Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Konrad Rowiński władca „Romkowa”  (Przeczytany 16880 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.



Punkty: +4/-6
Offline Offline

Wpisy: 9
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 28 Listopad, 2014, 00:07:03 am »

Tego w debacie obu kandydatów nie było. A POWINNO. Bo to najlepiej oddaje działalność Konrada "Głosuj" Rowińskiego!

Konrad Rowiński przekonuje ludzi, że w mieście pojawią się inwestorzy, dający pracę ludziom. A czy Pan Rowiński pamięta skutki swojej „gospodarności” mieniem miejskim? Jego hasła wyborcze wyraźnie wskazują na to, że jednak nie pamięta. Czy to przypadkiem nie za czasów króla Konrada Wielkiego Lubań zyskał nowe imię? Przecież słyszeliście o „Romkowie”. Tak Drodzy Lubanianie, zastanówcie się, kto włada lubańską ziemią?
Dzięki gospodarności K. W. Lubań został pozbawiony gruntów inwestycyjnych. Bezmyślna gospodarka gruntowa zablokowała rozwój miasta w sferze przemysłowej, a strefa ekonomiczna, którą K.W. ciągle się szczyci, z racji posadowienia na terenie postindustrialnym jest terenem nieatrakcyjnym dla inwestorów. W dniu dzisiejszym Drodzy Państwo w granicach miasta nie znajdziemy nawet 10 arów atrakcyjnego gruntu pod grubszą inwestycję, a ziemie, które ewentualnie mogłyby służyć konkretnym inwestorom, a nie kolesiom władcy zostały otoczone gruntami prywatnymi, tracą tym samym swoją wartość inwestycyjną. Szanowni Państwo przetrzyjcie oczy. Konrad Rowiński zadał najboleśniejszy cios Lubaniowi w całej jego historii, a teraz mówi, że ściągnie inwestorów. Miasto zamarło gospodarczo, a obecna ekipa musi stawać na głowie, żeby odwrócić negatywne skutki bezmyślności poprzedników.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +6/-4
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 30
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 28 Listopad, 2014, 01:11:42 am »

Rozpoczęty wątek jest wyjątkowo kłamliwy. Nie jest prawdą ,że Lubań został pozbawiony za moich kadencji gruntów inwestycyjnych. Nigdy nie sprzedawaliśmy za wszelką cenę, lecz pod konkretne inwestycje jak np. w centrum miasta. W ogóle to Lubań poprzez niewielkie terytorium, ma mało gruntów pod inwestycje przemysłowe. Co do bezmyślnej gospodarki gruntami to proszę podać przykłady, a nie pisać ogólniki i niedorzeczności, nie poparte faktami . Co do Strefy Ekonomicznej to rzeczywiście nie jest to teren łatwy do zagospodarowania, jak otwarte płaskie przestrzenie w Wykrotach, ale dzięki włączeniu do Strefy Ekonomicznej terenu upadłego ZNTK powstało kilka zakładów, zatrudniających około 500 osób. Teraz uruchomi tam produkcję firma Kosikowski&Kresky, którą próbuje się chwalić obecny burmistrz Słowiński, a która w rzeczywistości została „sprowadzona” przez Prezes Strefy Panią Iwonę Krawczyk, więc żadna to zasługa obecnego burmistrza. Pani Prezes, z tego co od niej się dowiedziałem, pracowała nad tym, aby przekonać nowych inwestorów do Lubania ponad rok. Gdyby nie obszar Strefy Ekonomicznej na tym terenie, firma ta zapewne wybrała by inną lokalizację. Nie jest prawdą, że gruntów komunalnych na inwestycje nie ma nawet 10 arów. Przy Krzyżu Milenijnym jest ok. 3 ha.(uzbrojony w poprzedniej kadencji w wodę i kanalizację). Ale obecnie nikt o tym nie wie, bo nie ma podstawowych informacji. Za „Automateciem” jest jeszcze, jak pamiętam około 2 ha. Pozostałe grunty wokół należą do osób prywatnych lub Skarbu Państwa. Miasto w tym rejonie gruntów nigdy nie sprzedawało, bo ich nigdy tam nie miało. Jak długo jeszcze będziecie kłamać i insynuować. Co do pozostałych gruntów inwestycyjnych to odsyłam do planów zagospodarowania przestrzennego. Są jeszcze inne o których chyba nawet nie wiecie.

