Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Bieżące Wiadomości => Miasto Lubań => Wątek zaczęty przez: Urząd Miasta 06 Czerwiec, 2014, 12:44:14Tytuł: Dni Lubania - Lawa'14
Wiadomość wysłana przez: Urząd Miasta 06 Czerwiec, 2014, 12:44:14
Jak świętować, to na całego!

Trwają przygotowania do tegorocznych obchodów święta naszego miasta. Trzydniowa impreza otworzy wakacje, odbędzie się w weekend 27-29 czerwca. Podobnie jak w poprzednich latach gorąca muzyczna LAWA na amfiteatrze będzie przeplatać się z historyczną, rodzinną i sportową zabawą w całym mieście.

Gęsto od atrakcji

Gdyby miasto było człowiekiem, można by powiedzieć, że są to jego urodziny – doroczna okazja do wyprawienia święta, zaproszenia gości i wspólnej zabawy. Tyle że wśród gości są wszyscy lubanianie, sąsiedzi i przyjezdni, należy zatem zadbać o odpowiednie atrakcje.
- Dni Lubania mają dawać nam wszystkim okazję do świętowania razem w ich mieście - mówi burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński. – A jak świętować, to na całego, we wszystkich grupach, na różne sposoby, przed południem i wieczorem. Kierując się głosami mieszkańców miasta, w tym roku kondensujemy Dni Lubania do jednego weekendu, większy nacisk kładziemy na muzykę i LAWĘ a jednocześnie rozwijamy nasze sprawdzone nowości, czyli żywą historię i plenerowy festyn dla rodzin. Bardzo cieszy zarówno wsparcie sponsorów, jaki i fakt pozyskania przez jednostki naprawdę sporych pieniędzy z zewnętrznych źródeł.

Kamil Bednarek gwiazdą LAWY

Gwiazdy tegorocznej Lawy to Kamil Bednarek, Czerwone Gitary i Kabaret DNO. Poza tym na wulkanie usłyszymy hip-hopowy Trzeci Wymiar i lokalną grupę The Modts. Nie zabraknie też występów rodzimych zespołów, w pełnej krasie zaprezentują się m. in. zespoły taneczne i grupy wokalne MDK, składy Hazard i Trzy Domeny Rapu. Krótki występ dadzą także Dominika Kuręda i Mateusz Guzowski. 27-28 czerwca od godz. 13:00 wokół Amfiteatru oraz wzdłuż alejek parkowych na mieszkańców czekać będą także liczne punkty handlowe, punkty gastronomiczne, ogródki piwne oraz infrastruktura rozrywkowo – rekreacyjna.

Żywa historia

W sobotę 28 czerwca do Lubania zawita Anna Jagiellonka podczas inscenizacji historycznej a rynek zapełni się warsztatami, kiermaszami i postaciami z epoki. Anna Jagiellonka jest drugą, po Janie Kapistranie sławną postacią, której przebywanie w Lubaniu zostało odnotowane w źródłach historycznych. Podczas inscenizacji przypomniane zostaną czasy Jagiellonów i ich wpływ na losy Lubania. Anna Jagiellonka zostanie także upamiętniona tabliczką wmurowaną w bruk miejskiego deptaku – ulicy Brackiej. Inscenizacja to zdecydowanie nie wszystko, na rynku przez cały dzień będzie można bawić się z historią na kilkudziesięciu stoiskach prezentujących dawne warsztaty rzemieślnicze. Na miłośników historii w poważniejszym wydaniu czeka zaś piątkowa sesja naukowa „Górne Łużyce w epoce jagiellońskiej”.

Sportowa noc


Również w sobotę wieczorem swoje podwoje otworzy MOSiR, zapraszając do bicia rekordu Lubania w pływaniu, wspólnej zumby i innych atrakcji. W ramach Sportowej Nocy wejście na obiekt będzie bezpłatne.

Dzień Aktywnej Rodziny

W niedzielę na rynku będzie gęsto od atrakcji dla rodzin, na które czekają trampoliny, zjeżdżalnie, wodne kule, ciekawe warsztaty, programy animacyjne i pokazy – wszystko bezpłatnie. Aktywnym rodzinom zaprezentują się także aktywni i pełni pasji działacze lubańskich organizacji pozarządowych.

