Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Atrakcji moc  (Przeczytany 2531 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Moderator
*****

Punkty: +121/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 638
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« : 01 Kwiecień, 2015, 13:31:55 »

Jak co roku w ostatni weekend czerwca będziemy świętować dni naszego miasta. W organizację Dni Lubania zaangażowane będą wszystkie instytucje zajmujące kulturą i sportem w mieście wspierane przez placówki oświatowe i organizacje pozarządowe. Podobnie jak w roku ubiegłym program oparto o cztery główne wątki – gorące koncerty, żywą historię, sportowe emocje i rodzinna zabawę.

- Już znamy większość gwiazd, które wystąpią w czasie tegorocznej Lawy, 26 i 27 czerwca, która jak zwykle odbywać się będzie na amfiteatrze na Kamiennej Górze – mówi dyrektor MDK w Lubaniu Bartosz Kuświk. - Gwiazdami, które do Lubania przyjadą na pewno jest zespół KRUK – jeden z najlepszych polskich zespołów rockowych, Sylwia Grzeszczak - wokalistka, kompozytorka oraz autorka tekstów, grecka grupa „Orfeusz” z charyzmatycznym liderem Nicosem Rusketosem oraz Paweł Stasiak z zespołem Papa D, który po latach przerwy powrócił na rynek muzyczny. Tak na trzy miesiące przed Lawą przedstawia się wstępna lista artystów, która jest cały czas otwarta. Ostateczny program muzycznej części tegorocznego święta miasta poznamy w kwietniu.
Trwają przygotowania do Dni Lubania. W tym roku flagowej wieczornej, koncertowej LAWIE znów będą towarzyszyć dni wypełnione żywą historią, rodzinną zabawą i sportowymi emocjami. Nie zabraknie sobotniego miasteczka historycznego ani niedzielnego DAR-u dla lubanian. Będzie boks, będzie zumba, odwiedzi nas także cesarz Rudolf II.
Trzy duże imprezy – Dzień Historii, Dzień Aktywnej Rodziny i Dzień Sportu można nazwać młodszym rodzeństwem koncertowej LAWY. Zamiarem organizatorów było włączenie w obchody święta miasta jak największej liczby osób.
- Kultura się zmienia. Współczesny człowiek to niekoniecznie tylko widz, w cenie są różnorakie piękne doświadczenia, które można zdobyć, angażując się w jakąś aktywność – mówi burmistrz Lubania, Arkadiusz Słowiński. - Zawsze będziemy lubili bezpłatne występy gwiazd, ale teraz mamy także potrzebę aktywniejszego uczestnictwa czy wręcz współtworzenia wydarzeń. Dlatego tak wysoko cenię to, że u nas w Lubaniu w ramach święta miasta można posmakować i dotknąć historii, wręcz przenieść się w dawne czasy. Wspaniała jest aktywność lubańskich społeczników, którzy zapraszają wszystkich do wspólnej rodzinnej zabawy w ramach DAR-u. Świetne są także imprezy sportowe, na których można i kibicować sportowcom, i samemu trochę się poruszać. Co roku uczestnicy tych imprez wspominają je bardzo dobrze, mamy poczucie, że razem tworzymy coś naprawdę wyjątkowego.
W tym roku możliwość sięgania po środki zewnętrzne jest mocno ograniczona, mimo to organizatorzy zapewniają, że atrakcji nie zabraknie. 27 czerwca (w sobotę) 2015 r. będzie dniem podróży w czasie, gdyż cały rynek zamieni się w historyczną osadę. Będzie gwarnie, zabawnie i kolorowo. Wśród atrakcji znajdzie się kilkanaście stoisk rzemieślniczych na których dzieci, młodzież czy też dorośli będą mogli samodzielnie wykonać przedmioty codziennego użytku. Będzie m.in. warsztat wypieku chleba, inscenizacja historyczna, otwarcie wystawy w muzeum oraz prezentacja nowego obrazu ukazującego oblężenie Lubania w czasie wojny trzydziestoletniej, namalowanego przez Leszka Wiertla - lubańskiego malarza. Również w sobotę nasza Aleja Gwiazd Historycznych wzbogaci się o kolejną pozycję. W bruku ulicy Brackiej pojawi się podpis i nazwisko cesarza Rudolfa II Habsburga. Odsłonięciu tabliczki upamiętniającej jego pobyt w Lubaniu będzie towarzyszyła inscenizacja historyczna. To już czwarta tablica pamiątkowa. Nasze miasto odwiedził już Jan Kapistran, niemiecki poeta Johann Wolfgang von Goethe oraz Królowa Czech i Węgier Anna Jagiellonka.
W niedzielę 28 czerwca 2015 r. zapraszamy do udziału w Dniu Aktywnej Rodziny – dniu aktywności, zabawy i integracji. Na najmłodszych mieszkańców Lubania czekać będzie mnóstwo atrakcji m.in. zjeżdżalnie, wodne kule, trampoliny, warsztaty artystyczne, postacie z bajek, programy animacyjne i pokazy. 
W tym dniu również swój czas na zaprezentowanie się artystyczne i muzyczne będą mieli lubańskie przedszkolaki, a nawet jeszcze młodsi – starsi żłobkowicze, którzy rozbawią publiczność. Nieco starsi lubanianie będą mieli okazję poznać ludzi działających w organizacjach pozarządowych i poznać ich zamiłowania. Lubański rynek wypełni się kilkudziesięcioma stoiskami, w których reprezentanci stowarzyszeń i grup nieformalnych zapraszać będą do poznania ich ciekawych działań, przedsięwzięć i pasji. Również w niedzielę na lubanian czekać będą sportowe emocje – druga już lubańska Gala Boksu i Maraton Zumba Fitness.
Tego dnia także Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna włączy się w obchody. Warto będzie skorzystać z propozycji przygotowanych przez bardzo kreatywnych pracowników.
- W oddziale dla dzieci przewidzieliśmy różne programy animacyjne, warsztaty oraz malowanie buziek dla najmłodszych – mówi dyrektor MiPBP Ewa Żbikowska. – Natomiast dla starszych niewątpliwą atrakcją będzie udostępnienie i oprowadzenie wraz z przewodnikiem podziemi wieży ratusza.

