Strony: [1] 2 3 ... 7   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Coś do ukrycia?  (Przeczytany 60828 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.



Punkty: +1/-2
Offline Offline

Wpisy: 8
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 09 Luty, 2015, 09:53:24 am »

Pracuję. I to w godzinach, które nie pozwalają mi uczestniczyć w obradach sesji Rady Miasta Lubań czy Rady Powiatu Lubańskiego. A bardzo chciałbym czasami być na miejscu. Dotychczas śledziłem to, co dzieje się w naszym lubańskim samorządzie za pośrednictwem lokalnych mediów, głównie portali internetowych. Ponieważ jednak ich relacje bywają subiektywne staram się sięgać do źródła, czyli do protokołów z sesji zamieszczonych w BIP. Nie ma problemu z dostępem do protokołów sesji Rady Miasta Lubań. Wystarczy wejść na oficjalna stronę miasta www.luban.pl i wyszukać w menu Rada Miasta (po rozwinięciu pojawia się zakładka Protokoły). Nie ma też problemów z dostępem do protokołów Rady Gminy Lubań i Rady Gminy Siekierczyn (te sprawdziłem). Zainteresowany NIE DOWIE SIĘ ZA TO NICZEGO o posiedzeniach Rady Powiatu Lubańskiego. Czy nasi wybrańcy powiatowi mają coś do ukrycia?

Przeszukałem wzdłuż i wszerz oficjalną stroną naszego Starostwa. Zacząłem od zakładki Na skróty. Po kliknięciu na RADA POWIATU LUBAŃSKIEGO otworzyła się STRONA GŁÓWNA>>Artykuły. Kuriozum, ale autentyczne! A zatem pudło! Klikam dalej. Wchodzę do BIP Starostwa. Otwieram zakładkę Rada Powiatu Lubańskiego i co? ANI ŚLADU o sesjach powiatowych wybrańców! Zero, nul!!! To samo dotyczy Zarządu Powiatu Lubańskiego, kolejnego ciała KOLEGIALNEGO działającego w powiecie. Tu także żadnych protokołów, żadnych informacji z odbywających się, chyba, posiedzeń!
Zostaje mi jeszcze jeden sposób, użycie wyszukiwania zaawansowanego. Po wpisaniu frazy otrzymuję komunikat (autentyczny): „Wyniki wyszukiwania dla frazy "protokoły z sesji Rady Powiatu Lubańskiego": Brak wyników”. Wpisuję kolejną frazę i otrzymuję treść „Wyniki wyszukiwania dla frazy "protokoły z posiedzeń Zarządu Powiatu Lubańskiego": Brak wyników”.

Nie wiem, co na opisaną sytuację powiedzieliby prawnicy. Czy brak dostępu do protokołów z sesji Rady Powiatu i Zarządu Powiatu Lubańskiego jest zgodne z prawem?  Czy nasi powiatowi wybrańcy mają aż tak wiele przed nami do ukrycia? Czy czegoś się obawiają?
Podejrzewam, że moje pytania pozostaną retorycznymi. Ale miałbym nieczyste sumienie gdybym ich nie postawił.



Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +70/-500
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 302
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 09 Luty, 2015, 10:37:09 am »

Nie wiesz jeszcze o tym, ze my wyborcy jesteśmy wazni jedynie ta chwilę przed wyborami??? gdy pukają do naszych drzwi kandydaci , wręczaja ulotki ze swoją podobizną, obiecują gruszki na wierzbie i już dalej to własnie to co piszesz?
Dostali stołek, większośc udaje, ze zmienia Lubań na lepsze.. my nie mamy prawa sie pytać, ogladac, wypowiadac swojego zdania.. my mamy się cieszyć i mieć uszy po sobie ... jeszcze o tym nie wiesz?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +91/-14
Offline Offline

Wpisy: 577
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 09 Luty, 2015, 13:07:08 pm »

już pytałem na innym wątku ale spytam jeszcze raz: gdzie jest ten dociekliwy obywatel Hardziej? Dlaczego nie wdarł się na obrady zarządu powiatu aby nas wszystkich obdarzyć nagraniami z tego gremium. Jak widać pomimo, że makabrycznie trudno dowiedzieć się coś o tych obradach, nawet na stronach internetowych to nasz powiatowy nagrywacz się tym nie interesuje.

