Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Po pracy => Hydepark => Wątek zaczęty przez: julia 19 Listopad, 2014, 19:58:50Tytuł: lubański szpital masakra
Wiadomość wysłana przez: julia 19 Listopad, 2014, 19:58:50
Az szkoda tej 18 letniej dziewczyny, która zmarła, bo  nie została przyjeta do szpitala.Zamiast budowac wejscie, to moze by aparat do usg kupili i nowych lekarzy zatrudnili, a nie tych z oddziału wewnetrznego, którzy zapalenia wyrostka nie potrafią rozpoznać... wolę do zgorzelca lub jeleniej jechac, jak u nas trafic na oddział......


Tytuł: Odp: lubański szpital masakra
Wiadomość wysłana przez: x 19 Listopad, 2014, 20:05:55
Do tych panów kieruj pytania. Prezes pojawia się w 1 minucie.
Minister Grzegorz Schetyna w Lubaniu (http://www.youtube.com/watch?v=Qwh6DZ587Kg#ws)


Tytuł: Odp: lubański szpital masakra
Wiadomość wysłana przez: klea 19 Listopad, 2014, 20:17:21
Az szkoda tej 18 letniej dziewczyny, która zmarła, bo  nie została przyjeta do szpitala.Zamiast budowac wejscie, to moze by aparat do usg kupili i nowych lekarzy zatrudnili, a nie tych z oddziału wewnetrznego, którzy zapalenia wyrostka nie potrafią rozpoznać... wolę do zgorzelca lub jeleniej jechac, jak u nas trafic na oddział......

Niestety i nie od dzisiaj 18 lat temu był taki sam burdel, brak kompetencji i znieczulica. Trafiłam wtedy do szpitala z ostrym zapaleniem nerek, a wycieli mi wyrostek i po tygodniu wypisali z bólem i gorączką do domu, tłumacząc, że jak skaleczę się w palec to też boli. Po tygodniu męczarni w domu, z dusznościami, bólem brzucha i nogi wróciłam na odział i już następnego dnia wylądowałam na oj-omie z zatorem płucnym zakrzepicą i zapaleniem żył głębokich, w stanie krytycznym zostałam przewieziona do Wrocławia i tam mnie uratowano, a potem przez 8 miesięcy doprowadzano do jako takiego stanu, abym mogła normalnie funkcjonować i wrócić do domu. Niestety z chorobą i komplikacjami muszę borykać się do dzisiaj. To tak w skrócie :(


Tytuł: Odp: lubański szpital masakra
Wiadomość wysłana przez: Firefoks 19 Listopad, 2014, 20:23:43
Cytuj
Niestety z chorobą i komplikacjami muszę borykać się do dzisiaj. To tak w skrócie Smutny

 Ja też jestem smutny  :-*


Tytuł: Odp: lubański szpital masakra
Wiadomość wysłana przez: arekc 19 Listopad, 2014, 20:27:53
Oni są zadowoleni z siebie. Filmik to świetnie ukazał.
W szpitalu bieda aż piszczy a oni balangują.
Prezes wybudował chyba to wejście by wicestaroście było przyjemniej go odwiedzać.
Wstydu nie mają


Tytuł: Odp: lubański szpital masakra
Wiadomość wysłana przez: julia 19 Listopad, 2014, 20:35:45
a tuz za pięknym wejściem, toaleta dla pacjentów/odwiedzających jak za PRL-u...tego to juz Pan prezes nie widzi ???


