Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Po pracy => Kultura i sztuka => Wątek zaczęty przez: ZUZA 11 Październik, 2008, 20:22:57Tytuł: Literacka nagroda dla Kazimierza Kiljana
Wiadomość wysłana przez: ZUZA 11 Październik, 2008, 20:22:57
Promocja tomiku "Tu mieszka Bóg"
dofinansowanego przez Miasto Jelenia Góra

Zapraszam wszystkich serdecznie na uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom konkursu i promocję tomiku Tu mieszka Bóg. Projekt był realizowany przez Stowarzyszenie Civitas Christiana, Oddział Wrocławski przy współpracy Stowarzyszenia W Cieniu Lipy Czarnoleskiej.
Uroczystość odbędzie się dnia 18 października 2008 r o godzinie 16.00 w Pałacu Schafgotschów w Cieplicach, którego podwoje otworzą się dla nas dzięki uprzejmości gospodarza, Politechniki Wrocławskiej.

W planie jest wręczenie nagród i prezentacja utworów. Celem projektu było upamiętnienie artystyczne zabytków sakralnych Dolnego Śląska i cel ten został osiągnięty, bo na ręce organizatorów wpłynęło wiele ciekawych wierszy.

Piękne sale pałacu, wzruszająca poezja, religijna tematyka, to nie wszystkie walory uroczystości.
Dopełni ją koncert w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej II Stopnia z tutejszego uzdrowiska.

Nagrody w konkursie poetyckim TU MIESZA BÓG rozproszą się po wielu miastach. Jury pod przewodnictwem dra Józefa Zapruckiego uznało, ze poziom nadesłanych prac jest tak wysoki, że pulę nagród trzeba rozdzielić inaczej, niż przewidywano w projekcie. Zamiast zastosować gradację trzech najwyższych nagród, w sposób równorzędny uhonorowano autorów zestawów utworów.
Po otwarciu kopert oznaczonych godłami okazało się, że nagrody przypadną w udziale:
Kazimierzowi Kiljanowi z Lubania,
Annie Piliszewskiej z Wieliczki,
Elżbiecie Śnieżkowskiej – Bielak z Gryfowa Śląskiego,
Dominice Nowak – Adamczyk z Krakowa,
Lechowi Lamentowi z Turka,
Ewelinie Nienartowicz z Jeleniej Góry.
Wyróżniono natomiast wiersze
Lidii Krzysztoń z Jeleniej Góry,
Sławomiry Korony- Szadkowskiej z Jeleniej Góry,
Stanisława Czajewicza z Rząsin.

Jury oceniło 114 nadesłanych utworów, z których wiele reprezentowało wysoki kunszt poetycki. Ilość nagrodzonych autorów spowodowała, że przy planowanej kwocie puli 1500 zł wysokość 6 nagród wyniesie po 200, a 3 wyróżnień – po 100 złotych.

źródło http://strumienie.vel.pl/