A przecież to obrady zarządu powiatu powinny przede wszystkim interesować naszego obywatela od nagrań bo to pod to ciało podlega Powiatowy Urząd Pracy. On przecież, przynajmniej w założeniu sprzed lat, miał reprezentować chyba kilka osób bezrobotnych. I co z tego wynikło?
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +139/-42
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 432
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 09 Luty, 2015, 21:43:35 pm »

Brak protokołów z sesji Rady Powiatu na BIP to raczej niemożliwe! A jednak. sprawdziłem i nie mogłem odnaleźć. A może jest tylko gdzieś zaszufladkowane?
Jak na Laureata Rankingu Powiatów to wstyd.
Jakoś nikt nie grzmi o łamaniu konstytucyjnego prawa do dostępu do informacji publicznej! Nie ten chłopak do bicia?
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +50/-43
Offline Offline

Wpisy: 126
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #4 : 09 Luty, 2015, 21:48:47 pm »

Nie wiesz jeszcze o tym, ze my wyborcy jesteśmy wazni jedynie ta chwilę przed wyborami??? gdy pukają do naszych drzwi kandydaci , wręczaja ulotki ze swoją podobizną, obiecują gruszki na wierzbie i już dalej to własnie to co piszesz?
Dostali stołek, większośc udaje, ze zmienia Lubań na lepsze.. my nie mamy prawa sie pytać, ogladac, wypowiadac swojego zdania.. my mamy się cieszyć i mieć uszy po sobie ... jeszcze o tym nie wiesz?

O! Zmieniłaś styl? Już nie głupawy...., coraz bardziej upodabniasz się do Szczepcia? Czy może zapomniałaś pod którym pseudo piszesz?
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +50/-43
Offline Offline

Wpisy: 126
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #5 : 09 Luty, 2015, 21:50:52 pm »

Brak protokołów z sesji Rady Powiatu na BIP to raczej niemożliwe! A jednak. sprawdziłem i nie mogłem odnaleźć. A może jest tylko gdzieś zaszufladkowane?
Jak na Laureata Rankingu Powiatów to wstyd.
Jakoś nikt nie grzmi o łamaniu konstytucyjnego prawa do dostępu do informacji publicznej! Nie ten chłopak do bicia?

A kto tam odpowiada za te czynności?
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +60/-290
Offline Offline

Wpisy: 116
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #6 : 09 Luty, 2015, 22:15:01 pm »

A kto tam odpowiada za te czynności?

A gdzie jest kierownictwo urzędu? To chyba oni powinni wiedzieć kto jest za to odpowiedzialny!
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +79/-1681
Offline Offline

Wpisy: 380
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 09 Luty, 2015, 22:19:52 pm »

Magenta odpowiesz nam grzecznie jak to jest z BIP w powiecie? Mąż zapewne jest w pobliżu
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +50/-43
Offline Offline

Wpisy: 126
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #8 : 09 Luty, 2015, 22:39:51 pm »

Magenta odpowiesz nam grzecznie jak to jest z BIP w powiecie? Mąż zapewne jest w pobliżu

To ty jesteś dobry w wyszukiwaniu wiadomości w BIP, co nie dasz rady? Dasz radę wierzę w ciebie. Jak znajdziesz dam ci (+) obiecuję. Słowo harcerza!
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +79/-1681
Offline Offline

Wpisy: 380
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #9 : 09 Luty, 2015, 22:45:38 pm »

Harcerzom nie wierzę, a odpowiedź miała być z nicka "Magenta".
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +50/-43
Offline Offline

Wpisy: 126
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #10 : 09 Luty, 2015, 22:48:39 pm »

Harcerzom nie wierzę, a odpowiedź miała być z nicka "Magenta".

