Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Bieżące Wiadomości => Kronika Kryminalna => Wątek zaczęty przez: Antoś 20 Grudzień, 2008, 17:13:05Tytuł: Konkurs plastyczny pn." Mój wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym"
Wiadomość wysłana przez: Antoś 20 Grudzień, 2008, 17:13:05
05 grudnia 2008 roku w Szkole Podstawowej w Radostowie oraz w Szkole Podstawowej w Radogoszczy został rozstrzygnięty konkurs plastyczny nt. „Mój wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym”W ramach realizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Lubaniu czynności w zakresie profilaktyczno-prewencyjnych policjanci przeprowadzają w szkołach spotkania, pogadanki, prelekcje. Pod koniec listopada br. odbyły się m.in. spotkania w szkołach podstawowych w Radogoszczy i Radostowie. Na spotkaniach poruszono problematykę związana z zachowaniem się dzieci w sytuacji kiedy zostaną zaatakowane przez agresywnego psa. Ponadto utrwalono i przypomniano dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowymi i w związku z tą tematyka ogłoszony został konkurs plastyczny nt. „Mój wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym”.
Konkurs została rozstrzygnięty 5 grudnia br. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Prace były bardzo interesujące i jury miało nie lada problem w wyborem najlepszych. Przygotowane prace podzielono na kategorie wiekowe ich autorów: na prace wykonane przez uczniów klas 0-III oraz IV-VI. Ogółem przyznano po 5 nagród pierwszych w każdej grupie wiekowej.
Jednym z członków jury był z-ca Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze – Pan Roman Kuty, który przekazał wszystkim dzieciom odblaski z numerami telefonów alarmowych oraz słodkie upominki. Dzieci otrzymały także długopisy przekazane przez Urząd Gminy w Lubaniu.