecznego Przedszkola.
Potem przyszedł czas na prezentacje wokalne i poetyckie tych organizacji biorących udział w imprezie, które mają artystyczne zacięcie. Trzy chóry - "Lubaniacy", "Echo Bukowiny" i "Złote Nutki" zaprezentowały szeroki przekrój tego, co śpiewać można w grupie i na głosy, od utworów folklorystyczych po pieśni patriotyczne oraz lżejszy i figlarny repertuar biesiadno-taneczny. Prawdziwe profilaktyczne show przygotowało LSA Odnowa, do życia w trzeźwości skutecznie przekonywał najpierw wesoły i autentyczny występ wokalistki i akordeonistki w jednym - Ewy Przybylak a później nastrojowy i refleksyjny program bluesowy duetu "Paweł i Marcin". Na scenie nie tylko śpiewano, z wiązanką wybranychn utworów o przeróżnej barwie i skali emocji wystąpili członkowie Dolnośląskiej Grupy Literackiej Nurt. Z kolei w - nomen omen - nurcie poezji, ale już śpiewanej odnaleźli się wykonawcy z Lubańskiego Hufca ZHP. W przerwie między występami pasjonatów zapewniono muzyczno-edukacyjny program dla najmłodszych i ich rodzin "Pan Brzechwa Robi Show" w wykonaniu Roberta Szymańskiego, lidera zespołu Killersi, muzyka znanego z TVP i programu 1 i 3 Polskiego Radia. Trudno było uwierzyć, że klasyczne utwory Jana Brzechwy i Juliana Tuwima można wykonać w tak dynamiczny i rockowy sposób, przy aplauzie wciągniętych do zabawy dzieci i rodziców zachwyconych grą na instrumentach strunowych ze wszystkich stron świata.
Oprócz "STREFY  AKTYWNOŚCI" i bogatego programu na scenie na uczestników imprezy czekały także "LAS  ATRAKCJI" - oczywiście bezpłatnych i "ULICZNA  AKADEMIA  ZABAWY", będąca istnymi targami umiejętności artystycznych. Na rynku prowadzone były otwarte bezpłatne otwarte warsztaty. Kto chciał, mógł zrobić i zabrać do domu biżuterię przy "stole kreatywnym" prowadzonym przez dwie elfki z Łużyckiego Centrum Rozwoju. Każdy mógł także zabawić się w bębniarza, żonglera lub puszczać wielkie bańki mydlane z "Teatrem, którego być nie powinno". Zwierzątko z balonów zaś można sobie było zrobić z członkami Klubu Liderów Młodzieżowych działającego przy Stowarzyszeniu P-ZFST Pogranicze, którego działania koordynowała Monika Pleśnierowicz z Inkubatora NGO.  Oblężenie przeżyły zjeżdżalnie i wodne kule, w których również można było bawić się bezpłatnie.
W oddziale dla dzieci Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej Grzegorz Żak zachęcał dzieci do zabawy w ramach muzyczno-plastycznego happeningu „Dinozaury”. Natomiast nasze panie bibliotekarki na placu ratuszowym dzięki malowaniu buziek, zmieniały dzieciaki w bohaterów bajek i fantastycznych światów. W "LESIE  ATRAKCJI" czekało zaś na małych lubanian niewielkie bezpłatne wesołe miasteczko, oblężenie przeżywały i dmuchane zamki i kule wodne i jeżdżąca po mieście "Ciuchcia".


Dzień Aktywnej Rodziny dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miejskiej Lubań przygotowała ponad setka przedstawicieli lubańskich organizacji pozarządowych przy koordynacji Stowarzyszenia Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego POGRANICZE i Łużyckiego Centrum Rozwoju.
Imprezę wsparli również: Miejski Dom Kultury, Muzeum Regionalne, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu, Straż Miejska i wolontariusze.

Poniżej przedstawiamy nazwy, wierszowane opisy i hasła wszystkich organizacji które stworzyły DAR i bogatą galerię zdjęć.

