Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Atrakcji moc na Dni Lubania 2015  (Przeczytany 3036 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Moderator
*****

Punkty: +121/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 638
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« : 13 Czerwiec, 2015, 13:52:57 »

Wielkimi krokami zbliżają się Dni Lubania - święto miasta i mieszkańców odbędzie się w dniach 26-28 czerwca. Będzie to ostatni weekend czerwca, który otworzy wakacje. Świętować będziemy jak co roku – na bogato i na różne sposoby. Zaplanowano dużo atrakcji, od muzycznej LAWY na amfiteatrze i DNIA HISTORII z podróżą w czasie, po pływackie, zumbiarskie i bokserskie SPORTOWE EMOCJE i wielki rodzinny festyn w rynku, czyli DZIEŃ AKTYWNEJ RODZINY.

- Ludzie lubią się bawić na różne sposoby, a my chcemy by wspólna zabawa ich łączyła, była ciekawa i by dawała im poczucie wspólnoty – mówi burmistrz miasta Lubań, Arkadiusz Słowiński. - Dlatego do starej dobrej formuły muzyki na Wulkanie wciąż dodajemy nowe propozycje. To co dobre, zostaje w ofercie. Robiąc krótki przegląd – w roku 2012 dodaliśmy do LAWY Dzień Historii – malownicze widowisko historyczne połączone z jarmarkiem. To był strzał w dziesiątkę, więc kontynuujemy to co roku, a naszą rację potwierdza i świetna frekwencja i pozyskane w latach ubiegłych dofinansowania na te imprezy. Przy okazji wyhodowaliśmy sobie Aleję Historycznych Gwiazd z tabliczkami, upamiętniającymi ważnych gości naszego miasta. Młodsze rodzeństwo Dnia Historii to Dzień Aktywnej Rodziny – festyn organizowany przez lubańskie organizacje pozarządowe a zarazem żywy i atrakcyjny pokaz ich działalności. W tej formule DAR pojawił się on w roku ubiegłym jako impreza wieńcząca Program Rewitalizacji Społecznej Śródmieścia Miasta Lubań. Wszystkim tak się to spodobało, że teraz zorganizowaliśmy podobne święto własnym nakładem. Lubanianom bardzo spodobała się także sportowa noc z zumbą i pływaniem oraz Turniej Boksu, bo nie brakuje wśród nas miłośników sportowych emocji, więc z tego wyszedł nam ostatni wątek imprezy. Dzięki temu przez niezwykle intensywny weekend wciąż będzie się coś działo – muzyczne wieczory uzupełnione są przez historyczne i rodzinne przedpołudnia i ciekawą ofertę sportową.

Muzyczna LAWA

Klasa sama dla siebie i jakość sama w sobie. Jeśli kochasz bujać się na koncertach wśród gwiazd i fajnej muzyki – koniecznie odwiedź amfiteatr na Kamiennej Górze. Przygotuj się na małe zaskoczenia i niespodzianki, co roku na LAWIE ramię w ramię bawi się kilka pokoleń, w sympatycznej atmosferze śpiewając przeboje z przeróżnych półek.
Podczas LAWY usłyszymy i zobaczymy zespoły rockowe, hiphopowe, disco polo, muzykę grecką, grupy taneczne oraz polską muzykę disco lat 80.
W pierwszym dniu 26 czerwca na scenie wystąpi Sylwia Grzeszczak, zespół „Grey Fruit” (muzyka z pogranicza ska, funku oraz rocka), zespół „Jeden Osiem L” (hip-hop), śląska formacja rockowa „KRUK”.
Sobotnia Lawa 27 czerwca rozpocznie się koncertem lubańskiego coverowego zespołu „Bazalt” oraz występem grup tańca nowoczesnego z lubańskiego MDK-u. Tancerzom towarzyszyć będzie finalistka programu „You Can Dance – po prostu tańcz” Natalia Madejczyk – „Ruda. Na scenie zobaczymy również „Jumper” (disco polo) i grecką grupę „Orfeusz”. Lawę 2015 zakończy występ Pawła Stasiaka i zespołu „Papa D”.
Podczas koncertów wokół amfiteatru oraz wzdłuż alejek parkowych na mieszkańców i gości czekać będą liczne punkty handlowe, gastronomiczne oraz infrastruktura rozrywkowo – rekreacyjna.
Organizatorem LAWY  jest Miejski Dom Kultury w Lubaniu.

