Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Sukces Anny Klimowicz  (Przeczytany 7366 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Moderator
*****

Punkty: +119/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2578
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Krystyna Sławińska


« : 14 Październik, 2014, 23:21:54 pm »

Anna Klimowicz- lubańska poetka z Grupy Literackiej NURT nabrała wiatru w poetyckie żagle i szybuje niesiona weną. Gratulując serdecznie i weny i laurów zamieszczam werdykt jury konkursu poetyckiego:

"Werdykt I Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Fotografia” z dnia 08.10.2014

Konkurs odbył się w ramach II Wielkopolskiego Festiwalu Fotograficznego im. I. Zjeżdżałki. organizowanego przez WBPiCAK
Tematem fotografii w poezji zainteresowało się 77 autorów. Zróżnicowany poziom, różnorodna poetyka oraz niekonwencjonalne ujęcie tematu konkursu, pozwoliły każdemu z jurorów zwrócić uwagę na 5 -10 wierszy.
Jury: Joanna Borzęcka (przewodnicząca)
Magdalena Pocgaj
Łucja Dudzińska
postanawia, że według punktacji laureatami konkursu zostają:

I miejsce
Daria Dziedzic (Dąbrowa Górnicza) godło: język w rurkę – wiersz: MIGAWKA
(Ujął mnie emocjami oraz zgrabnie nakreślonym obrazem, który odczuwam rzeczywiście, i jako czytelnik odnajduję się w nim. Sprawny język, nieprzekombinowany, zwięzły, a zarazem ujmujący. Dobrze spuentowany, a jednocześnie idealnie wpisuje się całościowo w temat fotografii jako migawka).

II miejsce
Aleksandra Słowik (Poznań) godło: pstryk – wiersz: BORGES. FOTOGRAFIA W SEPII
(Bardzo ładne otwarcie wiersza, pociągające za sobą w głąb czytelnika, dobrze przekazane emocje, które jednocześnie dobrze nakreślają tło. Trochę puenta jest zbyt oczywista i praktycznie niepotrzebnie, aż tak dopowiedziana, a szkoda, bo wiersz doskonały jest tajemnicą, dlatego też z wielkim bólem, ale nie mogę mu przyznać pierwszego miejsca).

III miejsce – równorzędne:
Sławomir Leszczewski (Ostróda) godło: malkontent – wiersz: PRZYGODA GMINNEGO POETY
(Bardzo fajny jedenastozgłoskowiec, podoba mi się jako pomysł – delikatna krotochwila, wyczuwalna lekkość pióra i zabawa z poczuciem humoru – przy pisaniu na plus).

Mariusz Cezary Kosmala (Legionowo) godło: Senesino – wiersz: PASSACAGLIA
(Sekstyna napisana sugestywnym językiem, ze sporą dawką poczucia humoru. Plus za technikę).

Wyróżnienia:

Dorota Nowak (Nowy Tomyśl) godło: Olduś 17, wiersz: jeden mak

Beata Piwowarczyk-Dudek (Chicago, USA) godło: HEDONE, wiersz: Wystawa

Damian Kubik (Kraków) godło: DK, wiersz: Fotografia

Marek Drzewiecki (Poznań) godło: Ekherk, wiersz: czasu – rama

Anna Ewa Klimowicz (Lubań) godło: babie lato, wiersz: Światłoczuła

Alicja Krzanik (Kraków) godło: tlen z azotem, wiersz: tylko rób tak żeby nie było zmarszczek

Uzasadnienie werdyktu: Joanna Borzęcka
Organizator konkursu: Grupa Literyczna NA KRECHĘ (Łucja Dudzińska)

Ogłoszenie werdyktu: 10.10.2014, godz.18.00 podczas wernisażu zbiorowej wystawy: FotoStawka Obok oraz Rozmów z fotografią. Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu, ul. Ratajczaka 38/40
gala: 30.10.2014, godz. 18:00 Finisaż II Wielkopolskiego Festiwalu Fotograficznego im. I. Zjeżdżałki. Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie, ul. Księdza Prymasa Macieja Łubieńskiego 11"


*  (94.55 KB, 700x896 - powiększony/pobrany 452 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 14 Październik, 2014, 23:29:29 pm »

 Od zawsze wierzyłem że Ania to zdolna bestia.  Buziak
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...