Dniom Lubania towarzyszą inne ciekawe wydarzenia, ogólnopolskie seminarium krajoznawcze: MIJAJĄCE KRAJOBRAZY LUBANIA 2014, Dni Otwarte na Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich, Zawody Wędkarskie o tytuł mistrza Lubania i I Gala Bokserska.

Pełny program imprezy zamieszczamy poniżej. Wszelkie aktualności będziecie Państwo mogli śledzić w tym wątku (a także na oficjalnej stronie miasta i naszym fanpage'u).

DNI LUBANIA – LAWA
27-29 czerwca 2014

MUZYKA NA WULKANIE

LAWA – Amfiteatr w Parku na Kamiennej Górze:
piątek, 27 czerwca
16:00 – występy zespołów muzycznych i wokalnych Miejskiego Domu Kultury
17:15 – zespół  Trzy Domeny Rapu
17:45 – zespół Hazard
18:00 – Trzeci Wymiar – hip-hop
19:30 – The Modts – rock
21:00 – Kamil Bednarek - gwiazda wieczoru
23:00 – dyskoteka

sobota, 28 czerwca
16:00 – występy zespołów muzycznych i wokalnych Miejskiego Domu Kultury
17:00 – występ kabaretu DNO
18:30 – prezentacje grup tanecznych Miejskiego Domu Kultury
19:15 – występ Dominiki Kurędy i Mateusza Guzowskiego
19:30 – zespół The Fireballs – rock&roll
21:00 – zespół Czerwone Gitary - gwiazda wieczoru

27-28 czerwca
od godz. 13:00 wokół Amfiteatru oraz wzdłuż alejek parkowych na mieszkańców czekać będą także liczne punkty handlowe, punkty gastronomiczne, ogródki piwne oraz infrastruktura rozrywkowo – rekreacyjna
 
ŻYWA HISTORIA
piątek, 27 czerwca, Rynek
16:00 – Oficjalne rozpoczęcie Dni Lubania 2014
Odsłonięcie wystawy plenerowej „W Jagiellońskim orszaku”, Rynek
16:30 – „Górne Łużyce w epoce jagiellońskiej” – konferencja historyczna, Muzeum Regionalne

sobota, 28 czerwca, Rynek
12:00–19:00 – plenerowe warsztaty historyczne – kilkadziesiąt stoisk m.in. warsztaty wypieku chleba, płukania złota, obróbki kamieni szlachetnych, skryby, kowala, mincerza, siodlarza
13:00 – inscenizacja wjazdu Anny Jagiellonki do miasta i odsłonięcie tabliczki pamiątkowej przy Wieży Brackiej
17:00 – „Raraszek” – przedstawienie teatralne w Sali Rajców, Ratusz
 
SPORTOWA NOC
sobota, 28 czerwca
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji:
kryta pływalnia „Laguna”:
20:30–23:30 – bicie Rekordu Mieszkańców Lubania w pływaniu
21:00–22:30 – zajęcia z aqua-aerobiku
23:30–24:00 – pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej

hala sportowa przy ul. Różanej 2:
20:00–23:30 – Maraton Zumba Fitness
Podczas Sportowej Nocy wstęp na obiekty MOSiR, w tym pływalnię, jest bezpłatny.
 
DZIEŃ AKTYWNEJ RODZINY
niedziela, 29 czerwca, Rynek
13:00–21:00, bezpłatne atrakcje festynowe:
LAS ATRAKCJI DLA NAJMŁODSZYCH – wielkie maskotki, dmuchane zamki, zjeżdżalnie, trampolina, kule wodne, malowanie twarzy
ULICZNA AKADEMIA ZABAWY – warsztaty: baniek mydlanych, żonglerki kijem i pojami, muzyczne
STREFA AKTYWNOŚCI – lubańskie organizacje pozarządowe w akcji

13:00 – parada Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej
14:00 – scena malucha, program lubańskich przedszkolaków
15:00 – scena malucha, wspólna bajkowa zabawa
16:30 – AKTYWNA RODZINA, program lubańskich organizacji pozarządowych
17:30 – scena malucha, koncert dla dzieci
19:00 – AKTYWNA RODZINA, program lubańskich organizacji pozarządowych
20:00–21:00 – dancing
 
