Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Wybory do walnych zgromadzeń izb rolniczych w niu 31 maja 2015 r.  (Przeczytany 35970 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy ZnajomychWWW
« : 29 Maj, 2015, 14:43:42 »

Zacznę może trochę "na około".

Mądry Polak po szkodzie.
Przysłowia są jakby drugim zestawem życiowych wskazówek i porad, w dodatku łatwych do zapamiętania bo często podanych rymowanym wierszykiem zabarwionym humorem czy też ironią.
Bardziej dotkliwym zbiorem zasad jest kodeks karny i cywilny.
10 przykazań to już same konkrety, chociaż odpowiedzialność za niedostosowanie jakby mniej dotkliwa i w czasie, do innego wymiaru, przeniesiona.
Żaden z tych kodeksów nie robi wrażenia na "działaczach" tak zwanego "PSL".
Całkiem niedawno mieliśmy do czynienia z erupcją, wręcz "pełnym wytryskiem" peezelowej popularności w wyborach samorządowych, chociaż sondaże przedwyborcze, sondaże exit poll (w trakcie wyborów) i sondaże powyborcze mówiły coś zgoła innego!
Do tego ponad 5 milionów głosów nieważnych co się nigy wcześniej nie zdażyło!
Dopiero Jarubas i jego wręcz miążdżąca "popularność" i "poparcie" całej Polski pokazały Peeselu jego miejce w szeregu, czyli śmietniczkę i to śmietniczkę przeżartą rdzą korupcjki, afer, kolesiostwa i czego tam jeszcze w dziesiąciu przykazaniach nie wymieniono.
Widać wyraźnie, że Peezele albo czytać nie potrafią, albo zroumić nie potrafią albo potrafią i czytać i rozumić tylko stosować się zamiaru żadnego nie mają.
Otóż... wkrótce wybory do walnych zgromadzeń izb rolniczych.
Nawet małe dzieci wiedzą, że i tam swe brudne łapska Peezele powpychały i wszelkie starania czynić będą aby ich machloje na jaw nie wyszły.
Jak to zrobić?
Doświadczenie w mataczeniu już mają, wymyślili więc plan jak na Dolnym Śląsku, spowodować aby wybory do walnych zgromadzeń izb rolniczych wygrał ten co ma wygrać, czyli "sami swoi".
Dolnośląska Izba Rolnicza zrobiła wszystko co mogła aby o wyborach, harmonogramie wyborczym, składach i siedzibach komisji wyborczych, terminach zgłaszania kandydatów itp. dowiedziała się jak najmniejsza liczba rolników uprawnionych, mających czynne i bierne prawo wyborcze.
Działania Dolnośląskiej Izby Rolniczej doprowadziły nie tylko do naruszenia demokratycznych zasad przeprowadzania wyborów ale i przede wszystkim do naruszenia harmonogramu wyborczego i Uchwały nr 8/2010 Kajowej Rady Izb Rolniczych z dnia 01 grudnia 2010 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu przeprowadzania wyborów do walnych zgromadzeń izb rolniczych.
A to już nie lelum po lelum tylko podstawa do unieważnienia tych wyborów, jeśli nie w całym województwie dolnośląskim to z pewnością w powiecie lubańskim.
W powiecie lubańskim zamieszkuje sobie prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej Leszek Grala.
Na ironię zakrawa fakt, że to właśnie w powiecie lubańskim Dolnośląska Izba Rolnicza stawiała największy opór w udostępnianiu informacji i materiałów wyborczych o czym świadczą fakty w postaci korespondencji prowadzonej między Urządem Gminy Lubań (zastępca wójta, pani Aneta Usyk) a Dolnośląską Izbą Rolniczą (osoby różne, jak popadnie, kto "mundrzejszy" ten bardziej wyrywny, nawet jakaś pani z tytułem doktor inżynier).
Kuriozum w tej korespondencji jest niezwykły tupet pracownikw Dolnośląskiej Izby Rolniczej, dopuszczających się podważania kompetencji pani Anety Usyk a nawet "rugających" zastępcę wójta Gminy Lubań!
I za nic ci "pouczacze" mieli, że nawet na "ich" stronie internetowej (strona Dolnośląskiej Izby Rolniczej) żadnych informacji o wyborach nie było).

Jako, że temat "gorący", wybory już za dwa dni, to jeszcze dzisiaj... ciąg dalszy.

Pozdrawia

tsetse
« Ostatnia zmiana: 29 Maj, 2015, 14:45:49 wysłane przez Prowincjusz » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy ZnajomychWWW
« Odpowiedź #1 : 30 Maj, 2015, 14:13:10 »

W niedzielę 30 maja odbędą się wybory delegatów do Izb Rolniczych.
Dolnośląska Izna Rolnicza wykazała się godnym podziwu uporem w ukryciu wszelkich informacji związanych z tymi wyborami.
Na Dolnym Śląsku rzeba było wykazaćsię sporą determinacją aby zdobyć informacje na temat wyborów.
Dlacego Dolnośląskiej Izbie Rolniczej tak zależy aby o wyborach i terminach wyborczych wiedziało jak najmniej osób?
Zapewne chodzi o to aby nikt z poza "wybranych" nie wziął udziału w wyborach.
"Selekcja" miała nastąpić już w trakcie czynności określonych harmonogramem wyborczym.

