Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Promowane wydarzenia => Polecane - Strona główna => Wątek zaczęty przez: Paweł Sokołowski 18 Wrzesień, 2013, 17:12:56Tytuł: Sekretarz Stanu w MSW – Piotr Stachańczyk z wizytą w OSS SG w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: Paweł Sokołowski 18 Wrzesień, 2013, 17:12:56
18 września 2013 r. Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu wizytował Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych – Piotr Stachańczyk, któremu towarzyszył Dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej i Funduszy Europejskich MSW - Grzegorz Polak. W obecności Komendanta Głównego Straży Granicznej – gen. bryg. SG Dominika Tracza oraz płk SG Artura Wąsowskiego - Komendanta Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG, minister zapoznał się z działalnością dydaktyczną Ośrodka.

Podczas wizyty Komendant Ośrodka przedstawił ministrowi najważniejsze obszary szkoleniowe realizowane przez kadrę szkoły, w szczególności kursy i szkolenia obejmujące tematykę migracyjną oraz kynologii służbowej. W trakcie spotkania poruszono również zagadnienia dotyczące współpracy krajowej i zagranicznej Ośrodka – m.in. pełnienia roli akademii partnerskiej Agencji FRONTEX .

Wizyta ministra w  Ośrodku była okazją do bliskiego przyjrzenia się infrastrukturze szkoły, przede wszystkim zapleczu dydaktycznemu (salom wykładowym, pracowniom osmologicznym, placom ćwiczeń, przychodni weterynaryjnej, strzelnicy) oraz  trwającym na terenie kompleksu koszarowego  pracom modernizacyjnym. W trakcie spotkania minister szczegółowo zapoznał się z ofertą szkoleniową Zakładu ds. Cudzoziemców. Wizyta była okazją do omówienia i zaakcentowania zmian legislacyjnych – projektu nowej Ustawy o Cudzoziemcach i bardzo ważnej roli funkcjonariuszy Straży Granicznej w kontekście nowych przepisów migracyjnych.    


Tytuł: Odp: Sekretarz Stanu w MSW – Piotr Stachańczyk z wizytą w OSS SG w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: edward osman 21 Wrzesień, 2013, 18:10:39
Wizyta udała się. Sekretarz z MSW wyjechał z przekonaniem, że lubański OSS SG to właściwe miejsce dla przeprowadzania szkoleń i kursów. Brawo!