Akademia Seniora przy Ośrodku Wsparcia Dziennego w Lubaniu
Seniorze, przyjdź do Ośrodka.
Tu aktywnych ludzi spotkasz.
ENERGIA, WIGOR, AKTYWNOŚĆ

Dolnośląska Grupa Literacka „NURT”
Dla dorosłych i dla dzieci
Piszą lubańscy poeci.
WIERSZE PISANE SERCEM

Fundacja Bukowińska „Bratnia Pomoc” w Lubaniu
Do Fundacji zapraszamy.
Bratnią pomoc zapewniamy.
ENERGICZNI I EFEKTYWNI BUKOWIŃCZYCY

Lubański Klub Przyjaciół Camino
Pielgrzymując do miejsc świętych
Poznasz ludzi uśmiechniętych.
TRADYCJA, VIA REGIA, PIELGRZYMOWANIE

Stowarzyszenie Miłośników Parafii Katolickiej w Uniegoszczy
O dzielnicę swą się troszczą
Wciąż się chwalą Uniegoszczą
HISTORIA, KULTURA, TRADYCJA

Lubańskie Stowarzyszenie Abstynentów „Odnowa”
Zaprzyjaźnij się z "Odnową",
A żyć będziesz z trzeźwą głową.
ŻYJEMY BEZ NAŁOGÓW

Lubańskie Stowarzyszenie Mieszkańców PANACEUM
Czyś emeryt, czyś z liceum,
Wstąp w szeregi "Panaceum".
SPOSÓB NA PROMOCJĘ I LEK NA NUDĘ

Łużyckie Stowarzyszenie Miłośników Modelarstwa „Pasjonat” w Lubaniu
Wszyscy tniemy i kleimy
Małe cuda wciąż tworzymy.
ZABAWA, PASJA, WIEDZA

Oddział Łużycki Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Lubaniu
Wędruj z nami, jeśli chcesz.
Zwiedzaj Polskę wzdłuż i wszerz.
WĘDRUJ RAZEM Z NAMI

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Zarząd Rejonowy w Lubaniu
Jeśli w domu nudno, źle
To przyjmiemy chętnie cię.
OPIEKUJEMY SIĘ SENIORAMI

Społeczny Komitet Obrony Bezrobotnych
Ten, kto się do SKOB-u zgłosi,
O pracę nie musi prosić.
ŻYWI, POMAGA, BRONI

Stowarzyszenie Miłośników Tradycji Heroicznej i Brawurowej Szarży Kawaleryjskiej 3 Szwadronu Szwoleżerów Polskich - Przybocznej Gwardii Cesarskiej Napoleona z dnia 30 Listopada 1808 r. na Wąwóz Somosierra w Hiszpanii
"Somosierry" drzwi otwarte,
Komu bliski Bonaparte.
HISTORIA, TRADYCJA, PAMIĘĆ

Stowarzyszenie „Łużyckie Amazonki” w Lubaniu
PROFILAKTYKA, WSPARCIE, POMOC
Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym „Amazonka” w Olszynie
WSPARCIE I POMOC DLA KOBIET
Miło mija każdy dzionek
Wśród radosnych "Amazonek".

Stowarzyszenie „Siódme Niebo”
Odwiedzajcie "Siódme Niebo";
Nie spotka Was tu nic złego.
PRZYSTAŃ SZTUK WSZELAKICH

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci – Oddział Miejski w Lubaniu
Dzieci naszą są radością.
Otaczajmy je miłością.
AKTYWNI NIEPEŁNOSPRAWNI

Uczniowski Klub Sportowy TS SPARTA Lubań
Zwyciężamy, bo uparcie
Trenujemy w naszej "Sparcie".
SPORT, ZABAWA, ZWYCIĘSTWO

Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Lubań
Wszystkie zuchy i harcerze
Ojczyznę kochają szczerze.
PASJA, SŁUŻBA, ZABAWA

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego POGRANICZE - współorganizator
Lubań kasę z Unii ma.
"Pogranicze" o to dba.
  POGRANICZE ZAWSZE Z WAMI

ŁCR
Więcej zdjęć:
http://www.luban.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=6767&menu_id=0

1(39).jpg

* 1(39).jpg (64.75 KB, 600x338 - powiększony/pobrany 574 razy.)
0d293b1accaa8143cc7a1cf095eff298.JPG

* 0d293b1accaa8143cc7a1cf095eff298.JPG (76.31 KB, 600x337 - powiększony/pobrany 361 razy.)
« Ostatnia zmiana: 02 Lipiec, 2015, 14:26:51 wysłane przez Urząd Miasta » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2578
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Krystyna Sławińska