Co Dolnośląska Izba Rolnicza ma do ukrycia?
Czy Dolnośląska Izba Rolnicza to prywatny folwark kilku działaczy tak zwanego "PSL"?


DIR w rejestrze podmiotów wykluczonych.jpgCzy Prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej rzetelnie informuje o wszystkich "wyczynach" Dolnośląskiej Izby Rolniczej czy też ukrywa wszystkie niewygodne informacje głęboko w szafie?
Czy wszyscy członkowie Dolnośląskiej Izby Rolniczej wiedzą, że Dolnośląska Izba olnicza nie tylko została wpisana do rejestru podmiotów wykluczonych ale musi też zwrócić ponad 100 tyś. zł plus odsetki?
Kto to zwróci?
Z czyich pieniędzy?
Z naszych, rolników składek będziemy znowu płacić za nieudolność lub celowe działania w Dolnośląskiej Izbie Rolniczej?

Dopóki Dolnośląska Izba Rolnicza nie oczyści się z peeselowskich "kadr" dopóty nic nie będziemy wiedzieli co się tam wyprawia.

Ze względu na powyższe, po rozmowach z Marianem Zagórnym i Marcinem Bustowskim ze Związku Zawodowego Rolników Solidarni, zdecydowałem się zgłosić swoją kandydaturę w wyborach delegatów do Izb Rolniczych.
Próbując złożyć swoją kandydaturę, przekonałem się osobiście jakie kłody pod nogi rzucane są na Dolnym Śląsku przez Dolnośląską Izbę Rolniczom, wszystkim którzy by chcieli zakłócić błogi spokój i udzielne "panowanie" PSL w Dolnośląskiej Izbie Rolniczej.

Efektem tych swoistych peregrynacji w poszukiwaniu prawdziwych informacji, jest protest złożony w trybie wyborczym przez Związek Zawodowy Rolników Rzeczpospolitej, do wojewody dolnośląskiego z wnioskiem o unieważnienie wyborów w powiecie lubańskim.
Kopia protestu i wniosku zostały przekazane mediom ogólnokrajowym wraz z opisem zaistniałej sytuacji.


Protest w sprawie DIR.jpgDodam też, że tylko dzięki kwalifikacjoom, determinacji i uporze zastępcy wójta Gminy Lubań, pani Anety Usyk, udało się w "bezpośrednim starciu" z Dolnośląską Izbą Rolniczą, wręcz wydrzeć z trzewi tego, pożal się boże, "samorządu rolniczego", istotne informacje dotyczące terminów i miejsca składania kandydatur w wyborach.


Poparcie ZZRR Solidarni.jpgZwracam się z apelem do wszystkich uprawnionych rolników o udział w wyborach.
W obecnej sytuacji dalsze "rządzenie" Dolnośląską Izbą Rolniczą przez członków PSL doprowadzi tę Izbę do zguby a my nawet nie będziemy wiedzieli co się stało.

Zbierając podpisy poparcia dla swojej kandydatury, spotkałem się z licznymi głosami oburzenia rolników, dotyczącymi różnych spraw. Najbardziej bulwerującą rzeczą jest sprzedaż dróg między polnych znajdujących się na terenie gminy. Sprzedaży dokonywano pomimo protestów rolników, którzy tracili możliwość dojazdu do swoich pól.
Czy ktoś z Izby Rolniczej zainteresował się tym problem, próbował w jakikolwiek sposób pomóc?
Podjąłem się wyjaśnienia tej sprawy i zapewniam, nawet jeśli nie zostanę wybrany, to i tak "nie odpuszczę".

Zachęcam jeszcze raz do udziału w wyborach oraz o chwilę refleksji, czy warto popierać kandydatów z "PSL",  z pod znaku czterolistnej koniczynki, koniczynki która powinna być symbolem szczęścia a nie ciągłych afer, korupcji, nepotyzmu, kolesiostwa i pozostałych plag wszelakich.
W ogłoszzeniu o wyborach Dolnośląska Izba Rolnicza podała fałszywy adres lokalu wyborczego (dl Gminy Lubań), którego do chwili obecnej nie raczyła sprostować (mimo, zapewnień o sprostowaniu co było kolejną manipulacją i kłamstwami ze strony Dolnośląskiej Izby Rolniczej).

Wybory odbędą się w dniu 30 maja 2015 r.
[/size]

w Lubaniu ul. Rynek Sukiennice 38 (Tret)
[/size]

w godzinach od 8:00 do 18:00
[/size]

Jeśli ktoś chciałby zasięgnąć dodatkowych informacji, przedstawić nurtujące rolnikó problemy to zapraszam do kontaktu osobistego, telefonicznego czy też drogą elektronicznę za pomocą e-mail.