Tytuł: Odp: lubański szpital masakra
Wiadomość wysłana przez: Jola 19 Listopad, 2014, 20:37:49
Klea, mój ex uległ wypadkowi 20 lat temu miał połamane  żebra, które poprzebijały mu płuco. Było coraz gorzej a nie lepiej, po tym co robili lekarze lubańskiego szpitala. Wykłóciłam się, dzwoniąc do komendanta aż do Wrocławia, bo małżonek był strażakiem i prosząc o przewiezienie go do specjalistycznego szpitala.  Lekarka w Lubaniu powiedziała wprost, że jak mam jakaś szansę  załatwiać mu szpital MSW we Wrocławiu, to żebym się nie zastanawiała, bo w Lubaniu to grodzi mu tylko śpiączka i śmierć. Tam po przewiezieniu małżonka na miejsce, lekarz badający go, spytał czy nakłucie do płuca robiła salowa. (potrzebne było w celu odprowadzania zbierającego się płynu  z płuc i odpowiedniego natlenienia) A to przecież robił ówczesny ordynator. Ja miałam zatrucie ciążowe przy ciąży z córka, dlatego podczas porodu powinien być lekarz a nie było go. Takich przypadków można wymieniać sporo zarówno z minionych lat jak i z czasu teraźniejszego. Po prostu system służby zdrowia jest do bani a większość lekarzy, bo na szczęście nie wszyscy to bezwzględni i nieczuli materialiści.


Tytuł: Odp: lubański szpital masakra
Wiadomość wysłana przez: arekc 19 Listopad, 2014, 20:41:25
obejżałem ten filmik jeszcze raz (tylko musiałem ściszyć) i ogarnia mnie żałość na ich widok
Biedni ludzie
Część z nich coś kiedyś utraciła i Konrad jest dla nich nadzieją, że znów utworzą zamknięty krąg władzy. To naprawdę atmosfera sekty. Spójrzcie jak oni wpatrzeni w Konrada.
Odliczając zasiadających tam dziadków, reszcie musiałby się Konrad nieźle odwdzięczać gdyby dorwał się do władzy, a te twarze z filmu ukazałyby się nam na niejednym zasłużonym stanowisku.
Dzięki wam redaktorzy telewizji lokalnej za ten film bo ewentualnie byłby to dowód jak się u Konrada awansuje i za co.


Tytuł: Odp: lubański szpital masakra
Wiadomość wysłana przez: Rincewind 19 Listopad, 2014, 22:44:30
Dobry wieczór.
Proszę odpowiedzieć mi na pytania.
Kto zarządza szpitalem? Kto jest prezesem zarządu? Kto powołuje prezesa zarządu? I dlaczego te orany tolerują taki bajzel.
Tu jest część odpowiedzi: http://bip.lcm-luban.pl/index.php?id=74&id2=77 (http://bip.lcm-luban.pl/index.php?id=74&id2=77)
Pretensje o jakość usług proponuję przesłać tam, bo wypisywanie ich tutaj niczego nie zmieni.
Jeszcze jedna ciekawostka, kandydat na burmistrza Arkadiusz Słowiński kandydował z 2. miejsca 3. okręgu do rady powiatu - zaraz za osobą aktualnie odpowiedzialną za to co dzieje się w naszym powiecie czyli Walerym Czarneckim a numerem 3 tej listy był obecny dyrektor d/s medycznych  ŁCM Zdzisław Krynicki. http://powiat-2014.pl/38-kww-okw-powiat-2014-z-numerem-13 (http://powiat-2014.pl/38-kww-okw-powiat-2014-z-numerem-13)
Skądinąd wiadomo, że drugi z aktualnych kandydatów do fotela burmistrza ( Konrad Rowiński ) jest partyjnym kolegą pana Czarneckiego. Wygląda więc, że wszystko zostaje w rodzinie. I czy starosta/burmistrz będzie miał na nazwisko Czarnecki, Rowiński czy Sławiński to nie liczcie na jakiekolwiek zmiany. Nadal na pierwszym miejscu NIE będzie mieszkaniec Lubania ani jego potrzeby....


Tytuł: Odp: lubański szpital masakra
Wiadomość wysłana przez: Lider 20 Listopad, 2014, 12:54:13
Co za niestworzone historie

Czarnecki nie jest żadnym partyjnym kolegą Rowińskiego.

Jak Arek wygra wybory w mieście to Rowiński definitywnie żegna się z miastem i powiatem (może tylko pozostanie radnym powiatowym jak sam nie zrezygnuje)

A za bajzel w szpitalu odpwiada przede wszystkim prezes szpitala który na spotkaniu partyjnym Rowińskiego (filmik powyżej) był najbardziej uchachany i zadowolony z życia.

