Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Bieżące Wiadomości => Miasto Lubań => Wątek zaczęty przez: Urząd Miasta 12 Lipiec, 2013, 15:04:20Tytuł: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: Urząd Miasta 12 Lipiec, 2013, 15:04:20
Prezentujemy Państwu wywiad z czerwcowego wydania Gazety "Rzeczpospolitej", dotyczący perspektyw, bolączek i szans dla Miasta Lubania. Na pytania odpowiadał Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński, Zastępca Burmistrza Mariuszem Tomiczek oraz Michał Turkiewicz - Prezes Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych w Lubaniu (ZGiUK).

W trosce o środowisko
(http://luban.pl/data/br.jpg)
Burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński
Przyglądając się Gminie Miejskiej Lubań widać jak z każdym rokiem zmienia ona swój wizerunek – miasto jest czyste, a wielu obiektom użyteczności publicznej, także zabytkowym, przywrócona została dawna świetność. Z jakimi problemami przyjdzie się zmierzyć Panu Burmistrzowi w kolejnych latach kadencji?

A.S.: Koncentrowaliśmy się na przestrzeni publicznej i remontach obiektów, które przez dziesięciolecia były zaniedbane z powodu braku środków finansowych. Największą inwestycją w tym zakresie była rewitalizacja renesansowego budynku ratusza. Powstały place zabaw, a w miejscu starych warsztatów szkolnych powstał kompleks rekreacyjno-sportowy. Dzięki wspólnej aplikacji o środki pomocowe ze wspólnotami mieszkaniowymi przywróciliśmy do dawnej świetności zewnętrzną część budynków w ścisłym centrum miasta. Uważam, że konieczne są działania w zakresie rewitalizacji społecznej, która wzmocni więź mieszkańców z obszarem naszego miasta, wyeliminuje złe nawyki np. niszczenia mienia. Oczywiście potrzeby są znacznie większe - nadal poza rewitalizacją pozostaje część placówek kulturalno-oświatowych oraz jeden z ważniejszych zabytków Górnych Łużyc - Dom Solny.

W porozumieniu z 13 gminami miasto Lubań w zasadzie rozwiązało problem gospodarki odpadami. Czy Pan, jako zastępca Burmistrza widzi szanse dalszego rozwoju dla Lubania przy wspólnych inicjatywach tak wielu samorządów lokalnych?

M.T.: Nie ukrywam, że porozumienie z gminami tworzącymi jedną całość stwarza takie możliwości. Już wiem, że okoliczne samorządy podejmują działania żeby stworzyć tzw. Zachodni Obszar Integracji WD w związku z nowym rozdaniem środków UE. Gdyby udało się to zrealizować z sukcesem, z wydzielonej kwoty dla naszego województwa można by opracować specjalny program tzw. ZIT, do którego realizacji byłyby przypisane środki na inwestycje realizowane w tzw. zachodnim regionie województwa, obejmującym 4 powiaty, m.in. lubański. Przymierzamy się również do programowania na przyszłe lata. Za nami I duży etap tworzenia strategii rozwoju miasta, niebawem rozpoczniemy formułowanie w grupach środowiskowych wspólnych zadań strategicznych. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż prace w zaciszu gabinetów, co pokazuje wykonana analiza SWOT przez reprezentantów środowisk edukacji, przedsiębiorców, kultury, sportu, młodzieży, bezpieczeństwa, radnych. Dla nas takie zapisy mają ogromną wartość, bo wszyscy mogą się wypowiedzieć na temat stanu Miasta dzisiaj i jego wizji w przyszłości.
(http://luban.pl/data/bt.jpg)
Od lewej: Michał Turkiewicz, Mariusz Tomiczek, Piotr Browarczyk

Co jest według Pana największą bolączką miasta Lubań?

M.T.: Oscylująca wokół 21-23% skala bezrobocia z jednej strony i miejsca pracy „do wzięcia” z drugiej. Myślę, że to kwestia nawyków i mentalności, ale również funkcjonowania na terenie przygranicznym - praca za granicą, niezależnie od tego czy legalna, czy nie, ma na to wpływ choćby ze względu na warunki finansowe.

Swoista rewolucja śmieciowa w Polsce została zrzucona na barki samorządów, jednak nie od dziś wiadomo, że Gmina Miejska Lubań jest jedną z przodujących w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Dolnego Śląska. Lubańskie Centrum Utylizacji Odpadów Komunalnych jest jednym z najnowocześniejszych w kraju. Zwracam się z pytaniem do Prezesa ZGiUK Pana Michała Turkiewicza – czy można powiedzieć, że jesteście gotowi na proces wdrażania w życie przepisów o gospodarce odpadami?

M.T.: Spółka miejska ZGiUK Sp. z o.o w Lubaniu pod nadzorem ówczesnych władz miasta, już w 2000r. podjęła działania zmierzające do stosowania się do wymogów ustawy regulującej gospodarkę odpadami. Obecnie posiadamy sortownię surowców wtórnych, kwaterę odpadów wraz z infrastrukturą, sortownię odpadów zmieszanych i selektywnie zbieranych oraz kompostownie płytowe bio i odpadów zielonych. Dzisiaj łącznie możemy wysortować 60% surowców wtórnych z odebranych odpadów. Proporcje te muszą się jednak zmienić do 2016r. – wówczas w ramach utylizacji na składowisko będą mogły trafiać tylko odpady, których wartość energetyczna jest <6 MJ/kg suchej masy odpadów. W związku z tym wspólnie z p. Burmistrzem A. Słowińskim i konsorcjum gmin podjęliśmy decyzję o budowie kompostowni tunelowej i linii do produkcji paliwa alternatywnego, tzw. RDF, wykorzystywanego przy produkcji cementu. W tym zakresie ZGiUK ma zawarte dwie umowy przedwstępne. Dlatego też aplikujemy o dotacje unijne na budowę brakujących elementów naszej RIPOK tj. kompostowni tunelowej oraz sortowni szkła, instalacji do przerobu betonu i odpadów gabarytowych, a w przyszłości kwatery na odpady popowodziowe.

Panie Burmistrzu, jak udało się osiągnąć tak duży sukces?


M.T: Jest on zasługą wielu osób. Docelowo udało nam się zintegrować Lubań z 13 gminami które podpisały porozumienie o współpracy w zakresie rozbudowy istniejącej instalacji oraz odbioru odpadów komunalnych z ich obszarów. Wspólnie zainwestowaliśmy 8,5 mln zł, niespełna 17 mln zł otrzymaliśmy w ramach RPO, a Spółka miejska ZGiUK na inwestycje przeznaczyła 3,5 mln zł. Dla nas gospodarka odpadami jest priorytetem.

Dziękuję za rozmowę.

Źródło: "Rzeczpospolita", nr 149 (9573)
(http://luban.pl/data/herb%20miasta.gif)
www.luban.pl (http://www.luban.pl)
www.zgiuk.luban.pl (http://www.zgiuk.luban.pl)


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: Tony 12 Lipiec, 2013, 23:42:43                  WTF ?! lekko mnie mdli nawet nie czytając tej propagandy....

                     napiszcie może o wizytówkach Lubania opisanych ma PL :)

                           pozdrawiam :)...
Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: x 13 Lipiec, 2013, 09:23:29
Te "wizytówki", poza budynkiem na Starolubańskiej (wystawiony na przetarg) i basenem, są własnością prywatną :D
PS.
A mur obronny? To skandal! ;)


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: x 13 Lipiec, 2013, 09:37:42

                  WTF ?! lekko mnie mdli nawet nie czytając tej propagandy....
                           
