Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Po pracy => Hydepark => Wątek zaczęty przez: MAGENTA 13 Kwiecień, 2012, 10:19:41Tytuł: Bezpieczeństwo Euro 2012.
Wiadomość wysłana przez: MAGENTA 13 Kwiecień, 2012, 10:19:41
http://wiadomosci.wp.pl/kat,131034,title,Gen-Pawel-Bielawny-nagrodzony-za-milczenie-ws-Smolenska,wid,14407055,wiadomosc.html (http://wiadomosci.wp.pl/kat,131034,title,Gen-Pawel-Bielawny-nagrodzony-za-milczenie-ws-Smolenska,wid,14407055,wiadomosc.html)

"Gen. Paweł Bielawny nagrodzony za milczenie ws. Smoleńska
Został nagrodzony za milczenie – tak nasi rozmówcy oceniają fakt, że były wiceszef BOR-u gen. Paweł Bielawny, który w lutym usłyszał zarzuty za wiele zaniedbań podczas zabezpieczania tragicznego lotu 10 kwietnia 2010 r., będzie odpowiedzialny za… bezpieczeństwo VIP-ów podczas Euro 2012.

 To jest działanie wymierzone w system prawny Rzeczypospolitej. Człowiek, który odpowiada za poważne nieprawidłowości, jest podejrzany o popełnienie przestępstwa i fałszowanie dokumentów, zostaje doradcą ds. bezpieczeństwa w urzędzie państwowym. To pokazuje stopień kryminalizacji rządu Donalda Tuska – tak poseł Antoni Macierewicz, przewodniczący zespołu parlamentarnego badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej, komentuje informację o zatrudnieniu gen. Bielawnego przez wojewodę małopolskiego Jerzego Millera.

Były wiceszef BOR-u ma odpowiadać za bezpieczeństwo VIP-ów, którzy podczas Euro 2012 pojawią się w Krakowie. Pod Wawelem będą trenowały reprezentacje Włoch, Anglii i Holandii.

Bielawny został ewidentnie nagrodzony, pytanie, za co. Być może za milczenie, odmawia bowiem składania zeznań i wyjaśnień w sprawie jego roli w tragedii smoleńskiej. Brak mi słów dla tej bezczelności
Marek Opioła

 – Bielawny został ewidentnie nagrodzony, pytanie, za co. Być może za milczenie, odmawia bowiem składania zeznań i wyjaśnień w sprawie jego roli w tragedii smoleńskiej. Brak mi słów dla tej bezczelności Marek OpiołaBielawny został ewidentnie
nagrodzony, pytanie, za co. Być może za milczenie, odmawia bowiem składania zeznań i wyjaśnień w sprawie jego roli w tragedii smoleńskiej. Brak mi słów dla tej bezczelności. Premier, który bezpośrednio nadzoruje wojewodów, powinien natychmiast zdymisjonować Millera za podejmowanie takich decyzji. Tymczasem znów wszyscy pozostają bezkarni i tak się zachowują – mówi poseł Marek Opioła, członek komisji ds. służb specjalnych.

 – Najwyraźniej prokuratura nie zastosowała wobec pana Bielawnego środka zapobiegawczego w postaci zakazu wykonywania określonych czynności. Zawodowych. Wobec tego sprawę można rozpatrywać w kategoriach politycznych i na tej płaszczyźnie oceniać. Może tu nie być przeciwwskazań prawnych – mówi prokurator Dariusz Barski.

 W lutym prokuratura zarzuciła Bielawnemu niedopełnienie obowiązków związanych z działaniami BOR-u, m.in. podczas przygotowań lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Smoleńska w kwietniu 2010 r., oraz poświadczenie nieprawdy. Tuż po tej decyzji szef BOR-u gen. Marian Janicki spotkał się z ministrem spraw wewnętrznych Jackiem Cichockim. Rezultatem było zdymisjonowanie Bielawnego.

 Jerzy Miller, nowy-stary pracodawca Bielawnego, był do niedawna szefem państwowej komisji badającej katastrofę smoleńską. Końcowy raport komisji obciążał pilotów i ani słowem nie wspominał o zaniedbaniach Biura Ochrony Rządu, które podlegało wówczas Millerowi jako ministrowi spraw wewnętrznych.