Punkty: +61/-3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 936
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Hubert Horbowski


« Odpowiedź #2 : 14 Październik, 2014, 23:52:06 pm »

Ja nie wierzyłem; ja o tym wiedziałem... 
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +29/-4
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 235
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 16 Październik, 2014, 20:09:45 pm »

Krysiu, Janku, Hubercie dziękuję Chichot Jesteście kochani Chichot <3
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #4 : 16 Październik, 2014, 21:40:05 pm »

Krysiu, Janku, Hubercie dziękuję Chichot Jesteście kochani Chichot <3

 To wiem .I co dalej ? Aniu to Ty jesteś kochana.  Buziak
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #5 : 17 Październik, 2014, 17:44:14 pm »

Ja wierzyłam w Anię, jej talenty i mądrość życiową, dawno temu, gdy jeszcze jej nie znałam. Jakiś głos wewnętrzny mówił mi... jest tuż tuż niedaleko pewna Ania, zdolna bestia jak cholera, odważna, otwarta na ludzi i świat...I co, mój głos wewntrzny się nie mylił, poznałam Anulę, gaworzę sobie z nią wirtualnie ale na żywa tez się spotkałyśmy, piweńko i kawusię wypiłyśmy. Aniu cieszę się, że Cię poznałam. 
 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +29/-4
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 235
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #6 : 17 Październik, 2014, 22:08:05 pm »

Ja wierzyłam w Anię, jej talenty i mądrość życiową, dawno temu, gdy jeszcze jej nie znałam. Jakiś głos wewnętrzny mówił mi... jest tuż tuż niedaleko pewna Ania, zdolna bestia jak cholera, odważna, otwarta na ludzi i świat...I co, mój głos wewntrzny się nie mylił, poznałam Anulę, gaworzę sobie z nią wirtualnie ale na żywa tez się spotkałyśmy, piweńko i kawusię wypiłyśmy. Aniu cieszę się, że Cię poznałam. 
 

Joluś no pewnie, że tak piwko-wanie było extra, kiedy powtórka Dziękuję i również cieszę się, że poznałam taką kobitkę z jajami jak Ty Chichot
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +29/-4
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 235
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 17 Październik, 2014, 22:11:33 pm »

To wiem .I co dalej ? Aniu to Ty jesteś kochana.  Buziak

Janku wiem i dziękuję opatrzności za takiego przyjaciela i najlepsiejszego kumpla jak Ty  Chichot Buziak
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Sukces Działoszynianek w Lubaniu Bieżące wiadomości Leo 0 3222 Ostatnia wiadomość 25 Maj, 2010, 09:21:21 am
wysłane przez Leo
Porażki - felieton Anny Kowalskiej Bieżące wiadomości Leo 1 3441 Ostatnia wiadomość 05 Lipiec, 2010, 21:51:06 pm
wysłane przez widelec
Sukces w biegach przełajowych Gmina Lubań Urząd Gminy 0 4430 Ostatnia wiadomość 23 Maj, 2011, 13:02:29 pm
wysłane przez Urząd Gminy
Ciepłe słowa Anny Dymnej do lubańskich gimnazjalistów Kalendarz wydarzeń Gim 1 0 2713 Ostatnia wiadomość 05 Styczeń, 2012, 22:43:14 pm
wysłane przez Gim 1
Sukces lubańskiej WOŚP Polecane - Strona główna Urząd Miasta 0 3577 Ostatnia wiadomość 17 Styczeń, 2013, 08:43:19 am
wysłane przez Urząd Miasta
Sukces lubańskich szkół Polecane - Strona główna Młodzieżowy Dom Kultury 0 6138 Ostatnia wiadomość 06 Marzec, 2013, 12:25:29 pm
wysłane przez Młodzieżowy Dom Kultury
Sukces recytatorów Hydepark ZUZA 1 3659 Ostatnia wiadomość 07 Kwiecień, 2013, 18:22:17 pm
wysłane przez ZUZA
Sukces Anny Nawrockiej na GKL. Poeci ZUZA 4 7338 Ostatnia wiadomość 21 Czerwiec, 2013, 23:02:39 pm
wysłane przez Hubert
Koncert poświęcony twórczości Anny German Polecane - Strona główna x 7 9469 Ostatnia wiadomość 27 Wrzesień, 2013, 21:35:52 pm
wysłane przez Arkadiusz Słowiński