IMPREZY TOWARZYSZĄCE:
28.06.2014, 10:00 – ogólnopolskie seminarium krajoznawcze: MIJAJĄCE KRAJOBRAZY LUBANIA 2014, sala konferencyjna w Galerii Łużyckiej
28.06.2014, 9:00–14:00–Dni Otwarte na Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich,
ul. Bazaltowa 1
29.06.2014, 8:00–12:00 – Zawody Wędkarskie o tytuł mistrza Lubania, staw, Uniegoszcz 1
29.06.2014, 12:30 – I Gala Bokserska, hala sportowa przy ul. Różanej 2
 
 
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wprowadzenia zmian do programu

 
Tytuł: Odp: Dni Lubania - Lawa'14
Wiadomość wysłana przez: Urząd Miasta 18 Czerwiec, 2014, 08:38:37
Co z tymi Jagiellonami?

Dni historii w ramach święta miasta upłyną pod znakiem Jagiellonów. W latach 1490-1526 Górne Łużyce a zatem i Lubań znajdowały się pod berłem władców z dynastii Jagiellońskiej Władysława II Jagiellończyka i Ludwika II Jagiellończyka. Zarówno w historii całej krainy, jak i naszego miasta czas ten zapisał się bardzo pozytywnie.
Więcej o tych czasach dowiedzieć się będzie można podczas mini-konferencji historycznej poświęconej dziejom Lubania i Górnych Łużyc w epoce jagiellońskiej, która w piątek zainauguruje świętowanie w mieście.

[attachment=1]

[attachment=2]

Pierwszy referat „Jagiellońscy władcy Czech wobec Łużyckiego Związku Sześciu Miast (1490-1526)” wygłosi dr Robert Heś, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii, pracownik Muzeum Narodowego we Wrocławiu, prowadzący badania z zakresu historii wojskowości, historii zakonów krzyżowych oraz dziejów średniowiecznego i nowożytnego Śląska. Drugim prelegentem będzie dr Milan Svoboda z katedry historii Uniwersytetu w Libercu, który opowie o Jagiellonach na tronie czeskim (1471-1526) w świetle czeskiej historiografii z lat 1990-2014. Wykłady będą tłumaczone symultanicznie na język czeski i polski.

[attachment=3]

[attachment=4]

(ŁCR/MR)

[attachment=5]


Tytuł: Odp: Dni Lubania - Lawa'14
Wiadomość wysłana przez: Urząd Miasta 18 Czerwiec, 2014, 08:59:34
RARASZEK, czyli duch ognia

Już po raz trzeci w Lubaniu w zagadnienia i klimat epoki będzie można wejść poprzez obejrzenie specjalnie na tę okazję napisanej sztuki teatralnej, osnutej na historycznych faktach. Pomysł zrodził się w ubiegłym roku właśnie podczas Dni Lubania, podczas Dnia Historii w 2013 roku na rynku odbyło się przedstawienie „O skutecznym rad sposobie w XVI wieku”, które w zabawny sposób pokazywało spory między lubańskimi możnymi.
Sztuka ponownie grana była później, jesienią w Sali Rajców. Projekt był bardzo udany, więc zespół autor sztuki Grzegorz Żak, reżyser Aneta Ćwieluch, aktorzy „Dziewiątki” „Okularu” i „Promotora” oraz inicjator i opiekun merytoryczny przedsięwzięcia Łukasz Tekiela, realizuje kolejne pomysły.

[attachment=1]

[attachment=2]

Niedawno w Sali Rajców wystawiono „W oczekiwaniu na Jana”, przedstawienie o dylematach, jakie wzbudziło przybycie do Lubania sławnego kaznodziei a teraz w przygotowaniu jest „Raraszek”. Tytułowy raraszek to w mitologii Słowian demoniczny duch ognia, objawiający się pod postacią drapieżnego ptaka (najczęściej sokoła), ognistego smoka lub ognistego wichru. Nie bez kozery, bo sztuka opowiada o rozprawie sądowej dotyczącej podpalenia Lubania w dniu 14 lipca 1760 r. Wówczas w wyniku wielkiego pożaru miasto spłonęło niemalże doszczętnie. Głównym oskarżonym jest syn lubańskiego burmistrza. Zarówno nazwiska bohaterów, jak i treść ich zeznań są prawdziwe. Zostały zaczerpnięte z XVIII - wiecznych rękopiśmiennych protokółów sądowych przez historyka dr. Łukasz Tekielę. Sztuka, chociaż dotyczy wydarzenia z natury rzeczy statycznego, jest dynamiczna, pełna dramatyzmu a momentami zabawna. Dzięki niej otrzymujemy możliwość poznania fragmentu historii miasta nie z perspektywy kronikarza, ale z punktu widzenia jej bohaterów, czyli prostych mieszczan.

