Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Promowane wydarzenia => Polecane - Strona główna => Wątek zaczęty przez: Paweł Sokołowski 27 Wrzesień, 2013, 16:49:57Tytuł: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: Paweł Sokołowski 27 Wrzesień, 2013, 16:49:57
25 września o godz. 9 w siedzibie firmy Sobiesław Zasada S.A. w Krakowie na zaproszenie Prezesa Pani Danuty Piskorz odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli samorządu Gminy Mirsk przewodniczący Rady Gminy Piotr Konsur i wiceburmistrz Jan Zaliwski, oraz samorządu Miasta Świeradów-Zdrój przewodnicząca Rady Miasta Wioletta Urbańczyk i burmistrz Roland Marciniak. Ze strony Sobiesław Zasada udział w spotkaniu wzięli prezes Sobiesław Zasada, prezes Danuta Piskorz, prezes Artur CHwist, prezes Tomasz Fugiel, wiceprezes Ryszard Brzozowski, radca prawny Marcin Miśkowicz.

 Spotkanie w sprawie udzielenia pomocy przez gminy dla spółki SKI-Sun, która jest właścicielem kolei gondolowej w Świeradowie-Zdroju.

 W trakcie rozmów inwestor podsumowując swoje stanowisko zaproponował, aby:
 1. Gminy udzieliły całkowitego zwolnienia z podatku od budowli i nieruchomości działalności gospodarczej związanej z funkcjonowaniem wyciągów narciarskich
 2. Gminy wykupiły udziały w spółce SKI-SUN w celu poprawy tragicznej sytuacji finansowej spółki
 3. Gmina Świeradów-Zdrój sprzedała dzierżawione od niej przez spółkę nieruchomości gruntowe, a za uzyskane pieniądze objęła udziały w spółce SKi-Sun
 4. Gminy utworzyły spółkę celową do budowy nowych tras zjazdowych do której przystąpi właściciel Spółki Ski-Sun
 5. Właściciele obiektów gastronomicznych i hotelowych powinni wziąć czynny finansowy udział w zmniejszaniu strat spółki SKI-Sun
 6. Gmina Świeradów-Zdrój wykupiła sieć kanalizacyjną wybudowaną przez Spółkę
 7. Gmina Świeradów-Zdrój odstąpi od naliczania kar umownych za niezrealizowaną inwestycję budowy kompleksu basenowego i wyrazi zgodę na zmianę zakresu inwestycji.

 Na przedstawione stanowisko Spółki przedstawiciele Gminy Świeradów-Zdrój zadeklarowali, że:
 1. Gmina Świeradów na październikowej sesji Rady Miasta podejmie uchwałę o całkowitym zwolnieniu z podatku od budowli i nieruchomości działalności gospodarczej związanej z funkcjonowaniem wyciągów narciarskich, ale pod warunkiem, że Spółka SKI-Sun wycofa wypowiedzenia umów u pracę, które wręczyła pracownikom w sierpniu i wrześniu tego roku, co zagwarantuje ciągłość pracy kolei.
 2. Samorząd Świeradowa-Zdroju nie widzi możliwości w obecnej sytuacji wykupienia udziałów w spółce SKi-Sun
 3. Gmina Świeradów-Zdrój oczekuje przedterminowego zwrotu dzierżawionych przez Spółkę Ski-Sun nieruchomości gruntowych, które Gmina zamierza sprzedać w celu powetowania sobie strat w kwocie około 650 tys. zł rocznie z tytułu zwolnienia z podatku działalności gospodarczej związanej z wyciągami narciarskimi.
 4. Gmina Świeradów-Zdrój w obecnej sytuacji finansowej nie widzi możliwości przystąpienia do spółki celowej powołanej do budowy nowych tras zjazdowych
 5. Burmistrz Świeradowa-Zdroju zorganizuje spotkanie z właścicielami obiektów hotelowych i gastronomicznych, na którym właściciel spółki SKI-Sun przedstawi propozycje objęcia udziałów w kolei gondolowej.
 6. Gmina Świeradów Zdrój i Mirsk sfinansuje wykonanie raportu oddziaływania na środowisko nowych tras zjazdowych.
 7. W przypadku, gdy gmina Świeradów-Zdrój zwolni z podatku od budowli i nieruchomości działalność pod wyciągami narciarskimi, oczekuje od właściciela spółki Ski-Sun podjęcia działań w miarę możliwości, w celu ograniczenia wydatków na bieżącą działalność firmy
 8. Gmina Świeradów-Zdrój wykupi kanalizację sanitarną wybudowaną przez Spółkę na obszarze administracyjnym Gminy Świeradowa-Zdroju. W najbliższym czasie Urząd Miasta zleci wycenę przedmiotowego majątku.

 9. Gmina Świeradów-Zdrój oczekuje na pisemne stanowisko firmy Sobiesław Zasada S.A. w sprawie inwestycji budowy kompleksu basenowego w Świeradowie Zdroju w celu przedstawienia Radzie Miasta co dalszej procedury.

 Z deklaracji przedstawicieli właściciela kolei gondolowej złożonej na spotkaniu wynika, że do pracy zostaną przywróceni już zwolnieni pracownicy a pozostałym zostanie wydłużone wypowiedzenie o miesiąc czasu.

 Roland Marciniak
 Burmistrz Świeradowa-Zdroju


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: janus58144 27 Wrzesień, 2013, 21:23:51
Dla mnie żądania Spółki względem samorządów to dyktat. Dziki kraj.


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: Prowincjusz 27 Wrzesień, 2013, 23:07:05
(http://smileys.on-my-web.com/repository/Thinking/thinking-023.GIF)
Czytam, czytam i zastanawiam się o co tu chodzi?
Coś tu jest nie tak!
(http://smileys.on-my-web.com/repository/Surprise/surprised-020.gif)
No tak, jak tak, jak nie tak!
Coś się komuś pomieszało.
W zasadzie, to wszystkim się pomieszało a najbardziej Zasadzie, Sobiesławowi Zasadzie.
Z jednej strony to nie dziwię się, 83 lata i kilka miesięcy, to i pomieszać się mogło...
Z drugiej strony, Szanowni Samorządowcy! Trochę szacunku...
Dla Zasady? Nie. Dla zasady!
Trochę szacunku dla samych siebie i tych co na was głosowali w wyborach.
Ciekawość pewnie rośnie, o co się czepiam? ;D
Wpierw, krótki cytat:...w siedzibie firmy Sobiesław Zasada S.A. w Krakowie...
spotkanie z udziałem przedstawicieli samorządu Gminy Mirsk... oraz samorządu Miasta Świeradów-Zdrój...

Spotkanie w sprawie udzielenia pomocy przez gminy dla spółki SKI-Sun, która jest właścicielem kolei gondolowej w Świeradowie-Zdroju.

 W trakcie rozmów inwestor podsumowując swoje stanowisko zaproponował, aby:
 1. Gminy udzieliły całkowitego zwolnienia z podatku...
 2. Gminy wykupiły udziały w spółce SKI-SUN...
 3. Gmina Świeradów-Zdrój sprzedała dzierżawione od niej przez spółkę nieruchomości gruntowe, a za uzyskane pieniądze objęła udziały w spółce SKi-Sun
 4. Gminy utworzyły spółkę celową...
 5. Właściciele obiektów gastronomicznych i hotelowych powinni wziąć czynny finansowy udział w zmniejszaniu strat spółki SKI-Sun
 6. Gmina Świeradów-Zdrój wykupiła...
 7. Gmina Świeradów-Zdrój odstąpi od naliczania kar umownych...


