Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Odszedł Jan Bergunda (Firefox)  (Przeczytany 16151 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99

Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych

http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo

« Odpowiedź #15 : 13 Luty, 2015, 18:53:13 »

Naju albo lepiej Pani Aniu, pięknie napisane. Tak jak z puzzli powstaje obrazek, tak z powyższego
tekstu powoli wyłonił się Janek. Obraz Janka, namalowany literkami,
sylabami i słowami. Wypisz wymaluj, to On.
Należał do tej nielicznej grupy ludzi, którym ufam i których szanuję.
Zastanawiałam się jaką piosenkę dołączyć w takiej sytuacji i zdecydowałam się na Maleńczuka. Ktoś pomyśli, że nie wypada ale wiem, że Janek bardzo lubił jego piosenki.

www.youtube.com/watch?v=tLX8lzbChxM

Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem  Mrugnięcie

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +11/-6

Wpisy: 403
Znajomi: 13

« Odpowiedź #16 : 13 Luty, 2015, 19:50:52 »

18.06.2011 - ognisko l24
uśmiech do nas, w sumie nieznanych, ludzi

[ Załącznik ]

..... usiadłam w końcu do kompa, aczkolwiek nadal slaba by coś napisać. W głowie tyle słów, a szok nadal mnie trzyma...i nie pozwala wyrzucić z siebie żalu na klawiaturę. Bedę chyba ostatnia, ale ...
Pamiętam to ognisko, juz później nie było lepszego, razem je zorganizowaliśmy i pamiętam, że wtedy bylismy wszyscy w komplecie, rdzeń lubańskiej ekipy od spotkań z emocji i chęci pobycia razem. Była też watra w wulkanie, na której ciężko było wstać z kamienia /czy kto tam na czym siedział/ po magicznym trunku, pamiętam elefanty, które razem z Jankiem poznaliśmy właśnie na watrze, a potem palił je juz przy każdej większej okazji...Będę zawsze wiązała ten zapach z Nim właśnie...
Uwielbiałam Jego towarzystwo, zawsze mówił wszystko w czas i na temat, "jarzył baryłę" jak to mówią gimbazjaliści, wiedział w czym rzecz w każdej dziedzinie, można było powspominac po swojemu i znaleść razem wspólny język, rzucało sie tylko hasło i więcej nie trzeba było nic mówić...Był zawsze... Teraz nadal będzie, lecz uświadomiłam sobie, że Jego bytu fizycznego będzie mi naprawdę brakowało.

Podziwiałam Go za wierność przekonaniom i wierność ogólnie. Doskonale się rozumieliśmy.

Tegoż ferelnego dnia jak zwykle przed NURT-em Go spotkałam prowadząc córke na tańce.  Staliśmy w gronie i żartowaliśmy na oczywiste tematy, rozmawialiśmy o bieżących wydarzeniach. Widziałam, że nie czuł się za dobrze, ciężko oddychał, aczkolwiek jak to fajer-żartował sobie z tego, że sapie jak jakiś zboczeniec. Przez chwilę przeleciało mi przez myśl, że niekoniecznie jest za dobrze, ale...nie będe podejmowała tematu w gronie, chociaż w sumie i "swoich" ludzi. Rozeszliśmy się, częśc na NURT część na tańce po dzieci....Wracając do domu postanowiłam, że wieczorem do Niego zadzwonię lub napiszę na fb i zapytam czy wszystko w porządku.... bo wciąż siedziało mi w głowie Jego samopoczucie, ktore skrzętnie za żartami chciał ukryć. I co.... nie zdążyłam.... Najpierw byłam wściekła, potem zszokowana, przecież rozmawialiśmy przed chwilą!!! Teraz już wiem, że nigdy nie odłoże na potem tego, co chcę powiedzieć teraz! A być może rozwiązał by się na ten temat chociaż krotki dialog i miałabym taką moźliwość by wpakować Janka w auto i zawieźć na pogotowie do szpitala.... Mogłam to uczynić, teraz to wiem. Być może była by szansa, by zobaczył swoją upragnioną Czekoladkę...

Już żadne lubańskie spotkanie nie będzie takie samo jak kiedyś bywało...
« Ostatnia zmiana: 13 Luty, 2015, 19:58:57 wysłane przez Andzia » Zgłoś do moderatora   Zapisane

...be somebody being yourself...

Punkty: +29/-4

Wpisy: 235
Znajomi: 1

« Odpowiedź #17 : 13 Luty, 2015, 22:34:07 »

Na temat rewolucji internetowej krąży wiele chwytających za serce banałów o zdecydowanie negatywnej treści. Banały, jak to banały – łatwo się je zapamiętuje i powtarza, ale z prawdziwą rzeczywistością mają one tyle wspólnego co keczup z pomidorami, które rosły na działce mojej babci.
Prawda jest taka, że takie mamy internety, jakie sobie sami zrobiliśmy i jacy sami jesteśmy.

Lubańskie internety do wczoraj miały to szczęście, że współtworzyła je postać wielkoformatowa – Firefox, Jan Bergunda.
Osoba, której nigdy bym nie poznała, gdyby nie pierwsze (i ostatnie, jak sądzę) lubańskie medium społecznościowe – luban24. Internauta i lubanianin, którego nagłe odejście wywołało powszechny smutek, mimo że nie był ani osobą publiczną, ani oberredaktorem, moderatorem, administratorem czy innym nadszyszkownikiem kilkujadkiem.