[attachment=3]

[attachment=4]

[attachment=5]

[attachment=6]

(ŁCR/MR)

[attachment=7]

  

Tytuł: Odp: Dni Lubania - Lawa'14
Wiadomość wysłana przez: Urząd Miasta 18 Czerwiec, 2014, 11:19:04
Kamil Bednarek i nie tylko

Tegoroczna Lawa z pewnością rozgrzeje nas do czerwoności. Otwarte koncerty w amfiteatrze na wulkanie będą trwały dwa dni. Świetną zabawę i niezapomniane wrażenia gwarantuje starannie dobrany repertuar.
Piątek upłynie pod znakiem koncertów i będzie podróżą przez brzmienia i rytmy. Do zabawy rozgrzeją nas zespoły Miejskiego Domu Kultury. Następnie na scenie zakróluje rap i hip-hop – w odpowiedzi na sondę na jednym z lubańskich portali w Lubaniu zagości Trzeci Wymiar, 4-osobowy skład hip-hopowy, którego członkowie pochodzą z Wałbrzycha. Mają na swoim koncie dwie wydane oficjalnie płyty. Z reedycji ich pierwszego krążka pochodzi słynny hip-hopowy numer, znany w historii rapu jako „Hymn Boiska”, czyli „Basketball”. Członkowie zespołu współpracowali z takimi raperami jak Wall-E & donGURALesko, Esse & F.F.O.D czy Peja. Przed Trzecim Wymiarem krótko zaprezentują się składy Trzy Domeny Rapu i Hazard. Następnie przeniesiemy się w rockowe klimaty wraz z grupą The Modts z Lubania. The Modts to paczka wesołych chłopaków i przyjaciół, muzyka to ich hobby i sposób na życie, dwie gitary, perkusja, emocjonalny i ekspresyjny bas, wszystko na ekstrawagancką nutę, ze sporą dawką elektrycznych wydźwięków. Grupa powstała w Lubaniu w 2008 roku. Nazwa zespołu wiąże się z Wielką Brytanią i nawiązuje do popularnej w Anglii w latach 60-tych subkultury modsów. Finałem tego gorącego wieczoru będzie (o godzinie 21:00) koncert Kamila Bednarka, polskiego wokalistę reggae, autora tekstów, kompozytora i instrumentalistę, znanego szerszej publiczności najpierw z programów „Mam talent!” i „Bitwa na głosy” a później z takich przebojów jak „Cisza” „Szukając szczęścia” (z Mesajah) i doskonałych coverów Marka Grechuty i Skaldów. Debiutancki album formacji zatytułowanej jego nazwiskiem „Jestem” uzyskał status potrójnej platynowej płyty. W sobotnie popołudnie stawiamy na śmiech, taniec i wspólną zabawę. Po występie Estrady Lubańskiej ze swoim programem zaprezentuje się kabaret DNO, który na scenie występuje w 3-osobowym składzie: Jarosław Cyba, Adam Mrozowicz, Wojciech Stala. Zdobywca licznych nagród w polskich przeglądach i festiwalach kabaretowych. Do najbardziej znanych skeczy kabaretu należą: przeróbka znanych przebojów dyskotek - Wolny Stala, Żwirek i Muchomorek, śpiewający ufok w formalinie, piosenka „Niedziela”, muzyczna parodia „South Park”, czy zbierająca żniwo na drodze śmierć odjeżdżająca do piekła na hulajnodze. W tym roku kabaret obchodzi swoje 18-ste urodziny.

[attachment=1]

Następnie swój występ da dwoje niezwykle obiecujących młodych lubańskich solistów - Dominika Kuręda, która znalazła się w ścisłym gronie finalistów 19. Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces” i Mateusz Guzowski, który wystąpił w czwartej edycji programu emitowanego przez stację TVN „X Factor”. Następnie bawić się będziemy z grupą the Fireballs przy coverach rockowych przebojów z lat 50’ i 60’. Sobotni wieczór Lawy zakończy gwiazda wieczoru - zespół Czerwone Gitary, żywa legenda polskiej muzyki.