To zaledwie zarys tegorocznych obchodów Dni Lubania. Im będzie bliżej tej daty, tym bardziej szczegółowo będziemy informować mieszkańców co nas będzie czekać.
(tk)

3.JPG

* 3.JPG (90.16 KB, 799x449 - powiększony/pobrany 204 razy.)
25.JPG

* 25.JPG (57.72 KB, 799x449 - powiększony/pobrany 193 razy.)
5.JPG

* 5.JPG (82.46 KB, 799x449 - powiększony/pobrany 202 razy.)
6(6).jpg

* 6(6).jpg (66.62 KB, 500x281 - powiększony/pobrany 190 razy.)
6.JPG

* 6.JPG (67.03 KB, 799x449 - powiększony/pobrany 202 razy.)
15.JPG

* 15.JPG (71.87 KB, 799x449 - powiększony/pobrany 220 razy.)
17.JPG

* 17.JPG (99.17 KB, 799x449 - powiększony/pobrany 193 razy.)
P2370011.JPG

* P2370011.JPG (107.24 KB, 600x338 - powiększony/pobrany 205 razy.)
« Ostatnia zmiana: 01 Kwiecień, 2015, 13:35:18 wysłane przez Urząd Miasta » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Blask Światła, czar dźwięku, moc słowa – posła niestrudzonego Powiat lubański powiat 0 4230 Ostatnia wiadomość 22 Luty, 2011, 14:16:59
wysłane przez powiat
Atrakcji moc na Dni Lubania 2015 Miasto Lubań Urząd Miasta 0 2848 Ostatnia wiadomość 13 Czerwiec, 2015, 13:52:57
wysłane przez Urząd Miasta