Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Po pracy => Przyroda i Turystyka => Wątek zaczęty przez: www.tierpark-goerlitz.de 16 Styczeń, 2013, 11:47:14Tytuł: Pstrokata wspólnota mieszkaniowa w Naszym Zoo Görlitz Zgorzelec
Wiadomość wysłana przez: www.tierpark-goerlitz.de 16 Styczeń, 2013, 11:47:14
W październiku 2012, podczas jednej tylko nocy, kuna spustoszyła tybetańską wolierę w Naszym Zoo. Przy życiu pozostał jedynie uszak siwy.
Aby w przyszłości zapobiec takim nieszczęściom, wykonano sporo prac mających na celu zmodernizowanie tybetańskiej woliery, m.in. zamontowano na dachu nową siatkę, ufundowaną przez Firmę Seilerei Goltz z Goerlitz, odporną na ugryzienia kuny.  Odnowiona zagroda jest bezpieczna, kolorowa i całkowicie zdominowana przez mężczyzn. Wraz z samcem uszaka siwego wprowadziły się do niej samce bażanta diamentowego, złocistego, nepalskiego, jak również trzy ,wyklute u nas w maju 2012, samce kitty czerwonodziobej.
Ta dość nietypowa wspólnota mieszkaniowa powstała w wyniku restrukturyzacji w Naszym Zoo oraz nadwyżki samców wśród zwierząt. Mimo tej konstelacji zagroda pozostanie nadal  otwarta dla naszych gości. 

www.tierpark-goerlitz.de (http://www.tierpark-goerlitz.de)
https://www.facebook.com/nasze.zoo.goerlitz.zorzelec (https://www.facebook.com/nasze.zoo.goerlitz.zorzelec)