Źródło tej propagandy: "Rzeczpospolita", nr 149 (9573)

A może warto jednak przeczytać, bo okazać się może, że będziesz po raz kolejny powielał czyjeś słowa, wystawiając się na śmieszność.


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: zlubania 13 Lipiec, 2013, 09:51:49
Stawiam dyche, że tony niedługo skrytykuje obecne władze Lubania za złą pogode – ot co z ludźmi robi PL  :D pierze mózgi lepiej jak vanish


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: Tony 13 Lipiec, 2013, 14:29:42
                   w śmieszności ciebie Piter nie pobiję tym bardziej w powielaniu
                            miszczu jest tylko jeden
                    a opisana plantacja pokrzyw czyja jest miszczu ?
                           


                      z lubania - dychę czego ? dychę twoich owsików ?!

                             cosik wyszukałem dla was  ::)

                   (http://124coupe.pl/hosting/images/ddeve.jpg)


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: edward osman 13 Lipiec, 2013, 15:09:16
Jak widać nawet "Rzepa" uległa miejskiej "manipulacji" ;)
Tymczasem po cichu, po cichu w związku z tym, że w Lubaniu mamy RIPOK powstały nowe miejsca pracy. Co ważne zatrudnienie na tzw. "wysypisku" otrzymują miejscowi. Warto o tym pamiętać czytając cały wywiad w "Rzeczpospolitej"
P.S.
Swego czasu "Wyborcza" pisała, że w sprawie gospodarowania odpadami Prezydent Wrocławia R. Dutkiewicz powinien udać się na korepetycje do Burmistrza Lubania A. Słowińskiego!


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: Tony 14 Lipiec, 2013, 13:30:27


                    i po korepetycjach pokazać mu co nie co:
               centrum....ul.Grunwaldzka faktycznie mamy rewolucję śmieciową
                            płaci się drożej a rzadziej przyjeżdżają


                (http://124coupe.pl/hosting/images/zdjcie0167.jpg)


                      chyba aż tak głupi prezydent Wrocławia nie jest
                                   no chyba po korepetycje dotyczące pensji
                                     prezydenckiej w czasach kryzysu
                                           w tak małym mieście.....


                        ty Edek nie wypisuj bzdur
                                        bo to wygląda tak że Słowiński w niecałą kadencję
                                       zdążył wybudowadc składowisko i całą infrastrukturę

                                       miszczu manipulacji na L24.....
                                       Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: edward osman 14 Lipiec, 2013, 17:34:04
Cytuj
...w czasach kryzysu...
T. Wreszcie twoje neurony "miszczu" dostarczyły do yours"muzgu" informację o kryzysie w naszym kraju! cóż za "tępo". no brawo.
Mam nadzieję że teraz lokalne Platfuski za "czas kryzysu" nie odbiorą ci akredytacji pisania w ich imieniu ;)


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: Tony 14 Lipiec, 2013, 21:11:50
                       
                     

                              oprócz neuronów i muzgu napiszesz coś na temat ?
               na temat kosmicznych prezydenckich gaż...
                               albo tworzącego się syfu przy śmietnikach
                    bo cóż napiszesz ?
                        że to nie prawda i zmanipulowałem zdjęcie robiąc ten syf ?
                            albo napisz jak to przy piątku wymiksowana przez 75 km
                            zupka z wkładką typu jajeczko
                    (tradycją była kiełbasa lub dwa spore jaja)
                                   była serwowana niedaleko
                                tego pięknego śmietnika
                               dotarło że paliwo jest w cenie i z próżnego
                               nawet Salomon nie nalej bo jest kryzys
                            czy fobia platfuskowa pogłebia się bardziej i
                           wyryła w twoim muzgu już rysę jak rów Marjański ?
                               będziesz dalej nadawał jak stara zacięta płyta
                    miszczu manipulacji i propagandy L24 ?

                                 i zakoduj sobie w swych szarych komóreczkach że
              z jakąkolwiek partią mam tyle wspólnego co z tobą
                                   mam nadzieję że dotarło w końcu do yours"muzgu" ;)
                                     


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: edward osman 14 Lipiec, 2013, 21:47:45
Niebawem na naszym Centrum Utylizacji czyli tzw. "wysypisku" ruszą prace przy budowie kompostowni tunelowej. Wartość tej inwestycji to prawie 28 milionów złotych! Gdy inwestycja zostanie oddana do użytku zapewne do jej obsługi przyjętych zostanie kolejne kilka osób. Jak już pisałem wcześniej po cichu, po cichu ZGiUK staje się jednym z większych pracodawców w Lubaniu.
Od sąsiadów zza miedzy między innymi ze Zgorzelca wiem że tamtejsze władze bardzo nam tej inwestycji zazdroszczą. Zresztą nie tylko one. A mają czego. Oprócz miejsc pracy RIPOK będzie również zasilał strumieniem pieniędzy miejską kasę!


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: cezar 14 Lipiec, 2013, 22:06:28
odpady odpadami. w większości przypadków transportować do Lubania będzie je również Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych. bo wygrywał jeden przetarg za drugim. to też dobra wiadomość. ktoś przecież musi kierować śmieciarkami. a i pojazdów zapewne trzeba będzie więcej.
a na Głównej LPWiK ryje kanalizując kolejną dzielnicę :D wolno ale konsekwentnie


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: Tony 14 Lipiec, 2013, 22:26:13                Edek nie bądź hipokrytą
                        twierdziliście że ta ustawa to bubel
                                     a teraz po cichutku odhaczacie sukcesy
                              rzec można że to sukces jak to nazywasz Platfusków
                        a i sam prezes nie przynależy to waszej frakcji politycznej...
                             
                       


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: edward osman 14 Lipiec, 2013, 22:33:01
Nadal twierdzę że ustawa to bubel! I to przeogromny. Ot taki "miś naszych czasów" typowy dla Platfusków. A że miasto potrafiło odpowiednio wcześnie zareagować i na bazie tego bubla wygenerować sukces. To chwała tym wszystkim którzy na to pracowali przez ostatnie dwa lata!!!


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: Tony 14 Lipiec, 2013, 22:50:27


                       dwa lata.... ręce opadają....
                    a mi się wydaje że to przygoda z sejmem procentuje
                                         niż twoje dwa lata


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: Firefoks 14 Lipiec, 2013, 23:05:38
Cytuj
Ot taki "miś naszych czasów" typowy dla Platfusków.

  edwardzie osman nie idź tą drogą. Ty rzeczywiście jesteś hipokrytą.


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: edward osman 14 Lipiec, 2013, 23:14:56
T". Do tanga trzeba dwojga". Zawsze. Bez tego ani rusz. Ta wydawać by się mogło mieszanka "wybuchowa" daje pożądany dla lokalnej społeczności efekt. I tak trzymać.
Bez odbioru.
Fire. Byłbym hipokrytom gdybym napisał że Ustawa jest ok. Otóż nie jest. Jak wiele napisanych i przegłosowanych w ostatnim czasie.