 Proszę nie kłamać i nie manipulować informacjami !!!!!!!

Konrad Rowiński
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 28 Listopad, 2014, 08:36:00 am »

Cytuj
Przy Krzyżu Milenijnym jest ok. 3 ha.(uzbrojony w poprzedniej kadencji w wodę i kanalizację). Ale obecnie nikt o tym nie wie, bo nie ma podstawowych informacji.
Ten fragment wypowiedzi kontrkandydata warto skomentować, bo najlepiej ukazuje on działania mojego poprzednika.
Owszem. Przy Krzyżu Milenijnym mamy uzbrojony ZA CIĘŻKIE pieniądze (około 300 tyś. złotych) teren inwestycyjny, który znajduje się w Strefie. Połowa z tego areału jest jednak wyłączona z możliwości zagospodarowania nim nieruchomością zabudowaną ze względu na linię średniego napięcia, która nad tym areałem przechodzi. ALE NIE W TYM GŁÓWNY PROBLEM.
PROBLEM W TYM, że do tego uzbrojonego za ciężkie pieniądze terenu NIE MOŻNA W ŻADEN SPOSÓB DOJECHAĆ! To nie żart. Uzbrojono teren, ale nie zadbano o dojazd do niego! Bo przecież "jakoś miało być". Dodam, że od obwodnicy dzieli go pas gruntów...prywatnych. Dlatego żaden inwestor - choć o tym terenie potencjalni inwestorzy doskonale wiedzą - nie jest nim zainteresowany!
Nadmienię, że inwentaryzując tereny inwestycyjne w mieście, zwróciliśmy się do GDDKiA we Wrocławiu o wydanie warunków zgody na zjazd na opisywany teren inwestycyjny. Otrzymaliśmy ją. Warunek jest jednak jeden BUDOWA RONDA. Stąd moje i pana Starosty Czarneckiego starania aby ono powstało!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #3 : 28 Listopad, 2014, 11:11:42 am »

Co do sprzedaży terenów pod inwestycję i gospodarności, to mam pytanie do Pana Rowińskiego. Dlaczego miasto odstąpiło  osobom prywatnym  tereny, które potem zostały domyślam się, że dużym zyskiem sprzedane pod stację paliw "Bliska" i sklep "Intermarche". Czy na tym polega gospodarność ?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +4/-0
Offline Offline

Wpisy: 17
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #4 : 28 Listopad, 2014, 12:50:17 pm »

Poczujmy się odpowiedzialni za Lubań, idźmy do wyborów i wybierzmy szansę na lepsze życie w tym mieście. Oddajmy głos na ARKADIUSZA SŁOWIŃSKIEGO, któremu szczerze zależy na dalszym rozwoju tego miasta, na lepszym bycie jego mieszkańców. Nie pozwólmy na powrót prywatnego folwarku władzy, zastoju i niejasnych układów.
Drodzy Mieszkańcy - bądźmy rozsądni i dajmy świadectwo 30 listopada, że LUBANIANIE swój rozum mają! Nie zaprzepaśćmy szansy, którą dla Lubania wywalczyliśmy w roku 2010.

karta_do_glosowania.jpg


karta_do_glosowania.jpg

* karta_do_glosowania.jpg (294.25 KB, 1223x850 - powiększony/pobrany 2792 razy.)
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad, 2014, 12:56:04 pm wysłane przez Gajus » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją – są niebezpieczni.



Punkty: +6/-4
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 30
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #5 : 28 Listopad, 2014, 20:19:15 pm »

Co do sprzedaży terenów pod inwestycję i gospodarności, to mam pytanie do Pana Rowińskiego. Dlaczego miasto odstąpiło  osobom prywatnym  tereny, które potem zostały domyślam się, że dużym zyskiem sprzedane pod stację paliw "Bliska" i sklep "Intermarche". Czy na tym polega gospodarność ?

