Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Po pracy => Przyroda i Turystyka => Wątek zaczęty przez: www.tierpark-goerlitz.de 19 Kwiecień, 2012, 12:26:40Tytuł: „ Shrek“ zamieszkał w Naturschutz Tierpark Görlitz
Wiadomość wysłana przez: www.tierpark-goerlitz.de 19 Kwiecień, 2012, 12:26:40
Integracja w Naturschutz Tierpark Görlitz nie jest obca. Ku uciesze naszych gości powiększyła się rodzina zwierząt w naszym górnołużyckim gospodarstwie. Dwie alpaki z Ameryki południowej wprowadziły się do zagrody wiejskiej naszego zoo. Ta pierwotnie zadomowiona w Andach forma wielbłąda, jest zwierzęciem domowym jak pozostałe zwierzęta z zagrody wiejskiej. Alpaki hodowane są głównie ze względu na wełnę, ale wykorzystuje się je również jako zwierzęta juczne. W Europie, w ostatnich dziesięcioleciach doceniono je również jako towarzysze podczas spędzania wolnego czasu, a także coraz częściej znajdują zastosowanie w terapiach z udziałem zwierząt.
Nasi nowi lokatorzy Nakoma i Shrek nie przybywają z And ale z ogrodu zoologicznego w Nürnbergii, gdzie w zeszłym roku przyszły na świat.
Mamy nadzieję, że alpaki będą się u nas dobrze czuły, a Shrek nie odstraszy naszych gości tylko przysporzy im wiele radości.