Samorządowcy pojechali taki kawał drogi po to aby "inwestor" zażądał od nich ulg i korzyści dla siebie!
Jaśnie Pan Zasada, raczył przyjąć Samorządowców i umożliwić im wysłuchanie swoich żądań!
To jakiś Hołd Pruski? Może jeszcze cały powiat lubański oddać w lenno Jaśnie Panu Sobiesławowi Zasadzie, a na znak tego lenna należałoby umieścić w herbach Lubania, Mirska i Świeradowa znak Mercedesa ;D
Staruszkowi Zasadzie naprawdę pomieszało się w głowie, skoro żąda jeszcze aby właściciele obiektów gastronomicznych i hotelowych dopłacali do jego interesu ;D
Jaśnie Pana Zasadę powinno się wysłać na stronę czeską, aby zobaczył jak tam to działa, jaki tam jest ruch, ale i jakie ceny tam są. Na dole, tam gdzie kończą się trasy narciarskie jest pełno różnych innych atrakcji, knajpek, w których niedrogo każdy znajdzie coś dla siebie.
Tymczasem, w Świeradowie, wokół dolnej stacji kolei gondolowej i zakończenia trasy zjazdowej nie ma nic!
Jaśnie Pan Sobiesław Zasada, wymyślił sobie gigantyczną inwestycję i myślał, że to wystarczy. Trzeba mieć choć trochę wyobraźni aby móc, sobie w głowie, zrobić symulację:
Przyjeżdża narciarz, sam, z rodziną, albo ze znajomymi i...
...na początku jest fajnie, gondolkami się wjeżdża, ekstra widoki, fajnie się szusuje w dół.
I tak kilka razy. Do góry i w dół.
Po jakimś czasie, chciałoby się odpocząć, coś przekąsić, coś gorącego wypić...
Tymczasem na dole jest tylko wielki parking ;D
Na górze jest co prawda schronisko, ale cena zwykłej herbaty może spowodować, że zachorujemy na epilepsję po ataku śmiechu.
O tym, jakoś Jaśnie Pan Sobiesław Zasada nie pomyślał.
Zapewne przesłoniły mu to wizje gigantycznych inwestycji, które postanowił lokować w próżni (jeszcze w planach był jakiś kompleks basenowy ;D).
Wiadomo, że małe jest piękne i przyciąga. Podobnie jest z kobiecymi piersiami. Im piersi większe, tym mniej jest mężczyzn, którym się one podobają. Reszta woli mniejsze, podejrzewam, że większych się nawet boją ;D. Paniom, duże piersi też ciążą i to w dosłownym tego słowa znaczeniu.
Małe i liczne, knajpki wokół zakończenia tej trasy zjazdowej, przyciągnęłyby dużo większą liczbę narciarzy. Nie wszystkim narciarzom towarzyszą osoby jeżdżące na nartach i tu nie ma dla nich zachęty, bo co? Mają siedzieć na parkingu i czekać aż narciarz będzie miał już dość?
Wybudował sobie tymczasem, Jaśnie Pan Sobiesław Zasada, w próżni, coś fajnego, co nie mniej fajne straty przynosi i jeszcze bezczelnie wysuwa żądania pod adresem samorządów a nawet restauratorów i hotelarzy.
Gdyby jednak, umiał myśleć, miał wizje i wyobraźnię, to wokół parkingu wybudował by małe domki dla gastronomii.  Domki pasujące stylem do Izerów, małe, w niedrogiej technologii np. szkieletu kanadyjskiego i domki te wynająłby dla osób prowadzących gastronomię. I to by zadziałało - oczywiście jedzenie musiałoby być świeże i nie można szaleć z cenami.
Koszt budowy tych domków, w porównaniu do kosztu budowy kolei gondolowej to jakaś śmieszna kwota ale ta śmieszna, mała inwestycja u boku tej wielkiej zmieniłaby wszystko.
Jestem pewien, że rok do roku, ruch i obroty by rosły w przerażającym ;D tempie.
Przy rosnącym ruchu można oczywiście myśleć nawet o obniżeniu cen biletów.

No, ale co tam, jakieś małe tsetse będzie się mundrować. Wszak Jaśnie Pan Sobiesław Zasada to Wielki Biznesmen i takimi pierdołami jak budowa domków dla gastronomi, przy jego "pomniku" braku wyobraźni, zajmować się nie będzie ;D

No cóż, Jaśnie Pan Sobiesław Zasada, ma głowę w chmurach... a rękę w nocniku ;D

Wrócę jeszcze do kwestii tego dziwnego wyjazdu samorządowców do Krakowa.
Ciekawi mnie, kto to finansował?
Z góry, powiem, że każda odpowiedź jest zła ;D
1. Wyjazd i pobyt w Krakowie sfinansowali samorządowcy.
Za nasze pieniądze, pojechali więc z Mirska i Świeradowa, po to aby do budżetu tych samorządów, wpłynęło w przyszłości jeszcze mnie pieniędzy. ;D
Gdzie tu sens, gdzie logika?
Przecież to ten, któremu zależy na jakichś profitach, powinien przyjechać do tych, od których decyzji zależy uzyskanie tych profitów.
W negocjacjach biznesowych, takie poddańcze zachowanie (szczególnie w rozmowach z Azjatami) powoduje utratę szacunku dla drugiej strony a w przypadku Azjatów nawet zerwanie rozmów.
2. Wyjazd i pobyt w Krakowie sfinansował Jaśnie Pan Sobiesław Zasada.
To też nie wygląda ciekawie bo tu już ocieramy się o podejrzenie płatnej protekcji a nawet korupcji.
W tym przypadku widać jednak przebiegłość Jaśnie Pana Sobiesława Zasady. Na "swoim" terenie jest dużo łatwiej negocjować. Gospodarz podejmuje Gości, płaci za przyjazd i pobyt i już ma przewagę. Gość, podświadomie czuje że jakoś powinien się "wywdzięczyć" Gospodarzowi.

W dodatku wyborcy są daleko, rodziny daleko... w delegacji nie zdrada, pierwszy raz też nie zdrada...
Eee... wizje mi się skrzyżowały... ;)

Pozdrawiam

tsetse


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: mieszek 28 Wrzesień, 2013, 10:02:39
co racja, to racja


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: Tony 29 Wrzesień, 2013, 04:57:15

                            prawda jest taka że Świeradów bez ski & sun może się zwijać
                  na geriatrii wschodnio-niemieckiej udało się
                     biznesom gastronomicznych i hotelowych przeżyć
              raczej nie chcą powrotu 100 % geriatrii bo w lokalach gastronomicznych
          schodziła jedynie herbatka na rozgrzewkę w czasie spaceru po obiadowego  
                 z sanatorium
               spółka dobrze kombinuje
                             ski & sun stało się motorem napędzającym region
                      z którego to gastronomia i hotelarstwo korzysta
                     skoro korzystają nie się dorzucą i władza też............

 
                  


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: Prosto21 29 Wrzesień, 2013, 17:14:53
Dorzucą? pfff.... Własciciel to dobry przekret... wycinka drzew pod gondole byla nielegalna, płacić podatkow nie chce.Jak długo miasto może przymykać oko na jego przekręty?


