Strony: [1] 2 3 ... 7   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: ŁCM ponad prawem?  (Przeczytany 76324 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.



Punkty: +0/-2
Offline Offline

Wpisy: 5
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 26 Luty, 2015, 18:31:21 pm »

Przepis ustawy o Zakładowym Funduszu Świadczeń Socjalnych stanowi wprost:

„Fundusz tworzą, z zastrzeżeniem ust. 2, pracodawcy zatrudniający według stanu na dzień 1 stycznia danego roku, co najmniej 20 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty. Pracodawcy prowadzący działalność w formie jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych tworzą Fundusz, bez względu na liczbę zatrudnianych pracowników.”

W Łużyckim Centrum Medycznym nazywanym potocznie Szpitalem pracuje grubo ponad wskazane w ustawie 20 pracowników. Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych jednak najprawdopodobniej w nim nie ma. Tak przynajmniej twierdza moi rozmówcy, którzy od lat w Szpitalu pracują i nie pamiętają, aby kiedykolwiek (przynajmniej od 2008 r.) wypłacono z ZFŚS jakiekolwiek środki! Czy to zgodne z przepisami prawa?
Szperając po internecie znalazłem taką interpretację:

„Istnienie ZFŚS w firmach zatrudniających ponad 20 osób nie ma charakteru bezwzględnego, ponieważ tacy pracodawcy mogą również zrezygnować z Funduszu. W tym celu muszą jednak spełnić określone wymogi formalne. Polegają one na wprowadzeniu zapisu o rezygnacji z ZFŚS do obowiązującego w danej firmie układu zbiorowego pracy lub, jeśli nie ma takiego układu, do regulaminu wynagradzania. Jeżeli w firmie działa zakładowa organizacja związkowa, pracodawca musi uzyskać jej zgodę na rezygnację z Funduszu. W razie braku takiej organizacji, potrzebna jest akceptacja przedstawiciela pracowników.”

Sprawdziłem stronę internetową ŁCM. Nie ma na niej ŻADNEJ INFORMACJI na temat jakiegokolwiek układu zbiorowego pracy lub regulaminu wynagradzania spółki! ZUPEŁNIE NIC, nawet odnośnika do BIP (ale może jego prowadzenie jest niekonieczne). Żadnych informacji na temat ŁCM nie mogłem znaleźć na stronie Starostwa Powiatowego! Podpytałem osoby pracujące w ŁCM czy coś wiedzą o rezygnacji przez związki zawodowe działające w ŁCM z istnienia ZFŚS. Żadna z ponad dziesięciu zapytanych osób nic na ten temat nie wiedziała. Może zatem za pośrednictwem luban24 związkowcy w tej sprawie się odezwą?

A zatem niczego nie można się dowiedzieć z oficjalnej strony ŁCM i Starostwa i nikt nic nie wie o spełnieniu przez władze Spółki przesłanek, które powodowałyby likwidację ZFŚS w ŁCM! Czeski film!

Jedno jest jednak pewne. Pieniędzy z ZFŚS w Łużyckim Centrum Medycznym jak pracownicy nie widzieli tak dalej widzieć nie będą. Chyba, że zajmą się tym odpowiednie czynniki kontrolne. Moi rozmówcy wskazują tu na PIP bowiem w jakąkolwiek interwencję Zarządu Powiatu i Rady Nadzorczej nie wierzą. Nie liczą też na związki zawodowe. „Są mało skuteczne” stwierdził jeden z moich rozmówców. „Boja się, że desant bolesławiecki je pozamiata”.

No to jak jest z tym Zakładowym Funduszem Świadczeń Socjalnych w Łużyckim Centrum Medycznym w Lubaniu? Ma czy nie ma istnieć? Zgodnie z prawem oczywiście.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +9/-1
Offline Offline

Wpisy: 31
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 27 Luty, 2015, 09:32:23 am »

A ty jesteś kimś z grona pracowników??
Za robotę niech się wezmą bo młoda dziewczyna schodzi w szpitalu a nikt nawet wcześniej tyłka nie ruszył aby odpowiednio ją zdiagnozować.
Tylko nauczyliście się , fundusze socjalne , nagrody, kawka, ploteczki,  jeszcze może 13tki??
Zacznijcie normalnie ,,za**lać,, a szpital przestanie mieć miano największej umieralni w Polsce jak to Polsat pokazał , to wtedy myślcie o świadczeniach. Póki co to miotły bym wam nawet nie dał bo by zgonu dostała.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-5
Offline Offline

