Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Bieżące Wiadomości => Miasto Lubań => Wątek zaczęty przez: Urząd Miasta 28 Listopad, 2012, 14:38:50Tytuł: Co dalej z Przedszkolem Miejskim Nr 3?
Wiadomość wysłana przez: Urząd Miasta 28 Listopad, 2012, 14:38:50
Wielu z mieszkańców Lubania zadaje sobie pytanie: co dalej z remontem Przedszkola Miejskiego Nr 3?

Otóż informujemy, że procedura związana z wyłonieniem wykonawcy, który zrealizuje prace remontowe została już zakończona. We wrześniu br. została podpisana umowa z Urzędem Marszałkowskim w sprawie dofinansowania projektu pn. „Modernizacja Przedszkola Miejskiego Nr 3 przy ul. Różanej 1 w Lubaniu”, tym samym rozpoczęła się jego realizacja. Całkowita wartość projektu wyniosła 1 742 036, 54 zł, w tym dofinansowanie z RPOWD wynosi 1 022 164, 74zł.

- Pierwszy przetarg na wykonanie remontu został anulowany ponieważ najniższa złożona oferta przekraczała wartość środków, jakie samorząd przeznaczył na tą inwestycję. W chwili obecnej zakończono kolejne postępowanie przetargowe związane z wyłonieniem wykonawcy. Wkrótce zostanie podpisana umowa i  rozpoczną się prace remontowe – informuje Grażyna Szafranowska, inspektor Wydziału Inwestycji i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lubań.

Obecny, zły stan techniczny budynku i jego otoczenia generuje wysokie koszty utrzymania, podczas gdy środki te mogłyby zostać spożytkowane na inne cele. Wiele elementów obiektu stwarza zagrożenie dla użytkowników, zwłaszcza pokrycie dachu. Ponadto niedostateczne wyposażenie placówki oświatowej w nowoczesne pomoce dydaktyczne znacząco wpływa na obniżenie efektywności jak i przyjemności nauczania dzieci. Brak dostępu do specjalistycznych pomocy naukowych odbija się niekorzystnie również na nauczycielach, którzy nie mogą w pełni realizować planu zajęć.
Oprócz kompleksowego remontu budynku, zakres robót obejmuje również m.in. zakup kolektorów słonecznych, wykonanie instalacji komputerowej oraz monitoringu TV w celu zwiększenia bezpieczeństwa dzieci, zakup wyposażenia przedszkola m.in. do kuchni, zagospodarowanie terenu wokół obiektu, tj. stworzenie dwóch placów zabaw oraz amfiteatrzyku do występów plenerowych.

(http://luban.pl/data/tn_PM%20nr%203%20006.jpg)
Lubańskie przedszkole ma zostać ponownie oddane do użytku do końca lipca 2013 roku.

Źródło: www.luban.pl (http://www.luban.pl) - ŁCR


Tytuł: Odp: Co dalej z Przedszkolem Miejskim Nr 3?
Wiadomość wysłana przez: izabela1 28 Listopad, 2012, 18:58:48
A czy takiego cudownego remontu doczeka się kiedyś Przedszkole Miejskie nr 1?


Tytuł: Odp: Co dalej z Przedszkolem Miejskim Nr 3?
Wiadomość wysłana przez: dorotka 29 Listopad, 2012, 16:32:00
Sufit na parterze tego budynku jest spięty jakąś metalową klamrą już od kilku lat i nikomu to nie przeszkadza........ Aż strach posyłać tam dzieci....... Gdzie nadzór budowlany?????


Tytuł: Odp: Co dalej z Przedszkolem Miejskim Nr 3?
Wiadomość wysłana przez: Tony 29 Listopad, 2012, 17:58:35               oj tam oj tam
                              na basenie za to woda leje się ciurkiem z sufitu
                      ale to basen więc to nie absurd... :)
                       absurdem jest za to ciężko otwierająca się klapa śmietnika
                            w Włoszech widziałem śmietniki  które miały ramę z przodu
                         która pełniła funkcje pedała która po naciśnięciu stopą otwierała
                           klapę bez dotykania brudnej klapy...
Tytuł: Odp: Co dalej z Przedszkolem Miejskim Nr 3?
Wiadomość wysłana przez: dorotka 29 Listopad, 2012, 20:32:47
A w centralnych placach miast niemieckich są tabliczki z namalowanym szczurem i podpisem - "karmiąc gołębie, karmisz szczury". U nas przy fontannie wszyscy karmią te ptaki, które paskudzą pobliskie bloki, kamienice i ratusz, roznoszą choroby, a i szczurki wieczorami mają używanie, co nie raz widziałam...... :'( Daleko nam do tego europejskiego wzorca ......