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: harcerz 15 Lipiec, 2013, 11:03:03
Głośno o Lubaniu

http://www.prw.pl/articles/view/29623/ulgowy-tylko-dla-wybranych-dzieci (http://www.prw.pl/articles/view/29623/ulgowy-tylko-dla-wybranych-dzieci)


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: Prowincjusz 15 Lipiec, 2013, 12:44:29
To jest tak ja z akcyzą na wyroby spirytusowe i tytoniowe.
Wymyślili w rządzie, że podniosą akcyzę i zwiększą wpływy do budżetu ;D
Akcyzę podnieśli (nie raz) a wpływy zmalały :'(
Co ciekawe, nie uczą się na błędach.
Wcześniej podniesiono akcyzę i wpływy zmalały. Mimo wszystko, po pewnym czasie ponownie podniesiono akcyzę i wpływy jeszcze bardziej zmalały ;D
Dlaczego tak się dzieje?
Dwa, jedynie logiczne, warianty odpowiedzi:
1. Chodzi o zwiększenie obrotów dla szarej strefy i przemytników.
2. Chodzi o jak największe zmniejszenie wpływów do budżetu ;D

Być może, jest jeszcze trzeci wariant, ale ja nie nadążam za ICH tokiem rozumowania.

Pozdrawiam

tsetse


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: arekc 15 Lipiec, 2013, 14:17:04
Równie dobrze można czepiać się radnych powiatowych i okolicznych gmin dlaczego oni pojechali na wakacje i nie dofinansowali z funduszy gminnych i powiatowych pobytu dzieci na basenach. Wtedy dzieci mogłyby wybrać gdzie sobie pojadą na basen


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: harcerz 15 Lipiec, 2013, 14:23:53
A jak przyjedzie dziecko z centralnej Polski to Łódź niech płaci!!!! Większego absurdu nigdy nie widziałem!


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: arekc 15 Lipiec, 2013, 14:30:23
Nie Łódź ma płacić szanowny harcerzu tylko rodzice tych dzieci. Niestety wszędzie się płaci się za baseny. Proszę pojechać do Łodzi i wejść tak za darmo na basen.
A gminy mogą jak chcą obniżyć lub dofinansować koszty dla osób z ich gmin które płacą w niech podatki i je utrzymują.
Tak harcerz jest w całej Polsce. Proszę sprawdzić sobie 10 najbogatszych gmin w Polsce. W jednej z nich to nawet opiekę dentystyczną dofinansowano wszystkim mieszkańcom gminy.
I też się zapytamy czy ja przyjedzie dziecko z Łodzi to też mu tamta gmina dofinansuje leczenie zębów? Otóż nie. Natomiast miasto Łódź, jak będzie chciało to może.Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: harcerz 15 Lipiec, 2013, 14:39:22
Proszę w takim razie przelać na konto Wrocławia sporą kwotę, bo ja i moi koledzy jeździmy tam komunikacją miejską ze zniżką jak normalni wrocławscy studenci :P
Jeszcze raz powiem ABSURD!!!
Proszę nie pisać bzdur, bo tu chodzi o zniżkę dla dzieci, a te są wszystkie nasze.
A jak do mojej babci przyjadą wnuki z Rzeszowa to wyciągniecie z babcinej kieszeni większe pieniądze za bilet na basen?
Babcia mieszka w Lubaniu i tu też płaci podatki.
Wstyd i tyle i proszę nie bronić tej wtopy tylko szybko problem rozwiązać!


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: arekc 15 Lipiec, 2013, 14:53:08
kochany harcerzu niestety z tego co wiem miasto Lubań może nie mieć na tyle pieniędzy aby dofinansować wyjazd Państwa do Wrocławia (choć mogę się mylić. Na wszelki wypadek proszę złożyć podanie).

Natomiast zrobiło co mogło. Czyli obniżyło dla Państwa dzieci koszty pobytu na basenie.
Zapraszam zatem na basen.
Jeśli Państwo nie są z Lubania to proszę zwrócić się do swojego wójta aby pokrył ewentualnie część kosztów.

Można było nie robić zniżek dla lubaniaków skoro to tak bardzo harcerza zabolało.

A jak moja babcia mieszka w gminie gdzie za darmo leczą zęby to ja tam też pojadę ze wszystkimi kuzynami, ich żonami, dziećmi i też nam wyleczą zęby za darmo?

Mi osobiście nie przeszkadzałoby gdyby na wakcje wszytkim obniżono stawki, ale skoro zdecydowano inaczej to trudno.
Sprawa naprawdę niewarta nerwów harcerza.
W przyszłym roku proszę przypilnować sprawy, ale odpowiednio wcześniej a nie teraz histeryzować po niewczasie

Ale nie ma co gadać

Z braku posuchy harcerz chwycił kość i nie puści


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: arekc 15 Lipiec, 2013, 14:54:41
kochany harcerzu niestety z tego co wiem miasto Lubań może nie mieć na tyle pieniędzy aby dofinansować wyjazd Państwa do Wrocławia (choć mogę się mylić. Na wszelki wypadek proszę złożyć podanie).

Natomiast zrobiło co mogło. Czyli obniżyło dla Państwa dzieci koszty pobytu na basenie.
Zapraszam zatem na basen.

Można było nie robić zniżek dla lubaniaków skoro to tak bardzo harcerza zabolało.

A jak moja babcia mieszka w gminie gdzie za darmo leczą zęby to ja tam też pojadę ze wszystkimi kuzynami, ich żonami, dziećmi i też nam wyleczą zęby za darmo?

Mi osobiście nie przeszkadzałoby gdyby na wakcje wszytkim obniżono stawki, ale skoro zdecydowano inaczej to trudno.
Sprawa naprawdę niewarta nerwów harcerza.
W przyszłym roku proszę przypilnować sprawy, ale odpowiednio wcześniej a nie teraz histeryzować po niewczasie

Ale nie ma co gadać

Z braku posuchy harcerz chwycił kość i nie puściTytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: harcerz 15 Lipiec, 2013, 15:02:36
Jeżeli w tym mieście harcerze mają pilnować radnych i burmistrza, żeby do absurdów nie dochodziło to faktycznie chyba lepiej zostać we Wrocławiu.
Co do leczenia zębów to jest różnica w dostępie do dobra celowanego (coś dla mieszkańców z ich pieniędzy), a dostępie do ośrodków użyteczności publicznej. Proszę nie pisać, że histeryzuję, bo to raczej radni z burmistrzem wpadli w histerię. Zabranie głosu w sprawie jest moim prawem.
Czy sprawa jest warta nerwów?
Jest, bo to ja się wstydzę przed gośćmi za wasze decyzję, a wy dopłaty robicie z naszych pieniędzy, a nie własnych. Czas chyba to pojąć!


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: arekc 15 Lipiec, 2013, 15:06:52
chciałem coś napisać, ale ...

Jak garcerstwo poprze moją kandydaturę na radnego to rozważę kandydowanie i wtedy będę miał wpływ na decyzję.
Spróbuję wtedy coś zrobić, dla harcerstwa abu się nie wstydziło i pływało za darmo ;)


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: harcerz 15 Lipiec, 2013, 15:23:46
Pod linkiem Radia Wrocław ktoś dał taki komentarz:
WASZE KOMENTARZE (1)dodaj komentarz
~Pani z wioski(79.186.xxx.xxx) | 2013-07-15 10:53:40zgłoś
W innych miastach czy w kurortach posiadających o wiele bardziej "wypasione" baseny niż lubański nie ma takie dyskryminacji, oraz obaw przed dziećmi wiejskimi. Z biletów ulgowych mogą korzystać uprawnieni z każdego zakątka kraju, a nawet z zagranicy. Nawet u południowych czy zachodnich sąsiadów polskie dzieci korzystają z ulg. Skoro radni wypoczywają, to przerwać im urlopy, niech wracają i naprawią to, co schrzanili. Bo zanim wrócą, zbiorą się i uchwalą, to będzie po wakacjach i "po ptokach".

