Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Bieżące Wiadomości => Miasto Lubań => Wątek zaczęty przez: Urząd Miasta 18 Wrzesień, 2012, 15:19:15Tytuł: Kolejny inwestycyjny krok do przodu
Wiadomość wysłana przez: Urząd Miasta 18 Wrzesień, 2012, 15:19:15
Nadszedł czas, na który przede wszystkim mieszkańcy lubańskiej „Podkowy” tak długo czekali. Zakończono inwestycje, dzięki której zlikwidowano najważniejsze problemy tego terenu, tj. m.in. niskie standardy i brak estetyki przestrzeni publicznej – co było wynikiem wieloletnich zaniedbań infrastrukturalnych, które wpływały negatywnie na wizerunek Lubania.
(http://luban.pl/data/tn_podkowa.jpg)
Zakres zrealizowanych prac objął rekultywacje terenów zielonych (nasadzenie drzew i krzewów ozdobnych oraz zasianie trawy na zagospodarowanym terenie), wybudowanie elementów małej architektury (ławki, kosze), instalacje systemu oświetleniowego oraz budowę ogólnodostępnego placu zabaw dla dzieci, tzw. ogródka jordanowskiego.
Szacunkowa wartość projektu pn. „Zagospodarowanie Podkowy” wyniosła 886 tys. zł, z czego prawie 621 tys. zł zostanie dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego.

Zdjęcia archiwalne
(http://luban.pl/data/mini_PODKOWA%20003.jpg)

Więcej zdjęć: http://luban.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=1169&menu_id=0 (http://luban.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=1169&menu_id=0)


Tytuł: Odp: Kolejny inwestycyjny krok do przodu
Wiadomość wysłana przez: kobieta 18 Wrzesień, 2012, 17:21:20
oj, jaka ładna ta nasza "podkówka", ale zachwyt zachwytem, azycie życiem i... klucze do smietnika są w ilości aż 10 sztuk na całą podkowę - to pierwsze "plotkarskie" doniesienia, a czy się nie okaże to prawdą?? byłoby śmieszne, żeby każdy lokator dorabiał swój własny kluczyk. Sprawa druga: wiem, że najdotkliwszą karą jest kara pienięzna, co tu uczynic, aby ta mała architektura posłuzyła nam nie jeden roczek ale dłuuugo, aby ławeczki nie stały się strzepem szczebelek. O monitoringu mowy nie ma, bo kasy na to nie ma, ale może lokatorzy cos by dorzucili??kto wie? Wtedy byc może byłoby estetycznie i porządnie na długo.
Nie mozna oczekiwać ciągłych patroli np. strazy miejskiej, jednak jak rozwiązać problem wandali z podkowy?? sądze, że jesli mamusia z tatusiem wyłożyli by kasę za np. zniszczenie kwietnika  to wówczas nie byłoby mowy "co ja mam z nim zrobić" - mówiąc o swoim małoletnim dziecku


Tytuł: Odp: Kolejny inwestycyjny krok do przodu
Wiadomość wysłana przez: Jola 18 Wrzesień, 2012, 20:23:13
Piękna sprawa z tą Podkową. W pierwszej chwili nie poznałam tego miejsca patrząc na zdjęcie. Jeśli chodzi o klucze, dorobienie kluczyka to groszowe sprawy, więc nie rozumiem poco robić z igły widły ale jak mówi stare przysłowie:"kto chce psa uderzyć, ten kij zawsze znajdzie". To w jakim stanie utrzymane są nasze podwórka, klatki chodowe, parki itd świadczy o poziomie naszej kultury. Czasem patrząc na niektóre zaniedbane i zdemolowane miejsca (dotyczy to całego kraju)mam wrażenie, że dopiero niedawno zeszliśmy z drzewa i w swojej ewolucji nie odbiegliśmy daleko od małpy a zresztą czy widział ktoś kiedyś małpę wandala, demolującą las. Druga sprawa to taka, jeśli jakaś wspólnota mieszkaniowa decyduje się na jakikolwiek remont, to pierwej członkowie tej wspólnoty muszą nazbierać czy tez wysupłać fundusze na remont z własnej kieszeni, więc potem pilnują tego swojego obejścia jak oczka w głowie. Niestety coś, co przychodzi łatwo lub za darmo, nie zawsze jest doceniane. Dlaczego tak się dzieje ? Raczej nie zamierzam nad tym się rozwodzić, bo i po co. Oczywiście Lubaniacy, to mądrzy i dobrze ludzie, więc potrafią docenić i uszanować zarówno swoje prywatne dobro jak i to, co jest dobrem publicznym. 


Tytuł: Odp: Kolejny inwestycyjny krok do przodu
Wiadomość wysłana przez: edward osman 19 Wrzesień, 2012, 09:11:49
Cytuj
klucze do smietnika są w ilości aż 10 sztuk na całą podkowę - to pierwsze "plotkarskie" doniesienia, a czy się nie okaże to prawdą?? byłoby śmieszne, żeby każdy lokator dorabiał swój własny kluczyk.

Inwestycja za prawie 900 tyś. Dorobienie klucza może 5 zł. szokujące zestawienie kosztów. Zapewne kobieto lepiej było przed remontem? przynajmniej nie musiałabyś wydać 5 zł. A i syfek był swojski. I zmartwień mniej - bo nikt nie niszczył. 


Tytuł: Odp: Kolejny inwestycyjny krok do przodu
Wiadomość wysłana przez: kobieta 19 Wrzesień, 2012, 10:47:21
oj, chyba są trudności z czytaniem ze zrozumieniem. Jak stać na konia to i na lejce.... więc jak stać na 900 tys. to i na 5 zl x ilość mieszkań


Tytuł: Odp: Kolejny inwestycyjny krok do przodu
Wiadomość wysłana przez: edward osman 19 Wrzesień, 2012, 13:06:42
Koniem i lejcami jest tu teren Podkowy. Jak widać na zdjęciach pięknie zrewitalizowany. wywóz nieczystości stałych to problem wspólnot i ich zarządców. A może miasto ma też Tobie kupic  woreczki na śmieci?


Tytuł: Odp: Kolejny inwestycyjny krok do przodu
Wiadomość wysłana przez: kondzio 19 Wrzesień, 2012, 21:45:50
Cóż za wspaniałe i realistyczne porównanie sytuacji miasta poprzez grafikę! Aktualny pejzaż (przed)jesieni 2012, a poniżej archiwalna fotka "podkówki" wołającej: "Lubańska Elitarna Trójco, ratuj!"...jasna cholera, jak to dobrze, że tamte czasy już przeminęły. Brud, smród, sodoma i ze względów estetycznych dalej wolę nie wymieniać bo jestem po kolacji. Jeśli chodzi o kwotę 5 zł za kluczyk - niektórzy mogliby szczerze zabrać się za robotę zamiast stać czynnie pod ABC'shop i narzekać na brak tej gigantycznej kwoty. Pozdrowienia dla posiadaczy kluczyków i miłośników lokalnego syfu ;)