ŁCR
  


Tytuł: Odp: Dni Lubania - Lawa'14
Wiadomość wysłana przez: Urząd Miasta 18 Czerwiec, 2014, 11:35:57
Rodzinnie na całego

W niedzielę 29.06 na rynku wyrośnie gęsty las atrakcji dla rodzin, w którym duzi i mali będą mogli zarówno pysznie się bawić jak i poznać doskonałe leki na nudę i monotonię codzienności.  Impreza łączy naukę i zabawę. W lesie atrakcji czekać będą bezpłatne trampoliny, zjeżdżalnie, wodne kule, warsztaty artystyczne i muzyczne, wielkie maskotki i bańki mydlane, programy animacyjne i pokazy.
Ten wyjątkowy dzień rozpocznie parada Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza. Jej muzycy występują tak w kraju jak i za granicą biorąc udział w licznych międzynarodowych festiwalach i spotkaniach muzycznych.

[attachment=1]

Dla lubanian przygotowali pokaz musztry paradnej z tradycyjnymi instrumentami ludowymi. Zaproszeni muzycy z pewnością zaskoczą nas efektowną aranżacją oraz choreografią. Orkiestra rozpocznie w Ośrodku Specjalistycznych Szkoleń Straży Granicznej i przemaszeruje do centrum, gdzie odbędzie się główny pokaz.

[attachment=2]

[attachment=3]

Następnie w programie artystycznym na scenie zaprezentują się lubańskie przedszkolaki z niepublicznego „Słoneczka” i Akademii Malucha. Dla najmłodszych przeznaczony będzie także program animacyjny „Rodzina cyrkowe popisy zaczyna” i koncert zespołu „Applause”. Całość uświetni fireshow i parada w wykonaniu „Teatru, którego być nie powinno” ze Stronia Śląskiego. Całość zakończy się dancingiem.

[attachment=4]

Atrakcji będzie mnóstwo, ale prawdziwymi bohaterami imprezy będą aktywne rodziny i aktywni lubanianie, realizujący swoje ciekawe pomysły pasje i wizje poprzez działania społecznie. Na rynku zagoszczą reprezentanci ponad 20 organizacji pozarządowych i grup nieformalnych zapraszając do wspólnych, ciekawych działań i zarażając wszystkich pozytywnym wirusem aktywności. Impreza odbędzie się w ramach działania „Pozarządowy Lubań” realizowanego w „Programie Rewitalizacji Społecznej Śródmieścia Miasta Lubań” finansowanego ze środków UE.

(ŁCR)

[attachment=5]Tytuł: Odp: Dni Lubania - Lawa'14
Wiadomość wysłana przez: tatajulki 19 Czerwiec, 2014, 00:39:47
Program współfinansowany przez Unie Europejska ze srydkodków Europejskiego Funduszu Społecznego


Tytuł: Odp: Dni Lubania - Lawa'14
Wiadomość wysłana przez: Lagertha 19 Czerwiec, 2014, 06:35:52
"do bicia rekordu Lubania w pływaniu"
wszyscy wskoczą do basenu ??!!


Tytuł: Historia żywa
Wiadomość wysłana przez: Urząd Miasta 20 Czerwiec, 2014, 15:14:43
Największym atutem lubańskich Dni Historii nie jest jednak historia pomnikowa, do uczenia się, oglądania i słuchania. W sobotę na rynku będzie można historii smakować, dotykać a nawet na chwilę wejść w historyczny świat. Do dyspozycji uczestników wydarzenia będzie ponad 20 stoisk z historycznymi warsztatami - centrum miasta przeniesie się kilkaset lat wstecz.

