Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Po pracy => Hydepark => Wątek zaczęty przez: Wojciech Zembik 27 Lipiec, 2014, 21:58:41Tytuł: Czas na zmiany !
Wiadomość wysłana przez: Wojciech Zembik 27 Lipiec, 2014, 21:58:41
W minioną sobotę w ramach zgromadzenia obywatelskiego „Czas na zmiany” Prawo i Sprawiedliwość podpisało polityczne porozumienie z Solidarną Polską oraz Polską Razem. Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin złożyli podpisy na dokumencie, którego celem jest trwałe zjednoczenie polskiej prawicy. W ramach akcji pod tym samym tytułem Prawo i Sprawiedliwość wydało specjalny biuletyn, który w przyszłym tygodniu trafi także do czytelników w naszym powiecie.

W dokumencie podpisanym w sobotę przez liderów trzech partii prawicowych na sali warszawskiego Centrum Expo XXI możemy przeczytać: „W obliczu kryzysu politycznego, jakiego staliśmy się świadkami w ostatnich tygodniach, i świadomi odpowiedzialności za losy Ojczyzny, Prawo i Sprawiedliwość, Polska Razem Jarosława Gowina i Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro zawierają porozumienie w celu stworzenia silnej alternatywy dla skompromitowanego i szkodzącego Polsce rządu koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego”.
Z dokumentu, który stał się podwaliną do wspólnego działania polskiej prawicy na rzecz dobra Polski, dowiadujemy się m.in., że premier Donald Tusk „nie jest w stanie skoordynować działań swoich ministrów i prowadzonej przez nich polityki”, „nagrania pokazują, jak zobowiązany mocą ustaw do apolityczności Prezes Narodowego Banku Polskiego prowadzi zakulisowe targi zmierzające do uniemożliwienia zwycięstwa w wyborach partii opozycyjnej i ustala politykę kadrową Premiera”, zaś polityka prowadzona w Polsce przez ostatnie lata „w dużej mierze nastawiona była na kontynuację wielu wadliwych mechanizmów i powiazań z okresu PRL”.
Prawo i Sprawiedliwość, podpisując porozumienie z innymi partiami prawicowymi oraz działając wraz z przedstawicielami m.in. NSZZ „Solidarność”, klubów „Gazety Polskiej”, Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Solidarności Rolników Indywidualnych, Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, dało początek szeroko zakrojonej akcji, mającej przywrócić Polsce elementarne zasady demokratyczne.
Podczas sobotniego zgromadzenia obywatelskiego, prowadzonego przez poseł Małgorzatę Sadurską, gdzie głos zabrał poseł Andrzej Duda, prof. Piotr Gliński, senator Witold Waszczykowski, rozdawany był najnowszy biuletyn „Czas na zmiany”. Biuletyn, jako część akcji Prawa i Sprawiedliwości, przedstawi czytelnikom prawdziwe oblicze obecnej władzy i przypomni wystąpienie lidera partii Jarosława Kaczyńskiego podczas Konwencji Zjednoczeniowej Organizacji i Środowisk Patriotycznych z 12 lipca 2014 r., w którym przekonywał, że: „Naszą narodową potrzebą, warunkiem rozpoczęcia narodowej polityki jest odsunięcie tej władzy. Każdy dzień tej władzy bardzo drogo kosztuje nasz naród. I dlatego musimy iść w tym kierunku możliwie szybko. Musimy iść w tym kierunku tak, by już następne wybory, te za kilka miesięcy, przyniosły nam sukces, przyniosły zmianę władzy w wielu przynajmniej miejscach naszego kraju, w wielu regionach, w wielu gminach, miastach. To jest potrzeba, którą musimy uznać dzisiaj za coś, co dalece przekracza jakiekolwiek partykularne interesy. To jest dzisiaj potrzeba najwyższa”. W ramach tej akcji jednoczenia prawicy zapraszamy do wspólnego startu w wyborach osoby z prawicowych partii
 i innych organizacji, które mają wolę razem z Prawem i Sprawiedliwością współpracować i walczyć o zwycięstwo.

Przewodniczący Zarządu
Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości
Wojciech Zembik


Tytuł: Odp: Czas na zmiany !
Wiadomość wysłana przez: janus58144 28 Lipiec, 2014, 12:09:44
Już, już widzę ślub Wojtka z Ewą.  ::)


Tytuł: Odp: Czas na zmiany !
Wiadomość wysłana przez: tatajulki 28 Lipiec, 2014, 21:05:59
czego to ludzie nie potrafią dla kasy zrobić ;p


Tytuł: Odp: Czas na zmiany !
Wiadomość wysłana przez: oaza 28 Lipiec, 2014, 21:44:29
wszyscy robią coś dla kasy, bo świat opiera sie na piiiiiiip i pieniądzach


Tytuł: Odp: Czas na zmiany !
Wiadomość wysłana przez: edward osman 28 Lipiec, 2014, 21:51:19
janus. Partia nakaże to i miłość się wzbudzi  :)
Pytanie, które poskromi swoje ambicje?


Tytuł: Odp: Czas na zmiany !
Wiadomość wysłana przez: x 28 Lipiec, 2014, 23:08:28
Sprowadzacie wszystko do kasy. To błąd. Jest możliwe porozumienie. Nie wszystko opiera się na rozumianych przez was paradygmatach materialiści. :)


Tytuł: Odp: Czas na zmiany !
Wiadomość wysłana przez: tatajulki 28 Lipiec, 2014, 23:57:38
para co? oni se kase rozdadzą a my im na to pozwolimy. To chyba  para nienormalne


Tytuł: Odp: Czas na zmiany !
Wiadomość wysłana przez: globus 29 Lipiec, 2014, 00:46:55
Starość hulaki

czas który minął na tarczy niesie
kogo obchodzą dziś starców losy
niemrawe ruchy zwiastują jesień
żniw już nie będzie puste są kłosy

przyszły wykopki babka z motyką
drepcze na pole kopać ziemniaki
jak będziesz ślęczeć stary pierniku
to ciebie zeżrą żywcem robaki

idą wybory przemyślał dziadek
jak wystartuję to będzie draka
w urzędzie tyle jest młodych babek
przyda się ksywa starzec hulaka

Autor : Henryk Gil - globusTytuł: Odp: Czas na zmiany !
Wiadomość wysłana przez: oaza 29 Lipiec, 2014, 08:53:29
Pioter, najpierw myślisz z czego masz chleb, potem przychodzą ideały i to pod warunkiem, że do chleba możesz jeszcze coś dostać, tak więc, nawiązując do porozumienia prawicy, nie bójmy się napisać, że właśnie chodzi o dobry początek, po czym, uderzyć z pozycji stabilności organizacji. Uważam to za dobry ruch, pytanie- czy wystarczy determinacji?


Tytuł: Odp: Czas na zmiany !
Wiadomość wysłana przez: PIOTRUS 29 Lipiec, 2014, 09:39:36
Idealistą to jest P. Prezes, dla którego kasa jest mało istotna ( ale to też związane jest z sytuacją w jakiej się znalazł). Reszta to w większości karierowicze i polityczne prostytutki. Redakcja chyba  żyje w innym świecie, albo dopiero szuka swojego miejsca na ziemi. Osobiście nic nie mam do idealistów i marzycieli, tylko nie wywołujcie nam kolejnej rewolucji.