Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Bieżące Wiadomości => Miasto Lubań => Wątek zaczęty przez: Urząd Miasta 18 Luty, 2013, 13:48:53Tytuł: Futsalowe emocje na Dolnym Śląsku!
Wiadomość wysłana przez: Urząd Miasta 18 Luty, 2013, 13:48:53
2 lutego w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaniu odbył się II turniej o Puchar Burmistrza Miasta Lubań Arkadiusza Słowińskiego. Impreza miała na celu popularyzowanie futsalu jako atrakcyjnej odmiany piłki nożnej. Emocji nie brakowało zarówno w turnieju z udziałem młodzików, jak i seniorów.
(http://luban.pl/data/news/icons/9ae4a5b6d2fd2c33b5d3f87ba604851c.jpeg)
Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili najmłodsi adepci futsalu. Turniej w pierwszej fazie był rozgrywany w dwóch grupach. W każdej znalazły się po cztery drużyny. W grupie „A” bezkonkurencyjny okazał się pierwszy zespół Skorpionów Lubań, który z kompletem zwycięstw w tabeli wyprzedził Nysę Zgorzelec (wygrał 6:0), Łużyce Lubań (5:0) oraz Olszę Olszyna (4:0). Grupę „B” wygrali piłkarze Granicy Bogatynia, którzy wyprzedzili Karkonosze Jelenia Góra, WKS Śląsk Wrocław (filia Milicz) oraz drugi zespół Skorpionów z Lubania. W spotkaniu o siódme miejsce Skorpiony II wygrały w rzutach karnych z prowadzoną przez Łukasza Lisiowskiego Olszą Olszyna 2:1 (w regulaminowym czasie gry był remis 1:1). W spotkaniu o piątą pozycję zespół z Milicza wygrał z Łużycami 5:0. W pierwszym półfinale Skorpiony prowadzone przez trenera Konrada Murawskiego rozgromiły Karkonosze 5:0. Zespół z Lubania w finale zmierzył się z Nysą Zgorzelec, która w swoim meczu o finałową przepustkę wygrała z Granicą w najskromniejszym wymiarze. W wielkim finale górą byli lubanianie, którzy w rzutach karnych pokonali drużynę trenera Tomasza Górala 1:0. W regulaminowym czasie padł bezbramkowy remis, mimo że okazji z obu stron było co nie miara. Na najniższym stopniu podium stanęli piłkarze z Bogatyni, którzy po serii rzutów karnych wygrali z rówieśnikami z Jeleniej Góry 3:1. Podobnie jak w wielkim finale w regulaminowych 12 minutach meczu nie padł żaden gol. Obok pucharów dla najlepszych drużyn nie zabrakło wyróżnień dla wyróżniających się piłkarzy.
Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Sebastiana Hołubowicza, bramkarzem imprezy został Kamil Borysiuk, a tytuł króla strzelców wywalczył Konrad Synowiec.

Po wręczeniu nagród do rywalizacji przystąpili seniorzy. Drużyny w 5-osobowych składach najpierw walczyły w dwóch grupach, a następnie o końcowe lokaty w turnieju. Ostatecznie triumfował faworyt Dream Team (w składzie zbudowanym głównie z zawodników czwartoligowych Łużyc Lubań), który w finale wygrał z FC Lambada 6:0. W meczu o najniższy stopień podium BMW Inchape Motor Wrocław zwyciężył juniorów Łużyc 6:3, mimo że ulegał swoim rywalom już 0:3. Piłkarzem turnieju wybrano Pawła Michalika z Łużyc, bramkarzem numer jeden został Rafał Golba, a strzelcem Rafał Rybiński.

Dodajmy, że swoje umiejętności w przerwach między poszczególnymi spotkaniami prezentowały cheerleaderki Zumba Show z Lubania. Organizatorem imprezy był pan Olgierd Pogorzelec, Klub Łużyce Lubań i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu.

Źródło: www.luban.pl (http://www.luban.pl)