Wpisy: 32
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 28 Luty, 2015, 13:53:27 pm »

A są związki zawodowe w szpitalu?. Mam pytanie czy to nie pani Gutek była (lub nadal jest?) przewodniczącą  związku pielęgniarek i położnych w ŁCM?

http://zgorzelec.naszemiasto.pl/archiwum/pielegniarki-postawione-pod-sciana,674446,art,t,id,tm.html


No to robią coś te związki czy nie, czy są te związki czy nie?
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-5
Offline Offline

Wpisy: 32
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 28 Luty, 2015, 14:16:31 pm »


...
Sprawdziłem stronę internetową ŁCM. Nie ma na niej ŻADNEJ INFORMACJI na temat jakiegokolwiek układu zbiorowego pracy lub regulaminu wynagradzania spółki! ZUPEŁNIE NIC, nawet odnośnika do BIP (ale może jego prowadzenie jest niekonieczne). Żadnych informacji na temat ŁCM nie mogłem znaleźć na stronie Starostwa Powiatowego! Podpytałem osoby pracujące w ŁCM czy coś wiedzą o rezygnacji przez związki zawodowe działające w ŁCM z istnienia ZFŚS. Żadna z ponad dziesięciu zapytanych osób nic na ten temat nie wiedziała. Może zatem za pośrednictwem luban24 związkowcy w tej sprawie się odezwą?

A zatem niczego nie można się dowiedzieć z oficjalnej strony ŁCM i Starostwa i nikt nic nie wie o spełnieniu przez władze Spółki przesłanek, które powodowałyby likwidację ZFŚS w ŁCM! Czeski film!

...

No to jak jest z tym Zakładowym Funduszem Świadczeń Socjalnych w Łużyckim Centrum Medycznym w Lubaniu? Ma czy nie ma istnieć? Zgodnie z prawem oczywiście.


Jak wynika z :

http://g.ekspert.infor.pl/p/_dane/akty_pdf/U70/2009/4/83.pdf#zoom=90

pani Ewa Gutek była w 2008 Przewodniczącą Rady Powiatu Lubaskiego może coś wie na ten temat? Może się wypowie jeśli jest, przynajmniej jeszcze, związkowcem.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +79/-1681
Offline Offline

Wpisy: 380
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #4 : 28 Luty, 2015, 14:36:20 pm »

Nic prostszego, zapytałem u źródła. W ŁCM nigdy nie było związków zawodowych. Były w SPZOZ. Zatem pytanie powinno być skierowane do właścicieli-zarządu powiatu. I znów Pani Zembik może pomoże nam uzyskać wiedzę. Wystarczy, że zapyta męża
Oskobany zatem jakbyś pytał pracowników o związki zawodowe to na pewno usłyszałbyś, że ich nie ma.
« Ostatnia zmiana: 28 Luty, 2015, 14:39:37 pm wysłane przez Szczepcio » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-5
Offline Offline

Wpisy: 32
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #5 : 28 Luty, 2015, 16:19:56 pm »

Kto ma zapytać męża pani Gutek?

To dziwne…

Protokół Nr 65/ 2003
posiedzenia Zarządu Powiatu Lubańskiego
w dniach 12 grudnia 2003 roku

http://bip.spluban.nv.pl/?content=3169&id=436

Cytat:
„5. Projekt uchwały Rady Powiatu Lubańskiego w sprawie likwidacji Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lubaniu.”

Cytat:
„Zarząd 4 głosami „za” skierował w/w projekt uchwały pod obrady sesji Rady Powiatu Lubańskiego. (BR)”

W 2005 roku ŁCM czyli spółka już istniała. W tym artykule

 http://www.zl.lubań24.pl/1,27,1,item.html

 wyraźnie jest mowa o Ewie Gutek jako przewodniczącej związku. To kto tu kłamie? „Szczepcio” czy „oskobany” . Mój wpis jeden o 13:53 drugi o 14:16 Szczepcia o 14:36. Tak szybko Szczepcio spytałeś u źródła o związki zawodowe? Kogo spytałeś? Może sam pracujesz w szpitalu i sam siebie spytałeś?

http://bip.spluban.nv.pl/?content=9137&id=750

cytat:

„Pani Ewa Gutek Przewodnicząca Rady Powiatu Lubańskiego: Szanowni Państwo rozpoczynamy II część
dzisiejszej, ostatniej sesji Rady Powiatu Lubańskiego kadencji 2006-2010.”

