Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Po pracy => Kultura i sztuka => Wątek zaczęty przez: ZUZA 14 Wrzesień, 2008, 19:04:33Tytuł: Spotkanie Grupy Literackiej NURT
Wiadomość wysłana przez: ZUZA 14 Wrzesień, 2008, 19:04:33
14.10.2008r. o godz.16.30 w kawiarence MDK "MUZA" na pierwsze po wakacjach klubowe spotkanie zaprasza Grupa Literacka NURT.

Będzie to czwarty sezon zespołowego działania lokalnych twórców.
Wspólna praca zaowocowała wydanym w 2007 roku almanachem "Ślady czasu", zawierającym wiersze 12 autorów z Lubania i okolic. Skład grupy jest zmienny, różnie układają się ludzkie losy. Młodzi twórcy wyjeżdżają na studia, do pracy, starszym nie zawsze zdrowie pozwala na udział w spotkaniu. Przychodzą ośmielone działaniem innych nowe osoby. Ukrywane dotąd w szufladach utwory, zwykle pisane z potrzeby duszy, nie dla poklasku, otrzepane z kurzu, odczytywane z pożółkłych kartek, drżącym głosem autora dostarczają wzruszeń słuchaczom.
Często organizowane są spotkania na wybrany temat (np. kobieta, miłość, jesień, owoc) lub nastrojowe wieczory literackio-muzyczne. Na konkurs literacki "O złote lubańskie pióro" wpłynęły wiersze z całego kraju, a rozdanie nagród przerodziło się spontanicznie w wieczór poezji śpiewanej laureata. Świętujemy wspólnie tomiki poezji wydawane przez członków Grupy, cieszymy się ich sukcesami w konkursach literackich, zapraszamy i uczestniczymy w działalności klubów literackich z innych miast regionu (Gryfów, Zgorzelec, Jelenia Góra). W przygotowaniu jest kolejny almanach grupy.

Zapraszamy do udziału w naszych spotkaniach. Czekamy na osoby piszące- forma i treść dowolna, podzielcie się z nami swoją pracą, skonfrontujcie z życzliwym słuchaczem to co napisaliście. Liczymy również na słuchaczy, których udział jest dla nas równie ważny.
Udział w spotkaniach - bezpłatny.


Tytuł: Odp: Spotkanie Grupy Literackiej NURT
Wiadomość wysłana przez: ZUZA 10 Październik, 2008, 22:23:07
W programie spotkania wykład znanej poetki i pisarki z Gryfowa pani Elżbiety Śnieżkowskiej-Bielak na temat literatury, form poetyckich oraz sztuki tworzenia.

Przed spotkaniem można zapoznać się ze stroną twórczyni :
http://www.sniezkowska.pl/