 To nie pierwsza nagroda dla Bielawnego. Tuż po katastrofie, podobnie jak jego przełożony, szef BOR-u Marian Janicki, otrzymał od prezydenta Bronisława Komorowskiego szlify generalskie. "

(msz)


Tytuł: Odp: Bezpieczeństwo Euro 2012.
Wiadomość wysłana przez: Bond 13 Kwiecień, 2012, 11:52:16
w kościel - polityka
   w rocznicę katastrofy - polityka
       teraz na stadionach Euro 2012 - polityka
               ludzie opanujcie się !  

@JB :-[ :-[ :-[
          


Tytuł: Odp: Bezpieczeństwo Euro 2012.
Wiadomość wysłana przez: MAGENTA 13 Kwiecień, 2012, 12:15:18
Nie interesujesz się polityką? Polityka interesuje się Tobą! :o

Polityka dotyczy każdej dziedziny naszego życia. Nie interesujesz się polityką? Zainteresuj się swoim życiem.
 :-\


Tytuł: Odp: Bezpieczeństwo Euro 2012.
Wiadomość wysłana przez: MAGENTA 13 Kwiecień, 2012, 12:37:23
@Bond
Zgodnie z Twoim życzeniem: ;D

http://nocoty.pl/galeria.html?gid=14407310&kat=1013547&ticaid=5e43c (http://nocoty.pl/galeria.html?gid=14407310&kat=1013547&ticaid=5e43c)

Agnieszka Włodarczyk

Ależ ona jest sprytna!

 Agnieszka Włodarczyk wpadła na doskonały pomysł. Skoro jej związek z Mikołajem Krawczykiem wzbudza wielkie zainteresowanie fanów i mediów, to dlaczego by na tym nie zarobić? Jak dowiedział się Fakt, śpiewająca celebrytka namawia partnera do nagrania wspólnej płyty!

 Myślicie, że Mikołaj się zgodzi?


Tytuł: Odp: Bezpieczeństwo Euro 2012.
Wiadomość wysłana przez: MAGENTA 13 Kwiecień, 2012, 13:39:08
w kościel - polityka
  (...)
               ludzie opanujcie się ! 

@JB :-[ :-[ :-[
           


MASZ RACJĘ W KOŚCIELE POLITYKA. ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ. PRZECZYTAJ:
http://www.naszapolska.pl/index.php/component/content/article/42-gowne/2477-familiada-kardynaa-dziwisza (http://www.naszapolska.pl/index.php/component/content/article/42-gowne/2477-familiada-kardynaa-dziwisza)

„Familiada kardynała Dziwisza
Kardynał Stanisław Dziwisz zaatakował dziennikarza “Rzeczpospolitej” i członka Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, red. Tomasza Terlikowskiego, który w swoim artykule pt. “Ks. Natanek: między Lutrem a ojcem Pio” opisał tło konfliktu pomiędzy ks. Natankiem a metropolitą krakowskim. Kardynała wyraźnie zabolało stwierdzenie dziennikarza o upolitycznieniu krakowskiej kurii i koligacjach rodzinnych samego Don Stanislao z politykami Platformy Obywatelskiej. Hierarcha użył broni ostrej – oficjalnego oświadczenia, w którym napisał: “To, że spotykamy się z racji pełnionych obowiązków z politykami różnych opcji nie może być przedmiotem nadinterpretacji”. Terlikowskiemu zarzucił, że jego publikacja była “niedorzecznością i krzywdzącym posądzeniem”. Na koniec metropolita wspomniał też o “blogach ludzi, którzy są uprzedzeni, a może nawet niezrównoważeni”, a na których miałby się opierać Terlikowski, co miało oczywiście uderzyć rykoszetem w ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego (czytaj niżej rozmowę “NP” z księdzem). Terlikowski, zaskoczony atakiem dawnego sekretarza Jana Pawła II, napisał na prowadzonym przez siebie portalu Fronda.pl, że “(kardynał – przyp. red.) personalnie atakuje mnie osobiście i niewymienionego z nazwiska księdza i autora bloga (trudno nie domyślić się o kogo chodzi) (…). Trudno (…) udawać, że rodzeni bracia polityków PO odgrywają ważną rolę w całej kurii. Tajemnicą poliszynela są także informacje o tym, że pewna część nominacji proboszczowskich miała wprost polityczny charakter". Warto więc przyjrzeć się sojuszowi PO-lityki i krakowskiego Kościoła.