I zapewniam, że nie ja.


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: edward osman 15 Lipiec, 2013, 16:22:45
Przeanalizowałem uchwałę Rady Miasta Lubań. Ewa (harcerz) nie wiem o co się pieklisz! Ze zniżek mogą skorzystać lubańskie dzieci (z małym wyjątkiem i to jest do poprawy) a także młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych i studenci z Lubania. I wybacz ale uważam że to jest ok. Z naszych podatków dokładamy do zajęć na basenie lubańskich dzieci.
Dlaczego Ewa (harcerz) nie widzisz niczego zdrożnego w zachowaniu włodarzy sąsiednich gmin, którzy nie widzą potrzeby współfinansowania zajęć swoich dzieci na basenie? Wszak mogą podpisać stosowne porozumienie z MOSiR. Swego czasu zrobiło to Starostwo.
Wszystko ze strony miasta ma być charytatywne? Za chwilę Ewo (harcerzu) okaże się że miasto powinno zapewnić opiekę przedszkolną dla dzieci spoza miasta, zapewnić darmowy dojazd do lubańskich szkół dzieci spoza miasta, zapewnić lokale socjalne osobom spoza Lubania. A może niech mieszkańcy sąsiednich samorządów za darmo przywożą do nas odpady komunalne? A my zapłaćmy za ich wywóz z terenu miasta!


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: harcerz 15 Lipiec, 2013, 16:35:44
Proszę wejrzeć do admina. Nas jest więcej pod "harcerzem" panie Asie ;)
Kto pisał, że ma być charytatywnie? Ma być normalnie ze zniżką dla dzieci.
Porównanie do śmieci jest śmiechu warte, co do mieszkań, szkół, przedszkoli to reguluje to ustawa i tu nie pogrzebiecie :P
Myślę, że inni powinni nałożyć na Lubań embargo.
Jak u nas nie ma ulg to i my nie powinniśmy ich mieć. W czeskim babilonie, niemieckim basenie itd. O polskich obiektach nie zapominając. A ile dopłacamy do basenów we Wrocławiu, czy Czechach, bo jakoś tam z ulg i Lubań korzysta.
Proszę Asie nie pisać takich propagandowych haseł, a zmienić bubel.
Panie Edek z fabryki kredek niech pan nie struga....


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: edward osman 15 Lipiec, 2013, 17:07:21
Cytuj
W czeskim babilonie
Trafienie jak kulą w płot harcerzu. To spółka prywatna. A nawet gdyby zastosować ich model cennika wejść... wielu z tych co mogą mieć zniżkę na naszej pływalni tam płaci 100%.
Cytuj
Porównanie do śmieci jest śmiechu warte
Zamierzone. Po Tobie (choć lepsza byłaby liczba mnoga) można spodziewać się wszystkiego.
Cytuj
co do mieszkań, szkół, przedszkoli to reguluje to ustawa i tu nie pogrzebiecie
Po pierwsze co reguluje ustawa? Po drugie jesteś w błędzie. Miasto np. w przedszkolach grzebie! W pierwszej kolejności preferuje przyjmowanie dzieci zamieszkałych w Lubaniu bo liczba miejsc w lubańskich przedszkolach jest mocno ograniczona. Zgroza!


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: harcerz 15 Lipiec, 2013, 17:17:52
Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś ::)


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: Prowincjusz 15 Lipiec, 2013, 18:36:24
Spójrzmy na to inaczej.
Nie wnikając w aspekty polityczno-kanapowe i kto komu powinien coś tam, coś tam.

Patrząc od strony ekonomicznej.
Gdyby, na przykład, wszystkie dzieci przechodziły koło basenu i zobaczyły, że wszystkie mają zniżkę?
Z pewnością, dużo więcej dzieci korzystałoby z basenu, płacąc 2,70 zł zamiast 9,00 zł.
Wtedy, do kasy wpływałyby pieniądze nie tylko od tych dzieci, które są teraz uprawnione do wybranej "promocyjnej" ceny ale od (zakładam) dużo większej ilości dzieci. Nie tylko z miasta ale i z gminy, czy powiatu i ewentualnie od dzieci turystów.
Per saldo, basen zarobiłby więcej.

Pod Zgorzelcem rolkowisko czy też łyżwowisko, nie dzieli dzieci według miejsca zamieszkania i ruch tam jest. Byłem z dzieciakami i bardzo im się podobało.

Koszty stałe są stałe ;D i jak w basenie kąpie się jedno dziecko uprawnione do ulgi czy wszystkie dzieci, które z racji bycia dzieckiem powinny być uprawnione do ulgi, kosztów stałych to nie zmieni.
I tu jest właśnie problem. Problem podejścia ekonomicznego a nie kanapowego, czy jakkolwiek innego ;D
Jest w nas też taka mentalność, którą można na tym przykładzie pokazać.
Pokażę hipotetycznie, na swoim.
Idę z dzieciakami na basen w Lubaniu. Mam ich troje, w porywach nawet więcej. Czasem cztery a nawet i sześć ;D
Chcemy wydać pieniądze w Lubaniu. Jednak okazuje się, że moje dzieci nie dostaną zniżki, bo jesteśmy z wiochy i jeszcze możemy słomy nanieść do basenu (to akurat satyra).
Starsze może to jakoś pojmą ale najmniejszym się nie da tego racjonalnie wytłumaczyć.
Zabieram więc całą gromadę do NRD albo Czechosłowacji i tam sobie korzystamy z basenu.
Nawet, jeśli zajmie mi to więcej czasu, wydam więcej na paliwo itp. itd to szerokim łukiem omijać będę basen w Lubaniu. Dla zasady i aby najmniejszych nie stresować.
To nie tylko chodzi o pieniądze, chociać różnica w cenie jest jednak duża.

Podobnie kiedyś potraktowałem Makro - sieć sklepów gdzie wchodzi się za przepustką ;D
Któregoś razu, nie wpuszczono mnie do środka z synem. Z początku, zaskoczony, wyszedłem na parking. Patrzę a syn ma niezbyt wyraźną minę (pracownica Makro, wyraźnie i głośno powiedziała, że z dzieckiem nie wejdę).
No, nie. Tak nie może być.
Wracamy z synem do środka. Pytam się tej samej kobiety, jakie jest kryterium dla dziecka: wzrost czy wiek.
Kobieta na to, że wzrost.
Wyjąłem kartę/przepustkę i oddałem, mówiąc, że więcej w tej rasistowskiej firmie nie wydam ani jednego grosza a syn jak dorośnie to też ich będzie szerokim łukiem omijał.
Pracownica nie dała rady odpowiedzieć, więc ją tak zostawiliśmy, z kartą w ręku.
To wszystko pikuś. Trzeba było zobaczyć dumną minę syna, a to bezcenne ;D

Wracając do ulgi na basenie.
W mojej ocenie, w świetle powyższego, obecne rozwiązanie przynosi więcej strat niż korzyści. Patrząc tylko z ekonomicznego punktu widzenia.

