Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Po pracy => Męskie Sprawy => Wątek zaczęty przez: Bero 28 Kwiecień, 2013, 19:29:46 pm

Tytuł: Łużyce ograły Orlę
Wiadomość wysłana przez: Bero 28 Kwiecień, 2013, 19:29:46 pm
W meczu 23. kolejki IV ligi Łużyce Lubań pokonały Orlę Wąsosz 2:0. Wygrana pozwoliła Łużycom utrzymać kontakt z pozostałymi zespołami walczącymi o utrzymanie.

Pierwsza połowa była typowym meczem walki. Gra toczyła się głównie w środku pola, a obie drużyny nie stworzyły sobie wielu okazji do zdobycia gola. Mimo tego w pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiali przyjezdni. Bramce Romańczyka starał się zagrozić Skwara, lecz uderzył niecelnie. Z drugiej strony boiska precyzji zabrakło Lansana Conde, który po dłuższej przerwie mógł przypomnieć się dolnośląskim kibicom. Po przerwie gospodarze zagrali odważniej i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 65. min po koronkowej akcji Majki oraz Jakimowicza i Kusiaka gola zdobył ten ostatni. Kilka chwil później rezultat ustalił Majka, któremu tym razem asystował Kusiak. - Był to dla nas mecz o życie. Cieszymy się z wygranej ale zdajemy sobie sprawę, że przed nami jeszcze wiele pracy - powiedział zawodnik Łużyc Łukasz Kusiak. Dodajmy, że goście kończyli mecz w dziesiątkę, gdyż arbiter Marcin Teklak pokazał P. Wielogórskiemu dwie żółte kartki.

Łużyce: Baszak – Łotecki, Malinowski, Andruchów, Modzelewski, Jakimowicz, Fereniec (82 Pawłowicz), Bojdziński (75 Misiurek), Skwara (80 Gawroniuk), Kusiak, Majka (85 Stanowski).

Wyjściowy skład Orli: Romańczyk - Rzepka, Stuczyk, Kaczmarek, Dąbrowski, Niedźwiecki, Domański, P. Wielogórski, Birk, Makieła, Conde.

Tytuł: Odp: Łużyce ograły Orlę
Wiadomość wysłana przez: Arkadiusz Słowiński 28 Kwiecień, 2013, 19:44:55 pm
Gratuluję zawodnikom i kadrze kierowniczej. Mam nadzieję, że i frekwencja na trybunach dopisała.

Wiadomość wysłana przez: Bero 28 Kwiecień, 2013, 21:05:33 pm
Z frekwencją nie było najgorzej, ale do wymarzonego tysiąca trochę brakowało :) Dla zainteresowanych kibiców: zostało jeszcze trochę pamiątkowych klubowych naklejek. Będzie można je nabyć przed meczem z Nysą Kłodzko. Gdyby się komuś paliło proszę o kontakt na bero83@interia.pl. Jeśli zejdą wezmę się za szaliki.

Wkrótce przygotuję materiał na temat prac na stadionie. Dzięki współpracy z MOSiR zostały zamontowane tablice o zakazie informującym spożywania alkoholu oraz wyprowadzania czworonogów na boisko. Powymieniane zostały połamane krzesełka. Jest coraz lepiej!