Jak zatem można takiego człowieka wywalić z prezesowania jak to wierny żołnierz wice Rowińskiego, myślę sobie. Tu i sam starosta nie pomoże

Swoją drogą czy widzieliście ile na tym filmiku miłośników Rowińskiego jest znajomych twarzy z kluczowych stanowisk w powiecie? Włos się jeży. Rowiński umie się otaczać swoimi. Czarnecki może nawet nie wiedział jak wce Rowiński oplatał go swoimi ludźmi. Ten filmik wreszcie wszystko wyjaśnił

 "Wystarczy wierność i oddanie a każdemu coś się dostanie", jak śpiewał bard ;) ?

A teraz wymyślili sobie, ze pora na to samo w mieście?


Tytuł: Odp: lubański szpital masakra
Wiadomość wysłana przez: maricus2 21 Listopad, 2014, 19:44:26
Wszystko o czym piszecie to przykra prawda. Dodam od siebie, że dużo starszych osób nie może spokojnie wrócić do domu, bo na parkingu nie ma wyznaczonego miejsca na taksówkę. Dla odmiany prezes takie miejsce ma na wyłączność. Coś tu nie gra!


Tytuł: Odp: lubański szpital masakra
Wiadomość wysłana przez: tolerancja 21 Listopad, 2014, 21:35:23
A za bajzel w szpitalu odpwiada przede wszystkim prezes szpitala który na spotkaniu partyjnym Rowińskiego (filmik powyżej) był najbardziej uchachany i zadowolony z życia.
Prezes taki uchachany bo na liście wyborczej na trzecim miejscu tuż za partyjnymi koleszkami burmistrzem Słowińskim i starostą Czarneckim jego zastępca ds. medycznych Krynicki. Czuje się więc bezpiecznie! A i na konwencję się udał, sprawdzić, czy Rowińskiemu dobrze idzie, bo jak wygra wybory na burmistrza i do miasta pójdzie, to prezesowi w Starostwie nikt przez 4 lata planów nie pokrzyżuje.


Tytuł: Odp: lubański szpital masakra
Wiadomość wysłana przez: Lider 22 Listopad, 2014, 09:26:56
Kolejny wpis i kolejna bzdura.
Czy w genach macie kłamstwa?

Prezes szpitala nie jest żadnym partyjnym kolegą Czarneckiego, Słowińskiego i Krynickiego.

Panowi Ci jak mi wiadomo nie należą do żadnej partii, a prezes szpitala nie startował w wyborach do powiatu z ich listy. Za to super bawił się na partyjnym spotkaniu Rowińskiego.


Tytuł: Odp: lubański szpital masakra
Wiadomość wysłana przez: zazenowany 22 Listopad, 2014, 09:28:58
Lider przestan już okłamywać wyborców i siać ferment, niech Ci ludzie w koncu zobaczą kim naprawde jest Slowinski i jego ekipa.


Tytuł: Odp: lubański szpital masakra
Wiadomość wysłana przez: Lider 22 Listopad, 2014, 09:32:12
POszukaj dobrze na listach dziecino.

Nie ma tam prezesa szpitala :)

Spójrz na film z zabawy u Rowińskiego.

Tam prezes siedzi rozbawiony :)

Gdzie tu nieporozumienie? :)


Tytuł: Odp: lubański szpital masakra
Wiadomość wysłana przez: zazenowany 22 Listopad, 2014, 09:50:13
Zabawy i teatrzyki to odbywają się w rynku ogr. przez całą kadencje obecnego burmistrza i tylko tym Lubań żył całe 4 lata. Żadny inwestycji, żadnej merytoryki nic tylko pokazówki.

Jak Lubań ma się rozwijać przez to ?
Odpwoiedz mi na pytanie? Dalczego przez 4 lata nie było żadnej inwestycji po zrobieniem zrobieniem kilku krótkich ulić, rozgrzebaniem chodniczków za ZACIĄGNIĘT KREDYT, który jeszcze bardziej zadłuża miasto a można było zrobić to ze środków Unijnych oraz przecięcie wstregi przy duzych inwestycjach rozpoczętych i zrobionych w 80% przez Konrada Rowinskiego.

