Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Po pracy => Hydepark => Wątek zaczęty przez: Arkadiusz Słowiński 18 Czerwiec, 2014, 15:31:30Tytuł: Bliżej rond w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz Słowiński 18 Czerwiec, 2014, 15:31:30
Dziś w Starostwie Powiatowym w Lubaniu, na zaproszenie Starosty Lubańskiego Walerego Czarneckiego, odbyło się – z moim udziałem -  spotkanie z Dyrektorem Oddziału GDDKiA we Wrocławiu Robertem Radoniem oraz Dyrektorem DSDiK we Wrocławiu Leszkiem Lochem. Temat – budowa rond w naszym mieście. Zgodnie uznaliśmy, że inwestycje w ronda to inwestycje znacznie poprawiające bezpieczeństwo w ruchu drogowym i pieszym, głównie w ciągu drogi krajowej nr 30 (tzw. obwodnica).
Czy zatem jesteśmy bliżej rond w Lubaniu? Wszystko wskazuje na to, że tak. Za priorytetowe zadanie strona samorządowa (ja, Starosta) uznała budowę dużego ronda przy Motelu Łużyckim, gdzie ostatnio doszło do szeregu niebezpiecznych zdarzeń. Dyrektor GDDKiA poinformował, że ta inwestycja jest wpisana do planu na rok 2015 (około 3 mln zł), nie mniej jednak należy poczekać na ostateczną decyzję władz zwierzchnich o przyznaniu pieniędzy na ten cel. Gdy takie zostaną zagwarantowane nic nie stoi na przeszkodzie aby inwestycję w przyszłym roku zrealizować. Podczas spotkania mocno zaakcentowałem, w czym wsparł mnie także Starosta Walery Czarnecki, potrzebę budowy kolejnego dużego ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 30 z drogą wojewódzką nr 296 (zjazd na A4). Rondo to oprócz uspokojenia ruchu ekspresowego, dałoby początek Zachodniej Obwodnicy Miasta. Dyrektorzy GDDKiA i DSDiK przychylnie przyjęli tą propozycję. Poinformowali jednak, że najszybciej ta inwestycja mogłaby się rozpocząć  w 2016 r. Podsumowując spotkanie ustalono, że w celu koordynowania dalszych prac zostanie powołany trzyosobowy zespół (po jednym przedstawicielu miasta, starostwa i GDDKiA).
Rozmawialiśmy także o rondzie przy Urzędzie Skarbowym. Perspektywa budowy wspomnianego, wbrew pozorom, jest możliwa w nieodległym czasie. Nie szybciej jednak niż w 2015 r. W lipcu Starostwo Powiatowe i Samorząd Lubania będzie aplikował o środki do DSDiK we Wrocławiu w celu sfinansowania tego rozwiązania drogowego. Oczywiście partycypując w kosztach budowy ronda na skrzyżowaniu dróg: Podwale, Zgorzelecka, Ratuszowa.


Tytuł: Odp: Bliżej rond w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: tatajulki 19 Czerwiec, 2014, 00:18:25
Nie popełnij/cie błedu . 
Ronda w Bolesławcu


Tytuł: Odp: Bliżej rond w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: Prowincjusz 19 Czerwiec, 2014, 01:51:44
Przewijaj, tatuś, przewijaj... to po rondzie, do emerytury będziesz błądził.


Tytuł: Odp: Bliżej rond w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: Lagertha 19 Czerwiec, 2014, 06:23:50
W tej kwestii Pan Burmistrz jedynie może sobie pogadać próbując to podpinać pod kampanię wyborczą tak jak pojawienie się wczoraj w redakcji Wprost Burmistrza Śródmieścia :) a faktem jest że ronda jak i Bolesławcu jak i w Zgorzelcu sparaliżowały ruch.W Jeleniej Górze jednak funkcjonuje bardzo dobrze.Miejmy nadzieję że znikną przynajmniej przy rondach bariery "zasłaniające"
Muchozol i bez tego i tego błądzi.