Pozdrawiam

tsetse


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: Lider 15 Lipiec, 2013, 19:05:59
Słuszny wywód
Nie wiem, jak tu jest z przepisami w sprawie zarządzania basenem ale lepiej jakby ceny ustalane były na poziomie dyrekcji, niż rady miejskiej


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: widelec 15 Lipiec, 2013, 20:53:59
Mamy tutaj kolejny przykład, ''trzymania się fartuszka", bo skoro jest wolny rynek a takie inwentarze jak stadiony , baseny, lodowiska i  muzea..i inne... mają coś do sprzedania ,to myślę, że powinno się odpiąć od budżetu Miasta .Na siłę nikt nie wygenerował funta. co w zamian same straty...Ceny ustalać powinien administrator obiektu, który kuma ,że jeśli nie zrobi czegoś ekstra, to nie zarobi...a tak- wlecze się ..ta socjalistyczna struktura "kawowa"...
Nie ma stołówki.. może nie być basenu!..Aspekt zameldowania /niedługo nie będzie to obowiązywało/..to ..mistrzostwo świata,...Ta syjonistyczna tendencja trwa od 17-wieku..
W tym Kraju nic ma być ..stąd takie rozwiązania...

Slyszał ja,że jak bydzie konkurs w Zakopen.. to papiery na to bydo mieć miejscowe barany ;D

mark...


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: Prowincjusz 15 Lipiec, 2013, 23:13:56
Słuszny wywód

(http://smileys.on-my-web.com/repository/Love/love-094.gif)
tsetse na burmistrza Lubania! albo na posła do Sejmu!
(http://smileys.on-my-web.com/repository/Happy/happy-085.gif)
Żartowałem...

Niestety, problem jest szerszy niż tylko ekonomiczny.
Chodzi o dzieci.
One są malutkie i pełne nadziei i wiary, że świat jest dobry.
Zamiast dawać im dobry przykład, wspierać, zachęcać i utrwalać w nich wszystkie pozytywne uczucia i chęci, robimy wszystko na odwrót.

Basen.
Dzieci, które nie mają zniżki, czują się gorsze. One nie pojmą tego, dlaczego tak jest, że jedne dzieci są lepsze a inne nie mają takich przywilejów, bo nie mieszkają np. w Lubaniu.
Uraz w psychice zostanie, chyba że rozsądnie będziemy omijać szerokim łukiem ten basen i uchronimy nasze dziecko przed tym objawem bezsensownej dyskryminacji.

Śmieci.
Przy szkołach były pojemniki do segregacji śmieci. Trwał konkurs międzyszkolny, która szkoła ile zbierze posegregowanych odpadów.
Naprawdę, dzieci bardzo angażują się w takie działania, cieszą się "jak małe dzieci", że ich szkoła została wymieniona w wynikach konkursu, nawet jak nie zajęła pierwszego miejsca.
Przy szkole w Kościelniku, były cztery pojemniki. Dwa na odpady plastikowe, jeden na szkło, jeden na papier.
Został jeden mały na odpady plastikowe.
W trakcie trwania konkursu zabrano pozostałe. W pozostałych szkołach gminy Lubań pewnie jest podobnie.
Co mam powiedzieć dziecku jak się zapyta: "Tato, przecież konkurs się jeszcze nie skończył. Oni już nie chcą, abyśmy zbierali i segregowali szkło, plastyki i makulaturę? To po co to robiliśmy do tej pory? Czy sprzątanie świata jest komuś potrzebne?"
Ostatnio zawiozłem do szkoły (razem z dziećmi, bo cieszą się z tego działania), posegregowane szkło, plastyki i makulaturę. Robiliśmy to od dawna.
Tym razem się nie udało. Szkło i makulatura wróciły do domu.
Wójt powie, że przecież można zawieść do tego RIPOK czy jk mu tam  powiedzieć, że to dla tej czy innej szkoły.
Nie!
Dziecko to inaczej odbierze. To już nie będzie zawiezione do jego szkoły.

Jeśli na to wójt, burmistrz czy prezes ZGiUK zacznie snuć jakieś brednie o kosztach itp. to niech lepiej... zamilknie, bo nie wie o czym rozmawia.
Takie działania to są ciche zbrodnie na najmłodszej materii społeczeństwa. Zabijanie w dzieciach pozytywnych odruchów i motywów działania.
Czym ta skorupka za młodu nasiąknie?
Przekonaniem, że liczy się tylko dziś i tylko moje?
Taki młody człowiek, jak dorośnie, nie będzie identyfikował się z regionem, w którym mieszka, nawet z Polską nie będzie się czuł emocjonalnie związany.
I nie przesadzę, jak powiem, że to jest zbrodnia, w której pokotem kładzie się pracę od podstaw.

Znajdą się obrońcy, którzy zakrzykną, że takie czasy i to ekonomia narzuca takie rozwiązania.
Niestety, nawet z ekonomicznego punktu widzenia to są działania doraźne i krótkowzroczne, za które w przyszłości przyjdzie zapłacić olbrzymią cenę.

Państwo nie może patrzeć w przyszłość, perymetrem czteroletnim - jakoś to będzie, aby do wyborów.
Takie myślenie i działanie (dowody widzimy na co dzień) skończy się katastrofą, zarówno ekonomiczną jak i społeczną.

Niezbyt to optymistyczne,
ale na razie, to by było na tyle.

Pozdrawiam

tsetse


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: Prowincjusz 15 Lipiec, 2013, 23:15:21
([url]http://smileys.on-my-web.com/repository/Love/love-094.gif[/url])
tsetse na burmistrza Lubania! albo na posła do Sejmu!
([url]http://smileys.on-my-web.com/repository/Happy/happy-085.gif[/url])
Żartowałem...

Niestety, problem jest szerszy niż tylko ekonomiczny.
Chodzi o dzieci.
One są malutkie i pełne nadziei i wiary, że świat jest dobry.
Zamiast dawać im dobry przykład, wspierać, zachęcać i utrwalać w nich wszystkie pozytywne uczucia i chęci, robimy wszystko na odwrót.

Basen.
Dzieci, które nie mają zniżki, czują się gorsze. One nie pojmą tego, dlaczego tak jest, że jedne dzieci są lepsze a inne nie mają takich przywilejów, bo nie mieszkają np. w Lubaniu, czyli po prostu, według nich są gorsze :'(
Uraz w psychice zostanie, chyba że rozsądnie będziemy omijać szerokim łukiem ten basen i uchronimy nasze dziecko przed tym objawem bezsensownej dyskryminacji.

Śmieci.
Przy szkołach były pojemniki do segregacji śmieci. Trwał konkurs międzyszkolny, która szkoła ile zbierze posegregowanych odpadów.
Naprawdę, dzieci bardzo angażują się w takie działania, cieszą się "jak małe dzieci", że ich szkoła została wymieniona w wynikach konkursu, nawet jak nie zajęła pierwszego miejsca.
Przy szkole w Kościelniku, były cztery pojemniki. Dwa na odpady plastikowe, jeden na szkło, jeden na papier.
Został jeden mały na odpady plastikowe.
W trakcie trwania konkursu zabrano pozostałe. W pozostałych szkołach gminy Lubań pewnie jest podobnie.
Co mam powiedzieć dziecku jak się zapyta: "Tato, przecież konkurs się jeszcze nie skończył. Oni już nie chcą, abyśmy zbierali i segregowali szkło, plastyki i makulaturę? To po co to robiliśmy do tej pory? Czy sprzątanie świata jest komuś potrzebne?"
Ostatnio zawiozłem do szkoły (razem z dziećmi, bo cieszą się z tego działania), posegregowane szkło, plastyki i makulaturę. Robiliśmy to od dawna.
Tym razem się nie udało. Szkło i makulatura wróciły do domu.
Wójt powie, że przecież można zawieść do tego RIPOK czy jk mu tam  powiedzieć, że to dla tej czy innej szkoły.
Nie!
Dziecko to inaczej odbierze. To już nie będzie zawiezione do jego szkoły.