Pani Jolu sprawdziłem i podaję prawdziwą informację. Obie działki zostały sprzedane a nie odstąpione w roku 1995. Przypomnę, że w tym czasie burmistrzem był lider L.K.O, czyli ugrupowania Pana Słowińskiego  Pan Jerzy Zieliński. Jedna działka została sprzedana w drodze przetargu druga z wolnej ręki bo dwa pierwsze przetargi nie doszły do skutku. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +6/-4
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 30
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #6 : 28 Listopad, 2014, 20:31:26 pm »

Ten fragment wypowiedzi kontrkandydata warto skomentować, bo najlepiej ukazuje on działania mojego poprzednika.
Owszem. Przy Krzyżu Milenijnym mamy uzbrojony ZA CIĘŻKIE pieniądze (około 300 tyś. złotych) teren inwestycyjny, który znajduje się w Strefie. Połowa z tego areału jest jednak wyłączona z możliwości zagospodarowania nim nieruchomością zabudowaną ze względu na linię średniego napięcia, która nad tym areałem przechodzi. ALE NIE W TYM GŁÓWNY PROBLEM.
PROBLEM W TYM, że do tego uzbrojonego za ciężkie pieniądze terenu NIE MOŻNA W ŻADEN SPOSÓB DOJECHAĆ! To nie żart. Uzbrojono teren, ale nie zadbano o dojazd do niego! Bo przecież "jakoś miało być". Dodam, że od obwodnicy dzieli go pas gruntów...prywatnych. Dlatego żaden inwestor - choć o tym terenie potencjalni inwestorzy doskonale wiedzą - nie jest nim zainteresowany!
Nadmienię, że inwentaryzując tereny inwestycyjne w mieście, zwróciliśmy się do GDDKiA we Wrocławiu o wydanie warunków zgody na zjazd na opisywany teren inwestycyjny. Otrzymaliśmy ją. Warunek jest jednak jeden BUDOWA RONDA. Stąd moje i pana Starosty Czarneckiego starania aby ono powstało!

Pan to by chciał mieć wszystko gotowe i tylko przecinać  wstęgi. Miał Pan 4 lata na doprowadzenie tam drogi. Jeżeli Pan tego nie zrobił to oznacza, że nie była to  dla Pana priorytetem. Jeżeli rozpocząłem przygotowanie tego   terenu do inwestowania to trzeba było to dokończyć, a nie teraz narzekać. Trudno mi się ustosunkowywać do kosztów bo nie mam dostępu do dokumentów, ale z tego co pamiętam zbroiła teren Spółka Miejska, L.P.W. i K. Podłączenie wody i  kanalizacji sanitarnej  odbyło się z ulicy Szafirowej a jest to dość duża odległość. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 28 Listopad, 2014, 20:42:56 pm »

Cytuj
Pan to by chciał mieć wszystko gotowe i tylko przecinać  wstęgi. Miał Pan 4 lata na doprowadzenie tam drogi.

 Proszę nam przypomnieć ile lat pan miał na to ? Ale to nie jest istotne. Jakoś pewnie się pan z tego wyłga. Mnie bardziej interesuje dlaczego ten wątek jest o "Romkowie " No jak Boga kocham nie wiem. Czy jako potencjalny wyborca uzyskam od Pana odpowiedź?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...



Punkty: +52/-8
Offline Offline

Wpisy: 264
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #8 : 28 Listopad, 2014, 20:49:17 pm »

czyli dalej mydlenie oczu
reszta informacji nie do sprawdzenia w piątkowy wieczór przed wyborami
nawet nie ma czasu i możliwości zapytania pana Zielińskiego o całą sprawę
szkoda, że czekano z odpowiedzią do piątkowego wieczoru tuż przed ciszą wyborczą. Z tego co pamiętam pytano już o te działki pare dni temu, więc można było wcześniej odpowiedzieć
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad, 2014, 20:55:53 pm wysłane przez arekc » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +139/-42
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 432
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #9 : 28 Listopad, 2014, 21:44:34 pm »

