Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Po pracy => Hydepark => Wątek zaczęty przez: naja 14 Marzec, 2013, 20:27:04Tytuł: Zmiany w LSM PANACEUM
Wiadomość wysłana przez: naja 14 Marzec, 2013, 20:27:04
W imieniu niżej podpisanych osób zamieszczam oświadczenie o zakończeniu współpracy z LSM PANACEUM i podziękowania:

DZIĘKUJEMY!

Przez półtora roku wspólnie działaliśmy na rzecz mieszkańców Lubania i Powiatu. Choć wielu nie wierzyło, że działanie w NGO w naszym mieście ma sens, nasze akcje, które razem organizowaliśmy, pokazały, że MOŻNA i TRZEBA pomagać, wspólnie się bawić, razem tworzyć to, czego zawsze nam brakowało w naszym mieście.

Dzięki temu, że w lipcu 2011 roku spotkaliśmy się na ognisku użytkowników l24, istniejące od roku 2006 LSM PANACEUM dostało nowe życie i skupiło się na nowych zadaniach. Od początku wiedzieliśmy, że struktury i przepisy są dla nas środkiem do celu - w Lubaniu miało się ZADZIAĆ a każdy i każda z nas starali się wnieść coś od siebie. Od początku także zakładaliśmy, że nasze działania będą wyraźnie odcinać się od świata polityki, ze względu na różnorodność naszych poglądów, ale i na wiarygodność naszego przekazu.

Dziś czujemy, że zrealizowaliśmy nasze cele i chcielibyśmy podziękować za ten czas, wszystkim osobom i podmiotom wspierającym nas w naszych akcjach. Członkowie PANACEUM - cieszymy się, że mogliśmy Was poznać, sponsorzy - do dziś zadziwia nas Wasza wielkoduszność, jednostki samorządu terytorialnego - doceniamy drogę, którą musieliście przejść, byśmy mogli się porozumieć.

Szczególne podziękowania składamy Lubańskiemu Inkubatorowi NGO - kiedy na pierwszych spotkaniach zastanawialiśmy się, co jest potrzebne w naszym mieście, nie potrafiliśmy wymarzyć sobie, że zaistnieje takie miejsce i tacy ludzie:)

Obecnie nasza ścieżka powiodła nas na skrzyżowanie, gdzie każdy z nas musi wybrać swoją drogę. Udajemy się zatem na zasłużony urlop, choć nie obiecujemy, że podczas wypoczynku nie zakiełkują nam w głowach kolejne pomysły lub, że niebawem nie spotkacie w Lubaniu naszej reinkarnacji:)

Póki co, z dniem 13.03.2013 już nie jesteśmy w stowarzyszeniu, z którym do tej pory nas utożsamialiście, a o dalszych losach panaceum zdecydują członkowie, którzy zdecydowali się w nim pozostać.

Pozdrawiamy!!!!
Grzegorz Boruch (borisem), Patrycja Maszewska (luna), Anna Łagowska (Janikowska) (naja), Ewelina Boruch, Danuta Boruch, Jakub Paszkowski, Justyna Filar, Patrycja Długosz-Krzyżanowska, Robert Krzyżanowski, Kasandra Heredia, Daniel Maszewski, Piotr Foszcz.


Tytuł: Odp: Zmiany w LSM PANACEUM
Wiadomość wysłana przez: PawelTray 14 Marzec, 2013, 20:47:20
Lubańskie Stowarzyszenie Mieszkańców Panaceum istnieje od 2005 roku działając z różnym nasileniem. W tym czasie wiele przewinęło się przez nie wiele osób. Nie mniej jednak ugrupowanie istniało i istnieje w sposób niczym nie zakłócony. W ostatnim czasie wskutek destrukcyjnego działania naszego kolegi i licznych skarg na niego podjęliśmy uchwałę o zawieszeniu go w prawach członka. Zawieszenie jednego z członków nie miało żadnych ani prywatnych ani złośliwych podtekstów, jednak musiało mieć miejsce ze względu na jego szkodliwe dla wyrobionej już marki Stowarzyszenia działania. Nasza instytucja wypełnia liczne zadania oraz spełnia i oczekiwania mieszkańców, a wszystko to jest wykonywane rękami członków. Zatem brak szacunku,skłócanie, prowokowanie, czy umieszczanie złośliwych komentarzy pod adresem własnej grupy musiało przynieść konkretną i stanowczą reakcje pozostałych członków Stowarzyszenia. Niemniej jednak działamy i będziemy działać w myśl Jurka Owsiaka, który wspiera nas w organizacji balu charytatywnego, do końca świata i jeden dzień dłużej. Panaceum to lek na wszystko, ale i antidotum. Taka pewna odtrutka. I ona zadziałała wczoraj. Doszło do podziału, dziwnego niezrozumienia, ale nie do rozwiązania. Już teraz wakaty są uzupełnione i nic nie zagraża stowarzyszeniu. W pierwszym szeregu stoi szacunek do
każdego bez względu na wiek, poglądy, płeć, czy stan zdrowia. To sobie wczoraj obiecaliśmy i to dało owoce w postaci 8 deklaracji członkowskich.
Teraz gramy dla Kamila. 10 maja w Motelu Łużyckim odbędzie się bal charytatywny i już dziś zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy podczas której będziemy zbierać pieniądze na jego leczenie.