Przestań ludzią mydlić oczy, ta 4 letnia kadencja S. była czasem pozorów i lansu na  miejskim podwórku.


Tytuł: Odp: lubański szpital masakra
Wiadomość wysłana przez: Lider 22 Listopad, 2014, 09:57:30
Były koleżko tylko nie chcesz ich widzieć

Miasto to nie tylko miejskie inwestycje, ale też rozwój spółek.

A PEC, Wodociągi i ZgiUK rozwijają się jak nigdy wcześniej. Zwiększyło się zatrudnienie. Przeprowadzono na kilkadziesiąt milionów inwestycje. Ściągnięto kilkadziesiąt milionów zł z Unii.

Słowiński postawił na współpracę z kompetentnymi prezesami a nie wymienianie ich ze względu na to, że nie są z jego opcji.

Współpraca przyniosła ogromne efekty.

A to nie koniec ich inwestycji.

W ZGiUK-u trwają prace nad linią segregacji. Wodociągi w przyszłym roku kanalizują całą Uniegoszcz itd

Rozejrzyj się bo to tylko wierzchołek góry


Tytuł: Odp: lubański szpital masakra
Wiadomość wysłana przez: zazenowany 22 Listopad, 2014, 10:05:58
Tak? a to bardzo ciekawe powiedz mi proszę z jakiego programu/programów zostało pozyskane te kilkadziesiąt milionów z Unii jak twierdzisz ???

Jakie efekty ? Jaka wspólpraca on dał im wolną reke " sluchajcie, ja sie na tym nie znam robcie swoje, ja sie nie bede wpierdzielał i dam wam podwyżkę - ja wam nie przeszkadzam, wy nie przeszkadzajcie i możecie zostać na stawnoiskach" ot to taka wspolpraca...

ZGIUK na inwestycje pozyskuje bardzo dużo srodków unijnych - robotę tutaj robi Turkiewicz, który jezdzi to Wrocław, to Warszawa, to Poznań stuka do odpowiednich drzwi i DZIAŁA !  taaak dobrze przeczytałeś JEŹDZI I ZAŁATWIA - to słowo jest obce obecnemu włodarzowi.

Wierzchołek góry lodowej ? ja widzę same doliny na Starolubańskie chociażby.


Tytuł: Odp: lubański szpital masakra
Wiadomość wysłana przez: Lider 22 Listopad, 2014, 10:13:46
I bardzo dobrze, że prezes to robi

Właśnie o tym mówię. Dobra współpraca Słowińskiego z Turkiewiczem przynosi efekty.
To lepiej jakby razem wszędzie jeździli?

Skoro powołany przez władze miasta prezes sobie radzi to po co mu pomagać?

Nowoczesne zarządzanie miastem.
ABC ekonomii i zarządzania


Tytuł: Odp: lubański szpital masakra
Wiadomość wysłana przez: zazenowany 22 Listopad, 2014, 10:26:02
Chodzi o to, że prezes COŚ ROBI I ROZWIJA, a S. nic nie robi i NIE ROZWIJA !


Tytuł: Odp: lubański szpital masakra
Wiadomość wysłana przez: Lider 22 Listopad, 2014, 10:35:32
biedę mam z wami dzieciaki

Wściekliście się od wczorajszego wieczora po informacji, że otwierany jest nowy zakład pracy

To jak kopanie się z koniem

Zjedźcie spokojne sobotnie śniadanie, później spacer (pogoda niezła), dobra książka lub film i spokój wróci

Życzę dużo spokoju ;)


Tytuł: Odp: lubański szpital masakra
Wiadomość wysłana przez: tolerancja 22 Listopad, 2014, 12:02:35
Kolejny wpis i kolejna bzdura.
Czy w genach macie kłamstwa?
Dyskusja z Tobą chyba nie ma większego sensu. Czy Ty w ogóle potrafisz czytać ze zrozumieniem? Czytałeś co ja napisałam, czy tylko rzucasz okiem, że coś jest i walisz swoją mantrę na oślep - bo taki masz rozkaz?


Tytuł: Odp: lubański szpital masakra
Wiadomość wysłana przez: Lider 22 Listopad, 2014, 12:34:09
Pozdrawiam ;)