Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Po pracy => Polecam - Niepolecam => Wątek zaczęty przez: MERLIN 16 Lipiec, 2014, 13:47:24Tytuł: Upartyjnić wszystko!
Wiadomość wysłana przez: MERLIN 16 Lipiec, 2014, 13:47:24
Sezon ogórkowy w lokalnej polityce w pełni. Łatwiej zatem co niektórym, zwykle będącymi aktorami drugiego lub trzeciego planu, przebić się ze swoim medialnym przekazem. Ostatnio uczynił to na jednym z portali duet przegranych w ostatnich wyborach samorządowych tj. W. Zembik i T. Masłowski. Obaj z PiS. Jakie są tezy tandemu?

Podstawową tezą jest stwierdzenie „róbmy politykę”. Na każdym szczeblu aktywności państwa. Ok. Taką tezę przyjmuję za słuszną. Tandem jednak błędnie zakłada, że POLITYKĘ mogą „robić”  wyłącznie partie polityczne!!! Moim zdanie zwykłe chciejstwo, podyktowane dotychczasowymi, przykrymi dla lokalnych struktur PiS doświadczeniami (czyżby ukryte plany zakazania działalności lokalnych grup społecznych?). Tymczasem definicja polityki, która swoje korzenie bierz od greckich polis, jest prosta. U Arystotelesa rozumiana jest jako rodzaj sztuki rządzenia państwem (państwem – miastem, czyli tzw. polis) której celem jest dobro wspólne. Współcześnie politykę definiuje się jako działalność wytyczona przez ośrodek decyzji sformalizowanej grupy społecznej (organizacji), zmierzająca do realizacji ustalonych celów za pomocą określonych środków (K. Opałka). Organizacji, a nie partii!!! Taką organizacją mogą być komitety lokalne, którym Zembik i Masłowski odmawiają racji bytu ze względu na brak… programu (sic!), bezideowość i brak koncepcji zarządzania jednostką samorządu terytorialnego (sic!!!).

Tezą drugą jest stwierdzenie, że ŚWIADOMY WYBORCA wybiera partię! Ten, który na partię nie głosuje jest NIEŚWIADOMY, czyli co… głupszy, gorszy?
Cytat „Błędne postrzeganie roli i istoty partii politycznych doprowadziło w wyborach samorządowych w 2010 r. do sukcesu wielu lokalnych komitetów wyborczych”. Panowie! Spójrzcie prawdzie w oczy. Podobnie było w latach 2006, 2002, 1998, 1994 i 1990. Dlaczego? Bo taką mamy tradycję. Jakże różną od tej, którą podświadomie – bez artykułowani, stawiacie za wzór, czyli anglosaską!
Konkludując tandem Zembik i Masłowski stwierdza, że „partie takie jak PiS mają swoje programy, wytyczone przez GREMIA ekspertów i liderów, mają określone przywództwo, oraz są przewidywalne”. A zatem czytając wprost najlepsze programy dla danych jednostek samorządu terytorialnego POWSTAJĄ nie lokalnie lecz w Warszawie. Tam najlepiej wszak  GREMIA znają, zdaniem tandemu, lokalne uwarunkowania i potrzeby mieszkańców! Lokalnym przedstawicielstwom obywatelskim, zdaniem panów Zembik i Masłowski, brak również przywództwa z prawdziwego zdarzenia, a jak już istnieją to są to wyłącznie przywództwa PARTYJNE, wykute i wyprane w kuźni partyjnych kadr! Niestety NIEŚWIADOMI wyborcy ich talentów przywódczych nie dostrzegają. Stąd pomyłki i głosowanie na NIEPRZEWIDYWALNYCH wariatów!?

Nic tylko usiąść i płakać. Gratuluję Panowie tekstu. Bądźcie pewni. Strzeliliście sobie nieświadomie w stopę. Nawet was mi nie żal!


Tytuł: Odp: Upartyjnić wszystko!
Wiadomość wysłana przez: Agata 16 Lipiec, 2014, 14:48:13
Przecież obecnie nam panująca władza (PO i PSL) to partie polityczne. Szli oni do ostatnich wyborów z hasłem „nie róbmy polityki” . Według klasycznej definicji  terminu polityka jest sztuką rządzenia państwem, która ma na celu dobro wspólne. W tym kontekście nie robienie polityki można odczytać tylko jako nie działanie na rzecz dobra wspólnego. Przykładów na realizację tej obietnicy wyborczej mamy dużo. Jeśli  przywołane partie  nawoływały żeby nie robić polityki (czyli nie działać dla dobra wspólnego), co jest bezsensowne tym bardziej, że sami właśnie robią politykę, to nie wiem w czym masz problem, żeby ktoś należący do partii apelował „róbmy politykę” i nie bójmy się wstępować do szeregów partii. Jako, że przynajmniej jeden z przywołanych tu panów jest w PISie, naturalnym jest, że chodzi mu o wstępowanie do jego partii, by razem działać w celu dobra wspólnego. Jeśli mam skomentować powyższy twój wpis to tak:

„Nie róbmy polityki”… Lepmy pierogi?

[attachment=1]


Tytuł: Odp: Upartyjnić wszystko!
Wiadomość wysłana przez: janus58144 17 Lipiec, 2014, 10:07:12
Dla niezorientowanych artykuł nosi tytuł RÓBMY POLITYKĘ.... - KOMPENDIUM ŚWIADOMEGO WYBORCY.
Agato. Rozumienie czytanego tekstu to podstawa do dyskusji. Szkoda że o tym zapomniałaś.


Tytuł: Odp: Upartyjnić wszystko!
Wiadomość wysłana przez: Agata 17 Lipiec, 2014, 14:09:54
Zrozumiałam doskonale.

[attachment=1]