Magenta jest odpowiedzialna za BIP w starostwie? To coś nowego. Martwisz mnie. Jednak nie jesteś taki dobry jak myślałam. Zawiodłeś mnie. (-)

Martwi mnie jeszcze to, że harcerzom nie wierzysz, a to błąd.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +79/-1681
Offline Offline

Wpisy: 380
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #11 : 09 Luty, 2015, 22:55:13 pm »

Widzę, że ochrona Prezesa nieco szczuplejsza. Do Magenty jeden został odesłany? Magenta może zapytać męża, albo on sam może nam odpowiedzieć, ona tu jest, a on tu bywa. Normalne pytanie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +50/-43
Offline Offline

Wpisy: 126
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #12 : 09 Luty, 2015, 23:01:51 pm »

Widzę, że ochrona Prezesa nieco szczuplejsza. Do Magenty jeden został odesłany? Magenta może zapytać męża, albo on sam może nam odpowiedzieć, ona tu jest, a on tu bywa. Normalne pytanie.

Jednak jesteś cienki, umiesz znaleźć tylko informacje dostępne jak na dłoni, a jak coś bardziej skomplikowanego to bryndza. Szukaj, szukaj ... liczę na ciebie. Świat chcesz uzdrawiać, a takich podstawowych spraw nie ogarniasz... !
Podpowiem ci, jak nie znajdziesz wyślij Hardzieja do samego starosty na posiedzenie  Chichot
« Ostatnia zmiana: 09 Luty, 2015, 23:04:27 pm wysłane przez Agata » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +139/-42
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 432
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #13 : 09 Luty, 2015, 23:06:31 pm »

Warto wyjaśnić dlaczego protokołów w BIP nie ma. Bo to nie zwykłe tam przeoczenie. Najczęściej administratorem BIP jest oddelegowana do tego osoba. Nie znam dokładnie struktury Starostwa  ale wydaje mi się po sprawdzeniu na stronie Starostwa że odpowiedzialność leży na Wydziale Organizacyjno - Prawnym. Oczywiście powinien zareagować także sekretarz urzędu bo to częściowo i na nim leży odpowiedzialność za działanie Urzędu. O ile faktycznie protokołów z sesji Rady Powiatu Lubańskiego na BIP nie ma to zmoczyło również szefostwo Laureata Rankingu Powiatów.
Protokoły z posiedzeń Zarządu Powiatu Lubańskiego. Mam obawy czy dostępne są dla radnych powiatowych. Jeszcze za dużo by się dowiedzieli   Nie liczyłbym na ich publikację, choć Zarząd to ciało kolegialne.
Szczepcio nie wierzy harcerzowi? Dziwnie albo świat zwariował  
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +79/-1681
Offline Offline

Wpisy: 380
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #14 : 09 Luty, 2015, 23:11:21 pm »

Janus nie znasz kawałków klasycznych? Moje pytanie w sprawie do Magenty jest raczej dobrze kierowane, co w tym jest dziwnego?
puk, puk
kto tam?
harcerze
nie wierzę
Otwieraj chamie ZOMO nie kłamie
« Ostatnia zmiana: 09 Luty, 2015, 23:14:54 pm wysłane przez Szczepcio » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 7   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Jak nic, jak coś na prąd Bieżące wiadomości Nasty 2 7282 Ostatnia wiadomość 25 Kwiecień, 2008, 21:52:22 pm
wysłane przez x
Mrozy - rzućmy coś ptakom Bieżące wiadomości x 0 3162 Ostatnia wiadomość 06 Styczeń, 2009, 12:53:49 pm
wysłane przez x
Kondolencje Bieżące wiadomości x 2 10503 Ostatnia wiadomość 29 Kwiecień, 2009, 20:05:34 pm
wysłane przez Leo
Zróbmy coś razem!:) Kultura i sztuka « 1 2 ... 5 6 » Shakus 84 55926 Ostatnia wiadomość 10 Maj, 2009, 16:55:48 pm
wysłane przez Beata
11.11.... Hydepark « 1 2 ... 5 6 » widelec 77 87984 Ostatnia wiadomość 09 Grudzień, 2011, 22:17:45 pm
wysłane przez borisem
Coś na poprawienie humoru. Męskie Sprawy Jola 2 6485 Ostatnia wiadomość 11 Lipiec, 2013, 12:23:57 pm
wysłane przez Prowincjusz
"Nie ma nic do ukrycia" Polecane - Strona główna x 2 5957 Ostatnia wiadomość 09 Październik, 2013, 18:20:59 pm
wysłane przez Arkadiusz Słowiński