Dzień Historii

Jeśli lubisz podróże w czasie, i odkrywanie historycznych światów, lubański rynek będzie dla Ciebie rajem. Ludzie w strojach z epoki, wielkie uliczne widowisko, mnóstwo kiermaszy i warsztatów, historia, której można dotknąć i posmakować.

W sobotę 27 czerwca do Lubania zawita Cesarz Rudolf II podczas inscenizacji historycznej przy Wieży Brackiej. Jak zwykle możemy szykować się na huczny przemarsz cesarskiego orszaku i uliczne widowisko opowiadające o wielkiej rozprawie o lubańską miedzę, podczas której okaże się, że lubańscy możni sprzed wielu setek lat nie ustępowali w zaciętości Kargulom i Pawlakom. Kością niezgody będzie Uniegoszcz a sprawę rozsądzi cesarz. Tym samym na ulicy Brackiej odsłonięta zostanie kolejna, bo już piąta tabliczka powstającej lubańskiej Alei Historycznych Gwiazd. Nasze miasto odwiedzili już Jan Kapistran, niemiecki poeta Johann Wolfgang von Goethe, Królowa Czech i Węgier Anna Jagiellonka, Stanisław Leszczyński. Na rynku przez cały dzień będzie można bawić się z historią na kilkudziesięciu stoiskach prezentujących dawne warsztaty rzemieślnicze m. in. wypieku chleba, obróbki kamieni szlachetnych, skryby, kowala, mincerza, siodlarza. Lubańska książnica zaprosi zaś do włóczęgi po ratuszowych zakamarkach. Podczas Dnia Historii odbędzie się także Piknik Zbożowy sfinansowany ze Środków Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych.

Organizatorem Dnia Historii jest Muzeum Regionalne w Lubaniu we współpracy z Gimnazjum nr 3 w Lubaniu i Łużyckim Centrum Rozwoju.

Sportowa Noc i Sportowy Dzień

Jeśli sportowe emocje dodają Twojemu życiu smaku, jeśli kochasz endorfiny lub adrenalinę, nie może Cię zabraknąć na pływalni i hali sportowej.
Co roku proponujemy w ramach święta miasta sport dla każdego. Są sobotnie endorfiny dla ludzi chcących być fit i uwielbiających zbiorowe formy aktywności fizycznej maraton zumby i bicie rekordu w pływaniu. Żeby było świątecznie – zumbować i pływać będziemy w nocy. A w niedzielę dla zapaleńców związanych z rodzimym sportem amatorskim i kibiców będzie adrenalina w Turnieju Bokserskim.
Wydarzenia sportowe koordynuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu.

Dzień Aktywnej Rodziny

PLAKAT A1-1.jpgJeśli nie umiesz usiedzieć w miejscu i wszędzie Cię pełno a natłok wrażeń i okazji jest dla Ciebie środowiskiem naturalnym – zapraszamy na DAR! Na ten dzień zmieniamy rynek w wesołe rodzinne, darmowe miasteczko. I dzieciaki i dorośli będą biegać od atrakcji do atrakcji, które przygotowały największe lubańskie wiercipięty.

