Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Promowane wydarzenia => Polecane - Strona główna => Wątek zaczęty przez: x 10 Kwiecień, 2013, 09:51:58Tytuł: KZL w Konkursie Kulturoznawczym o Irlandii
Wiadomość wysłana przez: x 10 Kwiecień, 2013, 09:51:58
22 marca w Jeleniej Górze został przeprowadzony "Konkurs Kulturoznawczy o Irlandii", którego organizatorem była Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa.

Wyjątkowo nieprzyjazna, zimowa wręcz aura nie zniechęciła uczniów ZSP im. KZL w Lubaniu, Kamili Stojanowskiej (klasa 3LW) oraz Pawła Dzimiry (klasa 1LW) do tego, by pod opieką pani Katarzyny Słabickiej wybrać się na wycieczkę do Jeleniej Góry i sprawdzić swoją wiedzę. Trud przygotowań do konkursu opłacił się, gdyż uczniowie zajęli wysokie miejsca – Kamila piąte, a Paweł siódme. Jest to niewątpliwie duże osiągnięcie, ponieważ w konkursie brało udział aż 27 osób. Uczniowie zabłysnęli nie tylko wiedzą merytoryczną, uplasowali się bowiem na drugim miejscu w konkursie na plakat związany z Irlandią.
(http://www.luban24.pl/index.php?action=dlattach;topic=8243.0;attach=25086;image)
Warto dodać, iż wycieczka miała dla uczniów także inny wymiar – mogli oni zwiedzić jeleniogórską uczelnię i porozmawiać z wykładowcami. Nie zabrakło również dobrej zabawy, gdyż czas oczekiwania na wyniki umilały wszystkim pieśni oraz taniec irlandzki. Przeprowadzony przez Karkonoską Państwową Szkołę Wyższą konkurs pokazał, że Irlandia odbierana jest przez młodzież jako kraj niezwykle interesujący, o naprawdę bogatej i ciekawej kulturze.