- Dlaczego uczestnictwo w warsztatach na rynku w dniu 28 czerwca jest wspaniałą lekcją historii? Przede wszystkim dlatego, że zabawa przeszłością stanie się realnym faktem, a nie nudnym wykładem - mówi Łukasz Tekiela, dyrektor Muzeum Regionalnego i koordynator projektów ożywiających historię Lubania. - W atmosferze miejskiego jarmarku, każdy będzie mógł zostać średniowiecznym rzemieślnikiem, rycerzem, poszukiwaczem złota, katem lub rozbójnikiem. Każdy samodzielnie, jeśli tylko zechce, wykona przedmioty codziennego użytku i przygotuje podstawowe potrawy zapomnianymi metodami. Każdy również będzie mógł nauczyć się praktycznych czynności, które już dawno zostały zapomniane.
Liczba warsztatów i przekrój tematyczny są imponujące, nie ma możliwości nudy - na spokojne odwiedzenie ich wszystkich trzeba zaplanować kilka godzin.
Wśród warsztatów znajdą się: stoisko średniowiecznego skryby - nauka podstaw posługiwania się średniowiecznym pismem, młyno-piekarnia - wytwarzanie mąki na żarnach, lepienie i wypiekanie na blasze podpłomyków, zbrojownia - obejrzenie, przymierzenie oraz wykonanie fotografii hełmów, tarcz, kolczugi, elementów zbroi, mieczy, toporów, zasady posługiwania się tego rodzaju uzbrojeniem, średniowieczne gry i zabawy, proste i zaskakująco ponadczasowe sposoby na nudę, kącik średniowiecznego wagabundy połączony z teatrzykiem kukiełkowym oraz piosenkami, warsztat pszczelarski - wyrabianie świeczek woskowych, warsztat garncarski -  zasady wytwarzania naczyń glinianych przy użyciu koła garncarskiego, warsztat tkacki - wyrabianie materiału na krośnie pionowym, na drewnianych ramkach oraz wyplatanie sznureczków, warsztat kowalski -  wykuwanie grotów oraz drobnych elementów z żelaza na palenisku przy użyciu miecha, mennica średniowieczna -  wybijanie średniowiecznych monet, szewc - wyrób butów i przedmiotów skórzanych w średniowieczu, warsztat rzeźbiarski, warsztat czerpania papieru, katownia - historia zawodu miejskiego kata, warsztat stolarski, iluminator - powstawanie średniowiecznej księgi, warsztat rogowniczo-rymarski -  wyrób ozdób z rogu, skóry i metalu, warsztat poszukiwaczy skarbów - płukanie złota, warsztat szlifierski, obróbka kamieni ozdobnych i półszlachetnych, wypiek chleba.


Tytuł: Sportowa Noc pod znakiem rekordów i maratonów
Wiadomość wysłana przez: Urząd Miasta 20 Czerwiec, 2014, 15:16:52
Sobotnia Noc 29 czerwca zapowiada się naprawdę interesująco. Dostarczy nam mnóstwo energii, radości i relaksu. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu zachęca do świętowania Dni Lubania na sportowo.

Mieszkańców Lubania zapraszamy do krytej pływalni „Laguna” i wzięcia udziału w biciu rekordu w pływaniu. Każdy kto wystartuje będzie mógł ocenić efekty swoich treningów - zostań mistrzem i sprawdź poziom swoich umiejętności.
Amatorzy spokojniejszych zajęć w wodzie zrelaksować się mogą przy muzyce ćwicząc na zajęciach z aqua-areobiku. Na świętujących lubanian czekać będzie jeszcze jedna porcja pozytywnej energii, mianowicie Maraton Zumba Fitness - porywający taniec połączony ze spalaniem kalorii i świetną zabawą. Nie ma tu sztywnych reguł, wystarczy zrelaksować się i poddać płynącej z głośników latynoskiej muzyce. Uczestnicy maratonu wyjdą z niego naładowani ogromną dawką pozytywnej energii. Będzie wyjątkowo energicznie, radośnie i gorąco. Celem maratonu jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz aktywnych form wypoczynku, a przede wszystkim dobra zabawa.
W ramach Sportowej Nocy wejście na obiekt będzie bezpłatne. Już teraz gorąco zapraszamy.
 
(ŁCR)


Tytuł: Odp: Dni Lubania - Lawa'14
Wiadomość wysłana przez: Urząd Miasta 25 Czerwiec, 2014, 15:33:18
Świętowanie ma różne oblicza, każdy lubi co innego... ale cokolwiek lubisz, znajdziesz to w Lubaniu w pierwszy weekend wakacji.

//www.youtube.com/v/KH2GdWBUOQs?hl=pl_PL&version=3


Tytuł: Odp: Dni Lubania - Lawa'14
Wiadomość wysłana przez: Urząd Miasta 25 Czerwiec, 2014, 15:37:07
Będzie kolorowo...