Jeśli jak widać wyżej Pani E. Gutek była w latach 2006-2010 jednocześnie przewodniczącą Rady Powiatu i mniej więcej w tym samym czasie przewodniczącą związków zaw. w ŁCM to chyba jest najbardziej kompetentną, osobą by w temacie poruszonym przez „oskobany” tutaj się wypowiedzieć.
A czy jest aktualnie tą przewodniczącą czy nie? Pracuje tam więc wie czy są wypłacane środki z funduszu czy nie i kto za to odpowiada. Jeszcze mam pytanie czemu już nie jest związkowcem?
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +79/-1681
Offline Offline

Wpisy: 380
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #6 : 28 Luty, 2015, 17:01:13 pm »

To już jest poza moją orbitą. Wejdź na wiadomości do siebie. Szok
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +60/-290
Offline Offline

Wpisy: 116
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 28 Luty, 2015, 17:02:46 pm »

ju, a ja mam takie czysto techniczne pytanie,
w linku który podany jest jako źródło :

http://bip.spluban.nv.pl/?content=9137&id=750

pojawia się informacja - message: Nie ma takiej pozycji menu lub nie jest ona aktywna - a Ty cytujesz fragment protokołu, więc jak go odczytałaś/eś?


Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-5
Offline Offline

Wpisy: 32
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #8 : 28 Luty, 2015, 17:08:07 pm »

El-ka wtedy otwierało się a teraz faktycznie mi też pojawia się ten komunikat. Może trzeba poczekać? Nie wiem.

Szczepcio jak mam to zrobić?
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +79/-1681
Offline Offline

Wpisy: 380
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #9 : 28 Luty, 2015, 17:13:40 pm »

Nie otwierało ci się, bo masz załadowane tam "0 KB". No chyba, że informatyk ze starostwa dał ci inny link do otwarcia 
Wkrótce zapewne dowiemy się co za "agentka" kryje się za nickiem. Będzie się działo 
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-5
Offline Offline

Wpisy: 32
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #10 : 28 Luty, 2015, 17:28:47 pm »

Już wiem o co chodzi i wiem jak odczytać pocztę. Na moją pocztę przyszła taka wiadomość, pozwolę sobie ją udostępnić ponieważ jak tam jest napisane pani ewa Gutek została "zbanowana" i nie może się tu wypowiadać. Wiadomość wysłał Szczepcio, nie wiem czemu na pocztę przecież mógł w imieniu pani Gutek zamieścić w wątku. Oto ona:


Szczepcio

Punkty: +31/-278
Online Online

Wpisy: 169


Zobacz profil  Prywatna wiadomość (Online)
(Bez tematu)
« Wysłane do: ju : Dzisiaj o 16:56:03 »

Odpowiedz cytującCytuj  <span style=color:#ff0000;font-weight:bold>Odpowiedz</span>Odpowiedz  Usunąć tę wiadomośćUsuń 

W związku z tym, że znam osobiście Panią Ewę to sprawdziłem u źródła. Po przeczytaniu twojego wpisu zajęła stanowisko na mojego e-maila:
W związku z oczywistym pomówieniem i naruszeniem moich dóbr osobistych wzywam do umieszczenia przeprosin na stronie L24. Nigdy nie łączyłam stanowiska przewodniczącej powiatu z działalnością związkową. Nigdy nie byłam związkowcem w ŁCM, ponieważ wskutek przekształcenia nasz związek został wyrejestrowany. Nigdy nie reprezentowałam załogi ŁCM w sprawie funduszu socjalnego, z którego jak wszyscy zatrudnieni też nie mogę skorzystać. Ponadto jako osoba zbanowana na stronie L24 nie mogąc zabrać głosu wszelkie insynuacje i kłamstwa na mój temat będę prostować w sposób prawem dozwolony.
To, że media gdzieś kiedyś pisały o mnie związkowiec wynika z tego, że historyczny protest zaczął się za czasów mojego liderowania ostatniemu związkowi w lubańskim szpitalu. Czasowo był to okres 2003-2004. Proszę przekazać, że wieczne obciążanie mnie błędami osób odpowiedzialnych za szpital przestało mnie nie tylko bawić, ale spowodowało, że będe się skutecznie bronić i dochodzić zadośćuczynienia od osób, które w ramach wąsko pojętej walki politycznej uzurpują sobie prawo do fałszywego obrazu mojej działalności. Oczywiście oczekuję do poniedziałku, że to zostanie wraz z przeprosinami umieszczone przez "ju". Pozdrawiam Ewa Gutek"

Czy ja kogoś obciążam? Moje wpisy nikogo nie oskarżają, w moich wpisach jest propozycja, by spytać panią Ewę Gutek, która była w związkach zawodowych, była we władzach starostwa i tam pracuje więc najlepiej wie o co chodzi. Jakie związki zawodowe były i jakie są to skąd mi to wiedzieć? To, że w moich wpisach są linki do artykułów czy do bip to tylko po to by pokazać mój tok myślenia.

 Czy pani Ewa Gutek ma zamiar podać mnie do prokuratora za te wpisy?
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +79/-1681
Offline Offline

Wpisy: 380
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #11 : 28 Luty, 2015, 17:41:44 pm »

Napisała, że jest zbanowana. Proszę pytać tam, gdzie uzyskasz odpowiedź.
Gdzie jest zarząd powiatu, gdzie jest Prezes? To chyba oni decydują o socjalnym? Nie uważasz?
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +60/-290
Offline Offline

Wpisy: 116
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #12 : 28 Luty, 2015, 18:00:52 pm »

El-ka wtedy otwierało się a teraz faktycznie mi też pojawia się ten komunikat. Może trzeba poczekać? Nie wiem.

ju wtedy to znaczy kiedy? Dzisiaj się otwierało?
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-5
Offline Offline

Wpisy: 32
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #13 : 28 Luty, 2015, 18:03:26 pm »

Jest zbanowana, ale napisała do mnie dzięki twojej uprzejmości i znajomości z tobą. Mnie akurat to, czy tam jest ten fundusz czy nie - nie obchodzi, niech pracownicy i związki zawodowe domagają się by był jeśli prawo tak nakazuje. O innych związkach zawodowych niż te którymi przewodniczyła pani Gutek nie wiadomo, stąd padło nazwisko Gutek. Nic mi nie wiadomo, że nie ma tam związku zawodowego ale oskobany pisze, że rozmawiał z nimi. Jeśli pani Gutek dodatkowo była we władzach starostwa, a oskobany pisze, że od 2008 nie ma wypłat to normalne jest, że pierwsze co myślę Gutek, tym bardziej, że pracuje tam do dziś.

Dziękuję pani Gutek za straszenie mnie prokuratorem.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-5
Offline Offline

Wpisy: 32
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #14 : 28 Luty, 2015, 18:05:33 pm »

Elka

tak otwierało się. Dzisiaj.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 7   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Dostęp do internetu jest podstawowym prawem obywatelskim! Bieżące wiadomości L.Geringer de Oedenberg 1 4894 Ostatnia wiadomość 16 Czerwiec, 2009, 22:18:45 pm
wysłane przez ZUZA
Lekarz na Bani !! Kolejna kompromitacja ŁCM Kronika Kryminalna borisem 8 10413 Ostatnia wiadomość 11 Listopad, 2009, 23:23:57 pm
wysłane przez Ewella
Bezpieczniej w ŁCM Lubań okiem luzyce.info Bernard 0 4968 Ostatnia wiadomość 17 Grudzień, 2009, 17:29:43 pm
wysłane przez Bernard
Ponad 20 tyś zł zebrała WOŚP podczas finału w Lubaniu Bieżące wiadomości Leo 0 3650 Ostatnia wiadomość 13 Styczeń, 2010, 21:19:10 pm
wysłane przez Leo
SPRZEDAM ŚLICZNE UBRANKA 0-6 MIESIĘCY SAME FIRMÓWKI PONAD 60 SZTUK Ogłoszenia drobne marcin2410 0 3009 Ostatnia wiadomość 14 Maj, 2011, 09:12:29 am
wysłane przez marcin2410
Pomniejszane odszkodowania dla powodzian - niezgodne z prawem Ogłoszenia drobne arbitersa 0 2824 Ostatnia wiadomość 22 Kwiecień, 2013, 12:09:40 pm
wysłane przez arbitersa
Ponad tydzień bez prądu Hydepark janus58144 8 7829 Ostatnia wiadomość 27 Wrzesień, 2013, 21:51:04 pm
wysłane przez edward osman
Biblioteka Muzealna - ponad 2000 książek - zapraszamy! Miasto Lubań Urząd Miasta 0 3133 Ostatnia wiadomość 08 Styczeń, 2014, 13:45:14 pm
wysłane przez Urząd Miasta
ŁCM w opałach? Polecane - Strona główna MERLIN 2 4196 Ostatnia wiadomość 10 Wrzesień, 2015, 23:59:20 pm
wysłane przez Prowincjusz