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: x 29 Wrzesień, 2013, 21:55:36
Analiza tsetse bliska prawdy. Nie mogę się jednak zgodzić z jednym; duże jest fajne, co nie oznacza oczywiście, że małe też przyjemnie nie jest. - Bioróżnorodność to przyjemność. Pisałem rzecz jasna czysto teoretycznie ;)


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: edward osman 30 Wrzesień, 2013, 09:58:13
Dzisiejsza "Gazeta Wrocławska" donosi, że kolej gondolowa stanęła!!! Hej Świeradów czy to prawda?


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz Słowiński 30 Wrzesień, 2013, 23:49:02
Garść komunikatów ze strony spółki SKI&SUN.

http://skisun.pl/ (http://skisun.pl/)


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: Prowincjusz 01 Październik, 2013, 10:06:43
Każdy kij ma dwa końce.
Proca, ma tych końców nawet trzy.
Każda strona będzie teraz siebie przedstawiać w jak najlepszym świetle, co jednak nie zmienia mojego wcześniejszego osądu.
Jaśnie Pan Sobiesław Zasada, próbuje kreować się na dobrodzieja i zbawcę Świeradowa, za co żąda daleko idących przywilejów.
Stan finansów Ski & Sun, można dokładnie poznać zamawiając w KRS roczne sprawozdania finansowe. Można to zrobić, płacąc sms-em. Dość szybko dostajemy wtedy mailem skany sprawozdań finansowych.
W artykule z Gazety Wrocławskiej na uwagę zasługuje fragment o bardzo wysokich kosztach pięcioosobowego zarządu Ski & Sun.
W bilansie rocznym, który spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, zobowiązane są do składania w KRS, można dokładnie zapoznać się ze strukturą kosztów i wpływów.

Jaśnie Pan Sobiesław Zasada, chwyta się wszelkich możliwych sposobów aby to siebie przedstawić w jak najlepszym świetle, powołując się nawet na swoje sentymenty do regionu związane z karierą rajdową.
Jednak, w oświadczeniu z dnia 30 kwietnia 2013 r. strzela sobie Jaśnie Pan Sobiesław Zasada prosto w stopę.
http://www.skisun.pl/files/o%C5%9Bwiadczenie.pdf (http://www.skisun.pl/files/o%C5%9Bwiadczenie.pdf)
Cytuj
Na wstępie Pan Sobiesław Zasad przypomniał, że zbudowana za łączną kwotę ponad 109.000.000,00 PLN (sto dziewięciu milionów złotych) Kolei powstała bez jakiegokolwiek wsparcia Gmin, Województwa czy Funduszy Unijnych

Liczny i sowicie wynagradzany zarząd, nie potrafi napisać pisma bez błędów.
"i" czy "j" to jednak szczegół.
O wsparcie Gmin czy Województwa należało się starać dużo wcześniej a nie teraz biadolić, że wsparcia nie było.
Natomiast nie wykorzystanie Funduszy Unijnych to zdecydowanie i wyłącznie "zasługa" Ski & Sun a w zasadzie ;) tego licznego zarządu, któremu zbyt wysokie wynagrodzenie utrudniało pochylenie się nad taką "drobnostką" jak możliwość skorzystania z Funduszy Unijnych.
Trudno mi w to uwierzyć, ale chyba Jaśnie Panu Sobiesławowi Zasadzie, uroiło się w głowie, że to Fundusze Unijne powinny były same zwrócić się do Ski & Sun z uprzejmą prośbą o skorzystanie z ich wsparcia ;D

Gdzie leży pies pogrzebany?
Leży, na parkingu przy dolnej stacji Kolei Gondolowej.
I nie pogrzebany, tylko rozjechany. Kołem Mercedesa ;D

Pozdrawiam

tsetse


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: Prowincjusz 02 Październik, 2013, 10:26:14
Przypadek czy reguła?
19 września 2013 roku firma Autosan ogłosiła upadłość.
Firma Sobiesław Zasada S.A. z siedzibą w Krakowie była większościowym akcjonariuszem Autosanu.
Tu również, według oświadczenia Prezes Danuty Piskorz, dokładano wszelkich możliwych starań... ;D

Chyba Sobiesław Zasada, zanim upadnie wszystko w czym ma udziały, powinien się zająć tym co mu najlepiej wychodziło.
Nie trzeba pękać, są przecież rajdy samochodowe w wersji Senior-Style ;)

Pozdrawiam

tsetse


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: Tony 03 Październik, 2013, 00:00:40                     z pewnością tsetse zrobiłbyś to lepiej...

                    czyli mamy marazm Świeradowa...
                                       
                                                    amen....
 


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: Prowincjusz 03 Październik, 2013, 09:41:06
Och, gdyby mi tylko dano...
Wziąłbym sprawy w swoje ręce, ręce które leczą ;D
Zwolniłbym przedsiębiorców z wszelkich podatków - lokalnych i tych mniej lokalnych, rozwiązałbym samorządy a ludziom zabroniłbym wychodzić z domów...
Zlikwidowałbym internet, bo przez ten szatański wynalazek roznosi się zaraza wolnego słowa i dostępu do informacji...
http://wiadomosci.wp.pl/kat,9972,title,Rzad-ograniczy-dostep-do-informacji-publicznej,wid,16039702,wiadomosc.html (http://wiadomosci.wp.pl/kat,9972,title,Rzad-ograniczy-dostep-do-informacji-publicznej,wid,16039702,wiadomosc.html)
Spełniłaby się wizja Kononowicza - zlikwidowałbym wszystko, łącznie z przestępczością.
I Kaszpirowskiego bym zamknął, żeby mi konkurencji nie robił.
A Kaszpirowskiego, zamknąłbym razem z Żyrinowskim!
Precz ze wszystkim!
Precz z preczem!
Precz z tsetse!

Huu... się napracowałem.
Idę na dach, popatrzę przez lornetkę na Kolej Gondolową... czy stoi jeszcze, czy już rozbierają na złom, jak były ZNTK ;D

Przedsiębiorco! Jeśli jeszcze u Ciebie cokolwiek działa, wyłącz to jak najszybciej i nie włączaj, dopóki nie zwolnią Ciebie z wszelkich podatków!
Pamiętaj - Ty nie jesteś gorszy od Ski & Sun. Tobie należy się to samo!

Pozdrawiam

tsetse


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: Lider 03 Październik, 2013, 11:26:46
Ale takich wymuszaczy jest więcej.
Niejednokrotnie się słyszy o tym, że taki, czy inny pracodawca w regionie rząda zwolnieniem siebie z podatków (lub innych opłat za decyzje, wycinki drzew itp.) przez lokalne samorządy bo jak nie to grozi zwolnieniami z pracy pracowników. Czysty szantaż.

Mało tego, winę za zwolnienia pracowników (i tak często już przesądzone) zrzuca na lokalne władze i w ten sposób przedstawia tą sytuację pracownikom. Jaki to cacy i troskliwy pracodawca ale jaki to zły wójt, burmistrz, czy prezydent miasta.

Prawda jest taka, że gdyby zwolnić takiego przedsiębiorcę z podatku to koniec końców nie będzie ani tych pieniędzy w kasie samorządu, ani miejsc pracy. To działanie obliczone nie na dobro pracowników, ani nawet przedsiębiorstwa tylko próba wychapania jeszcze czego się da przez właściciela przed ostatecznym zwinięciem interesu lub sprzedażą go z lepszą ceną (bo nie ciążą zaległości podatkowe). Przy czym nowy właściciel wcale nie musi gwarantować podźwignięcia przedsiębiorstwa i zatrudnienia tych pracowników.

Poza tym jeśli zwalnia się z opłat i podatków jednych to trzeba zwolnić wszystkich w imię równości szans.


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: Prowincjusz 03 Październik, 2013, 11:53:33
Tak jak pisze Lider:
...takich wymuszaczy jest więcej.
Kamieniołomy wręcz szantażowały,  że jeśli nie zostaną zwolnione z opłaty za wycinkę drzew to zwolnią ludzi i zmniejszą produkcję.
Swego czasu, poprzedni wójt Gminy Lubań umorzył Fabryce Tektury w Jałowcu zaległe podatki w kwocie ponad 50 tyś. zł ale nie wpłynęło to ani na poprawę pracy zatrudnionych tam pracowników ani na wzrost wynagrodzenia - dalej pracują tam za żenująco niskie zarobki w warunkach przypominających sceny z "Ziemi obiecanej".
IMKA - kolejny przykład wyzysku pracownika, chociaż pracodawca kreuje się na dobrodzieja dającego liczne miejsca pracy. Jednak, praca w tym zakładzie to katorga za małe wynagrodzenie, przy wciąż zwiększanych normach.
Tak wygląda "biznes" w polskim wydaniu.
Bardzo mało, coraz mniej jest pracodawców, którym na sercu leży nie tylko zysk ich firmy ale też godne zarobki i warunki pracy ich pracowników.
Wszystko zwala się wygodnie na kryzys a państwo lekką ręką składa zamówienia np. dla wojska za granicą.

Amen Tony, amen.

Z prochu powstaliśmy i w proch się obrócimy, ale z tego prochu już możemy się nie podnieść.

Pozdrawiam

tsetse


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: Tony 03 Październik, 2013, 15:42:09              władza zwłaszcza polska władza zarzyna przedsiębiorczość
                     bardzo mało to jest jasnych przejrzystych przepisów
                 jakichkolwiek już nie wspinając o podatkowych
                     co urząd to interpretacja
            a Ty wyjeżdżasz z sentymentami do pracowników którzy
                     jak byś się nie starał to i tak cie okradną
                         i tak będą bzdury wygadywać na ciebie
                              czy też sądzić się z tobą....
                   Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: Lider 03 Październik, 2013, 18:02:23
Tak, zgadzam się. Władza zarzyna przedsiębiorczość. I nie tylko tą rozumianą jako biznes i działalność  gospodarcza ale zwykła ludzką tzw, zaradność.

Podatki, akcyzy, składki społeczne, opłaty za byle decyzje, a przede wszystkim monstrualna biurokracja. Fachowcy w swoich dziedzinach z praktyką wieloletnią nie orientują się już często dobrze co i jak w jakim urzędzie załatwić. Istne wariactwo. Wykopanie byle dziury w trawniku wymaga zgód kilku instytucji i wydziałów jakiegoś urzędu a i to nie wiemy czy przy jakiejś kontroli nie wlepią nam kary, że nie mamy jeszcze zatwierdzenia dajmy na to bhp. Przepisy są tworzone w kosmicznym tempie, często sprzeczne ze sobą, i chyba pod grupy lobbingowe. I nie jest to wina nas tu na dole (ani urzędników którzy musza się sami borykać z cudacznymi przepisami, ani tym bardziej klientów i petentów) ale centralnej władzy która tworzy świat z „Procesu” Kafki. Jeśli mówić o naszej winie to tylko w sensie wyborów jakie dokonujemy raz na cztery lata. A i to władze wybiera jakieś 15% z nas wliczając frekwencję i maksymalne poparcie dla wygranego.

A przecież wystarczą jasne i zwięzłe przepisy, niskie podatki i wszelkie składki, do tego sprawny i szybki wymiar sprawiedliwości, a nie będzie dylematow kogo zwalniać z podatków, komu co odroczyć, a komu umorzyć (tu mam na myśli sławnego Leszka G.), bo najzwyczajniej nie będzie takiej potrzeby.

Niech władza nic nikomu nie umarza. Wystarczy, że władza nie będzie zabierała i przeszkadzała. Zwykli ludzie i przedsiębiorcy doskonale sobie poradzą.


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: edward osman 03 Październik, 2013, 18:13:48
Tony i Lider. Trudno się z wami nie zgodzić. Po plusie :D


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: Prowincjusz 03 Październik, 2013, 20:25:16
Mierzysz Tony wszystkich według własnej miary i wychodzi, że wszyscy pracownicy i kandydaci na pracowników to oszuści i złodzieje ;D Podobnie pracodawcy.
Trzeba jednak mieć na uwadze, że to pracodawcy są powodem tego, że pracownicy ich okradają bo sami do tego doprowadzili.
W pewnym sensie, cała wina za kradzież nie spada wyłącznie na złodzieja, ale po części na okradzionego :o
A Ciebie Tony to strach wpuścić do firmy, nawet na rozmowę kwalifikacyjną bo, z pewnością coś zginie albo podasz kogoś do sądu za krzywe spojrzenie - taki wniosek wywodzę wprost z Twojego osądu ;D
Patrząc z takiej perspektywy, Tony-Perspektywy, nie warto już cokolwiek robić w Polsce.
Rząd tak rządzi jak mu my na to pozwalamy i jakich przedstawicieli wybieramy do Sejmu i Senatu, co później przekłada się na urzędników w ministerstwach.
Nie można też zgodzić się z tezą, że nasz wpływ na nasze życie mamy tylko raz na cztery ręce, w trakcie wyborów. To zbyt proste lub zbyt wygodne.
Po wyborach, nie można wrócić na stałe do fotela przed telewizorem i z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku, czekać obojętnie przez kolejne cztery lata, odgrażając się tylko z fotela: "Ja im pokażę, za cztery lata w wyborach!"
Im mniej reagujemy, między jednymi wyborami a następnymi, na nieprawidłowości, korupcję, kolesiostwo i inne jawne przykłady łamania prawa, przez tych co stanowią to prawo, tym tego jest coraz więcej i tym bardziej stajemy się współodpowiedzialni za to, na co przyzwalamy obojętnością i brakiem reakcji. IM właśnie o to chodzi. Nabałamucą nam w głowach w trakcie kampanii wyborczych, w sumie i tak wszystko jedno jak zagłosujemy, byle byśmy między wyborami siedzieli cicho i nie interesowali się co ONI wyprawiają.
Chociaż, jak pisze Lider, władze wybiera w wyborach tylko 15% z nas, to wina i tak, albo tym bardziej leży też po naszej stronie.
Wina zaniechania. Nie idziemy na wybory, albo nie zastanawiamy się głębiej kogo wybieramy, kto i jak pojawia się na listach wyborczych. Później narzekamy ale ograniczamy się tylko do narzekania. Jesteśmy bierni. Nie reagujemy jak zło, które sami wybraliśmy idąc na wybory lub zostając w domu, rozlewa się z góry i chlapie na wszystko wokół. Tego nie powstrzyma urzędnik niższego szczebla ale my możemy to zrobić.
Demokratyczne państwo daje nam narzędzia do ręki, czy IM się to podoba czy nie, ale tylko od nas zależy czy będziemy potrafili i przede wszystkim chcieli użyć tych narzędzi.

Czy może być inaczej, lepiej?
Z pewnością tak, ale jest to trudne bo wymaga ruszenia d... i podjęcia działań, reagowania, a to już samo w sobie jest trudne, bo trzeba się oderwać od np. piwa, plaży i gazety, telewizora i podjąć samodzielnie i odpowiedzialnie jakąś decyzję. Trzeba się wychylić ze stada, pokazać stadu, że ma wybór, co czasem, na początku jest trudne, niepopularne, zwraca uwagę na "odszczepieńca" i może być też powodem kłopotów.
Na razie wygrywa władza, skutecznie robiąc co chce i przeszkadzając nam, ale ONI wykorzystują naszą bierność i obojętność.

Przykłady, że może być inaczej są, choć często są to przykłady odległe, ale są.
Warto na przykład zapoznać się z historią Domu Towarowego braci Jabłkowskich, ze szczególną uwagą na to jak był tam pracownik traktowany.
Patrząc na dwudziestolecie międzywojenne, widzę że wtedy więcej zrobiono niż od 1989 roku do chwili obecnej. Nigdy już później gospodarka tak dynamicznie się nie rozwijała, a zaczynano przecież, po zaborach, prawie od zera. Na nowo uczono się wolności i swobody działania. Oczywiście, popełniano też błędy ale szybciej się na nich uczono.

A Tony?
Może lepiej Tony jakbyś zajął się przesyłaniem nam zdjęć znad zbiorników wodnych, dopóki jeszcze całego piasku z plaż nie wyniosłeś ;)

Pozdrawiam

tsetse


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: Tony 03 Październik, 2013, 20:37:21                 rozczarowałeś mnie jesteś żałosny
                         głupi jesteś strasznie
                             i w czterech literach byleś u żuwno o mnie wiesz
                           bez odbioru i bez pozdrowień
                             płyń chłopie z nurtem swojego szamba
                             
                                 


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: Paweł Sokołowski 04 Październik, 2013, 14:53:10
Rozmawiałem dziś z parą Holendrów. Byli na Gondoli i oto ich wrażenia w skrócie:
1. pojechali do Swieradowa z zamiarem wjazdu kolejka na Stog Izerski
2. recepcja hotelu nie poinformowala ich ze kolej nie dziala
3. w Swieradowie wjechali na platny parking
4. weszli do Gondoli
5. jeden z turystow niemieckich wytlumaczyl im ze kolej jest zamknieta, ale nie dowiedzieli sie z jakiego powodu
6. wrocili do samochodu i wyjezdzajac uiscili oplate za parking

podobny problem mialo kilka innych osob, jak twierdzili na parkingu stalo okolo 20 samochodow ;)

Dalsza czesc wycieczki mozna pominac, po powrocie poinformowali hotel ze kolej nie dziala. Z tego co wiem wyswietlana jest informacja w jezyku polskim widoczna dopiero kiedy jest sie przy wejsciu do gondoli.

Nie do konca chcialo mi sie tlumaczyc dlaczego to tak wyglada. Wyjasnilem jedynie ze sa prace konserwacyjne, a parking jest miejski. Przeciez normalna firma umiescila by informacje o tym ze kolej jest zamknieta przy wjezdzie na parking, gdyby tylko mogla ;)


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: mieszek 04 Październik, 2013, 16:19:13
Hotelarz nic nie mówi bo boi się, że straci gościa, parkingowy miejski chce wycisnąć dychę za dziesięć minut postoju, a ski san bo ma to w nosie. Oj świeradowianie sami sobie szkodzicie. Gdzie w tym jest szacunek dla gości? Złupić ile się da. Tylko, że po takim czymś mało kto przyjedzie drugi raz do Świeradowa z gondolą, czy bez gondoli


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: x 04 Październik, 2013, 20:18:32
Świeradów to nie tylko wyciąg i świetnie poradzi sobie bez tego czegoś.


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: Tomasz Bernacki 04 Październik, 2013, 21:42:52
A ja się zgodzę się z postem Tonego z wczoraj (15.42), tym bardziej, iż jako właściciel firmy pewnie czuje, że Państwo bardziej ogranicza jego rozwój niż pomaga. Państwo, a w zasadzie partie rządzące nie mają sposobu na kryzys.  Przepisy mętne, a podatki i inne obciążenia wciąż w górę. Sejm zajmuje się wciąż tematami zastępczymi  zamiast gospodarką. Zawsze się dziwię, że w ostatnich kilku kadencjach Sejmu RP, partie uważane powszechnie za lewicowe obniżały podatki i inne składki (patrz SLD za Millera czy PiS za Zyty Gilowskiej i dobrych pomocników z BCC), a tymczasem ugrupowanie mylnie uważane za liberalne wciąż je podnosi  (Vincent Rostowski). Zupełnie przyjęto złą taktykę sądząc, że w dobie kryzysu zwiększając podatki zwiększą się dochody Państwa. Rozrośnie się tylko szara strefa (jak teraz po zwiększeniu akcyzy na alkohol i papierosy) i upadek wielu firm. Więcej trzeba nam wolności gospodarczej i zaufania udzielonego przedsiębiorcom, czy małym czy dużym. Często dobrze prawią ekonomiści z Centrum im. A.Smitha, wystarczy ich posłuchać. Niestety ludzi wciąż pociąga populizm, że ktoś da im coś za darmo. Nie zgodzę się ze związkami zawodowymi – także w sferze zatrudnienia potrzebna jest większa elastyczność. Nie traktować wciąż właścicieli firm jak potencjalnych złodziei, nasyłając wciąż kolejne kontrole. Zasłaniamy się UE, która w ogóle zeszła całkowicie na manowce gospodarcze dawnego RWPG próbując wszystko regulować i narzucać państwom członkowskim kierunki gospodarcze. To już w początkach lat 90-tych mieliśmy więcej wolności gospodarczej niż teraz i wówczas firmy faktycznie rozwijały się szybciej (nie wspominając o błędach Balcerowicza i Unii Wolności doprowadzając do upadku wielu firm państwowych nieprzystosowanych do tak szybkiego tempa  zmian systemowych).
A Świeradów i Zasada obecnie pewnie prowadzą grę w negocjacjach, najlepiej dla obu stron byłoby, aby się porozumieli. Piotrze, wątpię, że Świeradów bez wyciągu sobie poradzi. Ograniczenie się tylko do emerytów to za mało. Tam potrzeba ludzi młodych, rodzin z dziećmi, a wyciąg nas przyciągał, ba nawet mam wielu znajomych pracujących od lat na zachodzie, którzy na ferie przyjeżdżali specjalnie do Świeradowa. Karnety na cały dzień  nie były aż tak wygórowane. Inna sprawa to potrzeba jeszcze dodatkowej infrastruktury na dole, ale to też wymaga czasu. Ilość hotelików i pensjonatów już wzrosła niesamowicie.


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: x 04 Październik, 2013, 22:01:53
Jestem pewien, że sobie poradzą bez gondoli - to gondola bez Świeradowa leży. I dziwię się, że miasto tak bardzo "złapało kolany". Bo jeżeli "cwaniaka" stać na zatrzymanie kolejki, to i na opłaty go stać. 


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: Tony 05 Październik, 2013, 09:02:50


               zwróć uwagę Piter jak jest bynajmniej tu postrzegany człowiek sukcesu
         który osiągnął sukces ciężką pracą
             możemy wyczytać że to wymuszający jaśnie pan
                       z uwiądem starczym cwaniaczek etc.
                      uff.... to takie typowe...polskie :(

          Piter !
           wystarczy przejść się po świeradowskiej gastronomi
                       i zapytać jaki klient jest najlepszy
              usłyszysz że najlepszy klient to Polak na feriach lub wakacjach
                 nie geriatryk ze wschodnich landów a trza trzymać kciuki aby
              system socjalny w bundes się nie załamał
                   Przesieka bez gondoli też "daję rade"....

                 Świeradów powinien  pomyśleć o tego typu znakach ostregwaczych:


             (http://voxpopuliblog.files.wordpress.com/2010/02/alte_menschen_schild.jpg)Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: x 05 Październik, 2013, 10:08:40
Sukces w biznesie osiągnięty ciężką pracą zasługuje na największy szacunek - to nie ulega wątpliwości, szczególnie w tym pokręconym systemie. A największym jego brakiem jest lęk przed partnerstwem publiczno-prywatnym i pan Zasada utwierdza swoim postępowaniem innych samorządowców, że wchodzić w takie związki im się nie opłaca. Ten facet psuje gospodarkę.


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: Prowincjusz 08 Październik, 2013, 12:46:22
Może nie warto, ale...
"Dyskusje" z Tony trzymają jako taki poziom, ale zawsze do czasu.
Dopóki mu przytakujemy, mamy takie samo zdanie, to jeszcze daje radę.
Nie daj boże jednak sprzeciwić się Tony'emu, w dodatku, o zgrozo, wyciągnąć wnioski z jego karkołomnych wypowiedzi, wnioski niemiłe Omnibusowi, który wszędzie był i wszystko widział, to... zaczyna się jazda bez trzymanki ;D
...jesteś żałosny głupi jesteś strasznie
                             i w czterech literach byleś u żuwno o mnie wiesz...
                             ...płyń chłopie z nurtem swojego szamba

Skąd to znamy?
I to jest właśnie takie...
                     uff.... to takie typowe...polskie :(

(http://smileys.on-my-web.com/repository/Laughing/lol-060.gif)

Miałem kiedyś kontakt z Sobiesławem Zasadą, w połowie lat 90-tych, na Krakowskim Przedmieściu, w siedzibie jego firmy. Wtedy był to miły, ciekawy pan (już wtedy, dla mnie starszy pan), przystępny itp. itd. Normalnie, człowiek z pasją.
Później, kontakt się urwał a Sobiesława Zasadę poniosły wizje wielkości.

Wielu polskich przedsiębiorców, w pewnym momencie, ponosi właśnie wizja wielkości. Zamiast skupić się na stabilnym rozwoju swojego projektu, w kierunku, który znają najlepiej, biorą się za coraz to nowe rzeczy, aby szybciej, więcej, więcej i więcej.
Przeważnie prowadzi to do zguby.
Firma rośnie zbyt szybko, zamienia się w grupę kapitałową, korporację, koncern, trust itp. Zarządzanie zaczyna się rozmydlać, tworzą się liczne spółki-córki z wieloosobowymi zarządami, korporacja zaczyna nakręcać sama siebie i liczy się już tylko zysk korporacji, wykresy, prezentacje, kolejne przejęcia firm czy jak to się teraz określa „brandów”. Przestaje się liczyć człowiek, zarówno pracownik jak i klient. Przestaje się liczyć uczciwa konkurencja, otwierają się coraz szerzej wrota do ciemnej strony, naciski włącznie z szantażem na samorządy, lobbing i wpływanie na polityków na tworzenie ustaw pod konkretne "zamówienie", dla dobra...
Dla dobra gospodarki?
Absolutnie nie. Dla dobra korporacji wyłącznie.
Później, gdy ten moloch zaczyna się rozpadać, najbardziej traci na tym pracownik, który wylatuje na bruk, chociaż niedawno wierzył w stabilny rozwój firmy, fabryki i samego siebie.
Mało tego, taki pracownik używany jest jako karta przetargowa: jak firma nie dostanie tego czego żąda (np. Ski & Sun) to zwolni pracowników. Tak naprawdę, w tych przypadkach przyszłość pracownika, zupełnie się nie liczy.
Kolejny przykład z tej samej grupy kapitałowej – Autosan.
Właśnie sąd ogłosił upadłość likwidacyjną Autosanu, firmy założonej w 1832 roku.
http://biznes.onet.pl/sad-oglosil-upadlosc-fabryki-autosan-z-sanoka,18488,5581115,1,news-detal (http://biznes.onet.pl/sad-oglosil-upadlosc-fabryki-autosan-z-sanoka,18488,5581115,1,news-detal)
Pracownicy (około 500 osób) nie otrzymali części wynagrodzenia za czerwiec i lipiec tego roku, za sierpień, wrzesień i październik wynagrodzenia też nie otrzymają.
Takich przykładów jest więcej, wystarczy popatrzeć na zmiany na liście najbogatszych Polaków, na przestrzeni 30-tu lat.
Im szybciej w górę, im więcej i więcej, gdzie tylko się da, tym gorsze rokowania na przyszłość.
Później można złożyć całą winę na nieprzyjazne państwo (faktycznie jest nieprzyjazne), samorządy rzucające kłody pod nogi (faktycznie tak się zdarza), urzędy skarbowe uważające, że każdy podatnik to potencjalny oszust i złodziej (faktycznie urzędy skarbowe wykończyły niejedną firmę) i wszystko inne poza własną nieudolnością lub nadmierną rozrzutnością czy rozmachem, przerastającym możliwości ogarnięcia tego co się wykreowało.
Są jednak też przykłady, że może być inaczej. Można się rozwijać stabilnie, mimo tego restrykcyjnego państwa, wrogo nastawionych urzędów skarbowych i pracowników, którzy według Tony’ego wyłącznie kradną i szukają pretekstu do sądzenia się.
Trzeba mieć tylko wizję i nie chwytać wszystkich srok za ogon.
Chociażby SOLARIS czy WIELTON – tam widać, że mimo wszystko można.

Zielona Budka – „brand”  ;D kojarzony ze Zbigniewem Grycanem. Tymczasem, jak byłem małym smarkiem, w niedziele chodziliśmy na lody do Zielonej Budki, której właścicielami byli jej twórcy, czyli panowie Edmund Plewicki i Kazimierz Koziełł. Pan Koziełł odszedł z „lodowego szlaku” w 1967 roku ze względu na wiek a w 1981 roku pan Plewicki ze względu na zdrowie, sprzedał „Zieloną Budkę” panu Grycanowi. Ten z kolei, tak rozwinął interes, że przestał nad nim panować, dopuścił obcy kapitał a w końcu w 2005 roku sprzedał wszystkie swoje udziały firmie Roncadin GmbH.
Można też „kręcić lody” inaczej  ;)
„Lwowiaka” – mało znana w naszych stronach, założona w 1934 roku, małopolska firma Argasińskich, robi lody, co najmniej tak dobre jak były kiedyś w Zielonej Budce. Świadomie jednak nie zwiększają produkcji do skali przemysłowej aby opanować cały kraj, gdyż uważają, że to odbiło by się na jakości lodów i upadku tego co cierpliwie tworzono od 1934 roku.

Partnerstwo publiczno-prawne to bardzo trudny związek bo choć już z samej nazwy powinno być oczywiste, że ma być to partnerstwo to często strony tego partnerstwa nie potrafią tego zrozumieć. Często jedna strona żąda dla siebie jak najwięcej, uciekając się nawet do szantażu a w zamian nie chce dać nic.
Raz jedna strona „przegina”, raz druga..
Znam przykład, kiedy austriacka firma chciała wdrożyć swoją technologię przerabiania osadów ściekowych. Było to gdzieś w centralnej Polsce. Jeszcze dobrze rozmowy się nie zaczęły a już na początku „partner” samorządowy „uwalił” cały projekt, sugerując zatrudnienie wskazanych osób, powołanie wieloosobowego zarządu itp. itd. Zszokowani Austriacy wycofali się.

Niestety, Piotrek ma rację.

Ten facet psuje gospodarkę.


Ten i wielu innych.

Pozdrawiam

tsetse


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: Prowincjusz 08 Październik, 2013, 17:00:48
B Jan Kobuszewski - Rozum (1971) (http://www.youtube.com/watch?v=Sv8KUOABArE#)


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: Tony 08 Październik, 2013, 17:46:08

          no... potrzebowałeś na ten monolog pięciu dni
                pięciu raczej roboczych
                    wnioski twoje podsumowały mnie jako złodzieja piasku
                 czy czegokolwiek oto poziom twój
                 ty kradłeś spinacze Zasadzie skoro już nie dajesz rady na
                       Krakowskim Przedmościu (ja na nim nie bylem)
                     i ukończyłeś karierę pieniąc się na PSL na prowincji
     Polacy kradli,kradnę i chyba po wymarciu dwóch pokoleń być może przestaną...
                 ty znasz to z teorii ja z praktyki
               (choć Litwini i Ukraińcy są w tym lepsi)
   przy okazji opiszę sytuację z wczorajszego dnia:
   wchodząc na basen osoba mi znana za mną trzyma w ręku pompkę do roweru
             ja mówię: taka błyszcząca,chromowana,ładna więc się nie dziwię
               na to ta osoba Panie ! patrz Pan (wyciągając z kieszeni)
                      przednią lampę,tylną i sakwę na klucze....
              Zasada to biznesmen a w biznesie się robi swoje ,sukces się robi
                 faktycznie trzeba być omnibusem aby na to wpaść...

              temat wegetacji przed gondolowego Świeradowa
                  z praktyki mi jest zanany a historia kołem się toczy....
                  
                                    


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: Prowincjusz 08 Październik, 2013, 21:39:45
Mówią, nie karmić trolla ;D
Jednak to takie nieludzkie, egoistyczne.
Jak to tak nie karmić? Dać mu uschnąć z pragnienia i sczeznąć z głodu?
Pięć dni się męczył ;D nie karmiony, czekał i czekał, wypatrując...
Pięć dni, roboczych dni... Jak tu żyć? Jak żyć...
Niby to focha udawał, zarzekał się, że
                           ...bez odbioru i...

I.. odżył, bez chwili zwłoki, ledwie parę godzin wystarczyło aby sił nabrał, choć w tym afekcie nie zoczył, że mowa nie ku niemu kierowana ;D

         no... potrzebowałeś na ten monolog pięciu dni
                pięciu raczej roboczych...

Zarzekał się, że bez odbioru i ja do niego nie nadaję ale on i tak do mnie papla ;)
Droczy się?
Może to nie wymówka (te pięć dni postu), ale może jako takie usprawiedliwienie. Na głowie mam jeszcze żonę, troje a w zasadzie czworo dzieci, PSL, ANR i bóg wie co jeszcze się tam czai po kątach ;D

No, ale jak ktoś w potrzebie to spieszę czem prędzej, z ratunkiem-posiłkiem ;D
Monologi zbyt długie? Na prawidłową percepcję nawet No-Spa nie pomaga?
OK. Przekąska krótka i lekkostrawna.
Wszyscy pracownicy według Tony to złodzieje a Zasada to biznesmen, który robi sukces ;D
No robi, robi ale czy zawsze sukces?
Autosan pod "skrzydłami" Zasady to też sukces? Trochę o inny sukces chodziło... ;D
SOLARIS to sukces a Autosan Zasady to katastrofa.
I Zasady nie obchodzi czy załoga Autosanu straci pracę czy nie. I słusznie, bo to, jak uważa Tony, sami złodzieje i dobrze im tak ;D
W jaki sposób SOLARIS osiągnął sukces, wyjaśni zapewne Tony, bo to jest zupełnie nieprawdopodobne, przecież tam też, jak uważa Tony, zatrudnieni są sami złodzieje :o

To, że Tony wylądował na prowincji to naprawdę nie moja wina.
Ja zamieszkałem tam gdzie zawsze chciałem mieszkać a PSL jak będzie szkodził mi i innym rolnikom, bo interesy ich kolesiów są na pierwszym miejscu to...
(http://smileys.on-my-web.com/repository/Battle/fake-horse.gif)
Bezapelacyjnie, do samego końca. Mojego lub PSL ;D

No... bo jeszcze monolog wyjdzie, a nie tak miało być.

Naciskam "Wyślij wiadomość" i włączam stoper ;D

Pozdrawiam

tsetse


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: x 08 Październik, 2013, 22:12:23
Może to nie wymówka (te pięć dni postu), ale może jako takie usprawiedliwienie. Na głowie mam jeszcze żonę, troje a w zasadzie czworo dzieci, PSL, ANR i bóg wie co jeszcze się tam czai po kątach ;D
tsetse

Pisząc w dodatku w cieniu wiatraków, - dorzucił dyskretnie. Hehe :)


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: Prowincjusz 08 Październik, 2013, 23:18:03
 ;D
O, właśnie!
Wiedziałem, że coś jeszcze krąży... i czai się podstępnie.
A to widmo wiatraków...
...i pewnej pani, że tak powiem "damy pałacowej" ;D
No, prawie Maryla...
[attachment=1]

(http://smileys.on-my-web.com/repository/Laughing/lol-045.gif)


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: x 08 Październik, 2013, 23:41:34
Przeglądając Vincent - Egonowy serwis o wszystkim i o niczym, natrafiłem na prawdziwą perełkę, tzn. dwóch rzekomych polityków - jeden z PSL a drugi z PO opowiadają sobie bajkę o politykach i wiatrakach, które, jak można usłyszeć w wywiadzie, zostaną postawiane, jeszcze nikt nie wie gdzie, ale komuś to będzie stać w odpowiedniej odległości...

Wideo: pt: tam, gdzie Prostalong Complex mógł nie dać rady lub nie nastąpiło zapoznanie się z treścią ulotki, że o konsultacji z lekarzem lub farmaceutą nie wspomnę ;)


coś mi się widea  pomieszały...

postaram się, w wolnej chwili, wkleić odpowiednie :)


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: janus58144 09 Październik, 2013, 00:09:45
To video z lipca 2013 to materiał na granicy dziennikarskiego obciachu. A może się mylę.  Może te 13 minut granicę obciachu przekroczyło!


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: Tony 09 Październik, 2013, 06:45:48
                               ta... ;D pan tik tak ze swym stoperem  ;D
      myślał biedny sfrustrowany rolnik że wymyślił receptę na życie  ;D

              //www.youtube.com/v/lA0CH63aUoc?version=3&hl=pl_PL

               spłodził stadko,siad przed personal computer i się pręży i puszy
                   tylko to nie przed ekranem masz się prężyć i puszyć !
               napisałeś sobie scenariusz to odgrywaj rolę życia   ;D

//www.youtube.com/v/PmDsS1cDKOw?hl=pl_PL&version=3
        wymyślił sobie też że wystarczy być tylko mądrym
             a jest głupi w swej niezaradność  ;D
           i nie wykorzystaniu tego co mu dano

//www.youtube.com/v/B-t7CqvBM2A?version=3&hl=pl_PL

              w tej kwestii już za głupi i wyszukuje winnych
               jak to każdy Polak swej głupoty

//www.youtube.com/v/XcQdJyo1B-8?hl=pl_PL&version=3


                  jest! tu jest ! pies pogrzebany
             wcześniej rozjechany przez PSL-owskiego kierowcę w mercedesie
              po świeradowską gondolą  ;D

                    co niektórych aż skręca że ktoś trochę więcej pieniążków
          ma no bo jak przecież ona taka "głupia Marylka"
                   a may tacy mądrzy i...

           //www.youtube.com/v/zbfYkiHY_A8?hl=pl_PL&version=3

                        jak ciężko ogarnąć prosty temat
            nie kręci się biznesik więc już nie dokładam i zamykam i zmykam  ;D
 
                  nie nie nie to by było zbyt proste
                  decyzja ma z pewnością drugie dno ! ;D
 
//www.youtube.com/v/vis4bx8Kujw?hl=pl_PL&version=3
                   

                 

                             czas stop !

//www.youtube.com/v/u9D-uLwdfu4?hl=pl_PL&version=3


                 tak wstałem i skrobnąłem co nieco 
                        czytając wcześniejsze wypociny  :P

           pozdro  !  ;D

                 //www.youtube.com/v/QYEC4TZsy-Y?version=3&hl=pl_PL
                   


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: Prowincjusz 09 Październik, 2013, 09:19:09
"głupia Marylka"

"Aluzju nie poniał" bo i nie mógł...

         
           pozdro  !  ;D                    

pochwa  !   ;D

Amen.


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: Tony 09 Październik, 2013, 11:20:48
             

                     niom ! nie poniał  ;D
                              schlebiasz sobie   ;D
                            faktycznie do twoich infantylnych  ;D
                           rebusów potrzebny jest Kasparow !
                                          ba ! nawet Kaszpirowski - ale to raczej tobie  ;D
                         
                        kolorek się nie zgadza
                                       model się nie zgadza
                               i ta "Marylka" podobna zupełnie do nikogo
                                         bo nie do "damy pałacowej"  ;D

                       a propos  "amenu" to
                               z pozdrowieniami niebawem z Ziemi Świętej ;)

//www.youtube.com/v/XbRCWS3VumM?version=3&hl=pl_PL


                                 ...się hm...
                                         nie !  to gól buja się jeszcze bardziej  ;D
                                         

                                //www.youtube.com/v/V2sedTLIRWU?hl=pl_PL&version=3


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: Prowincjusz 09 Październik, 2013, 11:27:23
.


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: edward osman 09 Październik, 2013, 18:29:40
No to sobie pogadaliście i powymienialiście uszczypliwości  ;). Ale wróćmy do meritum sprawy. Dzisiejsze gazetowe medium z regionu donosi, że 15 października odbędzie się spotkanie na szczycie władz Świeradowa, Mirska, hotelarzy i restauratorów (około setki) z Sobiesławem Zasadą. Wiadomo, że samorządy przyniosą w zębach żądane ulgi w podatku oraz deklarację współfinansowania drugiej trasy zjazdowej. Czy prowadzący działalność gospodarczą na terenie Świeradowa zgodzą się na przekazania 1 procenta z zysków na rzecz wykupienia udziałów w Ski and Sun - nie wiadomo. To okaże się we wtorek.


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: mieszek 09 Październik, 2013, 19:25:29
zamiast dokładać się do ski san hotelarze niech wydadzą pieniądze na profesjonalną promocje w Polsce Gór Izerskich. Kto zna w Polsce te góry?. Jak będą turyści to i gondola ruszy. A i bez niej się obejdzie. Na samych narciarzy nie można tylko liczyć. To 3 miesiące w roku. Pozostałe 9 gondola chodziła prawie symbolicznie bo turyści wybierali bardziej znane Karkonosze.


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: mieszek 09 Październik, 2013, 19:28:57
a i władze Świeradowa niech skończą ten główny deptak wreszcie. Budują go chyba z 5 lat i doszli to połowy.


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: Tony 09 Październik, 2013, 20:22:05                 TVN24/METEO i inne serwisy ski-pogodowe promują Świeradów
                 i jako Świeradów jest zauważalny niż Góry Izerskie
                        ale to moje zdanie...
                sezonówka utrzymuje wybrzeże tym bardziej góry wyżyją z niej...
 


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: edward osman 16 Październik, 2013, 09:03:33
No i dogadano się. Gondola ruszy wraz z rozpoczęciem sezonu zimowego. Zasada uzyskał zwolnienie spółki Ski and Sun z płacenia podatku od nieruchomości i budowli związanych z prowadzeniem wyciągów narciarskich a także nartostrad. Gmina od spółki odkupi wodociągi.
Nadal trwają gorące dyskusje hotelarzy i restauratorów czy oddać 1 % swoich zysków na wykup udziałów spółki.
Dobrze chociaż, że na gminy Świeradów Zdrój i Mirsk nie narzucono obowiązku wypłacania pensji dla pracowników gondoli  ;).


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: Prowincjusz 15 Listopad, 2013, 09:31:29
Pan Zasada, zanim doprowadził do bankructwa Autosan, rozłożył Jelcza i Stara.
Teraz wymusił zwolnienia podatkowe i inne ustępstwa dla kolei gondolowej.
Jak to wygląda w świetle pomocy de minimis?
Pozostali przedsiębiorcy powinni teraz wystąpić z podobnymi żądaniami.

No to sobie pogadaliście i powymienialiście uszczypliwości  ;).

Uszczypliwości?

Niedawno dowiedzieliśmy się, że wszyscy pracownicy to złodzieje.
Niedługo po tym, poznaliśmy absolutną prawdę objawioną, rodzącą się chyba w oparach pejotlu – wszyscy Polacy to złodzieje.
Edwardzie Osmanie, jesteś złodziejem? Czujesz się złodziejem?
Jeśli tak, to pochwal T*** za trafne objawienie…
Jeśli nie, to… spróbuj zaprotestować a zostaniesz nazwany gównowiedzącym głupcem płynącym szambem, który był co najwyżej w d…  itd. itp.
Z czymś takim jak T*** to nawet uszczypliwości nie warto wymieniać. Ba, nawet minusa nie próbowałem za te majaki postawić, bo to zupełnie bez sensu.
Trzeba by było sięgnąć poniżej poziomu „0”  ;D

Pozdrawiam

tsetse


Tytuł: Odp: Co dalej z gondolą w Świeradowie-Zdroju?
Wiadomość wysłana przez: Tony 15 Listopad, 2013, 09:47:39                    myślał myślał i... ztrolował

                                 miszcz trolingu na L24 :)

                     co tam w PSL trolu ?