Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Bieżące Wiadomości => Powiat lubański => Wątek zaczęty przez: powiat 10 Lipiec, 2012, 20:21:35Tytuł: APEL STAROSTY O POMOC DLA POWODZIAN
Wiadomość wysłana przez: powiat 10 Lipiec, 2012, 20:21:35
W związku z tragedią jaka nawiedziła powiat lubański, Starosta Walery Czarnecki zwrócił się do starostów w całym kraju z apelem o pomoc dla powodzian. Apel przyjął również prezydent Katowic, który obiecał pomoc w tej sprawie.

W dniu 09 lipca 2012 roku w Sycowie w Powiecie Oleśnickim w trakcie trwania Konwentu Starostów Województwa Dolnośląskiego, starosta lubański Walery Czarnecki poprosił szacowne gremium aby swoim autorytetem wsparli akcję pomocy dla osób poszkodowanych w wyniku powodzi, która nawiedziła gminy Olszynę i Lubań.

Ten sam apel zostanie rozesłany również do wszystkich starostów w Polsce  – zapewnił podczas dzisiejszej rozmowy Walery Czarnecki. Rozesłanie apelu do tak wielu włodarz możliwe było dzięki pozytywnej odpowiedzi na prośbę Walerego Czarneckiego, szefa Związku Powiatów Polskich  - starosty polkowickiego Marka Tramsia oraz dzieki uzgodnieniom z  sekretarzem generalnym związku Rudolfem Borusiewiczem.

Liczę na to, że będzie miało to szeroki oddźwięk i pozwoli wspomóc osoby potrzebujące pomocy – mówi starosta. Ponadto taki sam apel otrzymał prezydent Katowic, który również obiecał wsparcie akcji pomocy dla powodzian.