Ot po prostu, ktoś, kto zawsze jest obecny.

Jest obecny w sieci i zawsze wyśle Ci uśmiech i zaczepkę do małej konwersacji o całkiem ludzkich nieważnych rzeczach, jakichś małych bzdetach, które budują Twoje życie i przecież bywają takie fajne. A w życiu zawsze przystanie na Twój widok,  pogada, obdarzy kawałkiem swojej jowialnej serdeczności.
Zawsze dosadny do bólu, nigdy nie zapominający, że w centrum dobrych manier nie są ozdobniki i bzdety, ale dobre samopoczucie innych ludzi.
Zawsze miło, sympatycznie, wspierająco obecny wszędzie, gdzie dzieje się coś fajnego, nie wybrzydza, nie składa skarg ani zażaleń, gdy się coś sypnie, nie mówi „a nie mówiłem” (a mówił!), tylko szybko organizuje pomoc swoją niezawodną multiplą.
Zawsze w sieci odezwie się, kiedy dzieje się coś ważnego i mówi się o sprawach ważnych, zawsze będzie miał komentarz, trzy grosze albo trzysta groszy, bardzo mocno sprowadzające każdy problem prościutko na ziemię, Zawsze skomentuje wydarzenie, które jego zdaniem nie powinno mieć miejsca, nie szczędząc sowizdrzalskiego humoru. Zawsze zetrze się z ideą, która go uwiera, argumentując i kontrargumentując do upadłego. Zawsze podpisany, pod każdą wypowiedzią własnym nazwiskiem i portretowym zdjęciem, wcześniej lub później powie Ci dokładnie to samo prosto w oczy.  Zawsze będzie ścierał się z zachowaniem, wydarzeniem, z ideą, kochając przy tym ludzi, kumplując się z najbardziej zajadłymi adwersarzami, zapraszając hejterów do chwili refleksji lub na wódkę.

I nagle już nie.
Przeglądając od lat lubańskie internety, boję się, że Jan Bergunda–Firefox był ostatnim takim trollem...
Co sobie stworzymy bez niego?

Załączam piosenkę, za którą kiedyś dostałam od Janka plusika. Tak, Janku, zrobił na mnie wrażenie. Jak Ty sam.

Taki właśnie był Janek, nie tylko Troll, ale i Wredny @piszon. zacytuję to co na pewno by odpowiedział " Anka... Oj tam, oj tam", a ja dodam. Nie ma to tamto  Płacz
« Ostatnia zmiana: 13 Luty, 2015, 22:46:15 wysłane przez klea » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Punkty: +11/-0

Wpisy: 115
Znajomi: 3

« Odpowiedź #18 : 14 Luty, 2015, 15:51:10 »

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie,
a światłość wiekuista niechaj Mu świeci.
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

:-( :-( :-(

"Wszystko mogę w Tym, Który mnie umacnia."

Punkty: +24/-3

Wpisy: 316
Znajomi: 1

« Odpowiedź #19 : 14 Luty, 2015, 19:25:33 »

nie mogę się wstrzelić w post, jestem rozpieprzony,,,,,, piosenka dla moich przyjaciół, nie tak dawno pisana dla kogoś, kto odszedł znienacka, teraz dla Janka......
https://www.youtube.com/watch?v=QXr08SmkzHI
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Dwa lata temu - 18 stycznia 2006 r. odszedł Jan od Biedronki Kalendarz wydarzeń Grupa od Anioła Stróża 4 6077 Ostatnia wiadomość 05 Styczeń, 2009, 10:37:23
wysłane przez Grupa od Anioła Stróża
Odszedł Darek Jankowski Bieżące wiadomości Leo 1 3630 Ostatnia wiadomość 26 Luty, 2010, 19:53:27
wysłane przez gracjano
Mozilla potwierdza lukę w przeglądarce Firefox Serwis komputerowy Black 2 3223 Ostatnia wiadomość 02 Kwiecień, 2010, 11:50:46
wysłane przez Black
Mozilla FireFox Serwis komputerowy Black 11 9463 Ostatnia wiadomość 11 Grudzień, 2010, 08:07:29
wysłane przez Black
Firefox 4 - pierwsza beta gotowa do testów Serwis komputerowy Black 3 5159 Ostatnia wiadomość 28 Październik, 2010, 17:28:50
wysłane przez Black
Jan Michalski SENATOREM z okręgu nr 1. Bieżące wiadomości Paweł Sokołowski 9 8116 Ostatnia wiadomość 21 Październik, 2011, 09:15:15
wysłane przez x
Odszedł na niebieskie połoniny. Hydepark ZUZA 0 2551 Ostatnia wiadomość 24 Luty, 2012, 20:44:10
wysłane przez ZUZA
Odszedł Eugeniusz Kończyk Polecane - Strona główna red. 1 4691 Ostatnia wiadomość 19 Kwiecień, 2012, 19:40:38
wysłane przez Piotr12345
Odszedł Zbigniew Paluch Polecane - Strona główna x 2 4947 Ostatnia wiadomość 11 Marzec, 2013, 23:39:10
wysłane przez x
Odszedł Poeta. Poeci ZUZA 3 3197 Ostatnia wiadomość 17 Marzec, 2017, 19:56:00
wysłane przez Andzia