Jeśli na to wójt, burmistrz czy prezes ZGiUK zacznie snuć jakieś brednie o kosztach itp. to niech lepiej... zamilknie, bo nie wie o czym rozmawia.
Takie działania to są ciche zbrodnie na najmłodszej materii społeczeństwa. Zabijanie w dzieciach pozytywnych odruchów i motywów działania.
Czym ta skorupka za młodu nasiąknie?
Przekonaniem, że liczy się tylko dziś i tylko moje?
Taki młody człowiek, jak dorośnie, nie będzie identyfikował się z regionem, w którym mieszka, nawet z Polską nie będzie się czuł emocjonalnie związany.
I nie przesadzę, jak powiem, że to jest zbrodnia, w której pokotem kładzie się pracę od podstaw.

Znajdą się obrońcy, którzy zakrzykną, że takie czasy i to ekonomia narzuca takie rozwiązania.
Niestety, nawet z ekonomicznego punktu widzenia to są działania doraźne i krótkowzroczne, za które w przyszłości przyjdzie zapłacić olbrzymią cenę.

Państwo nie może patrzeć w przyszłość, perymetrem czteroletnim - jakoś to będzie, aby do wyborów.
Takie myślenie i działanie (dowody widzimy na co dzień) skończy się katastrofą, zarówno ekonomiczną jak i społeczną.

Niezbyt to optymistyczne,
ale na razie, to by było na tyle.

Pozdrawiam

tsetse


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: Prowincjusz 15 Lipiec, 2013, 23:19:38
 ;D
Coś mi w życiu nie wyszło ;D
Chciałem zgłosić usunięcie tego dziwnego cytatu samego siebie ale nie da rady.
W taki razie tą drogą: Drogi Administratorze, usuń tego bubla, wstydu oszczędź ;D

Pozdrawiam

tsetse


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: edward osman 16 Lipiec, 2013, 00:28:24
tsetse i widelec. Przeczytałem wasze posty uważnie. Słusznie prawicie. Stąd plusy. Choć to wszystko takie proste nie jest. Przyznaję, że w czasie wakacji coś ze zniżkami należałoby zrobić. Widelec masz rację co do "samodzielności" administratora. Tak to on w zależności od sytuacji winien mieć elastyczność. Takie widełki w ramach których może się poruszać. Z tego co pamiętam pierwotny projekt uchwały przygotowany przez Burmistrza takie rozwiązanie przewidywał (postaram się poszperać w BIP i odszukać odpowiedni protokół z sesji Rady Miasta). A później stało się jak się stało. Rada uchwaliła.


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: edward osman 16 Lipiec, 2013, 00:58:08
No i wyszukałem. Na razie jeden protokół.
http://bip.um-luban.dolnyslask.pl/dokument.php?iddok=3568&idmp=495&r=r (http://bip.um-luban.dolnyslask.pl/dokument.php?iddok=3568&idmp=495&r=r)
Dyskusja na temat cennika na basenie zapisana jest na stronach 7-9 protokołu przebiegu sesji Rady Miasta Lubań z dnia 31 stycznia 2012 r.


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: arekc 16 Lipiec, 2013, 09:05:34
mi też wydaje się, że nikomu nic by się nie stało, gdyby przyznano te zniżki na basen wszystkim dzieciom i przy szkołach pozostawiono pojemniki na segregację śmieci


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: harcerz 16 Lipiec, 2013, 11:56:58
Jak Lubań znalazł się w „gronie najlepszych na Dolnym Śląsku”?

http://www.lubański.eu/?p=10909 (http://www.lubański.eu/?p=10909)
 :P
Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: arekc 16 Lipiec, 2013, 12:24:09
Coś się tak harcerz zawziął jakbyś był na etacie
Miałeś jechać do Wrocławia
Jedź, odpocznij, odetchnij trochę
Jest lato, wakacje, wreszcie ładne słońce
Zrelaksuj się :)

Polecam ;)


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz Słowiński 16 Lipiec, 2013, 15:01:25
Harcerzu. Przykro mi, że pojawiające się na portalu PL wpisy uznajesz za prawdę objawioną a następnie starasz się powielić niesprawdzone informacje. Świadczy to tylko o Tobie. Wiedz zatem, że sugestia jakoby za artykuł w "Rzeczpospolitej" zapłacił Urząd Miasta jest krzywdząca. Lecz przede wszystkim NIEPRAWDZIWA. W związku z tym, że redakcja i redaktorzy czynią tak już po raz enty  nie mogę wobec tego faktu po raz kolejny przejść obojętnie...
Rozumiem i szanuję krytykę ale musi być ona oparta na faktach a nie konfabulacjach lub spekulacjach. Na to mojej zgody nie ma i być nie może!


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: Tony 16 Lipiec, 2013, 18:49:15
Coś się tak harcerz zawziął jakbyś był na etacie
Miałeś jechać do Wrocławia
Jedź, odpocznij, odetchnij trochę
Jest lato, wakacje, wreszcie ładne słońce
Zrelaksuj się :)

Polecam ;)


                     no włośnie najwyższa pora kochane kółko graniasta
                           wzajemnej adoracji
                                                jedźcie na te grzyby :)
                                Panie Burmistrzu harcerz tylko linkuje
                            (ktoś tak robi podobnie tylko w druga mańkę)
                                   i pisze to co wyczyta
                                 i to co widzi
                                         sam na to nie wpadł

                        na marginesie dziś podczas konsumpcji lanczu
                           podziwiałem z pewnością rodzyna wyborczego
                 prezentuje się świetnie abym nie chwalił dnia przed zachodem
                pozdrawiam
        (http://124coupe.pl/hosting/images/zdjcie0176.jpg)

                                       


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: harcerz 16 Lipiec, 2013, 19:01:35
Harcerzu. Przykro mi, że pojawiające się na portalu PL wpisy uznajesz za prawdę objawioną a następnie starasz się powielić niesprawdzone informacje. Świadczy to tylko o Tobie. Wiedz zatem, że sugestia jakoby za artykuł w "Rzeczpospolitej" zapłacił Urząd Miasta jest krzywdząca. Lecz przede wszystkim NIEPRAWDZIWA. W związku z tym, że redakcja i redaktorzy czynią tak już po raz enty  nie mogę wobec tego faktu po raz kolejny przejść obojętnie...
Rozumiem i szanuję krytykę ale musi być ona oparta na faktach a nie konfabulacjach lub spekulacjach. Na to mojej zgody nie ma i być nie może!
tsetse i widelec. Przeczytałem wasze posty uważnie. Słusznie prawicie. Stąd plusy. Choć to wszystko takie proste nie jest. Przyznaję, że w czasie wakacji coś ze zniżkami należałoby zrobić. Widelec masz rację co do "samodzielności" administratora. Tak to on w zależności od sytuacji winien mieć elastyczność. Takie widełki w ramach których może się poruszać. Z tego co pamiętam pierwotny projekt uchwały przygotowany przez Burmistrza takie rozwiązanie przewidywał (postaram się poszperać w BIP i odszukać odpowiedni protokół z sesji Rady Miasta). A później stało się jak się stało. Rada uchwaliła.
Przeanalizowałem uchwałę Rady Miasta Lubań. Ewa (harcerz) nie wiem o co się pieklisz! Ze zniżek mogą skorzystać lubańskie dzieci (z małym wyjątkiem i to jest do poprawy) a także młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych i studenci z Lubania. I wybacz ale uważam że to jest ok. Z naszych podatków dokładamy do zajęć na basenie lubańskich dzieci.
Dlaczego Ewa (harcerz) nie widzisz niczego zdrożnego w zachowaniu włodarzy sąsiednich gmin, którzy nie widzą potrzeby współfinansowania zajęć swoich dzieci na basenie? Wszak mogą podpisać stosowne porozumienie z MOSiR. Swego czasu zrobiło to Starostwo.
Wszystko ze strony miasta ma być charytatywne? Za chwilę Ewo (harcerzu) okaże się że miasto powinno zapewnić opiekę przedszkolną dla dzieci spoza miasta, zapewnić darmowy dojazd do lubańskich szkół dzieci spoza miasta, zapewnić lokale socjalne osobom spoza Lubania. A może niech mieszkańcy sąsiednich samorządów za darmo przywożą do nas odpady komunalne? A my zapłaćmy za ich wywóz z terenu miasta!

