Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Bieżące Wiadomości => Powiat lubański => Wątek zaczęty przez: powiat 26 Czerwiec, 2014, 15:29:27Tytuł: ROZDANO NAGRODY STAROSTY
Wiadomość wysłana przez: powiat 26 Czerwiec, 2014, 15:29:27
W dniu 17 czerwca br. w auli Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Lubaniu, odbyła się kolejna edycja gali pn. ,,Nagrody Starosty Lubańskiego za promowanie Powiatu”. – Jesteście doskonałym przykładem, że w młodzieży z naszego powiatu tkwi ogromny potencjał. Serdecznie gratuluję wszystkim Wam wyników, które spowodowały, że znaleźliście się w grupie uczniów, wyróżnionych nagrodami za promowanie Powiatu Lubańskiego – tymi słowami, Walery Czarnecki, starosta lubański zwrócił się do 120 uczniów ze szkół z całego powiatu podczas wtorkowej uroczystości.

Nagroda Starosty Lubańskiego przyznawana jest corocznie dla uczniów szkół, którzy wykazywali się szczególnymi osiągnięciami w wybranej dziedzinie wiedzy czy sportu, uzyskując w niej najwyższe wyniki.

Za te sukcesy na niwie województwa, kraju czy międzynarodowej, starosta lubański, Walery Czarnecki przyznał, w roku szkolnym 2013/2014 – 120 nagród.

Na zakończenie uroczystości starosta Walery Czarnecki, złożył wszystkim nagrodzonym, nauczycielom prowadzącym oraz dyrektorom placówek oświatowych życzenia dalszych sukcesów edukacyjnych.

Pamiętajcie, że wiedza i doświadczenie, które nabieracie podczas swojej edukacji w dużym stopniu będą decydowały o Waszym dalszym życiu. Dlatego też Wasze podejście do edukacji, determinacja w pokonywaniu trudności oraz szukania odpowiedzi będzie prowadziła Was do osiągnięcia sukcesu – kontynuował Walery Czarnecki.

Starosta podkreślił również niezwykle ważną rolę, jaką w tej drodze edukacji spełniają nauczyciele i dyrektorzy szkół.

Powiedział, że to właśnie dzięki ich osobistemu zaangażowaniu i wiedzy pomagają uczniom współtworzyć ich sukcesy i za to należą im się szczególne uznanie. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy… kolejna gala już za rok. Współorganizatorami tego wydarzemia było Powiatowe Centrum Edukacji w Lubaniu.

Galę uświetnił koncert w wykonaniu uczniów lubańskiej szkoły muzycznej pod kierownictwem dyrektora szkoły, Pawła Okienko.