Andrzej Winiarczyk
Kościelnik 6

tel. 725 152 191
e-mail a.winiarczyk@post.pl

Pozdrawia

tsetse

DIR w rejestrze podmiotów wykluczonych.jpg

* DIR w rejestrze podmiotów wykluczonych.jpg (183.53 KB, 1448x2048 - powiększony/pobrany 1976 razy.)
Protest w sprawie DIR.jpg

* Protest w sprawie DIR.jpg (58.9 KB, 679x960 - powiększony/pobrany 1827 razy.)
Poparcie ZZRR Solidarni.jpg

* Poparcie ZZRR Solidarni.jpg (58.61 KB, 724x1024 - powiększony/pobrany 1784 razy.)
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2015, 14:15:37 wysłane przez Prowincjusz » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy ZnajomychWWW
« Odpowiedź #2 : 30 Maj, 2015, 14:21:45 »

Mam też prośbę do wszystkich czytelników - przekażcie informację swoim sąsiadom, zachęćcie do udziału w wyborach i w głosowaniu.
Uprawnionym do głosowania są rolnicy oraz ich małżonkowie będący płatnkami podatku rolnego i posiadający minimum 1 ha fizyczny lub przeliczeniowy użytków rolnych.

Mamy okazję spowodować aby działalność Dolnośląskiej Izby Rolniczej byłą przejrzysta dla wszystkich zainteresowanych i aby wychodziłą na przeciw potrzebom i problemom rolników.

Pozdrawia

tsetse
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy ZnajomychWWW
« Odpowiedź #3 : 30 Maj, 2015, 14:32:56 »

"Małe" sprostowanie:

Dolnośląska Izba Rolnicza musi zwrócić ponad 700 000,- zł + odsetki. (siedemset tysięcy zł)

a nie ponad 100 tyś. zł. jak napisałem.

i data wyborów (31 maja 2015 r.)

Wybory odbędą się w dniu 31 maja 2015 r.

w Lubaniu ul. Rynek Sukiennice 38 (Tret)

w godzinach od 8:00 do 18:00

« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2015, 14:36:25 wysłane przez Prowincjusz » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et VeritasPunkty: +0/-0
Offline Offline

Wpisy: 1
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #4 : 31 Maj, 2015, 20:40:07 »

SUPER WYBORY DO IZBY ROLNICZEJ W LUBANIU!!!!
1. O wyborach dowiedziałam się przypadkowo,brak informacji na wsi.
2. Gdzie i kiedy mają się odbyć,zero informacji.
3." Prominenci" wyszli z założenia,że chłopstwa  nie informujemy.
4. Największe moje zaskoczenie to sam lokal,którego nie mogłam odnależć,
   przeszłam przez parter,piętro,zadnej informacji gdzie znajduje się lokal.
   Ku mojemu zaskoczeniu,odnalazłam lokal wyborczy w piwnicy,fakt sala konferencyjna.
   Czy to już zejście do podziemia.
   Komu zależało na wprowadzeniu takiego bałaganu.
   Kto za to odpowiada??
   Czy może już wszystko ustalone!!!
   Życzę dobrego "samopoczucia organizatorom"
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Lubańska noc kabaretowa - 9 maja 2009 Kultura i sztuka Paweł Sokołowski 10 16062 Ostatnia wiadomość 16 Maj, 2009, 10:43:58
wysłane przez Diorqa
Wybory do Parlamentu Europejskiego Bieżące wiadomości Leo 0 4309 Ostatnia wiadomość 26 Maj, 2009, 12:57:05
wysłane przez Leo
Wybory z wyboru? Bieżące wiadomości dlb 2 6081 Ostatnia wiadomość 16 Maj, 2010, 08:42:17
wysłane przez widelec
Majówka w Lubaniu - Kalendarz wydarzeń 1-3 maja 2011 Bieżące wiadomości « 1 2 » Paweł Sokołowski 28 38784 Ostatnia wiadomość 22 Maj, 2011, 21:06:24
wysłane przez x
WYBORY SOŁTYSÓW Gmina Lubań Urząd Gminy 0 3923 Ostatnia wiadomość 23 Maj, 2011, 12:24:17
wysłane przez Urząd Gminy
WYBORY 2011 Hydepark « 1 2 3 4 5 » Samozapłon 63 51201 Ostatnia wiadomość 01 Listopad, 2014, 00:41:43
wysłane przez Prowincjusz
Wybory parlamentarne 2011 Bieżące wiadomości « 1 2 ... 18 19 » Paweł Sokołowski 274 138256 Ostatnia wiadomość 21 Październik, 2011, 13:51:04
wysłane przez kolo
SKUP WSZYSTKICH AUT MOTOCYKLI CIĄGNIKÓW ROLNICZYCH DO 60TYŚ ZŁ 500247769 Ogłoszenia drobne edromarecka@wp.pl 0 2886 Ostatnia wiadomość 26 Marzec, 2015, 11:09:46
wysłane przez edromarecka@wp.pl
wybory... Hydepark widelec 2 7591 Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2015, 08:28:46
wysłane przez widelec
Parlament 2015 Polecane - Strona główna « 1 2 3 » Marszałek 30 26812 Ostatnia wiadomość 06 Luty, 2016, 00:31:58
wysłane przez Prowincjusz