W niedzielę 28 czerwca lubańskie organizacje pozarządowe zapraszają do udziału w Dniu Aktywnej Rodziny. Lubańscy społecznicy i pasjonaci już drugi raz przygotowują przy wsparciu miasta plenerowy festyn, na którym pokażą, jak można rozwijać pasje i zainteresowania i pomagać innym ludziom. Impreza rozpocznie się od malowniczej parady „Rodzina Lubańskich Organizacji Pozarządowych” i widowiska ulicznego na rynku. Następnie organizacje zaproszą wszystkich do gry z zadaniami na 18 stoiskach a każdy kto wykona wszystkie zadania, będzie mógł otrzymać nagrodę. Dodatkowo na rynku czekać będzie dużo bezpłatnej zabawy w plenerze. Las Atrakcji zaoferuje darmowe zjeżdżalnie, kule wodne, skakańce, malowanie buziek i programy animacyjne. Będzie można także przyłączyć się do Ulicznej Akademii Zabawy, czyli bezpłatnych artystycznych warsztatów plenerowych. Nauczyć się będzie można między innymi robienia wielkich baniek mydlanych, magicznych sztuk kuglarstwa i żonglerki, grania na bębnach i przeszkadzajkach, robienia biżuterii oraz zwierzątek z balonów. W tym dniu na scenie w rynku zaprezentują się artystycznie i muzycznie lubańskie przedszkolaki i starsi żłobkowicze, Następnie scenę opanują rozśpiewane i poetyckie organizacje pozarządowe, w przerwach zaś zapewniono ciekawy program artystyczny dla dzieci. Swoje podwoje otworzy również Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna. W oddziale dla dzieci Grzegorz Żak wciągnie dzieci do zabawy w ramach muzyczno-plastycznego happeningu „Dinozaury”.

Dzień Aktywny Rodziny przygotowują lubańskie organizacje pozarządowe przy koordynacji Stowarzyszenia Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego POGRANICZE i Łużyckiego Centrum Rozwoju i wsparciu Miejskiego Domu Kultury.

PROGRAM DNI LUBANIA 2015 - (wersja dzień po dniu, chronologicznie)
Piątek, 26 czerwca 2015 r.


Rynek – Ratusz
16:00 –  Oficjalne rozpoczęcie Dni Lubania 2015

Amfiteatr w Parku na Kamiennej Górze - LAWA cz.1
17.00 - koncert zespołu "Grey Fruit"
18.00 - uroczyste otwarcie Dni Lubania LAWA 2015
18.15 - koncert zespołu "Jeden Osiem L"
19.30 - koncert zespołu "KRUK"
Gwiazda wieczoru
21.30 - Sylwia Grzeszczak

...

Sobota, 27 czerwca 2015 r.

Rynek - DZIEŃ HISTORII

12:00-19:00
plenerowe warsztaty historyczne – kilkanaście stoisk m.in. warsztaty wypieku chleba, obróbki kamieni szlachetnych, skryby, kowala, mincerza, siodlarza,
14:00 – inscenizacja wjazdu Cesarza Rudolfa II do Lubaniu, przy Wieży Brackiej
14:30 – historyczne przedstawienie teatralne w Rynku

Podczas Dnia Historii odbędzie się także Piknik Zbożowy sfinansowany ze Środków Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych.

OBIEKTY MOSiR - SPORTOWA NOC

Kryta pływalnia „Laguna”
20.30-23.30 – bicie Rekordu Mieszkańców Lubania w pływaniu
20.30-22.30 – zajęcia z aqua-aerobiku
Hala sportowa
20.00-23.30 – II Maraton Zumba Fitness

Amfiteatr w Parku na Kamiennej Górze - LAWA cz.2

16.30 - koncert zespołu "Bazalt"
17.15 - występy grup tańca nowoczesnego z Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu z gościnnym udziałem Natalii Madejczyk "Ruda" - finalistką programu YOU CAN DANCE - Po prostu tańcz
18.15 - koncert zespołu "Jumper"
19.30 - koncert greckiej grupy "Orfeusz"
Gwiazda wieczoru
21.30 - Paweł Stasiak z zespołem Papa D.

...

Niedziela, 28 czerwca 2015 r.

