Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Bieżące Wiadomości => Miasto Lubań => Wątek zaczęty przez: Urząd Miasta 28 Lipiec, 2014, 13:29:39Tytuł: Już w sprzedaży II cz. Przewodnika „Mury obronne, Dom Solny”
Wiadomość wysłana przez: Urząd Miasta 28 Lipiec, 2014, 13:29:39
Przed dwoma laty ukazała się pierwsza część przewodnika po lubańskich zabytkach. Została ona poświęcona Wieży Trynitarskiej oraz Kościołowi pod wezwaniem św. Trójcy. Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński deklarował, że niebawem światło dzienne ujrzą kolejne tomy tej oryginalnej serii. Właśnie doczekaliśmy się kolejnego. Tym razem dotyczy lubańskich fortyfikacji i Domu Solnego.

[attachment=1]

Podobnie jak poprzednio, autor publikacji dr Łukasz Tekiela – Dyrektor Muzeum Regionalnego w Lubaniu, zadbał o to, aby książka w przystępnej formie prezentowała nieznane fakty z dziejów najważniejszych pomników lubańskiej historii i aby stała na wysokim poziomie merytorycznym i edytorskim. Książka przyciąga bogatą szatą graficzną, została wydana w polsko-niemieckiej wersji językowej. 

[attachment=2]

[attachment=3]

-  II tom Przewodnika cieszy mnie w sposób szczególny – mówi Arkadiusz Słowiński Burmistrz Miasta Lubań.  Po pierwsze, wzbogaci on przeżycia turystów spacerujących po naszym mieście. Po drugie zaś, ułatwi promocję murów obronnych i Wieży Brackiej jako obiektów ważnych z perspektywy dolnośląskiej militarnej turystyki kulturowej, która przecież z roku na rok zyskuje na popularności. Na górnołużycko-dolnośląskim odcinku Via Regia dotychczas tylko Bautzen i Lwówek posiadały przewodnik po murach obronnych. Teraz do tego grona dołączył również Lubań. Zatem życzę interesującej lektury oraz zapraszam do zwiedzania Lubania.


[attachment=4]

[attachment=5]

Przewodnik można nabyć w Informacji Turystycznej przy ul. Brackiej 12 w Lubaniu.