Ale podobieństwo...niesamowite  :P I te podkreślenia, pogrubienia jak ręka w ręke


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: harcerz 16 Lipiec, 2013, 19:46:40
Jak widać nawet "Rzepa" uległa miejskiej "manipulacji" ;)
Tymczasem po cichu, po cichu w związku z tym, że w Lubaniu mamy RIPOK powstały nowe miejsca pracy. Co ważne zatrudnienie na tzw. "wysypisku" otrzymują miejscowi. Warto o tym pamiętać czytając cały wywiad w "Rzeczpospolitej"
P.S.
Swego czasu "Wyborcza" pisała, że w sprawie gospodarowania odpadami Prezydent Wrocławia R. Dutkiewicz powinien udać się na korepetycje do Burmistrza Lubania A. Słowińskiego!

Skromność ponad wszystko ;) Już biegnę na apel


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: Lider 16 Lipiec, 2013, 20:05:25
jak złapią Cię za rękę na kradzieży, mów, że to nie twoja ręka (to z jakiegoś filmu)
jak złapią Cię na kradzieży, szybko zmieniaj temat...
itd ;)

Harcerz, jak Cię złapano, że powołujesz się na nieprawdziwe informacje przez co wprowadzasz ludzi w błąd i siejesz niepotrzebny ferment to przeproś, a nie kop po kostkach
Bo to nieładnie ;)


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: edward osman 16 Lipiec, 2013, 20:47:20
Lider daj spokój Ewie (harcerzowi). Tonący brzytwy się chwyta. Za chwilę stanę się Matą Hari, Kopernikiem, itd. Za momencik każdy przestrzegający znaków interpunkcyjnych, każdy piszący z dużej litery po kropce będzie podejrzany.To mania.
Co do "Wyborczej" harcerzu pogrzeb, poszukaj, przeczytaj.  :-*
 


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: milton 16 Lipiec, 2013, 21:23:55
Skromność ponad wszystko ;) Już biegnę na apel
Sentencja wyszukana specjalnie dla osóbki znanej jako harcerz, która czytając to może się czuć wyróżniona i wreszcie doceniona (nie ma dla mnie większego znaczenia czy to Ewa, Zdzisia...Naj­lep­szy sposób, żeby poczuć się głupio, to napluć coś głupiego i być obserwowanym na tym portalu). Nie wtrącałbym się, jednak jak mawiał poeta: Głupi i mądrzy ludzie są nie­szkod­li­wi, tyl­ko półgłówki są niebezpieczne. 

Są ludzie nieuleczal­nie oka­lecze­ni, których chci­wość i próżność ska­ziła tak głębo­ko, że nie ma żad­ne­go spo­sobu, aby się zbliżyć do ich cho­rej duszy i zjed­nać ją so­bie. Ta­kim ludziom współczuj, lecz ich omi­jaj. Nie ma ta­kiego wiel­ko­duszne­go uczyn­ku, be­zin­te­resow­nej pos­ta­wy, dziel­ne­go i szlachet­ne­go po­dejścia, które mogą pomóc tym ludziom.


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: harcerz 16 Lipiec, 2013, 21:32:05
Artykuł nie był mój a znaleziony na PL, a grzeczniej byłoby napisać ze strony burmistrza sprostowanie.
Nie Ewa i może byc pan pewien.
Natomiast, że edward jest kopią burmistrza, chyba nikt nie ma wątpliwości, a jedynie za rękę nie złapał
za klawiaturę
Oj panie edward pisz pan dalej do lustra:
Tato  chwalą nas - wy mnie a ja was


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: x 16 Lipiec, 2013, 21:32:36
@Milton - jest jeszcze ostateczność, tzn. modlitwa :) Chociaż nie zawsze działa. Dajmy na to, modliłem się na mszy św. w intencji harcerza, z okazji jego 18-tych urodzin. I podziałało odwrotnie. Szkoda, że nie można tego zgłosić, np. do niebieskiej moderacji.


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: arekc 16 Lipiec, 2013, 21:43:59
Szczerze mówiąc po tych zaprezentowanych przez harcerza porównywalnych cytatach za Chiny bym nie wpadł, że to ta sama osoba

Trzeba mieć wyobraźnie harcerza. Jego sprawa

Co do cytatu
Cytuj
Głupi i mądrzy ludzie są nie­szkod­li­wi, tyl­ko półgłówki są niebezpieczne. 
to jest dalsza część
Mądry nic nie powie, a  głupi pomyśli, że tak ma być, tylko półgłówek z uporem godnym lepszej sprawy każde najmniejsze potknięcie czyjeś będzie podnosił do rangi odkrycia kulistości ziemi

To chyba go dowartościowuje

Harcerz a Ty wiesz kim jesteś? Uważaj by Ci się nie pomyliło. Można u Ciebie dostać rozdwojenia, (trojenia...) jaźni. A czy ty aby jesteś burmistrzem? Nie, nie obecnym. ByłymTytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: milton 16 Lipiec, 2013, 21:45:52
Piotrek - jeżeli to prawda to ponów proszę swe modły. Harcerz wyraźnie stoi na rozdrożu nie zdając sobie sprawy z konsekwencji wyboru drogi, w którą wyraźnie się pcha (może ktoś mu pomaga?). Z mod­litwą jest jak z dzwo­nieniem po po­goto­wie... ro­bisz to, gdy jest już nap­rawdę źle, a z harcerzem nie jest najlepiej...
Solidaryzuję się z tym jakże niedobrym burmistrzem pogrubiając czcionkę. W stosunku do byłego nie mogłem tego robić - on wyraźnie unikał rozmów z szarą masą na forach. Droga komunikacji była jednak równie prosta: należało wysłać pismo z prośbą o uzyskanie pozwolenia na otrzymanie zezwolenie na otrzymanie przepustki na wejście do jego gabinetu, aby np. zapytać go, dlaczego (...)


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: x 16 Lipiec, 2013, 22:02:08
Każdy wykuwa swój los. W tym konkretnym przypadku jest identycznie jak w wierszu Leopolda Staffa "Kowal".


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: Tony 16 Lipiec, 2013, 22:03:24
             


                 faktycznie harcerz pojawiają się nagle znikąd
                  a edek to nie burmistrz już rozkminka była
                          ale fakt faktem forumowych martwych dusz jest sporo
                        a drwiny to największy oręż bo co pozostaje głupkowato infantylnie
                           się śmiać
                       
                             


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: arekc 16 Lipiec, 2013, 22:03:28
Chciałem zauważyć, że znalazłam na forum jeszcze jednego burmistrza
Niejaki "widelec" bardzo często pogrubia i podkreśla w tekście literki i nawet całe zdania o czym uprzejmie informuję harcerza


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: Tony 16 Lipiec, 2013, 22:07:14
Każdy wykuwa swój los. W tym konkretnym przypadku jest identycznie jak w wierszu Leopolda Staffa "Kowal".


