Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Promowane wydarzenia => Polecane - Strona główna => Wątek zaczęty przez: Paweł Sokołowski 09 Wrzesień, 2013, 13:26:12Tytuł: Festiwal Muzyki Sakralnej PRO MUSICA SACRA [20.09.2013 Lubań]
Wiadomość wysłana przez: Paweł Sokołowski 09 Wrzesień, 2013, 13:26:12
Zapraszamy wszystkich serdecznie na wrześniowe koncerty w ramach Festiwalu Muzyki Sakralnej PRO MUSICA SACRA. Już 20 września w Kościele ewangelickim w Lubaniu solowy recital zagra Pan Tomasz Głuchowski.

Tomasz Głuchowski – urodził się w 1976r. w Krotoszynie. Jest absolwentem Technikum Budowy Fortepianów im. G. A. Fibigera w Kaliszu (1996r.). Studiował organy u Klemensa Kaminskiego (dyplom z wyróżnieniem 2002r.) oraz klawesyn u Marty Czarny – Kaczmarskiej (dyplom 2004r.) we wrocławskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego. W latach 2007–10 w tejże uczelni odbył studia doktoranckie (organy) pod kierunkiem Magdaleny Czajki i Andrzeja Chorosińskiego. W maju 2011r. uzyskał stopień doktora, na podstawie rozprawy: „Muzyka organowa Jana Pieterszoona Sweelincka – muzealny relikt czy niewyczerpane źródło inspiracji dla organisty XXI wieku?” (pod promocją Magdaleny Czajki). Swoje umiejętności doskonalił na kursach interpretacji i improwizacji organowej oraz klawesynowej, które prowadzili: K. Ostrowski, P. van Dijck, J. Gembalski, W. de Pol, H. Vogel, U. Spang – Hansen, A. Rösler, J. Ogg, T. de Goede, C. Tilney, Wł. Kłosiewicz, J. Trummer, G. van Schoonhoven, D. Roth, T. A. Nowak. W latach 2008–12 był w stałym kontakcie z uznanym europejskim organistą, Peterem van Dijckiem z Utrechtu, u którego prywatnie studiował.

Występuje z powodzeniem w kraju i za granicą z recitalami solowymi oraz jako kameralista i akompaniator. Posiada w swoim dorobku płyty CD z muzyką organową i kameralną. Jest współzałożycielem i kierownikiem artystycznym wrocławskich zespołów muzyki dawnej: „Ars Concordiae” i „Coeli Porta”, a także dyrektorem artystycznym Ogólnopolskiego Festiwalu Muzycznego „Lato Organowe w Krotoszyńskiej Farze”. Ponadto interesuje się zagadnieniami z kręgu stylowego wykonawstwa basso continuo oraz systemami strojenia (historyczne temperacje). Od roku 2005 pracuje na stanowisku organisty kościoła św. Wojciecha we Wrocławiu (OO Dominikanie). Jest pedagogiem wrocławskich: PSM II st. im. R. Bukowskiego, OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego oraz wykładowcą wrocławskiej Akademii Muzycznej.


Tytuł: Odp: Festiwal Muzyki Sakralnej PRO MUSICA SACRA [20.09.2013 Lubań]
Wiadomość wysłana przez: ZUZA 20 Wrzesień, 2013, 23:56:25
W programie J.P. Sweelinck, D.Buxtehude, J.S.Bach, L.van Beethoven, F Mendelssohn-Bartoldy w mistrzowskim wykonaniu Tomasza Głuchowskiego oraz gawęda o muzykach i muzyce Jakuba Chorosa.

Jutro w ramach festiwalu koncert w kościele w Świeradowie o godz.19.00.


(zdj.V.Ossowskiej i moje)