Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Swawolny kuracjusz  (Przeczytany 2398 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
GModerator

*****
*

Punkty: +11/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 381
Znajomi: 4
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« : 30 Styczeń, 2009, 23:31:08 »

51 – letni kuracjusz jednego z uzdrowisk na terenie Świeradowa Zdroju odpowie przed sądem za spowodowanie niepotrzebnej czynności. Za czyn ten grozi mu kara grzywny oraz nawiązka do wysokości 1000 zł


Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu został powiadomiony przez anonimowego zgłaszającego, że ten będąc na dansingu podsłuchał rozmowę pomiędzy dwoma mężczyznami z treści, której wynikało, że maja oni zamiar ukraść samochód osobowy. Zgłaszający podał markę samochodu, wskazał miejsce gdzie samochód jest zaparkowany.

Na miejsce zostali skierowani policjanci, których zadaniem było zapobieżenie kradzieży samochodu. Okoliczności tego zgłoszenia wydały się policjantom podejrzane. Podjęto działania, które doprowadziły do ustalenia właściciela samochodu, który miał być łupem złodziei, a następnie ustalony został „anonimowy” zgłaszający.

Okazało się, że zgłaszający był właścicielem samochodu, który to miał być skradziony. 51 – letni kuracjusz przyznała się do fałszywego powiadomienia, co spowodowało wykonanie niepotrzebnych czynności policyjnych. Tłumaczył się, że zrobił to nieświadomie i nie wiedział, że z tego powodu może ponieść jakieś konsekwencje.

Zapewne wynajęcie prywatnej firmy ochroniarskiej mniej by kosztowało sprawcę. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny oraz zwrot kosztów policyjnej akcji.


żródło KPP
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do: