Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Bieżące Wiadomości => Bieżące wiadomości => Wątek zaczęty przez: x 20 Wrzesień, 2013, 20:42:21Tytuł: Spotkanie z Dorotą Kania
Wiadomość wysłana przez: x 20 Wrzesień, 2013, 20:42:21
Lubański Klub Gazety Polskiej zaprasza wszystkich sympatyków na cykl spotkań filmowych, podczas którego zostaną wyświetlone wybrane  filmy z bogatego zbioru jaki został zgromadzony na przestrzeni ostatnich lat.

Po projekcji zapraszamy do dyskusji nie tylko na temat wyświetlonego filmu ale także o bieżących wydarzeniach oraz publikacjach i literaturze Dostępne są także książki autorów znanych z Gazety Polskiej i inne publikacje. Szereg informacji rozsyłanych jest pocztą elektroniczną i sms-ami. Spotkania w siedzibie klubu przy ul. Dolnej 4 w Lubaniu odbędą się w następujących terminach : 11  października, 29 listopada i 13 grudnia bieżącego roku. Pomieszczenia klubu przystosowane są dla osób niepełnosprawnych.

Od początku swojej działalności lubański Klub Gazety Polskiej gościł wiele znanych i ciekawych osób, które zawsze stanowią źródło niezależnej informacji. Najbliższe takie wydarzenie to spotkanie z panią Dorotą Kania, na które serdecznie zapraszamy w piątek 13 grudnia o godzinie 17.00 (jest to termin zmieniony bo z powodu wezwania do sądu Pani Dorota Kania nie może przybyć 18 października).

Spotkanie odbędzie się ona w Sali Łużyckiego Centrum Rozwoju, ul. Rynek-Sukiennice 38 w Lubaniu. Zapraszamy do nas wszystkie osoby, którym nie jest obojętna polska rzeczywistość a przy okazji mają odwagę i chęci aby ją zmieniać.

Wojciech Zembik


Tytuł: Odp: Spotkanie z Dorotą Kania
Wiadomość wysłana przez: MAGENTA 11 Grudzień, 2013, 22:56:53
Dnia  13 grudnia 2013 o godzinie 17.00 spotkanie z Dorotą Kania.

Spotkanie odbędzie się w Sali Łużyckiego Centrum Rozwoju, ul. Rynek-Sukiennice 38 w Lubaniu.

Zapraszamy do nas wszystkie osoby, którym nie jest obojętna polska rzeczywistość a przy okazji mają odwagę i chęci aby ją zmieniać.


http://www.pisluban.pl/ (http://www.pisluban.pl/)

„(…) W publikacjach z zakresu dziennikarstwa śledczego zajmuje się m.in. tematyką lustracji osób pełniących funkcje publiczne oraz przeszłości osób sprawujących funkcje państwowe i występujących publicznie (w tym premiera PRL Józefa Cyrankiewicza[25], historyka Jerzego Roberta Nowaka[26], dziennikarza Jerzego Baczyńskiego[27], pierwszej damy RP Anny Komorowskiej[28][29], posłanki Anny Grodzkiej[30]).
W połowie 2012 miała otwartych osiem procesów sądowych niezakończonych prawomocnym wyrokiem[6]. W 2012 raport amerykańskiego Departamentu Stanu o przestrzeganiu i łamaniu praw człowieka na świecie wymienił skazanie w procesie karnym Doroty Kani (oraz Jerzego Jachowicza) jako ograniczania wolności słowa w Polsce jako przykład ograniczania wolności prasy[31][32]. W maju 2013 nakładem Wydawnictwa M ukazała się książka Doroty Kani pt. Cień tajnych służb (podtytuł: Polityczne zabójstwa. Niewyjaśnione samobójstwa. Niepublikowane dokumenty. Nieznane archiwa) dotycząca kulisów zbrodni i niewyjaśnionych samobójstw ostatnich 20 lat[33][34].
W grudniu 2013 nakładem wydawnictwa Fronda ukazała się książka pt. Resortowe dzieci. Media, której autorami są wspólnie Dorota Kania, Jerzy Targalski i Maciej Marosz[35].(…)”

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dorota_Kania (http://pl.wikipedia.org/wiki/Dorota_Kania)

Jacek Sobala rozmawia z Dorotą Kanią współautorką książki "Resortowe dzieci - media":

http://vod.gazetapolska.pl/5797-ksiazka-resortowe-dzieci-media (http://vod.gazetapolska.pl/5797-ksiazka-resortowe-dzieci-media)

„ "Resortowe dzieci" - książka Doroty Kani, Jerzego Targalskiego, Macieja Marosza - swoją premierę ma 17 grudnia, a mainstream już nerwowo reaguje. Najpierw były komentarze Katarzyny Kolendy-Zalewskiego czy Konrada Piaseckiego, a teraz odezwał się Daniel Passent. Odpowiada mu Dorota Kania.
Nie zamierzam się z niczego tłumaczyć Danielowi Passentowi figurującemu w archiwach komunistycznej bezpieki jako TW John i TW Daniel. Powielane co pewien czas przez niego kłamstwa na mój temat odzwierciedlają jego charakter – z jednej strony kłamie, z drugiej – nie informuje o faktach.(…)”

http://niezalezna.pl/autor/dorota-kania (http://niezalezna.pl/autor/dorota-kania)Tytuł: Odp: Spotkanie z Dorotą Kania
Wiadomość wysłana przez: Firefoks 12 Grudzień, 2013, 08:07:18
Wysłane: Wczoraj o 22:56:53
Wysłany przez: MAGENTAZapraszamy do nas wszystkie osoby, którym nie jest obojętna polska rzeczywistość a przy okazji mają odwagę i chęci aby ją zmieniać.


 Należę do tych osób  którym nie jest obojętna polska rzeczywistość. Dlatego mnie tam nie będzie.  :-*


Tytuł: Odp: Spotkanie z Dorotą Kania
Wiadomość wysłana przez: MAGENTA 14 Grudzień, 2013, 22:30:38
„W książce zostały opisane kariery polskich magnatów medialnych, z których każdy figuruje w archiwach komunistycznej bezpieki jako tajny współpracownik: Zygmunt Solorz, szef telewizji Polsat, jako TW „Zegarek”; Mariusz Walter, szef TVN, jako TW „Mewa”, natomiast jego wspólnik, nieżyjący już Jan Wejchert, jako TW „Konarski”. ‘(…) Olejnik pisze donos na męża”

http://niezalezna.pl/49405-ujawniamy-nieznane-fakty-z-zycia-ludzi-mediow-fragmenty-ksiazki-resortowe-dzieci (http://niezalezna.pl/49405-ujawniamy-nieznane-fakty-z-zycia-ludzi-mediow-fragmenty-ksiazki-resortowe-dzieci)

Fragment książki Doroty Kani „Resortowe dzieci””:

 „(…) Prowadząca „Kropkę nad i” Monika Olejnik zaczynała karierę dziennikarska w 1981 r. w redakcji rolnej I Programu Polskiego Radia, skąd w stanie wojennym trafiła do radiowej Trójki. W dokumentach Instytutu Pamięci Narodowej zachowały się na jej temat dokumenty komunistycznej bezpieki, z których wynika, że od momentu uzyskania pełnoletności wyjeżdżała do krajów kapitalistycznych, co było wówczas rzadkością. Ojciec Moniki Olejnik był wysoko postawionym funkcjonariuszem Służby Bezpieczeństwa i zgłaszał każdorazowo przełożonym wyjazd córki za granicę. Jeden z pierwszych dokumentów paszportowych obecnej gwiazdy TVN był wystawiony na nazwisko Monika Praczuk – co ciekawe, zachowała się jedynie obwoluta tych akt. Pierwszy mąż późniejszej dziennikarki nazywał się Mateusz Praczuk. Z zawodu inżynier elektryk, zajmował się m.in. budową elektrowni w krajach dawnego bloku wschodniego i z racji wykonywanego zawodu często wyjeżdżał za granicę. W archiwalnych dokumentach zachowało się pismo skierowane do służb specjalnych PRL podpisane przez Monikę Olejnik. Przyszła dziennikarka składa wniosek o uniemożliwienie wyjazdu za granicę Mateuszowi Praczukowi, z którym wówczas była w trakcie rozwodu. Szczegółowo opisała powody, dla których służby powinny mu zabrać paszport. (…)”Tytuł: Odp: Spotkanie z Dorotą Kania
Wiadomość wysłana przez: MAGENTA 07 Styczeń, 2014, 12:45:30
Dorota Kania w Lubaniu

[attachment=1]

"Dorota Kania mówi, po co powstały "Resortowe Dzieci": "To wiedza, aby zrozumieć, czym jest III RP. To są dziennikarze, którzy nadawali w mediach ton przez ostatnie 24 lata..."

http://wpolityce.pl/wydarzenia/71145-dorota-kania-mowi-po-co-powstaly-resortowe-dzieci-to-wiedza-aby-zrozumiec-czym-jest-iii-rp-to-sa-dziennikarze-ktorzy-nadawali-w-mediach-ton-przez-ostatnie-24-lata (http://wpolityce.pl/wydarzenia/71145-dorota-kania-mowi-po-co-powstaly-resortowe-dzieci-to-wiedza-aby-zrozumiec-czym-jest-iii-rp-to-sa-dziennikarze-ktorzy-nadawali-w-mediach-ton-przez-ostatnie-24-lata)