Poczujmy się odpowiedzialni za Lubań, idźmy do wyborów i wybierzmy szansę na lepsze życie w tym mieście. Oddajmy głos na ARKADIUSZA SŁOWIŃSKIEGO, któremu szczerze zależy na dalszym rozwoju tego miasta, na lepszym bycie jego mieszkańców. Nie pozwólmy na powrót prywatnego folwarku władzy, zastoju i niejasnych układów.
Drodzy Mieszkańcy - bądźmy rozsądni i dajmy świadectwo 30 listopada, że LUBANIANIE swój rozum mają! Nie zaprzepaśćmy szansy, którą dla Lubania wywalczyliśmy w roku 2010.

karta_do_glosowania.jpg
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +139/-42
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 432
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #10 : 28 Listopad, 2014, 21:49:03 pm »

Karta do głosowania

karta_do_glosowania.jpg

* karta_do_glosowania.jpg (294.25 KB, 1223x850 - powiększony/pobrany 662 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #11 : 28 Listopad, 2014, 23:30:22 pm »

cyt. Konrad Rowiński
Cytuj
Pan to by chciał mieć wszystko gotowe i tylko przecinać  wstęgi. Miał Pan 4 lata na doprowadzenie tam drogi. Jeżeli Pan tego nie zrobił to oznacza, że nie była to  dla Pana priorytetem. Jeżeli rozpocząłem przygotowanie tego   terenu do inwestowania to trzeba było to dokończyć, a nie teraz narzekać. Trudno mi się ustosunkowywać do kosztów bo nie mam dostępu do dokumentów, ale z tego co pamiętam zbroiła teren Spółka Miejska, L.P.W. i K. Podłączenie wody i  kanalizacji sanitarnej  odbyło się z ulicy Szafirowej a jest to dość duża odległość.  
Prosiłbym przeczytać mój wpis zamieszczony powyżej ze zrozumieniem. Emocje, szczególnie te negatywne, są złymi doradcami. Co widać po zacytowanym wpisie. Bo świadczy on tylko o jednym - oderwaniu od realiów.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
„Niewidoczni” – kolejny etap kampanii „Użyj wyobraźni” Bieżące wiadomości Leo 0 4647 Ostatnia wiadomość 19 Listopad, 2009, 10:46:46 am
wysłane przez Leo
Konrad Rowiński kandydatem na burmistrza Lubania z ramienia PO Bieżące wiadomości Leo 2 7182 Ostatnia wiadomość 16 Październik, 2010, 08:17:29 am
wysłane przez MooseDlb
Konrad Rowiński - burmistrz Lubania zaprasza na debatę Bieżące wiadomości « 1 2 3 » x 39 35510 Ostatnia wiadomość 02 Grudzień, 2010, 10:33:24 am
wysłane przez Prosto21
Co powiedział Konrad Rowiński po wyborze na Wicestarostę Powiatu Lubańskiego Bieżące wiadomości x 0 3874 Ostatnia wiadomość 09 Grudzień, 2010, 20:16:50 pm
wysłane przez x
„Wiosna, ach to ty” Polecane - Strona główna x 4 8996 Ostatnia wiadomość 23 Marzec, 2013, 00:26:13 am
wysłane przez x
„WSZYSTKIEGO SMACZNIEJSZEGO” czyli za nami rok z „Kulinami” Polecane - Strona główna x 9 11590 Ostatnia wiadomość 22 Kwiecień, 2013, 12:50:51 pm
wysłane przez Olcia
Zagłosowali „za” Miasto Lubań Urząd Miasta 8 7816 Ostatnia wiadomość 28 Sierpień, 2013, 23:10:16 pm
wysłane przez Firefoks
Groteskowa „naprawa” Polecam - Niepolecam Gajus 10 10328 Ostatnia wiadomość 06 Wrzesień, 2014, 19:25:25 pm
wysłane przez arekc
Debata. Arkadiusz Słowiński vs Konrad Rowiński [TV Łużyce] Polecane - Strona główna « 1 2 3 » x 36 29453 Ostatnia wiadomość 28 Listopad, 2014, 23:52:59 pm
wysłane przez Arkadiusz Słowiński