Rodzinne powiązania
Ireneusz Raś i ks. Dariusz Raś

Ireneusz Raś jest posłem Platformy Obywatelskiej, szefem małopolskiej PO, a także starszym bratem ks. Dariusza Rasia, sekretarza kardynała Stanisława Dziwisza. Bracia mają duży wpływ na kontakty kardynała ze światem polityki, czego efektem są partyjne rekolekcje działaczy PO łączone z audiencją u kardynała. Pierwsze takie rekolekcje odbyły się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, od czego wzięło nazwę pojęcie “kościoła łagiewnickiego”.

Andrzej Dziwisz

Kolejnym politykiem związanym z metropolitą krakowskim jest Andrzej Dziwisz. Jest on bratankiem kardynała Dziwisza, wójtem Raby Wyżnej - oczywiście z ramienia Platformy Obywatelskiej.
Barbara Dziwisz

W polityce zaistniała jako radna województwa małopolskiego, oczywiście z Platformy Obywatelskiej. Jest bratanicą kardynała Dziwisza. Obecnie kandyduje do Sejmu z list PO.
Paweł Pitera

Kardynał Dziwisz dał wyraźny sygnał Polakom, że to on jest spadkobiercą spuścizny po Janie Pawle II. Stało się to w chwili wydania wspomnień o tytule “Świadectwo” i nakręceniu na ich podstawie filmu. Produkcja ekranowa nie doszłaby do skutku, gdyby nie zaufanie i wiele godzin spędzonych przez krakowskiego hierarchę z reżyserem Pawłem Piterą, mężem minister Julii Pitery. Oczywiście nie trzeba dodawać, że minister Julia jest czołowym politykiem Platformy.

Marek Sowa

Koligacje rodzinne i kościelno-polityczne w Małopolsce to specjalność nie tylko “Don Stanislao”, ale także innych liderów “kościoła łagiewnickiego” związanych z kardynałem. W ubiegłym roku marszałkiem województwa małopolskiego został radny wojewódzki Platformy Marek Sowa. Zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa. To młodszy brat ks. Kazimierza Sowy z diecezji krakowskiej, szefa telewizji Religia.tv i publicysty “Tygodnika Powszechnego”, czyli mediów należących do ITI, posiadacza hołubiącej Platformę stacji TVN (o czym z zadowoleniem otwarcie mówił podczas kampanii prezydenckiej Bronisława Komorowskiego reżyser Andrzej Wajda). Zresztą w TVN ks. Sowa jest stałym przedstawicielem tzw. kościoła otwartego i nierzadko daje wyraz swojej niechęci np. do Radia Maryja.


Dziwisz w Watykanie

Kardynał Dziwisz jako zaufany sekretarz Jana Pawła II poznał większość wpływowych polityków na świecie; decydował, kto może zbliżyć się do papieża, a kto nie, znał sekrety Karola Wojtyły. Nawet po śmierci Ojca Świętego zachował jego zapiski, które papież w testamencie nakazał spalić, a każda taka kartka papieru to wiedza, władza, atut. Ogromne wpływy księdza Dziwisza w Watykanie nie były tajemnicą, ale najlepiej obrazuje je obrazek z kardynałem Josefem Ratzingerem, który – jak relacjonował to niemiecki dziennik “Die Welt” - powiedział, że papież jest w złym stanie i należy się za niego modlić. Dziwisz następnie relacjonował dziennikarzom, że kardynał tłumaczył się ze łzami w oczach, że to nie był wywiad; że to była rozmowa z przygodnie napotkanym znajomym dziennikarzem i że powiedział jedynie, iż “jeśli papież jest chory, to trzeba się za niego modlić”. A więc tłumaczący się Ratzinger, pierwszy książę Kościoła, prefekt Kongregacji Doktryny Wiary, i ks. Dziwisz, który – można było odnieść wrażenie – przyjmuje tłumaczenie i wysyła o tym informację do mediów… Zresztą kiedy kard. Ratzinger jako papież Benedykt XVI mówił o szybkim wszczęciu procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II, ksiądz Dziwisz mówił przeciwnie, o potrzebie zachowania wszelkich procedur. Nota bene wydaje się, że im dłużej ciągnąłby się proces, tym dłużej obecny metropolita krakowski wpuszczany byłby do medialnego krwioobiegu jako świadek życia papieża Polaka, który do końca trzymał go za rękę…

