Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Po pracy => Hydepark => Wątek zaczęty przez: janus58144 16 Listopad, 2013, 00:55:28Tytuł: Lesław obejdzie się smakiem
Wiadomość wysłana przez: janus58144 16 Listopad, 2013, 00:55:28
Od października obowiązują nowe zasady przyznawania medalu „Zasłużony dla Miasta Lubania”. Zasady dość wyśrubowane. To efekt podjęcia odpowiedniej uchwały Rady Miasta Lubań w tej sprawie. Ponieważ jednak wiosną tego roku do Rady Miasta wpłynęły trzy wnioski o przyznanie medalu „Zasłużony dla Miasta Lubania” zanim podjęto opisaną nowelę postanowiono te wnioski rozpatrzyć według starych zasad. W tym celu parę dni temu spotkało się Prezydium Rady Miasta stanowiące KAPITUŁĘ przyznawania medalu. W skład Prezydium (Kapituły) oprócz Przewodniczącego Rady i jego Zastępców oraz Przewodniczących Komisji RML  wchodzą również liderzy poszczególnych klubów politycznych działających w Radzie czyli między innymi Henryk Rogacki z ramienia PO. Jak już napisałem do Rady wpłynęły 3 wnioski: na rzecz Kazimierza Kiljana, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubaniu oraz Lesława Hardzieja. Z informacji które do mnie dzisiaj dotarły dwa pierwsze wnioski Kapituła zaopiniowała pozytywnie. Ostatni na rzecz Lesława Z Czapeczką zaopiniowała JEDNOGŁOŚNIE negatywnie.   A zatem kreujący się na bezinteresownego społecznika Hardziej został jednoznacznie oceniony i odtrącony. W kontekście obecności przedstawiciela PO w KAPITULE wręcz kopnięty!
Trudno się dziwić takiej decyzji radnych mając w pamięci ostatnie kilka miesięcy „szlachetnych” poczynań Hardzieja które niewiele mają wspólnego z tym, co było podstawą powstania SKOB.
I już na marginesie. Tej treści pisemko leżało na mojej klatce schodowej.
Kto mieczem wojuje panie Hardziej od miecza ginie?


Tytuł: Odp: Lesław obejdzie się smakiem
Wiadomość wysłana przez: tatajulki 16 Listopad, 2013, 01:06:07

janus58144 / Masz Imię i Nazwisko ?


Tytuł: Odp: Lesław obejdzie się smakiem
Wiadomość wysłana przez: janus58144 16 Listopad, 2013, 08:23:23
TAK - tatajulki


Tytuł: Odp: Lesław obejdzie się smakiem
Wiadomość wysłana przez: Tony 16 Listopad, 2013, 08:23:41

 
                        Pan Hardziej tego paszkwila nie podpisał
                           Pan Hardziej ostatniego czasu został "chłopcem do bicia"....

                  pozdrawiam i miłego dnia życzęTytuł: Odp: Lesław obejdzie się smakiem
Wiadomość wysłana przez: janus58144 16 Listopad, 2013, 08:47:17
Nie od dziś wiadomo, że SKOB to tzw. przystawka Platformy Obywatelskiej w mieście. Zresztą jakiś czas temu wspólnie PO i SKOB wystartowały w wyborach samorządowych, kiedy można było zblokować listy wyborcze. Gdy Platfusy były w opozycji do koalicji LKO-PiS w Radzie Powiatu w latach 2006-2010 to Hardziej plus garstka przybocznych chodziła na sesje Rady Powiatu z kościotrupem i od czasu do czasu manifestowała swoje niezadowolenie. Nie do końca wiadomo z czego. Teraz już na sesję Rady Powiatu nie przychodzą. Czy dlatego, że teren Powiatu stał się "ziemią obiecana"? A może zabrano mu kompetencje w sprawie przeciwdziałania bezrobociu? Otóż nie! Nie ma ich tam bo PO jest partią współrządzącą w powiecie!
Tony. Jeżeli Hardziej jest jak piszesz "chłopcem do bicia" to niewątpliwie solidnego kopa dało mu teraz  lubańskie PO postawą Rogackiego w Kapitule.