Tytuł: Odp: Bliżej rond w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: janus58144 19 Czerwiec, 2014, 15:16:56
@tatajulki und Lagertha
Lemingoza w pełnej krasie. Zdaje się nieuleczalna.


Tytuł: Odp: Bliżej rond w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: Lagertha 19 Czerwiec, 2014, 16:08:53
Jasne jasne :D Jesienią się uleczysz wraz z świtą :D
a co z twoją  "merytoryką" w tym przypadku ;)
Tytuł: Odp: Bliżej rond w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz Słowiński 20 Czerwiec, 2014, 13:40:19
W trakcie środowego spotkania rozważaliśmy również możliwość budowy ronda na skrzyżowaniu przy klasztorze sióstr Magdalenek. Przyglądając się "mapie zdarzeń" (najmniejsza ich ilość w ciągu ostatnich miesięcy) zgodnie  uznaliśmy, że istniejąca na tym skrzyżowaniu sygnalizacja świetlna póki co sprawdza się. Budowa ronda jest na opisanym skrzyżowaniu możliwa, ale w dalszej perspektywie czasowej. Priorytetem jest rondo przy motelu Łużyckim i rondo na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 30 z drogą wojewódzką 296.


Tytuł: Odp: Bliżej rond w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: MMM 20 Czerwiec, 2014, 17:04:46
przy klasztorze sygnalizacja jest świetna, mam na mysli, szkoda że tylko w tym miejscu  :-\
ludzie czy wy musicie tylko narzekać??? raz piszecie że rondo jest potrzebne, za chwilę stwierdzacie że wyjdzie bubel więc po co robić rondo.. litości!!!!! czy nie możecie poczekac i zobaczyć czy coś sie zmieni??? przeciez macie szansę zareagowania na ewentualne kłamliwe obietnice. zabierzcie tylki i idzcie do urn!!!funkcja starosty czy burmistrza nie jest dożywotnia!!! ale nie narzekajcie tylko działajcie, a jesli nic z tym nie macie ochoty zrobić to chociaż milczcie bo tych waszych dywagacji nie można przełknąć!!!!


Tytuł: Odp: Bliżej rond w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: Firefoks 20 Czerwiec, 2014, 19:11:34
Wysłane: Dzisiaj o 17:04:46
Wysłany przez: MMM


 
Cytuj
więc po co robić rondo.. litości!!!!!
  Dokładnie. Po co . Burmistrz chce nam zrobić na złość. Można przecież tak: https://www.youtube.com/watch?v=_mVw_Fds-6Y (https://www.youtube.com/watch?v=_mVw_Fds-6Y)


Tytuł: Odp: Bliżej rond w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: MMM 20 Czerwiec, 2014, 20:21:13
Fire że mozna.. ale czyzbys miał mentalność Etiopczyków???
mi to lotto co się dzieje po drugiej stronie półkuli naszego globu.. uważam ze rondo zdałoby egzamin i byłoby dobrym rozwiazaniem.. ale tez uważam ze dreptanie w miejscu nie powoduje że idziemy do przodu..


Tytuł: Odp: Bliżej rond w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: Firefoks 20 Czerwiec, 2014, 21:54:13
Cytuj
Fire że mozna.. ale czyzbys miał mentalność Etiopczyków???

 Wiesz jak mi dokuczyć. Ale to wyklucza Ciebie z dalszej dyskusji. Odnoszę wrażenie że to jednak Ty drepczesz...


Tytuł: Odp: Bliżej rond w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: Lagertha 20 Czerwiec, 2014, 23:36:16
 mi dokuczyć
wyklucza Ciebie z dalszej dyskusji
Ty drepczesz

Posłuchaj sam siebie.
Matko Boska co Ty masz w tej głowie ??!!


Tytuł: Odp: Bliżej rond w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: Firefoks 21 Czerwiec, 2014, 16:11:45
mi dokuczyć
wyklucza Ciebie z dalszej dyskusji
Ty drepczesz

Posłuchaj sam siebie.
Matko Boska co Ty masz w tej głowie ??!!