Rynek - DZIEŃ AKTYWNEJ RODZINY - DAR dla Lubania
RODZINA DAR-U DLA WSZYSTKICH RODZIN: 18 stoisk przygotowanych i prowadzonych przez lubańskich pasjonatów i społeczników a na nich gry, zabawy, atrakcje dla rodzin
ULICZNA AKADEMIA ZABAWY - bezpłatne otwarte uliczne artystyczne warsztaty plenerowe (wielkie bańki mydlane, kuglarstwo i żonglerka, granie na bębnach i przeszkadzajkach, robienie biżuterii, zwierzątka z balonów),
LAS ATRAKCJI - bezpłatne atrakcje festynowe (kule wodne, dmuchane zamki, malowanie buziek)
PROGRAM:
13.00-13.30 – Parada rodziny lubańskich organizacji pozarządowych
13.30-14.00 – Przedstawienie „Jesteśmy lubańską rodziną” i oficjalne otwarcie
Program artystyczny na scenie:
14.00-15.30 – programy artystyczne lubańskich przedszkoli i żłobków
15.30-17.00 – I blok występów organizacji pozarządowych: Lubaniacy, DGL Nurt, LSA Odnowa i Klub Honorowych Dawców Krwi przy SM w Lubaniu
17.00-18.30 – Teatrzyk „Brzechwa dzieciom”
18.30-20.00 – II blok występów organizacji pozarządowych: Echo Bukowiny, Złote Nutki, LSA "Odnowa"

Hala sportowa MOSiR - BOKS
12:00 – 18:00 – II Turniej Bokserski
...

Ponadto Dniom Lubania towarzyszyć będą inne ciekawe wydarzenia:
19 czerwca o godz. 19:00 - Noc Kupały, ul. Włókiennicza (plac Staszica nad Siekierką).
26 czerwca w godz. 9:00-17:00 - Piknik Bezpieczeństwa PIT-STOP, lubański rynek - w ramach akcji będzie można bezpłatnie sprawdzić stan techniczny auta (ustawienie świateł samochodu, stan opon, ciśnienie opon, stan wycieraczek, szyb, zawieszenia i układu kierowniczego, stan akumulatora) - każdy kierowca, który skorzysta z badania otrzyma zestaw gadżetów oraz pisemną informację o stanie technicznym auta wraz z zaleceniami.
28 czerwca - Otwarte Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Lubań, zawody na zbiorniku w Uniegoszczy.
Zwiedzanie Wieży Brackiej i schronu przeciwlotniczego z czasów II wojny światowej.
 
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wprowadzenia zmian do programu.


PLAKAT A1-1.jpg

* PLAKAT A1-1.jpg (337.04 KB, 748x1060 - powiększony/pobrany 535 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Dni Lubania - Targi Kolekcjonerskie Kalendarz wydarzeń Paweł Sokołowski 0 6081 Ostatnia wiadomość 21 Marzec, 2008, 11:01:50
wysłane przez Paweł Sokołowski
Dni Lubania LAWA 2009 - Program Kalendarz wydarzeń Paweł Sokołowski 0 10725 Ostatnia wiadomość 03 Czerwiec, 2009, 11:01:10
wysłane przez Paweł Sokołowski
Dni Lubania Lawa 2010 Kalendarz wydarzeń « 1 2 » Iza 17 23856 Ostatnia wiadomość 30 Czerwiec, 2010, 06:39:40
wysłane przez gracjano
Dni Lubania 1987 r. Miasto Lubań Urząd Miasta 2 5598 Ostatnia wiadomość 09 Wrzesień, 2011, 16:03:40
wysłane przez Ewa Gutek
Dni Lubania 2012 - podsumowanie Video Luban24 x 0 3376 Ostatnia wiadomość 04 Lipiec, 2012, 22:30:05
wysłane przez x
Wideoinformator - DNI Lubania 2013 Polecane - Strona główna x 0 2465 Ostatnia wiadomość 27 Czerwiec, 2013, 16:23:49
wysłane przez x
Dni Lubania - Lawa'14 Miasto Lubań Urząd Miasta 10 11068 Ostatnia wiadomość 25 Czerwiec, 2014, 15:37:07
wysłane przez Urząd Miasta
Dni Lubania 2014 Polecane - Strona główna « 1 2 » x 22 15358 Ostatnia wiadomość 03 Lipiec, 2014, 01:08:32
wysłane przez x
Atrakcji moc Miasto Lubań Urząd Miasta 0 2683 Ostatnia wiadomość 01 Kwiecień, 2015, 13:31:55
wysłane przez Urząd Miasta
Dni Lubania - LAWA 2015 Polecane - Strona główna ŁCR 0 2829 Ostatnia wiadomość 19 Czerwiec, 2015, 16:33:45
wysłane przez ŁCR