Sekretarz LSM Panaceum
Paweł Majerczyk


Tytuł: Odp: Zmiany w LSM PANACEUM
Wiadomość wysłana przez: cezar 14 Marzec, 2013, 20:49:59
delikatny komunikat o rozstaniu, choć zapewne powody odejścia mniej delikatne.
spora grupa... (o! jaka szybka i lekko nieelegancka odpowiedź tych, którzy w stowarzyszeniu zostali).
za dotychczasowe wasze działania Grzegorzu, Patrycjo, Aniu, Ewelino... szacun. a po odpoczynku - wracajcie! koniecznie!Tytuł: Odp: Zmiany w LSM PANACEUM
Wiadomość wysłana przez: Firefoks 14 Marzec, 2013, 21:19:04
Cytuj
Lubańskie Stowarzyszenie Mieszkańców Panaceum istnieje od 2005 roku działając z różnym nasileniem. W tym czasie wiele przewinęło się przez nie wiele osób. Nie mniej jednak ugrupowanie istniało i istnieje w sposób niczym nie zakłócony. W ostatnim czasie wskutek destrukcyjnego działania naszego kolegi i licznych skarg na niego podjęliśmy uchwałę o zawieszeniu go w prawach członka.

Kolego PawelTray zawieś swojego członka i zacznij myśleć głową . Bo wiesz facet powinien mieć c***** a nie być c*****.

Cytuj
Pozdrawiamy!!!!
Grzegorz Boruch (borisem), Patrycja Maszewska (luna), Anna Łagowska (Janikowska) (naja), Ewelina Boruch, Danuta Boruch, Jakub Paszkowski, Justyna Filar, Patrycja Długosz-Krzyżanowska, Robert Krzyżanowski, Kasandra Heredia, Daniel Maszewski, Piotr Foszcz.

Gratuluję. Mógłbym powiedzieć : a nie mówiłem. Jednak nie powiem tak. Szacun. Bez Was to już pozostało PACANEUM.


Tytuł: Odp: Zmiany w LSM PANACEUM
Wiadomość wysłana przez: PawelTray 14 Marzec, 2013, 21:27:55
Pisanie do kogokolwiek w taki sposób nie przystoi starszemu Panu. Tym bardziej na forum publicznym. Słowa te puszczam obok siebie, są na zbyt niskim poziomie, aby mogły we mnie trafić. Gorąco Pozdrawiam! :-)


Tytuł: Odp: Zmiany w LSM PANACEUM
Wiadomość wysłana przez: Firefoks 14 Marzec, 2013, 21:33:11
Pisanie do kogokolwiek w taki sposób nie przystoi starszemu Panu. Tym bardziej na forum publicznym. Słowa te puszczam obok siebie, są na zbyt niskim poziomie, aby mogły we mnie trafić. Gorąco Pozdrawiam! :-)

Wiesz, nie mój cyrk nie moje małpy. Jednak myślałem że ,albo inaczej ,naj­bar­dziej bra­kowało mi two­jego milczenia.  Andrzej Sapkowski


Tytuł: Odp: Zmiany w LSM PANACEUM
Wiadomość wysłana przez: Tomasz Stroczan 15 Marzec, 2013, 18:54:14
Wiem iż to nie moja sprawa ale Defekt Muzgó popełnił tekst który aktualny jest wciąż
 Polityka, wielka polityka
Mali ludzie nią manipulują
Robią wojny gdy im się podoba
I wokoło wszystkich okłamują

Politycy swoje mózgi
Wytężają już od wielu lat
Myślą dniami i nocami
Jakby unicestwić cały świat
Szanowni państwo słowa "byliśmy,jesteśmy,będziem a ludzie jedni przychodzą inni odchodzą" są dziadostwem i małostkowością. Ale wroną się urodził orłem nie umrze. Szkoda młodych ludzi bo to oni we wszelkich organizacjach są kołami napędowymi.


Tytuł: Odp: Zmiany w LSM PANACEUM
Wiadomość wysłana przez: Jola 15 Marzec, 2013, 21:41:27
Nie wnikam w to co się stało ale przyznam, iż zasmucił mnie fakt iż tak wiele wartościowych osób wystąpiło z szeregów Panaceum ale skoro tak się stało to pewnie musiał być jakiś powód.
Jeśli chodzi o "starszego pana" ( tego od kontrowersyjnych komentarzy) to również uważam, że najwyższy czas by się ustatkował.  ;) ;D A tak na serio Fire, nigdy się nie zmieniaj.
Pozdrawiam serdecznie członków Panaceum zarówno tych obecnych jak i byłych.


Tytuł: Odp: Zmiany w LSM PANACEUM
Wiadomość wysłana przez: edward osman 15 Marzec, 2013, 22:04:41
Serdecznie witam Jolu po długiej przerwie. Cieszę się, że wróciłaś na forum :)