Lubań Luban24 Wiadomości z Lubania

Po pracy => Ogłoszenia drobne => Wątek zaczęty przez: Marek Kardela 12 Kwiecień, 2012, 19:04:23Tytuł: Hans Kloss w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: Marek Kardela 12 Kwiecień, 2012, 19:04:23
W najbliższy weekend na ekranie naszego kina "Wawel" będziemy mogli ponownie zobaczyć agenta J-23  (Hansa Klossa)w akcji, choć tym razem "Stawka będzie większa niż śmierć"
Ciekaw jestem Państwa opini o tym filmie, gdyż czytając recenzje w internecie byłem nieco zdziwiony tak dużą ilością opini negatywnych.
Zapraszam i przypominam : piątek, sobota, niedziela godz. 17:00 i 19:15

A oto przykładowe opinie z internetu :

UDANY. Naprawdę udany film przygodowy z wartką akcją, solidną dramaturgią i bogatą batalistyką. Dużo się dzieje, dużo zwrotów akcji. Film ma oddech filmu i to jest w nim super.Imponuje rozmachem i niesłabnącym tempem.
No i jest naprawdę dobrze zagrany, przez Mikulskiego i Karewicza, ale i Kota i zwłaszcza Adamczyka.
Trup ściele się gęsto, krew leje się. Trzyma fason. Porządne kino sensacyjno-przygodowe.

WSTYD. Zarżnięcie legendy, mimo najszczerszych chęci nie sposób wymienić choćby jednego elementu w tym gniocie, który zasługiwałby na uwagę, a dawni bohaterowie oprócz uwiądu starczego nic nie prezentują ani to parodia ani autoironia ani film na serio. Nawet Olbrychski wypadł blado. Technicznie też kiepsko. I nie mam nawet za złe że film powiela schematy Indiany Jonesa, Skarbu Narodów itp., gdyby to było widowisko na poziomie można by to przełknąć a tak to Żenada.

A ja film polecam. Mi się podobał. Polskie kino sensacyjne. Pomysł dobry - Bursztynowa Komnata - zagadka II wojny światowej. Myślałem, że Mikulski i Karewicz będą krótko, a cały ciężar filmu spadnie na Kota i Adamczyka - a tu niespodzianka. Emil Karewicz jako Brunner jak zwykle rewelacyjny, Piotr Adamczyk stał się młodym Brunnerem. A że to nie jest Hollywood, cóż, żyjemy w Posce. Choćbyśmy chcieli zrobić takie efekty specjalne, jak tam, to kto na nie wyłoży pieniądze (zwróćcie uwagę, że hity to wydatek setek milionów dolarów - gdzie w Polsce są takie pieniądze). Podsumowując - polecam, bardzo mile spędzony czas w kinie. Ocena 7/10.

Choć panowie Mikulski i Karewicz starają się jak mogą, a Adamczyk momentami wygląda jak prawdziwy Brunner, to niestety tym razem J - 23 zawiódł ! Poległ i to nie przez zły scenariusz, bo sam pomysł był całkiem fajny, aktorsko też nie wygląda to źle ( no może po za wyjątkiem Żmudy Trzebiatowskiej ), zawód stoi po stronie realizacji. Gołym okiem widać, że w dalszym ciągu nie potrafimy sprostać scenom akcji, gdzie wykorzystywane są efekty specjalne lub pirotechniczne. Nasi filmowcy mają też problem z efektownym i szybkim montażem ! Choć w najważniejszych momentach film razi sztucznością, to trzeba przyznać że twórcy "Stawki większej niż śmierć" starali się i włożyli w film dużo serca, po prostu nie wyszło tak jakby chcieli. Ode mnie 4/10, jeżeli ktoś ma do wyboru nowego Klossa lub Kac Wawę, to zdecydowanie namawiam na to pierwsze !Tytuł: Odp: Hans Kloss w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: widelec 12 Kwiecień, 2012, 20:41:59
Cytuj
Polskie kino sensacyjne

Filmidło obsadzone totalną hołotą, choroba beztalencia za 6,zł. serialowe płaczki na wielkim
Polskim Ekranie...wstyd!! zwać ich aktorami- , Kot, , Dereszowska  Adamczyk Trzebiatowska to jak przeżyć czeskie kino lat 50-60...
Jak dalej poza sztuką odbywać się będzie Polski sen..to wyhodujemy imbecylów matrixowych
.których z resztą teraz jest jak pcheł w chińskim sklepie, co by do pięt ,..... starym .dobrym
wizerunkom nie po drodze...
Kicz dla 10-12- latków ,,z efektami z Vegas-a... :D

A gdzie ?? sztuka?..w d....

mark...Tytuł: Odp: Hans Kloss w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: borisem 12 Kwiecień, 2012, 21:42:14
A co oglądałeś z tymi aktorami...bajki na TVN-ie?


Tytuł: Odp: Hans Kloss w Lubaniu
Wiadomość wysłana przez: INDUKCJA 12 Kwiecień, 2012, 23:25:57
Proponuje wybrać sie do kina i samemu sprawdzić. Nic nie ma gorszego, niż bazowanie na opinii innych...