 Sorry, jesteś papugą pani Magdaleny ?  Lagertha a czy ja zaglądam Tobie w torbę. Czy ja się Ciebie pytam co Masz w główce i czy w ogóle ją Masz . Nie nie pytam.Dlaczego ? Bo nie.  :o


Tytuł: Odp: Bliżej rond w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: Jola 22 Czerwiec, 2014, 14:15:11
mi dokuczyć
wyklucza Ciebie z dalszej dyskusji
Ty drepczesz

Posłuchaj sam siebie.
Matko Boska co Ty masz w tej głowie ??!!

Nie wzywaj imienia Pana Boga na daremno.
MMM a nie przeszkadzała Ci wielokadencyjność poprzedniego Burmistrza.


Tytuł: Odp: Bliżej rond w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: tatajulki 22 Czerwiec, 2014, 16:19:28
Pani jola wie więcej.


Tytuł: Odp: Bliżej rond w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: MMM 22 Czerwiec, 2014, 17:32:49
Jola , wyobraź sobie , że mam świadomość że kijem Wisły nie zawróce.
Czy mi przeszkadzało i czy przeszkadza??
Wiele osób po ogłoszeniu wyników wyborów mówiących o tym że poprzedni burmistrz nie przeszedł cieszyło się i miało satysfakcję..
ale jak krótka była to satysfakcja, jak nagle dowiadujemy się, że ten niewybrany, odrzucony przez wyborców jak namolna mucha ponownie znajduje się w centrum dowodzenia?
więc czy to będzie ten czy tamten  to i tak jeden....
reka ręke myje, jeden drugiemu stołek grzeje ..
I znowu przeczytałaś to co chciałaś przeczytac.
Pisałam o tym , że jesli komus się nie podoba a tych "ktosiów " jest więcej to tylko narzekaja i nic z tym nie robią.. mamy mozliwość brania udziału w wyborach to albo nie idą, albo popieraja już tych co dorwali się do koryta w myśl maksymie" lepszy sprawdzony bubel, niż niesprawdzony bubel"Tytuł: Odp: Bliżej rond w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: Jola 22 Czerwiec, 2014, 18:06:37
Nie lubię ani starych bubli ani nowszych a Burmistrza Słowińskiego uważam za mądrego człowieka. I właśnie po to są wybory, każdy z nas powinien pójść i zagłosować na swojego kandydata. Rondo jeśli potrzebne to z pewnością powstanie ale nie wszystko na hura. Przy ograniczonych środkach możliwości też są ograniczone. I wkurzają mnie ci, którzy teraz tak się burzą i krytykują bo naprawdę mały odsetek z tych ludzi na Forum i nie tylko tu myśli o ogólnym dobru. Zbliżają się wybory, więc każdy pod przykrywką super społecznika i obrońcy ludu co niektórzy próbują  się wylansować. Jeśli nie chodzi o lans, to bywają tu też klakierzy poprzednich władz. Gorący okres przedwyborczy, to dobry czas by mogli coś dla siebie ugrać. Mdli mnie od tej obłudy.   


Tytuł: Odp: Bliżej rond w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: MMM 22 Czerwiec, 2014, 18:21:33
tutaj lans?
pod nikiem?
wątpliwe...
w sprawie ronda nikt nikogo nie ponagla.. nic nie jest na hura.. wszyscy lub większość zdaje sobie sprawe w jakich realiach zyje


Tytuł: Odp: Bliżej rond w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: Firefoks 22 Czerwiec, 2014, 19:08:46
Wysłane: Dzisiaj o 18:21:33
Wysłany przez: MMM


Cytuj
tutaj lans?
pod nikiem?

 Tutaj nikt nie jest anonimowy. Odrobina dobrej woli wystarczy aby dowiedzieć się kto jest kto. Tylko że nie wolno tego upubliczniać. Jest na to paragraf.