Dziwisz na Wawelu

Nowy papież nie zatrzymał kardynała w Watykanie. I nikt się temu nie dziwił. Za to w Krakowie – chociaż w mniejszej skali – wpływy abp Dziwisza nie zmalały. Nie jest tajemnicą, że kardynał ma najlepsze kontakty z partią Donalda Tuska i realny wpływ na politykę. Dobrze zobrazował to dziennikarz “Newsweeka” krótkim pejzażem z jednej telefonicznej rozmowy: “Wiosna tego roku. Rząd zapowiada reformę szkolnictwa wyższego i likwidację habilitacji, co ma ułatwić awans młodym naukowcom. Projekt minister Barbary Kudryckiej spotyka się z krytyką środowisk naukowych, ale ma pełne poparcie Donalda Tuska. Pewnego dnia premier odbiera telefon w gabinecie. Dzwoni kardynał Dziwisz. Ciepło pozdrawia, pyta, co słychać. Gdzieś między wierszami wspomina, że byli u niego naukowcy, którzy obawiają się konsekwencji reformy. Nie oczekuje żadnej deklaracji, płynnie powraca do uprzejmości. Od spotkania upłynęło kilka miesięcy i dziś już wcale nie jest pewne, czy habilitacje zostaną zniesione”. Kardynał nie mówi wprost: “głosujcie na PO”. Wystarczy, że przed II turą wyborów przyjmie na audiencji Donalda Tuska czy Bronisława Komorowskiemu, zatrzaśnie drzwi przed nosem innych polityków, w sprawach katastrofy smoleńskiej będzie mówił o pojednaniu językiem premiera itd. To jest realne wsparcie dla PO płynące z krakowskiej kurii.”

Robert Wit Wyrostkiewicz


Tytuł: Odp: Bezpieczeństwo Euro 2012.
Wiadomość wysłana przez: Bond 13 Kwiecień, 2012, 13:51:15
@MAGNETA
widzę u Ciebie wiele agresji, u Ciebie polityka jest chyba wszędzie w domu i pewnie w łóżku. Współczuję twojemu chłopu. Uśmiechnij się


Tytuł: Odp: Bezpieczeństwo Euro 2012.
Wiadomość wysłana przez: MAGENTA 13 Kwiecień, 2012, 13:58:50
Bond

Jak możesz widzieć agresję po tym jak tylko zrobiłam kopiuj wklej. To nie są moje artykuły!

Chciałam tylko powiedzieć, że zgadzam się z Tobą. Gdybym powiedziała, że nie zgadzam się i Cię wyzwała to wtedy byłaby agresja. To Ty się uśmiechnij, przecież wyszło na Twoje!
 :)


Tytuł: Odp: Bezpieczeństwo Euro 2012.
Wiadomość wysłana przez: MAGENTA 08 Maj, 2012, 10:01:26
http://wiadomosci.wp.pl/kat,9911,title,Rzeczpospolita-Podczas-Euro-2012-czeka-nas-komunikacyjny-horror,wid,14466757,wiadomosc.html (http://wiadomosci.wp.pl/kat,9911,title,Rzeczpospolita-Podczas-Euro-2012-czeka-nas-komunikacyjny-horror,wid,14466757,wiadomosc.html)

"Rzeczpospolita": Podczas Euro 2012 czeka nas komunikacyjny horror

"Komunikacyjny horror, pozamykane szkoły, uczelnie, teatry i muzea. O tym, co czeka nasz kraj.
Na miesiąc przez rozpoczęciem mistrzostw gazeta przygotowała specjalny raport na ten temat. Według spółki PL.2012 koordynującej przygotowania do mistrzostw, nie udało się zrealizować jednej ósmej inwestycji, wartych aż 13 miliardów złotych - głównie tych, gdzie inwestowało państwo.
Największą porażką jest infrastruktura. Żadna z dróg, którymi zgodnie z deklaracjami z 2008 roku kibice mieli podróżować po Polsce, nie zostanie w całości wybudowana ani zmodernizowana. W efekcie zagranicznych kibiców czeka komunikacyjny horror. Na przykład przejechanie ponad 350 kilometrów z Warszawy do Wrocławia zajmie około sześciu godzin. Na zachodzie Europy podobny dystans pokonuje się w dwie i pół godziny - czytamy w "Rzeczpospolitej".

 Gazeta dodaje, że Euro to również sporo utrudnienia dla mieszkańców miasta, w których rozgrywane będą mecze. W dniu spotkań zamykane będą ulice i całe dzielnice położone w pobliżu stadionów. Zamykane będą także szkoły i uczelnie. W trakcie turnieju nie będą czynne także dwa warszawskie teatry: Studio i Dramatyczny znajdujące się w Pałacu Kultury, obok, którego powstanie Strefa Kibica."