Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Po pracy => Hydepark => Wątek zaczęty przez: ZUZA 13 Luty, 2013, 22:34:12Tytuł: "Intrygujące plany Ebhardta"-w "Siódmym niebie"
Wiadomość wysłana przez: ZUZA 13 Luty, 2013, 22:34:12
Data 13 luty została wybrana nieprzypadkowo przez twórców wystawy "Intrygujące plany Ebhardta" w lubańskiej kawiarni-galerii "Siódme niebo". Jest to data śmierci niemieckiego architekta Bodo Ebhardta, który w latach 1909-1914 dokonał przebudowy leśniańskiego zamku Czocha. http://pl.wikipedia.org/wiki/Bodo_Ebhardt (http://pl.wikipedia.org/wiki/Bodo_Ebhardt)
Piotr Kucznir i Barbara Grzybek zgromadzili na wystawie kopie planów przebudowy zamku oraz zdjęcia zamku Czocha. Mała kawiarnia w lubańskim Trecie wypełniła się gośćmi. Była dyrektor Zamku Czocha, członkowie Stowarzyszenia Zamek Czocha i inni.
Piotr Kucznir ze swadą przedstawiał ciekawostki dotyczące planów, architekta oraz samego zamku objaśniając, że zamysłem twórców wystawy było przybliżenie i zainteresowanie mieszkańców Lubania zamkiem oraz pokazanie, jak wiele ciekawych materiałów można odnaleźć w archiwum państwowym.
Pani Barbara Grzybek zachęcała do wizyt w archiwum, a członkowie stowarzyszenia
zaprosili na "Nocne zwiedzanie zamku".
Na koniec twórcy wystawy podziękowali panu Ireneuszowi Mielcowi za udostępnienie "Siódmego nieba" na potrzeby wystawy, którą będzie można oglądać w godzinach otwarcia kawiarni, do czego tych którzy nie byli szczerze zachęcam.

(zdjęcia moje i Agnieszki Łabuz)


Tytuł: Odp: "Intrygujące plany Ebhardta"-w "Siódmym niebie"
Wiadomość wysłana przez: ZUZA 26 Luty, 2013, 19:24:30
To było ciekawe popołudnie:

Tajemnice Zamku Czocha (http://www.youtube.com/watch?v=tarwH1ZtOb8#)