                    Ty poszedłeś va bank ale cóż miałeś uczynić
                                      tyle razy nie pykło
                        więc nadzieja że teraz pyknie a nadzieją czyją matką jest
                                       raczej wiesz
                          ryzykant z Ciebie
                                   
                                   
                               


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: tatajulki 16 Lipiec, 2013, 23:55:56
Tak czy siak. Dzieci i młodzież oraz studenci chcąc korzystać z pływalni płacą stawkę ustalona przez radnych miasta Lubań. Uchwała podjęta już dawno i dziwię się czemu tak późno poruszono Tą sprawę.

Julki mojej nie nauczę pływać w dmuchanym basenie za 500 złotych. Jest do tego obiekt i powinien być dostępny dla dzieci,młodzieży bez względu na kolor skóry, bogactwo rodziców czy jego brak.

Partycypować w kosztach powinny wszystkie samorządy i jednostki zainteresowane nauką pływania wśród dzieci i młodzieży. Mimo wszystko mam nadzieję, że uda się to wspólnie ogarnąć czego życzę sobie, dzieciom i młodzieży oraz wszystkim mającym inne wartości jak tylko kasa.Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: Buzz 17 Lipiec, 2013, 00:05:42
Harcerzu. Przykro mi, że pojawiające się na portalu PL wpisy uznajesz za prawdę objawioną a następnie starasz się powielić niesprawdzone informacje. Świadczy to tylko o Tobie. Wiedz zatem, że sugestia jakoby za artykuł w "Rzeczpospolitej" zapłacił Urząd Miasta jest krzywdząca. Lecz przede wszystkim NIEPRAWDZIWA. W związku z tym, że redakcja i redaktorzy czynią tak już po raz enty  nie mogę wobec tego faktu po raz kolejny przejść obojętnie...
Rozumiem i szanuję krytykę ale musi być ona oparta na faktach a nie konfabulacjach lub spekulacjach. Na to mojej zgody nie ma i być nie może!

Panie Burmistrzu, jak rozumiem za artykuł NIE zapłacił Urząd Miasta. Nie neguje Pan jednak samego faktu, że ktoś na to pieniądze wyłożył, bo był to tekst opłacony. Stawiam, więc proste pytanie - kto zapłacił?


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: MAGENTA 17 Lipiec, 2013, 00:05:52
Ale podobieństwo...niesamowite  :P I te podkreślenia, pogrubienia jak ręka w ręke

@harcerz a propos porównań oraz analizy tekstu i kto jak pisze (podkreśla, pogrubia…)
Edward Osman to Magenta lub Magneta (jak woli Piotr) a dlaczego?.... bo „miszcz linkowania” i „koczkodan samoszczekający”.


 
                                    miszcz linkowania :)
                                        


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: x 17 Lipiec, 2013, 00:12:06
A czy ktoś policzył, ile dzieci korzysta z pływali spoza miasta? Pewnie nikt, a pitoli się przy każdej nadarzającej się okazji. Będę bronił tutaj radnych, ponieważ kierowali się zapewne interesem ekonomicznym samorządu miejskiego, gdzie koszt utrzymania pływali wynosi prawie milion złotych rocznie. Głupie jest żądanie, aby dzieci z gminy mogły się kąpać ze zniżką na warunkach ustalanych przez radnych w mieście. Do dzisiaj nie było zainteresowania takim wsparciem ze strony gminy. I się dzisiaj zainteresowanie pojawiło, bo dopytałem.

Wszystkie dzieci nasze są, tylko ojciec się zmienia.


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: tatajulki 17 Lipiec, 2013, 00:17:06
Piter / Choćby jedna. I o tyle mniej wpłynęło. Dopytuj dalej i broń.


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: x 17 Lipiec, 2013, 00:20:55
Jedna? Po "Bojsach" przez 20 minut leciały sztuczne ognie. Wystarczy jedna seria mniej, a dzieci kąpią się prze rok cały, ze zniżką, rzecz jasna.

Zresztą nieważne. Jeżeli dogadali się dzisiaj, to dobrze dla dzieci. W reportażu PRW wyraźnie usłyszałem, że takiej woli (dobrej woli zapewne) wcześniej zabrakło.


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: tatajulki 17 Lipiec, 2013, 00:28:26
Ja jestem za mały na takie cyfry i fajerwerki. Zespół The Boys też za bardzo nie znam. Ale jeżeli stać samorząd na fajerwerki to na pewno znajdzie w budżecie pieniążki na zniżki dla dzieci i młodzieży ze swoich miejscowości. Oby


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: x 17 Lipiec, 2013, 00:36:36
W każdej gminie/mieście są na takie działania środki finansowe, potocznie zwane pieniędzmi. Pochodzą one np. z alkoholu, który wypijamy - a pijemy sporo. - I z tych pieniędzy można np. finansować wypoczynek letni dzieci.
Proste? Proste! Niczym drut tepsy, rozpostarty na kołkach w Pisarzowicach, np. :)


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: x 17 Lipiec, 2013, 03:06:57

                    Ty poszedłeś va bank ale cóż miałeś uczynić
                                      tyle razy nie pykło
                        więc nadzieja że teraz pyknie a nadzieją czyją matką jest
                                       raczej wiesz
                          ryzykant z Ciebie                                                                
                              

Bez ryzyka nie ma zabawy. Albo rybka, albo pipka, jak powiedział Hamlet - i to jest mottem na dziś. A jutro? Jutro nie będzie akcją charytatywną. Podejrzewam, że nie tylko szampan poleje się strumieniami. Praktyka czyni mistrzem, a tylko w jednym mieście/gminie na 4 "przewaliłem" wynik. - Powódź mnie zmiotła i niewiele można było w tej materii wykonać < smutny >, chociaż tam najwięcej poszło kasy na kampanię. I tutaj jeden wniosek. - Pieniądze to nie wszystko, Tony. Reminiscencje zostały na wierzch wyciągnięte i poddane gruntownej analizie. Może być już tylko lepiej. Pozostaje pytanie ... - dla kogo?


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: Tony 17 Lipiec, 2013, 07:43:54


                                        no ba ! no risk no fun  ;D
                   to nie wszytko powiadasz, to fakt bo zdrowie to wszytko
                    lecz dziwnym trafem jakoś wszyscy wręcz chorobliwo-maniakalnie
              do nich dążą
                          cóż pozostaje,jak to się mówi cel uświęca środki...
                                      powodzenia i pozdrawiam
               
                     


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: Tony 17 Lipiec, 2013, 07:48:30
@harcerz a propos porównań oraz analizy tekstu i kto jak pisze (podkreśla, pogrubia…)
Edward Osman to Magenta lub Magneta (jak woli Piotr) a dlaczego?.... bo „miszcz linkowania” i „koczkodan samoszczekający”.                                 też jestem dyslektykiem i dla mnie byłaś zawsze
      Magneta i jak sama zwróciłaś uwagę dopiero się  ocknąłem
                 co tam leży Ci na sercu droga forumowiczko z tym miszczem ?
                                 tym koczkodanem przejęłaś się a nie potrzebnie
                                   pozdrawiam

                                           
                                                   
                               
                         


Tytuł: Odp: Miasto Lubań w gronie najlepszych na Dolnym Śląsku
Wiadomość wysłana przez: tatajulki 20 Lipiec, 2013, 22:26:51
Popupada sprawa opłaty za Basen w Lubaniu