« Odpowiedź #1 : 02 Lipiec, 2015, 23:41:53 »

Podczas Dni Aktywnej Rodziny Oddział Łużycki Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Lubaniu zorganizował grę terenową dla mieszkańców Lubania.
Zawody odbyły się na terenie lubańskiego rynku i przylegających skwerów.
W załączeniu wyniki współzawodnictwa w orientacji precyzyjnej:

PROTOKÓŁ UDZIAŁU LUBANIAKÓW
W FOTO-TRAIL NA DAR 28.06.2015

Prawidłowe odpowiedzi: 1C, 2C, 3B, 4D, 5C, 6B, 7B, 8C, 9B, 10B

W zabawie terenowej wzięło udział 51 osób w 23 zespołach.
Na mecie stawiło się 31 osób.
Maksymalna ilość punktów do zdobycia 10.
Wyniki klasyfikacji indywidualnej:
1. 9(pkt)   Krzysztof Sudomlak
             Adrian Semeniuk
2. (8pkt)   Jula Sudomlak
             Jacek Sławiński
             Ewa Krzywicka
             Joanna Marczyńska + 2 osoby
             Przemysław Czyż
             Aneta Krawczyk
3. (7pkt)  Alicja Goś
             Kinga Sudomlak
             Grzegorz Czyż + 1 osoba
4. (6pkt)   Zofia Trubisz
             Monika Kordecka + 2 osoby
5. (5pkt)   Marta Łuńczuk + 3 osoby
             Bartosz Stempkowski + 2 osoby
6. (3pkt)   Natalia Tomczyk
             Zenon Górka
             Dariusz Diakończuk
7. (2pkt)   Elżbieta Chylińska + 2 osoby

Sędzia zawodów Tadeusz Sławiński
Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)Punkty: +61/-3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 936
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Hubert Horbowski


« Odpowiedź #2 : 03 Lipiec, 2015, 09:13:26 »

Tekst długi, to i chochlik miał okazję tu i ówdzie "namieszać" - m.in. zmienił imię Maćkowi z duetu "Paweł i Maciek".  Mrugnięcie

A impreza była nadzwyczaj udana. Do zobaczenia za rok!  Uśmiech
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Dar od OWSIAKA - ŁCM beneficjentem WIelkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Lubań okiem luzyce.info Bernard 0 2155 Ostatnia wiadomość 25 Maj, 2009, 15:48:34
wysłane przez Bernard
Dyżury lubańskich radnych w listopadzie Bieżące wiadomości Leo 0 2636 Ostatnia wiadomość 31 Październik, 2009, 19:06:02
wysłane przez Leo
Komputery dla lubańskich policjantów Bieżące wiadomości Leo 0 2581 Ostatnia wiadomość 03 Luty, 2010, 18:19:02
wysłane przez Leo
Jubileusz lubańskich policjantów Bieżące wiadomości Leo 0 3117 Ostatnia wiadomość 11 Listopad, 2010, 12:05:34
wysłane przez Leo
Mikołaj z wizytą u lubańskich Seniorów Video Luban24 red. 0 2907 Ostatnia wiadomość 06 Grudzień, 2011, 23:14:26
wysłane przez red.
Spotkanie opłatkowe Lubańskich Morsów Kalendarz wydarzeń Lubańskie Morsy 0 2892 Ostatnia wiadomość 23 Grudzień, 2011, 22:53:26
wysłane przez Lubańskie Morsy
Wyzysk w Lubańskich restauracjach Archiwum IWO499 4 6111 Ostatnia wiadomość 14 Wrzesień, 2012, 11:31:02
wysłane przez IWO499
Sukces lubańskich szkół Polecane - Strona główna Młodzieżowy Dom Kultury 0 4848 Ostatnia wiadomość 06 Marzec, 2013, 12:25:29
wysłane przez Młodzieżowy Dom Kultury
DAR dla Lubania Miasto Lubań Urząd Miasta 1 3238 Ostatnia wiadomość 03 Lipiec, 2014, 21:06:08
wysłane przez janus58144
Poznajcie lubańskich przewodników! Miasto Lubań Urząd Miasta 0 22186 Ostatnia wiadomość 28 Listopad, 2016, 11:56:17
wysłane przez Urząd Miasta