Tytuł: Odp: Bliżej rond w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: MMM 22 Czerwiec, 2014, 19:23:42
Fire
uważam , że każdy może wyrazić swoje zdanie, od razu tego lansem bym nie nazwała. Jesli ktoś wyrazi też swoje zdanie na ta lub tamta strone tez nie dowodzi niczego. Nic nie jest białe i czarne.
Tego, jak działa nasze prawo zwiazane z upublicznianiem danych nie skomentuje, bo to forum to jest nic w porównaniu z tym co dzieje sie gdzieś indziej i  jaki paragraf chroni i kogo..


Tytuł: Odp: Bliżej rond w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: Firefoks 22 Czerwiec, 2014, 19:35:31
Piotr Mosoń  w bardzo krótkim wierszu o frustracji napisał:  „Już ku**a brak mi słów"


Tytuł: Odp: Bliżej rond w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: Jola 22 Czerwiec, 2014, 20:39:12
Fire
uważam , że każdy może wyrazić swoje zdanie, od razu tego lansem bym nie nazwała. Jesli ktoś wyrazi też swoje zdanie na ta lub tamta strone tez nie dowodzi niczego. Nic nie jest białe i czarne.
Tego, jak działa nasze prawo zwiazane z upublicznianiem danych nie skomentuje, bo to forum to jest nic w porównaniu z tym co dzieje sie gdzieś indziej i  jaki paragraf chroni i kogo..


www.youtube.com/watch?v=lcJ04RegSKo (http://www.youtube.com/watch?v=lcJ04RegSKo#)


Tytuł: Odp: Bliżej rond w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: Lagertha 22 Czerwiec, 2014, 20:59:17
Pani jola wie więcej.

Tak tak ona wie więcej niż sama ona :) a o swoim ukochanym burmistrzu wie najwięcej i najlepiej wie ona :)


Tytuł: Odp: Bliżej rond w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: Jola 22 Czerwiec, 2014, 21:31:41
A dla mnie absurdalnym i śmiesznym jest rozmowa z jakimś ktosiem, zupełnie jakbym z duchem gawędziła. Ale nic to, zamiast się kłócić dedykuję Ci Pani Nikt piosenkę.

 www.youtube.com/watch?v=pcz3HU8-b9g (http://www.youtube.com/watch?v=pcz3HU8-b9g#ws)


Tytuł: Odp: Bliżej rond w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: x 23 Czerwiec, 2014, 23:40:42
Piotr Mosoń  w bardzo krótkim wierszu o frustracji napisał:  „Już ku**a brak mi słów"

Wiedział o czym mówi.


Tytuł: Odp: Bliżej rond w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: Prosto21 28 Czerwiec, 2014, 08:29:36
Wysłane: Dzisiaj o 18:21:33
Wysłany przez: MMM


 Tutaj nikt nie jest anonimowy. Odrobina dobrej woli wystarczy aby dowiedzieć się kto jest kto. Tylko że nie wolno tego upubliczniać. Jest na to paragraf.
   

Anonimowość jest była i będzie:)


Tytuł: Odp: Bliżej rond w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz Słowiński 15 Lipiec, 2014, 18:06:56
Dzień dzisiejszy przyniósł nową wiedzę na temat rond w Lubaniu. A to za sprawą spotkania, które odbyło się w siedzibie GDDKiA - Oddział Wrocław - Rejon Lubań. W obecności Naczelnika Wydziału OŚiGP UML Tomasza Bernackiego, przedstawiciela KPP w Lubaniu i dwóch przedstawicieli Starostwa Powiatowego przekazano nam wstępne graficzne koncepcje przebudowy skrzyżowań na krajowej 30 (prezentuję je poniżej) polegające na budowie rond na skrzyżowaniu ulic: Papieża JP II, Kopernika, Cmentarna (pierwsze dwa zdjęcia) oraz na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 30 z drogą wojewódzką nr 296 (zdjęcie trzecie i czwarte) - zjazd na autostradę A4.
Dodatkowo zgłosiliśmy (Urząd Miasta) postulat budowy dróg rowerowych wzdłuż drogi krajowej nr 30 na terenie miasta. Pomysł ten został ciepło przyjęty przez przedstawicieli GDDKiA.
[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]


