Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Po pracy => Hydepark => Wątek zaczęty przez: Bero 25 Sierpień, 2014, 08:23:59Tytuł: Nie zapomnieli o seniorach
Wiadomość wysłana przez: Bero 25 Sierpień, 2014, 08:23:59
To było prawdziwe święto dla wędkarzy! Koło PZW Lubań Miasto zorganizowało wędkarskie zawody dla zawodników, którzy ukończyli 60 lat. Mimo że ryby za bardzo brać nie chciały, to nikt nie miał powodów do narzekania.

Tego typu zawody w Lubaniu to nowość. Do wędkarskiej rywalizacji stanęli hobbyści, którzy ukończyli 60 lat. Po czterogodzinnej rywalizacji zostali wyłonieni najlepsi. Tytuł Super-Seniora wywalczył Kazimierz Jakubowski, który zgromadził 336pkt. Druga lokata przypadła Cezaremu Rosikoniowi, który uzbierał 292 oczka. Wiceprezes lubańskiego koła wyprzedził swoją żonę Barbarę o 12pkt. Tuż za podium uplasowali się Józef Wójcik, Waldemar Mirosław oraz Jan Stolarz. Wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe dyplomy. Najlepsi odebrali ponadto eleganckie statuetki.

Warto nadmienić, że obok zawodników impreza wywołała spore zainteresowanie wśród lokalnych władz. Z zaproszenia organizatorów skorzystali Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński, Wicestarosta Konrad Rowiński, a także Przewodniczący Rady Miasta Lubań Marian Kwolik. Byli także obecni Zenon Piwoni, Edward Witecki, Kazimierz Janiuk oraz Michał Turkiewicz. Nie zabrakło także przedstawicieli Zarządu Okręgu Jelenia Góra w osobach Józefa Goszczyckiego, Krzysztofa Rudnickiego, Joanny Spychały oraz Zbigniewa Bielawskiego i Kazimierza Kwitowskiego. – Powiem krótko. Organizatorom należą się ogromne brawa, a zawodnikom serdeczne gratulacje – powiedział szef miasta Lubań. Wtórował mu Józef Goszczycki, Dyrektor Biura ZO w Jeleniej Górze. – Impreza to wzór do naśladowania dla innych kół. Organizacja przerosła moje oczekiwania. Wszystko przebiegało płynnie i w przyjaznej atmosferze. Niczego nie brakowało. Cieszę się, że gościnnie mogłem wystartować w zawodach. Ryby wprawdzie nie brały, ale to nie było najważniejsze – przyznał.

Oprócz wędkowania, wręczania wyróżnień i przemówień nie zabrakło posiłku. W czasie zawodów roznoszone były kiełbaski wraz z chrupiącymi bułeczkami. Po imprezie z kolei nie zabrakło pieczonego prosiaczka. Oczywiście nie mogło zabraknąć małego piwka. – Organizacją zawodów chcieliśmy choć w drobnym stopniu podziękować wędkarzom, którzy są z nami przez wiele lat. Bardzo dziękujemy także zaproszonym gościom za obecność, a sponsorom za hojność. Bez nich zawody nie mogłyby się odbyć – zakończył Janusz Pernej, prezes Koła PZW Lubań Miasto.

Zapraszam na stronę koła, którą znajdziecie pod adresem www.pzw.org.pl/lubanmiasto (http://www.pzw.org.pl/lubanmiasto).


Tytuł: Odp: Nie zapomnieli o seniorach
Wiadomość wysłana przez: kobieta 25 Sierpień, 2014, 14:22:21
gratulacje, szkoda tylko, że wędkarze-seniorzy nie byli szerzej powiadamiani, a o zaproszeniu nie wspomnę