Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Po pracy => Hydepark => Wątek zaczęty przez: Bero 10 Styczeń, 2014, 13:33:07Tytuł: Łużyce rozpoczęły przygotowania
Wiadomość wysłana przez: Bero 10 Styczeń, 2014, 13:33:07
W czwartkowy wieczór drużyna seniorów Łużyc rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej klasy okręgowej. Zmartwieniem dla trenera Rafała Wichowskiego jest fakt, że do Włókniarza Leśna postanowił przenieść się Paweł Modzelewski.

Na pierwszym treningu poza wspomnianym Modzelewskim z różnych względów nie mogli uczestniczyć Paweł Jakimowicz, Tomasz Łotecki, Krzysztof Stanowski, Sebastian Gawroniuk, Damian Bojdziński oraz Łukasz Misiurek i Łukasz Jańczyk. - Porozmawiałem z piłkarzami na temat zasad naszej współpracy. Wszyscy otrzymali też plan treningów - powiedział szkoleniowiec Łużyc.

Po rozmowach zawodnicy przeszli do rozgrzewki, a następnie wzięli udział w wewnętrznej gierce. Obok treningów w sali, siłowni czy na świeżym powietrzu zespół rozegra też kilka spotkań kontrolnych. Pierwszy został zaplanowany na 1 lutego w Zgorzelcu. - Pierwszy test mecz będzie wewnętrzną rozgrywką. Wszystko po to bym mógł przyjrzeć się w warunkach meczowych wszystkim potencjalnym zawodnikom, a zwłaszcza młodzieży lubańskiej - wyjaśnił Rafał Wichowski.

Następnie Łużyce rozegrają cztery gry na sztucznej płycie. Jeśli pogoda pozwoli dwie gry towarzyskie odbędą się na boisku z naturalną nawierzchnią. - Liczę, że aura będzie łaskawa i będziemy mogli przygotowywać się w warunkach najbardziej zbliżonych do pierwszych spotkań o ligowe punkty - zakończył szkoleniowiec Łużyc.

Sparingi Łużyc:

01.02 (sobota, g. 10) gra wewnętrzna junior starszy - senior (w Zgorzelcu)
08.02 (sobota, g. 14) z Orlikami Węgliniec (w Zgorzelcu)
16.02 (niedziela, g. 10) z Kwisą Świeradów (w Zgorzelecu)
23.02 (niedziela, g.12) z Leśnikiem Osiecznica (w Zgorzelcu)
01.03 (sobota, g. 15) z Iskrą Kochlice (w Legnicy)
08.03 (sobota, godzina do ustalenia) z Włókniarzem Leśna
15.03 (sobota, godzina do ustalenia) z Olszą Olszyna