Tytuł: Odp: Bliżej rond w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: PIOTRUS 15 Lipiec, 2014, 21:34:38
Dobrze że w koncepcji  ronda przy Kopernika,
znalazła się likwidacja bezpośredniego zjazdu na stację diagnostyczną. Dwa zjazdy obok siebie, tak jak teraz jest, to porażka! 8)


Tytuł: Odp: Bliżej rond w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: x 15 Lipiec, 2014, 22:18:02
10,5 metra szerokości jezdni obu rond. Plusik dla GDDKiA. ;)


Tytuł: Odp: Bliżej rond w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: Lider 16 Lipiec, 2014, 08:42:07
O tyle dobrze, że przynajmniej w koncepcji przewidziano dwa pasy na rondzie.

W przypadku ronda na ul. Jana Pawła II i Kopernika nie zmienia to faktu, że będzie ono bardzo niefunkcjonalne ze względu na pozostawienie dwóch przejść dla pieszych z włączanymi światłami wstrzymującymi ruch aut powyżej i poniżej ronda na ul. Jana Pawła II.

Obecnie w godzinach szczytu przy układzie kiedy zapalą się światłą czerwone dla kierowców na obu przejściach całe skrzyżowanie stoi w korku i ciężko przejechać. Można sobie wyobrazić co będzie działo się na rondzie gdy z oby stron (a nawet wystarczy z jednej strony) zapalone zostaną światła czerwone. Rondo i dojazdówki do niego będą zakorkowane.

Zaprojektowano układ gdzie teraz (zamiast dwóch świateł) będzie układ: stajemy na jednych światłach czerwonych przed przejściem dla pieszych, stajemy przed rondem aby na niego wjechać (po warunkiem, że jest gdzie wjechać bo akurat się nie korkuje po zablokowaniu go kolejnymi światłami dla pieszych), a po wyjeździe z ronda stajemy na kolejnych światłach przed kolejnym przejściem dla pieszych. Coś nieprawdopodobnego.

Mamy więc dzięki budowie ronda dodatkowe trzecie miejsce do zatrzymywania się i potencjalne korki.

Rezygnacja ze światełł dla pieszych raczej nie wchodzi w grę bo ruch jest zbyt duży aby przemykać pomiędzy autami na dwupasmówce.

Dlatego uważam w dalszym ciągu, że zwykła najnormalniejsza sygnalizacja świetlna przy ul.Kopernika z równoczesnym przeniesieniem przejść dla pieszych bliżej krzyżówki załatwiłaby sprawę. I mielibyśmy tylko jeden postój na światłach, a nie trzy po wybudowaniu ronda


Tytuł: Odp: Bliżej rond w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: mieszek 16 Lipiec, 2014, 19:10:42
jeśli chodzi o przedstawione koncepcje rond to na Kopernika światła i korki po budowie ronda to jeden problem. Drugi to fatalny zjazd z ronda na Kopernika i wjazd do Kauflandu. Ze Zgorzeleckiej to nie wiadomo jak wjeżdżać do Kauflandu. Czy najpierw wbijać się w Kopernika na główną, jechać pare metrów nią i zjeżdżać w parking, czy traktować to jak skrzyżowanie i po skosie jechać od razu w parking licząc, że uda się zmieścić przed nadjeżdżającymi z każdej strony pojazdami. Tak nie może być. Co to za rozwiązanie? Gwarantuję raz w tygodniu stłuczkę


Tytuł: Odp: Bliżej rond w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: jaco 16 Lipiec, 2014, 21:31:07
jak dla mnie bomba. tylko zastanawiają mnie strzałki na ulicy Kopernika, jakiś tam błąd się wdał chyba, bo z obu pasów prosto nie pojedziemy